Chiusaforte - Pontebba kolesarska steza?

Domov > Forum > Chiusaforte - Pontebba kolesarska steza?

Chiusaforte - Pontebba kolesarska steza?

SORTIRAJ PO:
igorkolesar 25.05.2010 11:35
Živjo,

Zanima me, če kdo ve, če greš preko Trbiža - Sella nevea - Chiusaforte, ali se med Chiusaforte in Pontebbo da iti po kolesarski stezi ali je potrebno iti po glavni cesti?
Od Pontebbe do trbiža vem da je kolesarska steza že zgrajena.
scott-kropa 25.05.2010 11:47
nazadnje, ko smo šli preko Nasfelda smo šli od Ponebbe kar po cesti, je bilo O.K.
nemelk 28.08.2013 22:32

Prejšnji teden naj bi bila cesta med krajem Chiusaforte ter prelazom Sella nevea zaradi plazu zaprta. Ima kdo kak namig kje iskati informacije (italijanski AMZS..) - google žal ne vrže nič pametnega?!?

Hvala, lp 

Maratonac 28.08.2013 22:42

Kolesarska je narejena  in deluje od Mojstrane do Resuitte , se pravi še 7km južneje od Chiusaforta  , vendar je bilo na njej toliko drobnih in večjih kamenčkov od Pontebe navzdol  , da sem se zopet vrnil na cesto . Škoda gum, za MTB je verjetno dobra.

Za dirkalna kolesa kolesarka ni v redu , ker na cesti lahko dosežejo max. hitrosti , medtem ko je na kolesarki tudi 30 km/h preveč, zaradi teme v kratkih tunelčkih in dvosmernega družinsko-penzionerskega prometa.

Po cesti navzdol do Carnie  je 40km/h normalna hitrost, če pa še veter piha dol , pa sploh poganjati ni treba.

Kako to zgleda v praksi . Od števca pri žičnicu v Trbižu , do Udin je 91km . Na tej relaciji bi jaz dosegel približno z vsemi zaustavljanimi 23km/h povprečne . Sem jo pa zaradi prej opisanih stvari točno 30km/h.30 pa dosežem , samo  na 1 h poganjanju po ravnem.

um_etnik 31.08.2013 00:30

Izgleda, da so cesto odprli za promet 13.08. Zaradi gozdnih požarov, ki so divjali od Pietretagliate tja do Montaža so na cesto letele grmade kamenja. Zato je bila zaprta od 07.08. naprej. Cesta je bila tik pred Girom prevlečena s poplnoma novo afaltno prevlekojok

Stelvio 31.08.2013 13:43

cesta je odprta, kolesarska pa dokaj razdejana zaradi požarov. nekaj predorov neosvetljenih.. vsekakor boljše it po glavni cesti

milan5811320 29.08.2015 13:50

Mene pa zanima dolžina proge iz Trbiža do Udin in ali je celo pot kolesarska steza.Za drugo leto imamo namen prekolesarit to progo.

Lp.

mias 29.08.2015 14:20
@milan58:

Mene pa zanima dolžina proge iz Trbiža do Udin in ali je celo pot kolesarska steza.Za drugo leto imamo namen prekolesarit to progo.

Lp.

Zdravo. Kolesarska steza je celo pot. Prekolesaril pred 14 dnevi KG-Trbiž-Pontebba-Sella Nevea-KG in je res super tura.

 

lp

piki7 29.08.2015 14:32
Mias: koliko je zneslo skupaj km?
Maratonac 29.08.2015 15:22
@milan58:

Mene pa zanima dolžina proge iz Trbiža do Udin in ali je celo pot kolesarska steza.Za drugo leto imamo namen prekolesarit to progo.

Lp.

Kolesarka je od Mojstrane do Chiusaforte - odcep za Sela Neveo . V nadaljevanju poti se na nekaterih mestih kolesarka zopet pojavi , kar je tudi označeno na glavni cesti SS13 . Sama SS13 je tako široka , da ima "odstavni pas" širok 120cm in se po temu pasu še lepše pelješ , kot po kolesarki . Lj-Udine je 200km , od meje je 99 km, do Trbiža 10 , se pravi 90km za kar rabiš , ker cesta stalno pada max 4 h vožnje. Tu ni kaj planirati , prideš se vsedeš in pelješ. Organizirati si je treba samo prevoz nazaj , nič drugega. Vozijo pa vlaki do Trbiža.

www.bikemap.net/en/route/2296 872-jesenice-trbiz-udine/

Vlaki za nazaj do Trevisa , avtobus ti pa ni potreben , ker se odpelješ s kolesom do avta.

www.lefrecce.it/B2CWeb/search .do?parameter=searchOutputView er&cFID=IGksT2cSV3rr

matejn 29.08.2015 15:34
Kot je napisal že Maratonac, če imaš namen iti s specialko, resno razmisli o tem, da bi šel po stari cesti proti Udinam. Cestišče je praktično brezhibno razen če odmisliš diletacije na mostovih, ki pa jih je kar nekaj. Tudi kultura voznikov je neprimerno boljša kot pri nas, ne boš verjel kako uvidevni so lahko kar naenkrat vozniki s slovenskimi tablicami.
bobo 29.08.2015 19:25

Lepi kraji!

Večina jih ima tudi slovenska imena...

Pontebba=Tablja

Sella Nevea=Nevejsko sedlo oz. Na Žlebeh

Chiusaforte=Kluže

Nasfeld=Mokrine

Resuitta=Na Bili

Carnia=Karnija

Udine=Videm

In pa: Trbiž je Tarvisio in ne Treviso...

Želim vam veliko kolesarskih užitkov!

 

milan5811320 29.08.2015 21:33

Imam trek kolo in drugo leto upam da pade ta kolesarska pot do Udin.

Hvala vsem za opis poti.

Lp.

 

heron 30.08.2015 07:00

jz sm šel 2x kr.gor.-trbiž-ponteba-chiusa forte-sella-trbiž-kr.gor in je blo zmeraj fajn in ok,kamenčki me niso motil,le lani je blo turistov ojoj,letos sem šel med tednom pa skoraj nobenga. Iz chiusaforte do selle smo šli po cesti,bp,lepa tura

SODROVC 30.08.2015 16:03

@bobo se je lepo potrudil, vidva ga pa ne je.eta.neodločen Večina kolesarjev s Primorske običajno uporablja slovenska imena krajev. Še vedno imamo tam sorodnike...

cortez 30.08.2015 16:23

Je kdo mogoče šel z Nevejskega sedla do planine pod Montažem (Altopiano del Montasio). Če me spomin ne vara, je šla gor tudi ena etapa Gira 2013. Nekje na koncu prvega kilometra klanca naj bi bil naklon 20%.


uploaded



 

matejn 30.08.2015 17:41
Sem redna stranka tega klanca in ja bo kar držalo.Že prva rampa je kar zahtevna vendar na koncu popusti za kakših 200m. Potlej gre pa zares. Ta konec je serpentinast, tako da lahko težavnost malo zmanjšaš če voziš po zunanjemu delu. To sicer ni vedno mogoče, zaradi prometa, tako da racunaj tudi na mogoće malo težji meter ali dva, kot pa 20%. Tudi v nadaljevanju te čakajo, sicer krajši, ampak kar strmi odseki. Računaj na štiri km težav.
CePO 30.08.2015 17:47

midva s kolegom sva 2 tedna nazaj šla gor na montasio...in je res, prva 2km sta "navpična", preostanek, 2-3km, pa je normalnega naklona oz. "ravnica". se pa prav fajn, skoraj ponosno, počutiš, ko prideš gor in na poti dol gledaš kam si plezal, ko paziš na zavore :)

cortez 30.08.2015 17:55

Hvala za info.
Avto bi pustil v Kr. Gori, po kolesarski do Trbiža in potem proti Rablju in na Nevejsko sedlo.
Je med tednom kaj manj prometa (samo lokalci do svoje živine na planini)? Jutri je uradno konec ferragoste ...
Meni je že tisti klanec nad Ambrožom proti Krvavcu za odveč, bom šel prvič kar s triplo, da se ne obrnem po prvem km.

matejn 30.08.2015 18:11
Odvisno kdaj zjutraj misliš iti. Jaz sem vedno bolj zgoden, pa se je naredilo, da na zadnjem vzponu nisem srečal žive duše. Planinci so bolj zgodni, turisti pa pač bolj pozni. Med tednom so to bolj pozabljeni konci, ni pa panike, vsi so ful strpni. Imaš pa od Kr. Gore pa do vrha 42km.
matejn 30.08.2015 18:20
Pa še to. Na spustu s Pecola ( po slovensko ) naj te ne zanese preveč, saj je na cestišču precej šodra.
E.J. 30.08.2015 18:24
@Maratonac:
@milan58:

Mene pa zanima dolžina proge iz Trbiža do Udin in ali je celo pot kolesarska steza.Za drugo leto imamo namen prekolesarit to progo.

Lp.

Kolesarka je od Mojstrane do Chiusaforte - odcep za Sela Neveo . V nadaljevanju poti se na nekaterih mestih kolesarka zopet pojavi , kar je tudi označeno na glavni cesti SS13 . Sama SS13 je tako široka , da ima "odstavni pas" širok 120cm in se po temu pasu še lepše pelješ , kot po kolesarki . Lj-Udine je 200km , od meje je 99 km, do Trbiža 10 , se pravi 90km za kar rabiš , ker cesta stalno pada max 4 h vožnje. Tu ni kaj planirati , prideš se vsedeš in pelješ. Organizirati si je treba samo prevoz nazaj , nič drugega. Vozijo pa vlaki do Trbiža.

www.bikemap.net/en/route/2296 872-jesenice-trbiz-udine/

Vlaki za nazaj do Trevisa , avtobus ti pa ni potreben , ker se odpelješ s kolesom do avta.

www.lefrecce.it/B2CWeb/search .do?parameter=searchOutputVie w er&cFID=IGksT2cSV3rr

@Maratonac ter @ostali kolesarska steza je že od Jesenic in je povezana z Mojstrano!!! Začne se pa od hokejske hale pod Mežakljo, katera vodi vse do Mojstrane in naprej do Pontebe !!! Za vikende odsvetujem rabo le te, danes je bila nabito polna. Najhujši odseki: Mojstrana Sonček oštarija... vsi lazijo tja z avtomobili ker nevedo, da je kolesarska od Jesenic do Mojstrane dokončana! Drugi odsek K. Gora idiotizem kam se vse ljudje hočejo spravit z avtomobili. Tretji odsek Planica. Četrti odsek Belopeška obuppppppp.... Peti odsek Višarje.... Od tja naprej do Pontebe, je pa potem nekako normalno. Kolesarka vodi vse do Gradeža :D  Mi jo največ uporabljamo za vrnitev nazaj. Idealna za razpeljavo. Nam domačinom je kar stalnica.

mias 30.08.2015 18:40
@piki7: Mias: koliko je zneslo skupaj km?

117 km......ampak res enkratna tura....  :)

E.J. 30.08.2015 20:08
@cortez:

Je kdo mogoče šel z Nevejskega sedla do planine pod Montažem (Altopiano del Montasio). Če me spomin ne vara, je šla gor tudi ena etapa Gira 2013. Nekje na koncu prvega kilometra klanca naj bi bil naklon 20%.


uploaded



 

Segment Sella Nevea-Altipiano del Montasio


Ride Segment Province of Udine, Italy, Friuli-Venezia Giulia, Italy


3.9km 9% 1,071m 1,410m 338m Climb Category 2


Prvih 20 je na vrhu od 15min pa tja do 20min.

 

Linka od strave nebom limal, :D

Maratonac 30.08.2015 21:22

Če ste opazili , na dvojezičnih tablah ni nikjer slovenskega imena vasi , ampak so Italjansi fašisti imena napisali v za Slovence  nerazumnem jeziku . Tako, da ko nekoga usmerjate po poteh Italije,  ne serite z SLO imeni , ki jih na tablah NI in kako naj potem vedo kam in kje  naj gredo !

Eno je realnost , drugo pa naša imena !

gumpy 30.08.2015 22:33
@E.J.:
@cortez:

Je kdo mogoče šel z Nevejskega sedla do planine pod Montažem (Altopiano del Montasio). Če me spomin ne vara, je šla gor tudi ena etapa Gira 2013. Nekje na koncu prvega kilometra klanca naj bi bil naklon 20%.


uploaded



 

Segment Sella Nevea-Altipiano del Montasio


Ride Segment Province of Udine, Italy, Friuli-Venezia Giulia, Italy


3.9km 9% 1,071m 1,410m 338m Climb Category 2


Prvih 20 je na vrhu od 15min pa tja do 20min.

 

Linka od strave nebom limal, :D

Ja, jaz sem šel leta 2013 z @Magnetkom tja gor, kjer smo si potem ogledali etapo Gira. Brutalen klanec, ponekod je naklon tudi preko 20%. Ampak so nas takrat navijači ob progi tako motivirali, da smo do planine pod Montažem kar poleteli kul

 

Bi bilo vredno ponoviti!?!

 

lp

SODROVC 31.08.2015 07:30
@Maratonac:

Če ste opazili , na dvojezičnih tablah ni nikjer slovenskega imena vasi , ampak so Italjansi fašisti imena napisali v za Slovence  nerazumnem jeziku . Tako, da ko nekoga usmerjate po poteh Italije,  ne serite z SLO imeni , ki jih na tablah NI in kako naj potem vedo kam in kje  naj gredo !

Eno je realnost , drugo pa naša imena !

V Reziji po rezijansko, v Furlaniji po furlansko. 

matejn 31.08.2015 08:39
Tako je. Sem pa ob mojem zadnjem obisku opazil, da je nekdo " popravil " imena določenih zaselkov v Reziji v lepo slovenščino. Narodna zavest je pač na drugi strani večja kot pa doma.
SODROVC 31.08.2015 09:00

Narodna zavest je na drugi strani je res visoka, čeprav sem prepričan, da naša država za zamejske Slovence ne skrbi tavno zgledno. Pred časom so italijanske oblasti izgnale italijanskega župnika, ker se je preveč zavzemal za to, da bi Rezijanci ohranili svoj jezik in kulturo.
Ko bo kakšen praznik na uni strani, bi si bilo lepo ponovno ogledati njihove običaje. Sicer se po večini govori italijansko, a so sodelujoči večinoma slovenskih korenin. 

 

one too many 31.08.2015 09:47
@SODROVC:
@Maratonac:

Če ste opazili , na dvojezičnih tablah ni nikjer slovenskega imena vasi , ampak so Italjansi fašisti imena napisali v za Slovence  nerazumnem jeziku . Tako, da ko nekoga usmerjate po poteh Italije,  ne serite z SLO imeni , ki jih na tablah NI in kako naj potem vedo kam in kje  naj gredo !

Eno je realnost , drugo pa naša imena !

V Reziji po rezijansko, v Furlaniji po furlansko. 

Rezijanci so se razvijali povsem ločeno od preostalega slovenskega naroda, tako da se niti nimajo povsem za Slovence, temveč Rezijane.

Tabel zato niso popačili fašisti. Tudi niso krivi za odrezanost od preostalih Slovencev, za to sta kriva najprej Beneška republika in nato dokončno Beneški plebiscit leta 1866 (ki pa sicer ni imel bistvenega vpliva).

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI