Polar CS500 CAD vs. GARMIN Edge 500 HR CAD

Domov > Forum > Polar CS500 CAD vs. GARMIN Edge 500 HR CAD

Polar CS500 CAD vs. GARMIN Edge 500 HR CAD

SORTIRAJ PO:
BobeQ 06.06.2010 18:08
Isti cenovni razred.
Kateri je boljši?
Ali je GPS v kolesarskem števcu sploh potreben, ker slabo vpliva na baterijo...
Kaj imate ostali če želite zraven klasike še kadenco in utrip?
StaraKost 08.06.2010 17:34
Seveda je GPS potreben, če želiš imeti posnetek trase treninga/vožnje :D .
Če te to ne zanima ni potrebe po GPS.
SIKO 08.06.2010 18:56
odvisno katerega dobiš ceneje in kateri dizajn ti je bolj všečen, oba sta nekje tam tam po funkcijah! jaz osebno uporabljam cs500 in sem kr zadovoljen, čeprav tudi edge 500 ni slab!
BobeQ 13.06.2010 15:34
verjetno bom izbral polar. GPS ima tudi slabost ker kuri baterijo. sicer je polnilna ampak še ena skrb več s polnjenjem in prenašanjem števca iz kolesa noter.

SIKO a je kakšna funkcija ki jo pogrešaš oz. kakšna slabost ki si jo opazil?
StaraKost 13.06.2010 15:38
Torej boš prenašal računalnik h kolesu, da boš lahko prenesel trening na računalnik.
Če tega ne potrebuješ, zakaj ne kupiš navaden števec, ki ti kaže osnovne podatke(hitrost, utrip, kadenco. čas, razdaljo,....).
BobeQ 13.06.2010 18:26
StaraKost je napisal:
Torej boš prenašal računalnik h kolesu, da boš lahko prenesel trening na računalnik.
Če tega ne potrebuješ, zakaj ne kupiš navaden števec, ki ti kaže osnovne podatke(hitrost, utrip, kadenco. čas, razdaljo,....).

In kateri števec ima zraven klasike še utrip in kadenco razen polar in garmin?
Sigme za nekaj 10 ? imajo samo hitrost...
StaraKost 13.06.2010 18:43
Za to je dovolj na primer http://polaritalia.it/en/ products/improve_fitness/cycli ng/CS200

ali celo CD100 + senzor. kadence
BobeQ 13.06.2010 19:04
StaraKost je napisal:
Za to je dovolj na primer http://polaritalia.it/en/ products/improve_fitness/cycli ng/CS200

ali celo CD100 + senzor. kadence

no še vedno smo pri polarju. Ampak je cenejši maš prav.
Tnx
bajker99 13.06.2010 20:45
Q since v BIke cetru, za 65 eurov z kadenco pulsmetrom...
migaj 08.07.2010 23:11
CS500 je lep, moderen, velik, pregleden in med vožnjo zelo priročen za upravljanje ter zanesljiv brezzični števec, ima pa TUDI pomanjkljivost: nikakor se ne da nastaviti ODOMETRA razen na nulo. :ups:
Najceneje pa se ga dobi v našem Hervisu s kupončkom za -25% in v podobnih akcijah.
Meni je lepši od EDGE 500, pa številke so veiko bolj vidne (primerno tudi za Trupleka in podobne EMŠO-jevce..
PS
POLA R CS500 - VIDEO
SODROVC 09.07.2010 07:31
#začetnik# 18.08.2010 11:01
ker tema ni prišla k zaključku me zanima kateri je boljši.
zanima me predvsem zanesljivost in natančnost.
in ne moti me polnenje baterije pri garminu!

Torej kateri je boljši
hitri 18.08.2010 11:10
Zdaj imam Polar S710. Ja stari je že :) vendar dela!

Rabil pa bi menjat pas z oddajnikom, 2x senzor hitrosti in kadenco. (vse še je prvo in preštelo cca 50kkm.)

Kupit vse to za nekaj čez 100€ ali pa vzet CS500cad?

Lp
Sligi 18.08.2010 11:13
mene tudi, se nevem kaj odločiti...
mitjap 18.08.2010 11:15
Na bike discount so imeli prejšni teden cs500 s kadenco za 200 €. Sam bi/bom verjetno raje vzel garmina.

Kaj je boljše/slabše nima smisla debatirat, če misliš da potrebuješ GPS vzemi garmin, če ne pa polarja.
mc 18.08.2010 11:17
Imam cs 500. Je lep in lepo paše na črno belo kolo, ha ha .
Drugače pa nič posebnega. Vse funkcije ki jih rabiš in ki jih ne rabiš. Moti me to, da si sam ne moreš nastavit katere podatke lahko imaš hkrati na ekranu. Je možnosti nastavitve 7 kombinacij. Ampak fali mi da recimo ne morem gledat ob hitrosti in prevoženi poti, še % v klanec. Lahko jih samo skupaj s kadenco, srčnimi utripi in mislim da še s stopinjami v klanec. Pa še mala malenkost. Ful "šklopota" ko cestišče ni ravno. Sej sm ga z dvema gumicama podložu in zdej je tih. Mislim pa da izdelek tega cenovnega razreda... Poglej Garmina 500-my opinion
StaraKost 18.08.2010 11:34
#začetnik# je napisal:
ker tema ni prišla k zaključku me zanima kateri je boljši.
zanima me predvsem zanesljivost in natančnost.
in ne moti me polnenje baterije pri garminu!

Torej kateri je boljši

Kako to misliš kateri je boljši, če imata različne fumkcije.
Če te na primer zanima, kje si se vozil, ti ta Polar tega ne bo povedal in je v tem primeru za tebe slabši ali celo neuporaben . Za tistega katerega to ne zanima, ker že iz imena proge v file-u natančno ve, kje se je vozil je ocena lahko čisto drugačna.
#začetnik# 18.08.2010 11:46
ne zanima me toliko kje sem se vozil temveč višinci, hitrost na določenem območju, pulz, trenutni naklon, kadenca
perpetruum 18.08.2010 12:09
Sam imam, še iz časov ko sem "poizkušal" laufat SUUNTO t6...in mi za moj trenutni nivo popolnoma odgovarja.
(v bistvu je to najdražji del moje kolesarske opreme, saj je ura verjetno 5x dražja od kolesa, ki ga poganjam 8O )
Ko sem začel spomladi malo bolj zagrizeno vrtet pedala, sem si dokupil bike-pod, da vem še hitrost in razdalje... Njpomembnejše se mi zdi, da lahko podatke iz fure takoj prenesem v računalnik in jih primerjam s prejšnjimi vožnjami.

Bi si pa želel imeti seveda tudi pregled nad kadenco in močjo, ki jo med vožnjo razvijam...a to takrat, ko bom prevozil dovolj km, da bom sam sebi verjel da sem resen in si bom omislil (preje) zaresno specialko.
Mogoč mi pa dedek Mraz prinese, če bom priden do takrat, haha...
Naklon, ki ga vozim, v tistem trenutku še kako čutim v nogah in pljučih...itak pa mi noben inštrument ne bo pokazal kakšen naklon me čaka za ovinkom (kar me ponavadi zanima...). Ker pa mi SUUNTO beleži tudi višinske metre si lahko kasneje na compiču ogledam kake klance sem prepeljal... :D
izzyodt 18.08.2010 12:48
perpetruum je napisal:

Naklon, ki ga vozim, v tistem trenutku še kako čutim v nogah in pljučih...itak pa mi noben inštrument ne bo pokazal kakšen naklon me čaka za ovinkom (kar me ponavadi zanima...). Ker pa mi SUUNTO beleži tudi višinske metre si lahko kasneje na compiču ogledam kake klance sem prepeljal... :D

Garmin ti lahko pokaže profil proge in tvojo pozicijo na tem profilu tako da lahko vidiš kaj te čaka, čeprav je mnogokrat bolje, da tega ne vidiš :mrgreen:
migaj 18.08.2010 13:36
CS500 CAD ima odlično ločljiv, čitljiv in velik ekran in vsaj moj zaenkrat dela zaneslljivo. S pritiskom na desni rob ekrana se med vožnjo z lahkoto pomikaš med različnimi prikazi podatkov o vožnji. Bi pa kljub vsemu finskim inženirjem z veseljem odvil glavo in navil prašičjo, saj se ne da nastaviti odometra, razen na nulo. DATALINK-a ni v nobenem prodajnem kompletu, ipd. Prav tako prikazujejo strmino klanca v % in stopinjah v istem prikazu :ups: namesto katerega drugega podatka.
Kljub vsemu priporočam.

PS
Please be noted that the total odometer editing or adjusting is not
possible in any of Polar products, however in some training computers you
can adjust the distance per bikes or shoes via software.
As Polar product development is highly based on the customer feedback, we
have forwarded yours to the appropriate department. Your feedback will be
taken into consideration when developing our products and services.
Thank you for your input!
Best Regards,
Global Helpdesk/Anna-Leena
Polar Electro Oy
Finland
pohorc003 18.08.2010 14:37
A kdo ve, kako na polarju med vožnjo odčitat trenutno nadmorsko višino?
Hvala!
StaraKost 18.08.2010 14:57
Tako, da jo daš kot podatek na enega od ekranov, če imaš Polarja, ki ima več ekranov. Če pa imaš možnost spreminjanja podatkov samo v vrstici, potem moraš toliko "skrolati", da prideš do podatka o trenutni višini :D .
#začetnik# 18.08.2010 15:06
migaj je napisal:
CS500 CAD ima odlično ločljiv, čitljiv in velik ekran in vsaj moj zaenkrat dela zaneslljivo. S pritiskom na desni rob ekrana se med vožnjo z lahkoto pomikaš med različnimi prikazi podatkov o vožnji. Bi pa kljub vsemu finskim inženirjem z veseljem odvil glavo in navil prašičjo, saj se ne da nastaviti odometra, razen na nulo. DATALINK-a ni v nobenem prodajnem kompletu, ipd. Prav tako prikazujejo strmino klanca v % in stopinjah v istem prikazu :ups: namesto katerega drugega podatka.
Kljub vsemu priporočam.

PS
Please be noted that the total odometer editing or adjusting is not
possible in any of Polar products, however in some training computers you
can adjust the distance per bikes or shoes via software.
As Polar product development is highly based on the customer feedback, we
have forwarded yours to the appropriate department. Your feedback will be
taken into consideration when developing our products and services.
Thank you for your input!
Best Regards,
Global Helpdesk/Anna-Leena
Polar Electro Oy
Finland

se pravi 45€ + :evil:

drugače pa sem nekje na forumu zasledil da polar cs500 kaže pot v sport tracks je to res??
StaraKost 18.08.2010 15:09
Nikjer ti ne more prikazati pot, če ni podatkov o tvoji poti :mrgreen: .
Vse kar ti lahko nariše je le višinski graf v odvisnosti od prevožene razdalje ali časa vožnje :D .
primoz69 18.08.2010 15:56
Polnenje baterije pri Garminu naj te ne skrbi, saj ti jo cca 4urni trening s kadenco in HR požre za cca 20 %. Iz nule do fula je napolnjen v cca dobri uri. Sem bil lastnik RS 800 CX, zdaj sem prešaltal na 500 Edge in moram rečt da je uporabnost na bilanci v marsičem booljlša od Polarja, na računalniku pa malo manj, ampak za nas rekreativne 'bebce tud' to kar nudi Garmin s svojim dvema programoma (GC in GTC) popolnoma zadošča. Pa še to Polar ne nudi nikakšnih online update-ov medtem ko Garmin nenehno posodablja in izboljšuje software, vse preko interneta, mačji kašelj...jst priporočam Garmina,...
hitri 18.08.2010 22:53
Hudiča je težka odločitev.

Po eni strani bo Garmin nekaj novega, Polar pa me po 9 letih uporabe ni pustil na cedilu niti enkrat. Še vedno imam prvi HR pas, pa je naklepal čuda ur.

Pri Garminu me moti predvsem poljnjenje. Sem bolj pozabljive sotre in bom precej brez štroma vozil.

Polar CS 500 pa nima nekih minusov ali?

Lp
hitri 18.08.2010 23:13
Polar CS 500 kaže uro, če je stvar na off? Se jo da nosit na roki, za laufanje?

lp
StaraKost 19.08.2010 07:36
primoz69 je napisal:
Polnenje baterije pri Garminu naj te ne skrbi, saj ti jo cca 4urni trening s kadenco in HR požre za cca 20 %. Iz nule do fula je napolnjen v cca dobri uri. Sem bil lastnik RS 800 CX, zdaj sem prešaltal na 500 Edge in moram rečt da je uporabnost na bilanci v marsičem booljlša od Polarja, na računalniku pa malo manj, ampak za nas rekreativne 'bebce tud' to kar nudi Garmin s svojim dvema programoma (GC in GTC) popolnoma zadošča. Pa še to Polar ne nudi nikakšnih online update-ov medtem ko Garmin nenehno posodablja in izboljšuje software, vse preko interneta, mačji kašelj...jst priporočam Garmina,...

Primerja š Polar uro, ki si jo imel na roki. Zakaj jo nisi imel na balanci?
Tudi Polar ima online update svojega software-a. V meniju pod Help izbereš Check for Updates :D .
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI