"cukanje" karbon feltn

Domov > Forum > "cukanje" karbon feltn

"cukanje" karbon feltn

SORTIRAJ PO:
bruno 11.06.2010 07:33
Živjo!

Je kak tehnični nasvet, kaj naredit, če ob zmernem bremzanju sprednjo karbon feltno cuka?

Hvala vsem!
Cowboy 11.06.2010 08:15
si jo že dal centrirat?
bruno 11.06.2010 08:26
novo (feltna in gumice). Sprva je blo bp, zdaj pa vsake tolko cuka...
hmm 11.06.2010 08:31
Če ni mehanske poškodbe na obročih in voziš - zaviraš z priporočenimi zavornimi gumicami potem ti edino ostane še to, da očistiš zavorno površino z alkoholom oz. priporočenim sredstvom za čiščenje umazanuije.
SLIKA 11.06.2010 08:32
preglej kakšna je zavorna površina, meni se je že drugič na čisto novih feltnah zgodilo da po cca 200 km površina ni več gladka in zaradi tega feltna pri zaviranju cuka.
Prve so zamenjal pod reklamacijo, tudi druge so že v reklamaciji in baje dobim spet nove ker za 2,5k se pa to ne sme dogajat takoj na začetku ko so praktično feltne še nove.
energy 11.06.2010 08:41
velik ti rešijo zavorne gumice...
ene najbolj priljubljenih so od Corime:
http://www.energ ijabikes.com/akcija/corima_car bon_zavorne_obloge/
bruno 11.06.2010 22:00
Jah, verjamem, da so corima super, le v slo jih je blo problem dobit.. No, tud DA delajo drugače super, le pri pribremzavanju cuka (če bolj pohodiš je ok, le poletel ne bi rad...).

torej očistit zavorno površino...
Steel 11.06.2010 22:18
Očisti zavorno površino in gumice naj bodo nastavljene pod kotom.Trenutno imam gumice od FSA za karbon in delujejo odlično dobiš jih v WEB-U.
uros 11.06.2010 22:21
z WD-40 očisti zavorno površino ;)
bruno 11.06.2010 22:40
uros je napisal:

??? a ne aceton?
hermes 11.06.2010 23:02
Steel je napisal:
Očisti zavorno površino in gumice naj bodo nastavljene pod kotom.Trenutno imam gumice od FSA za karbon in delujejo odlično dobiš jih v WEB-U.

Kako pod kotom, daj to prosim razloži.
uros 11.06.2010 23:56
bruno je napisal:
uros je napisal:

??? a ne aceton?

itak da ne, ker to je topilo pa spraviš še zaščitno barvo dol
haydiy 12.06.2010 00:09
hermes je napisal:
Steel je napisal:

Kako pod kotom, daj to prosim razloži.

Tako nekako :P :P
http://www.bike24.com/1 .php?content=8;navigation=1;pr oduct=9559;page=3;menu=1000,18 5,191;mid=18;pgc=0
energy 12.06.2010 00:27
bruno je napisal:
Jah, verjamem, da so corima super, le v slo jih je blo problem dobit.. No, tud DA delajo drugače super, le pri pribremzavanju cuka (če bolj pohodiš je ok, le poletel ne bi rad...).

torej očistit zavorno površino...

ja en post nad tvojim maš link, kjer jih dobiš :)
bruno 12.06.2010 00:34
vem vem, klical cel maj x-krat pa jih pri vas ni blo, bodo pa naslednje :D
energy 12.06.2010 00:35
ni blo, zdej pa so... zato pa povem :)
popay 12.06.2010 07:24
bruno je napisal:
Živjo!

Je kak tehnični nasvet, kaj naredit, če ob zmernem bremzanju sprednjo karbon feltno cuka?

Hvala vsem!

Ti je že Energy napisal, kupi Corimine gumice in si rešil veliko težav. Med drugim so tudi najnežnejše do karbonskih felten ;)

lp
miha- 12.06.2010 08:53
popay je napisal:
bruno je napisal:
Živjo!

Hvala vsem!

Ti je že Energy napisal, kupi Corimine gumice in si rešil veliko težav. Med drugim so tudi najnežnejše do karbonskih felten ;)

lp

Men so pri Reynoldsu rekel, da naj ne uporabljam plutastih gumic (corima). V primeru, da jih uporabljas ti ne priznajo garancije.

Skratka, problem naj bi bil v tem, da premalo odvajajo toploto in s tem posledično hitreje uničujejo obroč.
Je pa res, da je občutek pri zaviranju sigurno najboljši.
KAVITATOR+ 12.06.2010 10:17
jaz mam Reynoldse in Corima gumice delajo odlično na njih...tudi v mokrem

Bruno kere feltne imaš?
miha- 12.06.2010 11:10
KAVITATOR+ je napisal:
jaz mam Reynoldse in Corima gumice delajo odlično na njih...tudi v mokrem

Bruno kere feltne imaš?

Tole sem jaz našel na njihovi strani:

What brake pads do you recommend for Reynolds Carbon wheels?

We recommend the use of Reynolds Carbon Specific Pads included with your wheel set. The use of any other pad, or compound, may result in undesirable braking performance and can damage your rim. The use of any other brake pads than the ones specified will void your warranty and/or Reynolds Assurance claim

Use of cork brake pads, even if designed specifically for carbon rims is not recommended and will void all warranty and/or Reynolds Assurance claims.
KAVITATOR+ 12.06.2010 11:25
ja to se zavarujejo

bom pa priobal tut reynolds gumice

če boš naročal dej še zame in se zmenva
miha- 12.06.2010 11:31
KAVITATOR+ je napisal:
ja to se zavarujejo

bom pa priobal tut reynolds gumice

če boš naročal dej še zame in se zmenva

Ravno zato sem ti to napisal, ker vem da jih vozis :)
Jaz imas zdaj reynolds gumice gor in moram reci, da ko so se utekle, delujejo se bolje kot corima.
Ce bom narocal, ti sporocim.
bruno 23.07.2010 22:01
evo ga, corima gumice in cukanja ni več. Tenks za nasvete!!
furioso 25.01.2011 20:56
Na FELTu AR2 imam obroče ZIPP (clincher) .Zadnji obroč mi dela težave, namreč ob zaviranju mi kolo zelo cuka. V bistvu tako močno, da si v dolino po mokrem ne morem privoščiti, zaviranja. Zamenjal sem tudi gumice, sedaj imam gor swissstop GHP II (zelene), ampak problem ostaja. Površina po kateri teče gumica se mi zdi čudno zdrsana, skoraj bi lahko rekel kar malce deformirana.
Vsega skupaj imajo tile obroči le 800km, kupil sem pa seveda nove. Mogoče je pa tudi reklamacija varijanta??
Mi zna kdo svetovat kake obroče, naj si nabavim za nabiranje kilometrov?
Legis 25.01.2011 22:22
Glej ZIPPKE se načeloma štejejo kot zelo kvalitetni obroči tako, da, če imaš res že deformiran rob (bremzna površina naj bi v tem primeru imela vidno deformacijo materjala kjer brusijo zavorne ploščice) potem definitivno reklamiraj in bodi siten kajti v tem primeru ti je trgovec dolžan zamenjati obroče z novimi.
Sam sem imel podoben problem, ki pa sem ga rešil z črnimi swissstop gumicami, ki so najmehkejša različica.
furioso 26.01.2011 10:04
Ja te kot jih imam jaz, so "custom made" samo za Felt,.....Verjetno mi ne ostane drugega kot reklamiranje ali mogoče zamenjava :?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI