Nakup novega cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup novega cestnega kolesa

Nakup novega cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
Oxijan 18.06.2010 20:13
Lep pozdrav!

Odločil sem se za nakup novega cestnega kolesa in po dolgotrajnem tehtanju so na tehtnici 3 kolesa. Rad bi vaše mnenje, kakršnekoli napotke in pomoč pri končni odločitvi. Ne gre za malo denarja, zato bi res prosil za konstruktivne predloge in kritike. Dodal bi še to, da sem prejšnjo sezono prekolesaril okoli 2500 km, kar res ni veliko, je pa tudi res, da sem imel na voljo starejše očetovo cestno kolo. Tudi čas za nakup morda zdajle ni najboljši, a vendarle ne bi rad več odlašal.

Odločam se torej med:

1. Specialized Tarmac Elite C2 oz. Specialized Tarmac Elite X3 in
2. Scott CR1 Elite (http://www.scott-sports.com/ us_en/product/9089/45408/cr1_e lite).

Ceni obeh sta približno enaki (~ 1900 ?) Upam, da mi bodo vaši prispevki pomagali, :D. Veselo vrtite pedala še naprej in se vidimo na kakšnem kolesarskem maratonu.
dumr 19.06.2010 10:32
IMHO sta kolesa dobra, predlagam samo da preizkusiš oba in se odločiš katerega bi vzel, kater bi ti bolj pasal
Zajebanec 19.06.2010 11:24
Vzemi Specializeda. 8)
dumr 19.06.2010 11:39
Zajebanec je napisal:
Vzemi Specializeda. 8)


+1 ker je lepši! :mrgreen:
Skull 19.06.2010 12:03
Vsekakor CR1, saj ima Specialized aksium obroče in 105 opremo, Scott pa elite obroče in rival opremo..
Oxijan 19.06.2010 13:47
Skull je napisal:
Vsekakor CR1, saj ima Specialized aksium obroče in 105 opremo, Scott pa elite obroče in rival opremo.


Me veseli, da smo prišlo do tega. Glede na to, da sem do sedaj vedel le za Shimano (in Campagnolo), kar se proizvajalcev opreme tiče, me res zanima, kako je s SRAM-om. Prodajalec je sicer izpostavil, da s tem vozi tudi Lance Armstrong, a se meni to ne zdi preveč močan argument. Baje, da poteka prestavljanje na drugačen način (tako navzgor in navzdol v isti smeri, le da je razlika v tem, kako daleč potisnemo ročko) in ne vem, kako bi se znašel s tem. Povedati moram, da sem do sedaj vozil očetovo cestno kolo, ki je malce starejše in še ima prestave na spodnji cevi okvira. Kakšne so vaše izkušnje s SRAM-om?

(Mimogrede lahko dodam še to, da so mi ponujali tudi Scottovo kolo Addict R3. Ta se bistveno ne razlikuje od Specialized-ovega Tarmaca Elite in zato sem ga tudi prej izločil iz izbora. Upam, da se nisem zmotil.)
Kekec_ 19.06.2010 15:35
moj glas gre scottu, sram kolikor jaz vem dela kot bi moral, načina prestavljanja se hitro navadiš in to nebo problem. vse imaš na enem mestu in vse kontroliraš z enim prstom. mora biti super
dando 19.06.2010 21:31
Oxijan je napisal:
Upam, da mi bodo vaši prispevki pomagali


In...a je že kdo kaj prispeval? :mrgreen:
Oxijan 19.06.2010 21:37
dando je napisal:
In...a je že kdo kaj prispeval? :mrgreen:


Lepa, :lol: . Sem purist in upam, da vas ne moti preveč. Če bo pa kdo vendarle imel željo kaj nakazati na TRR, se pa seveda priporočam. Njegovo ime bo na veliko izpisano na mojem dresu, 8) .
JONY 20.06.2010 11:32
oba sta dobra kaj pa to si pregledal pa akcija koles poteka cestnih: Giant Defy 0, čisto vse Ultegra za 1100? sem res zadovoljen!!!! ali Defy 1 cca 900? s 105-ko,...
sicer pa no comment:
http://www.gian t-bicycles.com/en-US/news/1484 3/
fiti 20.06.2010 12:07
Sam uporabljam Sram Red. Razlika med Rival in Red je v glavnem teža, delovanje pa bolj ali manj enako.

Doubletap je po mijih izkušnjah zanesljiv in natančen sistem. Privadiš se ga seveda takoj in debata o tem je brezpredmetna.

Kaseta bo za razliko od PG 1090 tiha. (Zato jo vozijo tudi profiji z opremo Red).

PG 1090 zna biti na trenutke precej glasan, vendar mene ne moti. Kljub temu bom zdaj posklusil z Dura ace...iz firbca.

Na tujih forumih dajejo prednost Rivalu predvsem zaradi:

skoraj 400g lažja grupa kot 105,
kabli gredo pod trak (ni trepalnic)

Pravijo tudi, da je grupa bolj primerljiva z Ultegro...

Če ti angleščina ne dela težav, priporočam sledeče branje (informacije iz prve roke):

http://www.bike radar.com/forum/viewtopic.php? p=15685798
Mojster 20.06.2010 13:04
Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme me zanima kakšno je vaše mnenje glede koles Felt. Predvsem me zanima Felt F3 SL 2010. Hvala za odgovore.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI