PASJA VROČINA in KOLESARJENJE

Domov > Forum > PASJA VROČINA in KOLESARJENJE

PASJA VROČINA in KOLESARJENJE

SORTIRAJ PO:
migaj 15.07.2010 12:08
Spet aktualno: Pasja vročina in kolesarjenje

- ali kolesarite po tej pasji vročini, oz. ob katerih urah
- vas boli glava oz. imate druge težave po kolesarjenju po pasji vročini in visokem soncu
- kako se borite proti pregretju glave
- :?: :idea: :roll:
bimbolin 15.07.2010 12:10
Če te boli glava, je to običajno znak dehidracije.

Za ostalo pa:
- pijem kolikor se le da
- ne grem na full
- vozim se zjutraj ob 7. in 16. (v in iz službe) skupaj 30-40 km odvisno od rute
- glava se mi ne pregreva :mrgreen:
BlackOrange 15.07.2010 12:12
Mene vročina na kolesu ne moti. Kolesarim pa večinoma po tretju uri popoldne, ko pač pridem iz službe. Težav z glavoboli nimam, glavo si pa hladim s polivanjem z vodo. :D
Zajebanec 15.07.2010 12:13
Bolj je vroće,boljše je,grem ravno zdaj do Šentilja,da se malo raztegnem po nočni. :P
Ban 15.07.2010 12:14
Kolesarim samo v dolino in v senci.
slavko1 15.07.2010 12:26
Vročina me načeloma ne moti. Grem na kolo zjutraj, sredi dneva ali zvečer. Res pa je da sem se v zadnjih dnevih odločil, da ga ravno preveč sral nebom po vročini. Že v službi je ful vroče, pol pa še na kolesu. Prvo je zdravje, pa tudi nobena nagrada ali denar me ne čakata za vožnjo po največji vročini.

Pijem jasno veliko, večinoma vodo. Se pa strinjam z Banom, ko je napisal v dolini in v senci. Sam sedajle te dneve obiram ravno take smeri, pa da je zraven še potoček. Danes je bil ona MTBju prav prijetno hlado, dokler nisem zapeljal na vročino. Toplo priporočam tudi kakšno vmesno namakanje, v kakšnem jezeru, reki. To mislim da deluje odlično na počutje. :P Tisti k iimate gorce, imate sedajle krasno priložnost za prijetno vožnjo. Vožnja po gozdovih prav paše. In seveda izogibati se asfaltne podlage.
Kekec_ 15.07.2010 12:26
doma nimamo klime, imamo pa slabo toplotno izolacijo tako da je na biciklu hladneje kot v hiši..tako da bi najraje kolesaril čim več ampak je bicikel v nevoznem stanju :(
Truplo 15.07.2010 12:29
Zajebanec je napisal:
Bolj je vroće,boljše je,grem ravno zdaj do Šentilja,da se malo raztegnem po nočni. :P


Evo, stari fosili se ne damo... Sam grem na turo običajno ob pol štirih ali štirih, odvisno od tega, kdaj grem iz službe. Nato tura okrog 110 km, ne glede na temperaturo...

Včeraj od Sobote do Celja in nazaj, temperatura je bila povprečna 34 stopinj, vsaj na uri... Bo že, da je to dokaj točno, a?

Spil pa sem seveda pivo in pol ter en radler v Celju ter eno pet, šest bidonov vode, adhoca...

Ne boli me pa nič! Glava pa se mi ogreje samo, če me kdo razpička, he, he... :mrgreen:
slavko1 15.07.2010 12:29
Sej v bistvu na kolesu sploh ni tok vroče, dokler se ne ustavimo. :ups: :lol: Torej čimanj ustavljanja, pa bo.
Kekec_ 15.07.2010 12:34
kaj pa pravte na klance v teh dneh popoldne? :mrgreen:
gregalina 15.07.2010 12:39
Truplek je napisal:
Včeraj od Sobote do Celja in nazaj, temperatura je bila povprečna 34 stopinj


Dober si 8)
migaj 15.07.2010 12:40
Fajn, da vas vročina in močno sonce nič ne moti, prav zavidam vam. Sam zadnja 2 tedna opažam, da me po vožnji/zadrževanju na soncu boli glava. Je precej neprijetno. Razlog bi lahko bil tudi v prebolevanju kakšne infekcije (posledica pikov komarjev,...).
A ima kdo podobno izkušnjo?
Pomaga aspirin? aspirin+C? ???? obsatja klima za na glavo
:?: :ups: :lol:

PS
Tudi LA in JA je baje zdelala vročina - vsaj po izjavah in izgledu bi rekel
gregalina 15.07.2010 12:41
Kekec_ je napisal:
kaj pa pravte na klance v teh dneh popoldne? :mrgreen:


Da ne bo koga kap ruknala!!
migaj 15.07.2010 12:41
Fajn, da vas vročina in močno sonce nič ne moti, prav zavidam vam. Sam zadnja 2 tedna opažam, da me po vožnji/zadrževanju na soncu boli glava. Je precej neprijetno. Razlog bi lahko bil tudi v prebolevanju kakšne infekcije (posledica pikov komarjev,...).
A ima kdo podobno izkušnjo?
Pomaga aspirin? aspirin+C? ????
obstaja klima za na glavo :?: :ups: :lol:

PS
Tudi LA in JA je baje zdelala vročina - vsaj po izjavah in izgledu bi rekel
slavko1 15.07.2010 12:41
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:
gregalina 15.07.2010 12:45
Js sem mlada 24 let, pa ne kolesarim v tej vročini. Ni šans...ker nikol ne veš, kaj se ti lahk zgodi..ti naenkrat postane slabo in skup padeš. Še ob 19h mi je zdaj prevroče..ker je taka vlaga, da še dihat ne morš normalno.
Tak da je najboljš bit doma, v klimatiziranem stanovanju (mam to srečo), al pa ležat nekje v senčki ob vodi.

Folk, ne pretiravajte! Kaj vam bojo koristli kilometri, če bote pol hin ;)
gregalina 15.07.2010 12:47
slavko1 je napisal:
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:


Če nebi v rit žulilo, bi kolesarla v kopalkah :D Drgač pa, če je res kriza, pa kolesarim samo v športnem modrčku in seveda kolesarkah ;)
Primož Hočevar 15.07.2010 12:48
Truplek je napisal:
Zajeban ec je napisal:
Bolj je vroće,boljše je,grem ravno zdaj do Šentilja,da se malo raztegnem po nočni. :P


Evo, stari fosili se ne damo... Sam grem na turo običajno ob pol štirih ali štirih, odvisno od tega, kdaj grem iz službe. Nato tura okrog 110 km, ne glede na temperaturo...

Včeraj od Sobote do Celja in nazaj, temperatura je bila povprečna 34 stopinj, vsaj na uri... Bo že, da je to dokaj točno, a?

Spil pa sem seveda pivo in pol ter en radler v Celju ter eno pet, šest bidonov vode, adhoca...

Ne boli me pa nič! Glava pa se mi ogreje samo, če me kdo razpička, he, he... :mrgreen:

Obožujem vročino 8) , zdaj grem točno ob 13.00 ven, da se malo pogrejem 8) ,... jaz sem, kot kuščar! Moti me samo škodljivi vroč zrak, ki puhti iz asfalta in podobno :ups: ,...
mitjap 15.07.2010 12:50
gregalina je napisal:
slavko1 je napisal:
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:


Če nebi v rit žulilo, bi kolesarla v kopalkah :D Drgač pa, če je res kriza, pa kolesarim samo v športnem modrčku in seveda kolesarkah ;)


Kje to? :)
DJZIZI 15.07.2010 12:52
mitjap je napisal:
gregali na je napisal:
slavko1 je napisal:
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:


Če nebi v rit žulilo, bi kolesarla v kopalkah :D Drgač pa, če je res kriza, pa kolesarim samo v športnem modrčku in seveda kolesarkah ;)


Kje to? :)


Po Kordeku,to pa ni tvoj teren :mrgreen:
slavko1 15.07.2010 12:54
gregalina je napisal:
slavko1 je napisal:
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:


Če nebi v rit žulilo, bi kolesarla v kopalkah :D Drgač pa, če je res kriza, pa kolesarim samo v športnem modrčku in seveda kolesarkah ;)
Mmmm mi že domišljija deluje. :lol: ;) Trgovci/ inovatorji kje ste? Punca bi tut v kopalkah kolesarila, če je nebi tako ritka žulila. :mrgreen:
cestni_dirkač 15.07.2010 12:56
gregalina je napisal:
slavko1 je napisal:
Sicer je pa vsaka stvar za nekaj dobra. Bolj vroče kot je, bolj so ženske razgaljene. :mrgreen: :mrgreen:


Če nebi v rit žulilo, bi kolesarla v kopalkah :D Drgač pa, če je res kriza, pa kolesarim samo v športnem modrčku in seveda kolesarkah ;)


Kje točno kolesariš..., da vem malo pridt pogledat :)
gregalina 15.07.2010 13:01
Po Pohorju ;) Take lušte sm dobla zle za kolo, da kr zdajle krenem na Belvi..z zadostno količino vode in nezadostno količino oblačil...hahaha.

Naj naredijo kolesarske kopalke..sam pol bi pa v bedrce žulilo...

No uglavnem, v tej vročini si dam js v bidon z vodo še ščepec soli!
Primož Hočevar 15.07.2010 13:09
Truplo 15.07.2010 13:11
swicak je napisal:

>
Če se fajn vsedeš, izgleda da ne žuli, a? :mrgreen:
Roko460 15.07.2010 13:13
He he kopalke za na kolo ja ta je dobra ja :D . No pri dekletih bi to prav lepo izgledalo :D . Drugače sem pa sam opazil, da sedaj, ko je vročina pridejo do izraza oblačila bol natančno njihova prevodnost toplote v zrak in potu ..... Sam imam doma ene stare kolesarske majice ( 10let ) in v tej vročini bi me kmalu pobralo!!! No sedaj sem si privoščil novejše kolesarske hlače od znamke assos in je takšna razlika, da dol padeš he he. Da ne govorim o kolesarksi majčki, ki ima zadrgo po celi dolžini in kako to prav pride v takšni vročini!! Saj se mal smešno sliši ampak še pri nogavicah se pozna material hudooo 8O ! Drugače pa le mal bol pazlivo na kolo z veliko tekočine in priporočam po 18:00 uri ;) lep kolesarski pozdrav
migaj 15.07.2010 13:14
Gregalina, katera si? prva, druga, tretja?

<br />
PS
zgleda, da sonce ne škodi samo moji glavi :mrgreen:
gregalina 15.07.2010 13:18
Tretja...hehehe :lol:
primoz69 15.07.2010 13:23
Fantje, a ni že dost vroč, vi pa še takele slikce popate tule gor :lol: :lol:

drgač pa, glih zdele pršu z 2,5 h dolge ture, Garmin je pokazu 33 st. povprečne, zadnjo uro 36/37 st. C. Je še nakak šlo ampak zadnjo uro je bla pa že ornk kriza. Sem si pa zvečer dal v zmrzovalnik dva termo bidona, tko da sta bla zjutri ena sama gmota leda, je fino zdržal 1,5 ure pol seje pa vse stopil, v gostilni 'dotoču' leda do vrha in gremo dalje, je blo potem do doma še glih prav,...
1 2 3 ... 7
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI