Kuota

Kuota

SORTIRAJ PO:
Scalatore 18.07.2010 21:28
Ja........ tako.......

Zanima me vaše splošno mnenje oz mnenja o kolesih Kuota, osebno moram reči da so mi kar všečna,... in zmeraj bol se nagibam k nakupu kuote, vendar pa še nekako kolebam med kuoto in feltom... o feltu sem slišal že mnogo pohval, tudi nekaj graj, o kuoti pa bore malo...
torej na dan z besedno in brez dlake na jeziku :)
k0viac 19.07.2010 11:27
Sem se pogovarjal z dvema trgovcema, oba sta rekla da ne kupovat KUOTE.. Eden ki jo celo prodaja je rekel da ima same probleme, da okvirji pokajo kot za šalo in da imajo same reklamacije.. zaenkrat same graje glede teh koles.. Sem bil tudi sam zainteresiran za kuoto, pa sem si v hipu premislil :)
fuego 19.07.2010 12:06
To so spet zgodbice tipa ˝rekla-kazala˝. Naj napiše kakšne konkretne informacije nekdo, ki kolo dejansko uporablja.
Tudi mene zanima kako se obnesejo samo mam rej informacije iz prve roke. ;)
jteam 19.07.2010 12:26
jst mislm da sm meu kr neki izkušenj s kuoto.res je blo da prvo leto so bla kolesa top. niti ene reklamacije na okvir al pa vilce.pol 2 leti nazaj smo mel pa ogromno težav z vilicam, ki so pokale ob ležajih. najbl me je motil to da ko smo jih poslal v kuoto, so nam brez denarnih stroškov poslal nove, to pomen da je bla vrjetno nekje napaka in pač niso hotl priznat.
načeloma pa okvirji razn ob padcih niso pokal, s tem da so jih uporablal ljudje k z njimi nardijo tud do 30000 km na leto
Legis 19.07.2010 12:58
Sam imam že drugo kuoto in že sedaj lahko povem, da bom v nadalje še vedno ostal pri tem proizvajalcu.
Kolesa so dizajnersko res lepo dodelana in kvalitetno zelo na nivoju.
Imamo jih v klubu Sava Kranj in ti iz prve roke povem, da so kolesa popolnoma primerljiva z pinarelotam in ostalimi znamkami z prenapihnjenim imenom.
Tako, da govorice o zlomljenih okvirjih ti prodajajo ljudje, ki jih niso vozili še nikoli in znajo hvaliti le kar imajo v garaži.
Pri nas okvirji pokajo ob padcih kar ni nič nenavadnega.
Z nakupom te znamke se pravgotovo ne boš oštel in sam ti jo toplo priporočam.
SODROVC 19.07.2010 13:09
Kuota je še par let nazaj vozil Valter Bonča, s Campagnolo opremo. Kolega pa z Dura Ace. Tudi njemu jo je zrihtal Valter. O kakšnih problemih ni nikoli pojamral in bi ponovno vzel Kuoto, če ne bi dobil pri istem dobavitelju kolo Basso. Pa tudi pri padcih ne počijo karbonski okvirji kar tako. Mora po samem padcu še kam udart z okvirjem, saj kolikor vem, pade najprej na pedalo in na balanco.
Legis 19.07.2010 13:29
Padci so padci, definitivno ne počijo zaradi sunka ali nenavadnega giba, če z karbonom udariš ob kak rob pa si usi predstavljamo kaj se zgodi z kolesom neglede na znamko.
Že podatek, da jih vozijo elitna ekipa na turu AG2R LA MONDIALE ti pove veliko.
Scalatore 19.07.2010 21:21
hvala za odgovore...
mislim, da se ne bom uštel če se odločim za kuoto, kater model pa vozte? pri savi najbrž kom? sam se zanimam za kharmo oz kebel. kaj izkušenj s temi dvemi?
Scalatore 19.07.2010 21:23
aja pa še to,sem slišal da jih rihta bonča,ja a še zmeri se da kaj zment?
Steel 19.07.2010 21:46
fuego je napisal:
To so spet zgodbice tipa ˝rekla-kazala˝. Naj napiše kakšne konkretne informacije nekdo, ki kolo dejansko uporablja.
Tudi mene zanima kako se obnesejo samo mam rej informacije iz prve roke. ;)
Ne komentiraj če ne veš, jaz vem za dva v celju ki sta imela probleme z okvirjem enemu so ga dvakrat zamenjal drugi ima pa neko raspoko na okvirju in ga bo tudi reklamiral.
cestni_dirkač 19.07.2010 22:34
Jest se se pred kakšnim 2 mesecem pogovarjal z prijateljem, ki vozi Kuoto kharmo in je full zadovoljen. Pa nima nobenih težav, ne z okvirjem, ali s čimerkoli drugim.
Če se ferrari pokvari, zaradi napake na motorju, tudi še ne moreš rečt, da dela ferrari slabe motorje, ane?
Tako da Scalatore, menim da boš zelo zadovoljen, če se odločiš za Kuoto. V primeru, pa da je kakšna napaka v okvirju, pa se bo napaka že pokazala v garancijskem roku (najbrž) :P
Legis 19.07.2010 23:42
"Ne komentiraj če ne veš, jaz vem za dva v celju ki sta imela probleme z okvirjem enemu so ga dvakrat zamenjal drugi ima pa neko raspoko na okvirju in ga bo tudi reklamira"

Glej si lahko prepričan, da se pri nas obne kar nekaj koles tega proizvajalca in če nebi bili z njimi zadovolni jih nebi kupovali. Tako, da najprej je potrebno kolo stestirati in se nato odločiti in kritizirati ne pa na podlagi tega kar si slišal od znanca ali prijatelja.

V savi se vozijo kom, kredo,kharma ter kebl.
Meni je najbolj všeč kredo vendar je kar drag. Sam vozim kharmo in z njim zelo zadovoljen. Kupi si kharmo race, ki je dizajnersko res izpopolnjena o kvaliteti pa mislim, da nebom zgubljal besed. Govorim ti iz prve roke vedi pa da se zmeraj najde nekdo ki bo kritiziral.
P.D. 20.07.2010 07:32
A nima Sava Scotte?
Legis 20.07.2010 07:36
Letos je drugo leto v veljavi tudi scott, kuota je v klubu že kar precej časa, mladinci pa so na specializih.
GALILEO 20.07.2010 08:07
Lani novembra nabavil Kuoto KULT(ultegra, reynolds assault obroči), naredil približno 5000 km, brez težav, super okvir ni mi žal denarja za to kolo. tudi kolegi, kateri so kupili kuote nimajo nobenih težav.

http://www.fre erider-on.net/index.php?id_izd =583
Caty 20.07.2010 08:49
Pa ne glih zdej ta tema, ko sem ravno svojga vplačala :roll:
Ti bom drug teden iz prve roke povedala, kako je, iz druge ti pa že zdele lohka povem, da je super :mrgreen:
Scalatore 20.07.2010 20:05
zakon zakon zakon, hvala za mnenja, vse bol se nagibam k kuoti in bo najbrž kar kharma.

še nekaj. koliko je kharma kaj težka?
Kekec_ 20.07.2010 20:28
nebi rad kritiziral kuote ampak je resda so kuota okvirji razmeroma mehki proti ostalim?
vambomzepokazu 20.07.2010 20:46
Ej, sam morš met pa dobr razvita telesna čutila, da občutiš mehkoto ozr. trdoto okvirja ozr. da opaziš razliko. Jst žal nisem obdarjen s tako prefinjenimi čutili.
fopa 20.07.2010 21:08
Kekec_ je napisal:
nebi rad kritiziral kuote ampak je resda so kuota okvirji razmeroma mehki proti ostalim?


meni je podobno rekel en bivši profi, ki jih je testiral. tako je rekel za kuote nižjega cenovnega ranga (ne me vprašat za katere)
ooo 01.08.2010 14:40
Scalatore ali si nabavil zdaj kuota ali ne?jaz zdaj kopujem, pa me zanima malo, kako se kaj obnese.pogovarjal sem se pa z Valterjem Boncčom, pa mi je reku, da mi bolj priporoča bassa kot kuota
wins 27.04.2011 22:15
da ne odpiram nove teme... kar nekaj je bilo napisano o KUOTA kolesih... eni jih hvalite, drugi jih tudi malo grajate...

Kupujem karbonsko specialko in sem bil že odločen za nekaj drugega, sem pa zdej dobil eno dobro varianto za KUOTA KHARMA in mi ne da mira. :roll:
Za videt se mi zdijo te KHARME super kolesa, 8O kako se z njimi pelješ pa sprašujem vas. Bojim se, da ne zberem pretrdega bicikla, ker mi je trnutno bolj pomembno udobje kot neka super togost.
LJ_biker 24.10.2012 20:36

Zanima me, kakšne so kaj vaše izkušnje s kolesi Kuota? Nekaj sem že prebral - eni jih blazno hvalijo, drugi kritizirajo-predvsem okvirje. Sam sem težek 80 kg, če je to lahko problem. Razmišljam pa o nakupu modela KOM.

vwgolf5 24.10.2012 21:41

Jaz si lastim že drugi KOM in ti lahko povem, da je kolo res špica.

Raptile 25.10.2012 07:30

Sam sem kolebov med nakupom Focusa in Kuote ... nato sem kupil Kuoto :D moram reči da so kolegi prav občudovali kupil sem korso, ki je bila zadnja ALU specialka pri kuoti, od sedaj naprej so vse karbon! Moram reči da sem jo dobil za 300€ cenejše kakor druge firme z isto opremo!

Letos sem naredil od septembra 1000km+ in sem zelo zadovoljen, stric ima karbonsko in je tudi zadovoljen z njegovimi 4-5k km na leto :)

 

Js pravim Italjani znajo kolesa delat :D

Maj_ex 25.10.2012 08:29

Kuote so super kompromis razmerja med kvaliteto in ceno.
Sam je sicer nimam, poznam pa kar nekaj ljudi (več kot 10), ki jih imajo in so ful zadovoljni.
Pri meni je bila 2. izbira, ampak se je že 1. izšla, tak da ...v zadregi

 

borcita 25.10.2012 08:33
@vwgolf5:

Jaz si lastim že drugi KOM in ti lahko povem, da je kolo res špica.

+1 .... ne menjam za nič kul

LJ_biker 25.10.2012 08:40

Najlepša hvala vsem!!! Torej nikakršnih težav z okvirji, kot so nekateri pisali v prejšnjih postih. Kao da so precej krhki in pokajo. Verjetno antipropaganda konkurence. Bolj verjamem vašim osebnim in neposrednim izkušnjam kot pa 'rekla kazala' mnenjem.

mc 25.10.2012 08:52

Morda so tudi v preteklosti kej pokali, ampak pokajo itak okvirji veliko priznanih znamk. Morda gre za napake v konstrukciji, morda v materialu...  Potem to odpravijo...itd Tako kot pri vseh zadevah. Tudi Mercedes in Bmw pokličeta občasno kako serijo svojih avtov nazaj ampak tega pač ne moreš preprečit...
Imaš garancijo in zato je bolje da kupuješ pri zaupanja vrednih trgovcih in še najraje v Slo...pa čeprav se tukaj spet porajajo zgodbe, da nismo trg za izdelke 1 kvalitete...
 

Maj_ex 25.10.2012 09:02

Preveri na:

freerider.si/index.php?go=men u&s_id=474
 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI