Lisca

Lisca

SORTIRAJ PO:
mišek 22.07.2010 14:42
Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo profil vzpona na Lisco? Smer Jurklošter - Lisca. Sem iskal pa nikjer ne najdem. Sem pa zasledil, da je to nek zlo čuden klanec, vmes celo 24% :ups: . Če kdo ve kaj več povedat o tem bi bil hvaležen.
Neisho jr 22.07.2010 14:46
Js sm biu že ene 2x iz iste smeri, pa ne verjamem tisti tabli.
24% bi reku kakšna Mrzlica določeni odseki. Pa Svetina iz smeri Tremerje - čistilna naprava.
mišek 22.07.2010 15:05
A pol ni tak grozno :)
Kak pa je drugače na splošno za vozit? (baje je zlo neenakomern klanec, kako je z senco?) V Jurkloštru, ko se zavije - do vrha je nekje okrog 10km ne? Dom na vrhu je stalno odprt?
bajker 22.07.2010 15:08
Jaz sem šel iz smeri Rimskih Toplic in sem precej pred Jurkloštrom (mislim da je smerokaz za Paneče) zavil desno.

Cesta je ful razgibana,ampak se splača it gor - je ful lepo in dober razgled dol na dolino Save.
mišek 22.07.2010 15:17
Jaz bi šel iz smeri Dobja, oz. Planine, saj mislim, da je nekje tam blizu šole odcep.
Enkrat bo treba tole napast.
Pa še nekaj, ali mogoče kdo ve ali je še iz Sevnice na Planino makedam ali so slučajno potegnili asfalt?
primoz69 22.07.2010 16:03
Takole:

Iz smeri Rimskih T. se pelješ po dolini Gračnice do Jurkloštra (živi dolgcajt 1-2% vzpon) ali pa zaviješ prej, kot je predhodnik napisal pri smerokazu za Paneče. Pri prvi varianti čez Jurklošter je potem do Polane sicer spet dolg cajt, je pa za odtenek bolj strmo.

Od Polane se potem do vrha grebena začne veselica,... kakšna 2 km je strmo ko hudič zarad prejšnega dokaj dolgega, rahlega in nezanimivega vzpona je to pravi šok am pak gre,...ko prideš na vrh grebena se cesta za cca 100 m še spusti potem pa odcep levo do vrha Lisce, tam je po mojem še ene 3-4 km konstantnega lepega vzpona (7-8%) po senčni severni strani do Doma na Lisci.

Druga varianta, ki sem jo vozil je iz Brega ob Savi. No tu je pesem povsem drugačna. Po štartu iz Brega je ene 2 km ogrevanja z blagim vzponom, potem pa se začne,...južna stran, enih 6 km vzpona (garmin mi je kazal tudi čez 16%). Po mojem je skoz ene 8-9 % na nekaj odsekih mislim da je šlo tud 15-20 %. Ta varianta je po mojem v tem česu zelo težka, saj ti sonce neprestano žge, sence razen na zadnji tretjini praktično ni. Po tej varianti prideš po cca 7 km (od tega 5 km kr hud vzpon) spet na greben omenjen v prvi varianti od koder je že opisana preostala pot do vrha Lisce.

aja,...Tončkov Dom na Lisci je skoz odprt (razen ponedeljka),..http://www.tonc kovdom.si/

lp
areh 22.07.2010 16:15
mišek je napisal:
Jaz bi ...Pa še nekaj, ali mogoče kdo ve ali je še iz Sevnice na Planino makedam ali so slučajno potegnili asfalt?

Tole tudo mene zanima...
lpA
Kepi 22.07.2010 18:46
Tam vmes je tabla za 30%, ampak je to precej narobe. Mogoče pride na enem odseku nekje do 20.
ooo 22.07.2010 19:09
areh je napisal:
mišek je napisal:
Jaz bi ...Pa še nekaj, ali mogoče kdo ve ali je še iz Sevnice na Planino makedam ali so slučajno potegnili asfalt?

Tole tudo mene zanima...
lpA

ne še vedno je vmes ene 2 km makedama
mišek 22.07.2010 22:58
O hvala pobje za vse informacije, ob priliki bo treba odpeljat.
Sem mislil jutri, zdaj imamo pa še eno bolj "obrisano" varijanto :D , bo moglo še malo počakat.

Aha, Planina - Sevnica pa še kar po starem :roll: , pa hudiča, kdaj bodo to naredli.
Areh kaj ti se tudi po teh koncih voziš? :)
PAJDO 22.07.2010 23:20
Iz Brega na Lisco ni makedama,je skozi alsfalt,sicer vmes precej slab.Iz Jurklošta pa ne vem.
Sicer pa je vsako leto konec avgusta organiziran Skok na Lisco,ki se začne v Sevnici in gre mimo Brega,kjer je leteči štart,razdalja 9,3 km in 700 m višinske razlike.
Vzpon je pa kar razgiban in vreden izziva ;)
areh 23.07.2010 06:19
PAJDO je napisal:
Iz Brega na Lisco ni makedama,je skozi alsfalt,sicer vmes precej slab.Iz Jurklošta pa ne vem.
.....

Za 1.maja je bilo vmes kakih 500 m finega makadama.
mišek je napisal:
.....
Areh kaj ti se tudi po teh koncih voziš? :)

Tudi ja.
lPA
programer 23.07.2010 08:20
Iz Brega na Lisco je povsod asfalt. Preverjeno. Ni dolgo tega nazaj, ko sem se peljal po tej trasi.
kolovoznik 23.07.2010 10:15
Sevnica - Planina je še samo dober km zglednega
makadama v spodnjem delu. Nobene panike za odpelat, le
pri spustu je potrebna pozornost. Bom dodal profil Lisce ,sam da ga najdem.. :!: :idea:
DJZIZI 23.07.2010 11:08
29 avgusta je vzpon na lisco,bom zgleda mogo it to zvozit,ker šteje še ob enem za pokal slo.železnic,extra kategorija.
Kak je kaj ta vzpon????''
areh 23.07.2010 11:23
Kratko a sladko ;)
lpA
vrhi 23.07.2010 13:14
Pravkar prišel iz Lisce , na Lisco šel iz Jurkloštra ,tam kjer bi moral biti makedam je lep nov asfalt , iz Jurkloštra pa do vrha je točno 10 km, sta pa zanimivi dve tabli, na eni kaže 30 % 8O , na drugi pa 24 % :? , ampak men je polar kazal na obeh tablah , 14 % :lol: , tak ,da ni take panike.

Skratka iz Jurkloštra na Lisco je" nov "asfalt. 8)
TEX 23.07.2010 13:18
Vrhi, ne gres nic na dopust? :)
areh 23.07.2010 13:26
Vrhi si prišel iz smeri Rimskih ali iz smeri Marofa(je tu še makadam?)
lPA
presna 23.07.2010 13:30
Čez Paneče gor na Jurklošter dol.

http://connect.garmin.com /activity/38641684
vambomzepokazu 23.07.2010 13:33
vrhi je napisal:
Pravkar prišel iz Lisce , na Lisco šel iz Jurkloštra ,tam kjer bi moral biti makedam je lep nov asfalt , iz Jurkloštra pa do vrha je točno 10 km, sta pa zanimivi dve tabli, na eni kaže 30 % 8O , na drugi pa 24 % :? , ampak men je polar kazal na obeh tablah , 14 % :lol: , tak ,da ni take panike.

Tisti % so največji naklon, ki pa je ponavadi na notranji strani ovinka. Po moje.
vrhi 23.07.2010 13:38
areh je napisal:
Vrhi si prišel iz smeri Rimskih ali iz smeri Marofa(je tu še makadam?)
lPA

Sem šel čez Šentjur proti Planini,pa pol desno proti Loki , Jurklošter,Lisca ,Če greš pa iz Rimskih pa ni nikjer več makedama , tudi od pokopališča čez gozd proti Loki je lep nov asfalt.

TEX ,kmalu ,pa še pol če bo vse po sreči padejo Dolomiti , al pa kaj takega . 8)
pinjo73 24.07.2010 11:30
vambomzepokazu je napisal:
vrhi je napisal:

Tisti % so največji naklon, ki pa je ponavadi na notranji strani ovinka. Po moje.

Jaz pa mislim da je tisti, ki je dal postaviti te prometne znake bil pijan ali je bil pod "nečem" :mrgreen:
Drugače obstajajo 3 asvaltirane poti do vrha:
- iz Jurkloštra
- iz Brega
- iz Oresja nad Sevnico
Najstrmejši del se nahaja 500m naprej od vasi Lisce, malce pred 90" levim ovinkom (20%)
ooo 24.07.2010 11:50
pinjo73 je napisal:
vambomz epokazu je napisal:
vrhi je napisal:

Jaz pa mislim da je tisti, ki je dal postaviti te prometne znake bil pijan ali je bil pod "nečem" :mrgreen:
Drugače obstajajo 3 asvaltirane poti do vrha:
- iz Jurkloštra
- iz Brega
- iz Oresja nad Sevnico
Najstrmejši del se nahaja 500m naprej od vasi Lisce, malce pred 90" levim ovinkom (20%)

najstrmejši del je verjetno, če na začetku, če greš iz orešja na lisco.
areh 28.07.2010 13:12
Grem danes sprobat smer Šentjur-Jurklošter-Lisca :D
lPA
areh 28.07.2010 21:09
Super, novi asvalt..na Lisci pa skor žive duše nikjer. Sem se tak navdušu da sem nazaj grede šel še na Vrh nad Laškim, pol pa še na Svetino čez Jagoče :D ..je bla kr "kraljevska" dans...
lpA
lapierre 69 28.07.2010 21:41
Si se pa ornk razjezil areh, da si to odpeljal. 8)
areh 29.07.2010 11:30
99km/1675vm :mrgreen:
lpA
ps Kmalu bo asvaltrana cesta na Lovrenc(prehod tam malo pod Bezgovškom)..
areh 09.06.2014 10:22

Večina na Franji, jz pa po dveh letih zopet gor..s starim borcem Joaotom..čez Jurklošter...mir, senca, prazna cesta, super razgled in hladno pivo. To je Lisca!
lpA

fuego 09.06.2014 11:10
@areh:

Večina na Franji, jz pa po dveh letih zopet gor..s starim borcem Joaotom..čez Jurklošter...mir, senca, prazna cesta, super razgled in hladno pivo. To je Lisca!
lpA

Uf na Lisci je res lepo. Sem tudi bil včeraj, sma šla z mojo mal na luft sam ne s peciklom. Sam raje grem z gorcem, zato, ker se s temi plesnimi čeveljci ne da hodit, najlepši razgled je pa ravno z vrha hriba. Se vidi vse... Kum, Tovsti Vrh, Šmohor, Mrzlica.... Ka sta šla čez Vrh nad Laškim al čez Marof? Ta ribnik je tut lep. Če boš še kdaj šel kako tako čez vikend mi dej na zs.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI