Karbonski okvir / trenažer

Domov > Forum > Karbonski okvir / trenažer

Karbonski okvir / trenažer

SORTIRAJ PO:
primoz69 28.07.2010 10:15
Eni pravijo JA eni NE!

Ker sem letos zamenjal specialko (iz alu na karbon) in ker sem pozimi dosti uporabljal trenažer (Tacx) me zanima, kaj menite ali trenažer škoduje okvirju (seveda če je vpet z primernim vpenjalom in brez nekega aufzicanja ter šprintov ,ipd) ali ne!!!

Kako ostali gledate na to???
Smuk_007 28.07.2010 10:35
Na trenežerju naredim na sezono cca 1000 km, dve sezoni s karboncem Wilier IIzoard in letošnjo sezono na Wilier Cento uno, brez kakršnih koli težav in posledic.
pene 28.07.2010 11:20
jaz ima Elite trenažer, ampak si ne bi upal vpenjati karbonskega okvirja, zato raje pedaliram na aluminjastem trekingu. Gotovo niso enake obremenitve kot na cesti, ker na cesti del sil poberejo sama kolesa, tu pa je vsa napetost na zadnji vilici - v mislih imam predvsem nagibe levo-desno, sploh pri moji teži (87 kg)
Merlin 28.07.2010 12:13
Stokrat predelana tema ;) . Ne škoduje okvirju. Testirano v Touru sile na okvir so mnogo manjše od ceste.
KAVITATOR+ 28.07.2010 12:20
ok ravn McEwen šprint ne izvajat na njem
bruno 10.11.2011 20:02
torej konkretno: pozna kdo primer/ primere, da je ob uporabi na trenažerju počil/ se uničil karbonski okvir?

LpM!
pingwin 10.11.2011 22:23
Videl sem kako je poču aluminjast okvir(zadnja vilica), po zimski uporabi...
Na mojemu ALU je zaenkrat samo razpoka v bližini vpetja. Mislim da je pomembna teža kolesarja, kakor tudi ali na trenažerju aufzicaš. Sam imam simulacijo in moram v klanec večkrat aufzicat :)
Vsekakor, sam karbonca ne bi nikoli dal v trenažer. Razen če bi mi kdo vsako leto kupil drugega ;)
areh 11.11.2011 06:41
Karkoli pravijo....jaz mojega ne bom in nisem nikoli vpel v trenažer. Ziher je ziher :mrgreen:
LpA
Maratonac 11.11.2011 11:32
Tukaj nekateri in mislim , da večina komentirate stvari, ki so absolutno stvari strojne stroke , samo zato ker mislite da lahko , ker pač gonte bicikel. Ne more biti nekaj fiksno vpeto na 3mm osovini, na površini 4cm2 z ročico momenta ,katera je središče težišča telesa ~1 m in izvajati dvigovanja na padala al pa šprinte, ne da bi se deformirala zadja vilica. Za takšne treninge so valarji, tam pa lahko z kakršnjekoli biciklom delaš kakrkoli hočeš , brez zakonov mehanike.Tolk jaz.
Skyman 11.11.2011 11:41
Maratonac je napisal:
Tukaj nekateri in mislim , da večina komentirate stvari, ki so absolutno stvari strojne stroke , samo zato ker mislite da lahko , ker pač gonte bicikel. Ne more biti nekaj fiksno vpeto na 3mm osovini, na površini 4cm2 z ročico momenta ,katera je središče težišča telesa ~1 m in izvajati dvigovanja na padala al pa šprinte, ne da bi se deformirala zadja vilica. Za takšne treninge so valarji, tam pa lahko z kakršnjekoli biciklom delaš kakrkoli hočeš , brez zakonov mehanike.Tolk jaz.

Na valjih lahko še posebej fino in dolgo vadiš "aufzicanje", da o sprintih sploh ne govorimo :mrgreen:
Rumbler 11.11.2011 11:46
Maratonac je napisal:
Tukaj nekateri in mislim , da večina komentirate stvari, ki so absolutno stvari strojne stroke , samo zato ker mislite da lahko , ker pač gonte bicikel. Ne more biti nekaj fiksno vpeto na 3mm osovini, na površini 4cm2 z ročico momenta ,katera je središče težišča telesa ~1 m in izvajati dvigovanja na padala al pa šprinte, ne da bi se deformirala zadja vilica. Za takšne treninge so valarji, tam pa lahko z kakršnjekoli biciklom delaš kakrkoli hočeš , brez zakonov mehanike.Tolk jaz.


Se popolnoma strinjam :!:
Maratonac 11.11.2011 11:46
Tukaj nekateri in mislim , da večina komentirate stvari, ki so absolutno stvari strojne stroke , samo zato ker mislite da lahko , ker pač gonte bicikel. Ne more biti nekaj fiksno vpeto na 3mm osovini, na površini 4cm2 z ročico momenta ,katera je središče težišča telesa ~1 m in izvajati dvigovanja na padal
vasja_ 11.11.2011 11:53
Skyman je napisal:
Maratonac je napisal:
Tukaj nekateri in mislim , da večina komentirate stvari, ki so absolutno stvari strojne stroke , samo zato ker mislite da lahko , ker pač gonte bicikel. Ne more biti nekaj fiksno vpeto na 3mm osovini, na površini 4cm2 z ročico momenta ,katera je središče težišča telesa ~1 m in izvajati dvigovanja na padala al pa šprinte, ne da bi se deformirala zadja vilica. Za takšne treninge so valarji, tam pa lahko z kakršnjekoli biciklom delaš kakrkoli hočeš , brez zakonov mehanike.Tolk jaz.

Na valjih lahko še posebej fino in dolgo vadiš "aufzicanje", da o sprintih sploh ne govorimo :mrgreen:


Tukaj se lepo vidi, kako se aufzica in šprinta na valjih: klik 8)
Skyman 11.11.2011 12:26
vasja_ je napisal:
Skyman je napisal:

Na valjih lahko še posebej fino in dolgo vadiš "aufzicanje", da o sprintih sploh ne govorimo :mrgreen:


Tukaj se lepo vidi, kako se aufzica in šprinta na valjih: klik 8)


Vasja, be my guest :D
Kevo 11.11.2011 14:49
Smuk_007 je napisal:
Na trenežerju naredim na sezono cca 1000 km, dve sezoni s karboncem Wilier IIzoard in letošnjo sezono na Wilier Cento uno, brez kakršnih koli težav in posledic.


se podpisem!
Urednik 11.11.2011 17:37
Če je možnost ne škodi drugo kolo za na trenažer.
hmm 11.11.2011 17:48
Kevo je napisal:
Smuk_007 je napisal:
Na trenežerju naredim na sezono cca 1000 km, dve sezoni s karboncem Wilier IIzoard in letošnjo sezono na Wilier Cento uno, brez kakršnih koli težav in posledic.


se podpisem!


Willerji pokajo radi ob običajni vožji, zato le dobro si jih oglejta preden se veselita.

Karbon zagotovo ni primeren za vpetje na avtomobilski prtljažnik kaj šele za v trenažer (ker je okvir je pretog) in bo počil od znotraj če ne v celoti.

Sicer pa vsak tvega poškodbo svojega kolesa. :roll: ..... samo ne potem "težit trgovcu ali pljuvati po znamki kolesa" zaradi poškodbe okvirja. ;) :D
JC29 11.11.2011 17:54
hmm je napisal:

Karbon zagotovo ni primeren za vpetje na avtomobilski prtljažnik kaj šele za v trenažer (ker je okvir je pretog) in bo počil od znotraj če ne v celoti.


Zato pa furajo za profiji kot spremljevalna vozila vedno kombiji ane ... NOT! In ne... tudi njim ni vseeno če geštel poči! Dejte ga no srat. Če paziš kako vpenjaš in ne zateguješ na silo nima kaj bit (velja tako za prtljažnik, kot tudi za trenažer).
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI