Čiščenje pogonskega sistema

Domov > Forum > Čiščenje pogonskega sistema

Čiščenje pogonskega sistema

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 16.05.2004 22:36
Živ!

Situacija je, da se na verigi in na zobcih nabira umazanija. Zdej me pa zanima.

1. kako nej spucam verigoč
2. kako nej spucam zobnikeč
3. kako pogosto naj čistimč

Ful bi vam bil hvaležen za mal bolj natančen odgovor, ker sem še začetnik, pa tega problema res nimam razjasnenega, pa ne bi rad, da bi zarad svoje malomarnosti pa neznanja prej uničil kolo.

Pol še neki. Kolo uporabljam bolj za makadam pa prašne fure, tko da blata glih ni tolk prisotnega, je pa zato prah. A nej za tovrstno vožno uporabljam dry ali wet chain lubeč

Hvala pa uživite!
LP Nejc
Uporabnik ne obstaja. 16.05.2004 23:31
ja stvar je taka :!: ti bom povedu kako jst to pucam :!:
1. če se ketna zarusta po par 100 km lepo čopič namočm v nafto in jo celo premažem z nafto in nakonc ubrišem s cuno in je zadeva tok čista da normalno laufa :!: če pa pucam cel bicikel pa to nardim kar z vodo z detergentom in gobo :!: učinek je enak..
2. zobnike pa tut kr z gobo spucam :!: od najmanšiga prot največjemu drgnem z gobo pa jo stiskam da pena teče med zobnike in nato sperem z vodo :!: če pa hočš še bl natančno pa eno cuno utakn med dva zobnika pa se mal pomatri :!: ti bo nagajal k se bo cuna trgala sam z malo potrpljenja gre :lol:
3. hm..takrt k ne laufa več tko k bi moral :!: sej hitr opazš..
če je nš mehankar zadovoljen boš verjetno tut ti :lol:
areh 17.05.2004 07:17
Js jo mažem pred VSAKO turo, spucam pa jo kar tako da olje s katerim jo mažem vlijem na cunjo in jo čoham. Zobnike pa tako kot je opisal virenk-tak da se ti cota trga-sam se u nulo lahka spuca.Nikol mi ne škripa ali cvili.
lpA
CHEF 17.05.2004 10:58
To sem napisal že stoenkrat, dtodrugič pa ne bom.
Pantanifan 17.05.2004 12:08
če ne že večkrat. malo poglej po bicklu.
Zgubich 17.05.2004 13:48
vap vap pa udri po nemu.
pipi 17.05.2004 13:59
Pa kaj si ti norčč Wap spere vso mast iz logarjev. Ne z wapom to delat.
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 14:01
saj se bo naučo, sam vap pa res ni zdrav, ker voda pride v ležaje, če pereš pod takšnim pritiskom. za ketno pa najboljš en sprej al pa olje kupit
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 15:43
za kaj pa sprej al pa ole :č: z mojo verigo ni nč narobe pa že en let uporablam kozarček nafte, za mazat pa strojn ole :!: ok sej valda tut spreji delujejo sam zakaj ko ni potrebe :!:
borutbiker 17.05.2004 17:09
marek mal si zamesal ciscenje in mazanje...
DJZIZI 17.05.2004 18:39
Jaz sem pa kupil tisto plastično škatlo za pranje ketne,v njej so tri okrogle krtačke,jo zahaklaš pri menjalniku,v njo vliješ malo nafte,potegneš notr ketno,kontra vrtiš pedale, pa je ketna nova,kot iz trgovine.Lahko ,enostavno,samo men se ne da niti to.......................:oops: :lol: :lol:
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 19:10
in kok to stane :č: to je brezveze..jst bi meu tako škatlo k bi ceu bicikl not dau pa bi čist vn pršu..
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 20:05
magar kup sprej al pa uzam nafto, pošprici po ketni in zobnikih, nekej cajta počak, pol pa vzam suho cuno. cuno obvi ukol kerne pa zavrt pedala. za zobnike pa vzam tut eno cuno pa utakn med dva zobnika in začni levo pa desno gont cono. pol pa še namaž z oljem pa do kul.
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 21:05
kaj sm pa jst reku :č:
BorutV 17.05.2004 21:43
DJZIZI je napisal:
Jaz sem pa kupil tisto plastično škatlo za pranje ketne,v njej so tri okrogle krtačke,jo zahaklaš pri menjalniku,v njo vliješ malo nafte,potegneš notr ketno,kontra vrtiš pedale, pa je ketna nova,kot iz trgovine.Lahko ,enostavno,samo men se ne da niti to.......................:oops: :lol: :lol:

To je dobra stvar. Stane 2.000 do 3.000. Samo je bolje kot nafto noter dajat, da vliješ tekočino, ki je prav temu namenjena. To pa stane cca 1.000 SIT, pa je za velikokrat, ziher več kot 10x. Samo ne smeš tega v sobi delati, ker malo ven šprica. Ali pa jaz nekaj ne znam.

Ketnca pa res rata ko nova. Ko je stegnjena, se jo še vseeno da prodati. :lol:
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2004 22:45
Kdo pa pere kolo v sobi :č: Valda da sprica, cist prov delas :)

Drgac je pa ta stvar prov zakon za ketno, drgac je nemors dobr spucat, ja pa ne glih nafte not dajat, je white spirit dobra stvar jest kr stem perem! So pa razlicne metlce so najbols take k cistjo od zgorej, spodej in od strani!!
DJZIZI 17.05.2004 22:50
Kar nafto not dat,je prava roba za to,pa še menjavaš zraven,da se še zobčeniki sperejo,pol pa z suho cunjo spoliraš in namažeš z rdečim oljem,pa je perajt za v šumo in blato.
Tista tekočina ki ste jo omenjali je predraga, ker če hočeš dobro sprat ketno,moreš enih 5-8 krat čistit,pa to takoj sprazniš,razen če umivaš -čisto -ketno........Vse po želji......
Pa fajn je,če čistiš kje v bloku,da smrdi po nafti do 20 štoka, he hehe....
areh 18.05.2004 06:42
Djzizi, ki si kupo to in kolk si dalč
lpA
areh 18.05.2004 07:36
To pa je res poceni.Bom kupo.
lpA
CHEF 18.05.2004 08:55
To sranje jaz imam doma, pa mi že dve leti leži, ker sem ugotovu, da je brezveze. Ketno spuca bolš Motor spray.

Pa če uporablaš to mašino, morš pol še strojček umit, pa maš še več dela. Motorspray ti vzame deset sekund da pošpricaš in deset da spereš z vodo, vmes pa spiješ nekaj požirkov piva.
V ta strojček pa moraš nalit, ga nataknit na ketno, vrtet ko blesav, brisat, pucat strojček, živa fukarija v glavnm.

Niti se mi 2.600 ne zdi ne vem kako poceni, vredno je lih kšnga jurja pa pou!
Uporabnik ne obstaja. 18.05.2004 09:21
to je vse res, kar je čif napiso. moto spray al pa moto bril (ta je še hujši) ti praktično ne vzameta veliko časa, pa maš ketno spucano, pa verižnike tudi. je pa res da je pa dobro na vsake toliko časa uporabiti ono mašinco za verigo čistit, kajt ta sprej ti ne očisti dovolj dobro notranjeh delov verige.

jst osebno uporabljam čistila Pedros. se mi pa ne zdi škoda denarja pa cajta, da imam čisto kolo. kar se pa maziv tiče, pa enako Pedros ice wax (vosek), extra dry (za prah) in sin lube (za blato, dež) - to je zakon!
CHEF 18.05.2004 09:22
Zato pa jaz potem še s ščetko podrgnem med členi (zobno, seveda).
areh 18.05.2004 10:10
Pol pa maš zvečer ja čist črne zobe :lol: č
lpA
CHEF 18.05.2004 10:12
...ampak tudi fajn podmazane...
Uporabnik ne obstaja. 18.05.2004 10:33
men se pa z ščetko ne da, raj uzamem oni strojček, ko je za ketno pucat, pa kr s tistim zrihtam.

po drugi strani pa naj vsak čisti svoje kolo, tak ko mo paše, pa če je kolo ščičšeno v desetih minutah, al pa v dveh urah!
CHEF 18.05.2004 10:50
No, zdele grem jst svojga pucat, ker se mi ne da učit.
Uporabnik ne obstaja. 18.05.2004 11:20
Čif a pucanje z zobno ščetko ti pa ne vzame velik cajtačč Kolk pa tist motor sprej koštačč Hmmm... Ona zadeva na koleške je kr kul, jo mam jaz tud, mislim da od barbierija pa degreser in olje zrvn dobiš.
areh 06.06.2004 18:48
Danes sem 1. puco ketno z totim strojčkom(1500sit), pa morem priznat da se fajn spuca, ni kej. Sem 2x tekočino(jo dobiš zraven) zamejo in se sveti ketna u nulo. Potem sem jo še namazal. Priporočam nakup! Samo šprica in teče pa res, zato to delite pri sosedih ali pa doma dajte karton spodaj :lol:
LPA
Uporabnik ne obstaja. 06.06.2004 18:52
hehe je že kdo našel strojček ko bi dal kar cel bicikel not :č: :lol: pa nej šprica kokr hoče, mam dost sosedov :lol:
s-works 06.06.2004 19:02
Virenk,da nebi not u pralnistroj tišo pecikla,ker ti bo mat posledično zavila vrat...:)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI