voda v okvirju

Domov > Forum > voda v okvirju

voda v okvirju

SORTIRAJ PO:
iik 13.08.2010 12:30
Opažam da se mi po dežju nabere voda v okvirju. Ni mi jasno kje pride not. Je kak poseben trik kako odcediti vodo iz okvirja? Tudi ko dam zic štango ven in obnem kolo, še vedno jo nekaj ostane not.
mohimm 13.08.2010 12:45
Velika večina okvirjev ima na koncu zadnjih vilic majhne luknjice, dvigni sprednje kolo in bi moglo odtečt.
Ich 13.08.2010 13:17
Primi kolo, ga obračaj gore doli, in kjar bo začela slezit vn, tam je tudi notr prišla.
tischler 13.08.2010 13:24
Bolje voda v kolesu, kot v kozarcu. Mogoče celo dobiš kakšno idejo :!: :?: :idea:
migaj 13.08.2010 13:35
ali pa
bolje voda v okvirju kot v kolenu :mrgreen:
JakaKk6933 13.08.2010 14:12
Ponavadi je spodaj na okvirju (vsaj pri alu okvirjih, za karbonske nimam pojma), pod gonilnim ležajem, na okvir našraufana plastika, vodnik zajl. Odšraufaš vijak in steče ven.
Zadnji del lahko še nekoliko dvigneš, da je ta del res najnižja točka okvirja.
Ban 02.07.2013 13:02

Včeraj sem pral kolo (karbonsko) s šalufom in potem go sem ga postavil na "glavo" se je slišalo pretakanje vode v okvirju, sem ga obračal gor, dol, levo, desno...vendar ni ven pritkelo nič vode. Sploh ne vem kako pride voda notri, kolo imam eno leto in sedaj sem ga drugič opral na tak način, tudi pri prvem pranju se je slišala voda, vendar temu nisem posvečal prevelike pozornosti.

Zasledovalec 02.07.2013 15:27

A ste pomislili, da morda material kondenzira od znotraj seveda, ker je ogret in potem ga pereš z mrzlo vodo?

Primož Hočevar 02.07.2013 16:04
Na spodnji strani karbonskega okvirja(na osovini kjer je gonilka, torej na najnižji točki okvirja) je zelo majhna luknjica in tam voda odteče ven. Vsaj pri meni je tako. Voda lahko pricurlja notri v stičišču okvirja in podsedežne opore, če ni integrirana seveda. Tam je najbolj izpostavljen del.
Ko pereš kolo, pa je najbolje, da to počneš sredi poletnega sončnega dne in pustiš podsedežno zunaj in okvir na soncu, vročina pa izpari ven vso vodo.
primoz69 02.07.2013 17:34

Kolker vem majo vsi okvirji prekate in vodo lahk spraviš ven samo na določenem delu okvirja. Jaz je nisem zaboga spravil ven (dobila me je nevihta) dva meseca iz sprednjega dela. Na koncu sem obrnil kolo 'na glavo' čez noč in voda je sicer po kapljicah tekla ven iz stičišča vilica/krmilni ležaj. Naslednji dan pa na servis, da je mojster razdrl in na novo vse namazal. Pred tem s poskušal vse živo in vse možne ostale pozicije...edino slednje je pomagalo...

Ban 03.07.2013 07:23

Toliko vode notri sigurno ni od kondenza. Tudi kakšnih luknjic na okvirju ni, sem ga pa danes postavil na glavo, pa da vidmo če bo popoldne brez vode.

Ban 03.07.2013 21:24

Voda je bila še vedno notri, sem snel dol sedežno oporo in je ven priteklo nekaj vode. Upam samo, da ta voda ne škodi okvirju.

umetnik 05.07.2013 08:59

karbonu naceloma ne sam lahko pa pride do oksidacije kovinskih delov... ce se ne motim je ohisje gonilne sredine tudi pri karboncih iz aluminija...

 

si probal odstraniti prednjo vilico.... kako je pr novejsih ne vem sam .. veliko mal starejsih okvirjev ima na tem mestu luknje (sploh gorski .. vem iz iskusen)

Ban 05.07.2013 09:05

Ni mi zdej da bi vedno, ko bom bicikel pral vilico stran šraufal. Snel sem samo sedež pa je nekaj vode ven priteklo.

umetnik 05.07.2013 09:37

jah voda je nek prtekla not .... to bos mogu pogruntat, da si ne bos belu glave z tem vsakic ko ga bos pral. ker voda ne tece gor mas vecinoma sam dve moznosti. krmilni lezaj in sedezno oporo..... tretja upam da ne obstaja, ker bi to pomenlo pocen okvir :s

 

a mas na spodnjem delu okvirja prsravfano gor plasticeno vodilo zajl.... ce odvijes sam vijak je velka moznost da je negdo zarad podobnih tezav z vodo (kondenzom) ze pogruntov resitevi in je to ta vijak.

 

res da z karbonom nimam izkusen sam vem pa da sm mev vcas tezave pr gorcu ... sploh po kaki zlo blatni furi

Ban 05.07.2013 10:01

Kolker mam v glavi je spodej plastično vodilo za zajle, sam je prlepljeno, ni nobenga šraufa. Voda lahko pride notri res samo pr krmilnem ležaju ali pri sedežni opori. Na prejšen kolesu, ki je bil alu tega problema nisem imel, ravno tako ne na gorcu. Na tem sem pa 2x do sedaj pral kolo z šlaufom in obakrat je prišla notri voda.

Ban 09.09.2013 10:54

Eto, sem pral kolo z šlaufom in se notri spet voda pretaka. Je pa definitivno v cevi med zadnjim pestom in gonilko, torej v tej horizontalni cevi. Sicer ne vem kako je okvir sestavljen notri, ali je cel votel ali ne, tudi ne vem kako je z ležaji in ostalim med gonilkama, ali lahko voda kaj škoduje?

Maratonac 13.09.2013 18:55

A ketno in ležaje v zadnjem in sprednjem kolesu , pa caseto, ketno  in pedale mate tud na karbon?

Pa če dobr pomislimm, je vseeno bolje voda v okvirju , kot v kolenu !

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI