Širina krmila na kolesu

Domov > Forum > Širina krmila na kolesu

Širina krmila na kolesu

SORTIRAJ PO:
Tomaz26 23.08.2010 18:35
Pozdrav,

imam kolo Cube Cross 2010 in na njem je kar 70cm široko krmilo, kar je v primerjavi z starim gorskim kolesom vsaj 10cm širše. Gre za krmilo :

http://www.syntace.c om/index.cfm?pid=3&pk=1865

Na njem so oznake in na spletni strani piše, da ga je možno iz 70 cm skrajšati na max. 60 cm.

Kakšna je sploh prednost tako širokega krmila. Razmišljam, da bi ga na vsaki strani skrajšal za kakšen cm, vendar potem poti nazaj več ni :) !

Do po sedaj zbranih informacijah naj bi široko krmilo nudilo lažjo vodljivost?

hvala za pomoč

Tomaž
JakaKk6933 23.08.2010 22:16
Širše krmilo nudi natančnejšo vodljivost. Daljša kot je ročica od centra premikanja, daljša je pot po navidezni krožnici, ki jo naredi konica krmila. Torej mora konica krmila pri daljšem krmilu opraviti večjo pot po krožnici kot pri krajšem, da se zasukata za enak kot.

Enim paše široko krmilo in bolj precizna kontrola, ene to moti. Odvisno je tudi kakšen si (rame). Če si širok v ramah, zna bit širše krmilo bolj primerno, če si pa bolj ozek, pa neudobno. Ali pa tudi ne.

Nekaj časa se ti splača testirat, na vseh terenih po katerih se voziš. Pa boš sčasoma videl, če ti odgovarja, ali če je preširok.
Tomaz26 24.08.2010 13:36
Hvala.


Saj v osnovi je morda res boljše, vendar ko sem preveril ostala krmila drugih proizvajalcev 70cm nisem našel nikjer. Max 66-68 cm, tako da mislim da so pri tem res malo pretiravali.
Zaenkrat bom odžagal kakšen cm na vsaki strani, pa da vidimo :)
mattoo 24.08.2010 13:51
če xc voziš, kar pusti tako široko krmilo-te bodo težje prehitel :twisted: ;) 8)
honda2 24.08.2010 13:56
Nisi gledal dovolj natančno :) Krmila gredo sedaj do 80 cm in čez.
Mi je pa skrajno čudno da so dali na cross kolo tako siroko krmilo. 70 cm imam jaz na svojem AM biciklu, pa mi je blizu idealne sirine.
Boljsi obcutek in sigurnost na kaksnem razritem terenu, kjer so kamni, ki se premikajo.

Za tvoj kolo pa ja tako široka balanca nepotrebna.

Tomaz26 je napisal:
Hvala.


S aj v osnovi je morda res boljše, vendar ko sem preveril ostala krmila drugih proizvajalcev 70cm nisem našel nikjer. Max 66-68 cm, tako da mislim da so pri tem res malo pretiravali.
Zaenkrat bom odžagal kakšen cm na vsaki strani, pa da vidimo :)
crntulipan 24.08.2010 14:18
Na cross kolesu bi bilo pomoje dovolj okoli 62 cm, več niti ne rabiš, razen če s ibolj širok čez ramena.

Mogoče gre za kolo ki je vsaj xl velikosti in imaš zato tako široko krmilo? to je edina logična razlaga zakaj bi kdo na takšno kolo namontiral 70cm krmilo.

Krmilo za gorsko uporabo pa ponavadi odmeri na metru od 68 do 70 cm. Kar je več je edino na DH kolesih
Tomaz26 24.08.2010 14:40
Ne vozim DH, kolo vozim povsem rekreativno in 80 % časa po cesti oz. po urejenih poteh. Kolo tudi ni velikosti XL, sicer pa imajo vse velikosti okvirjev isto opremo, torej tudi S okvir pride s 70cm krmilom.

Torej bi lahko glede na moj namen uporabe mirno na vsaki strani odrezal kakšna 2cm da pridem na 66 cm.

Problem je tudi v tem, da imam za svojo velikost dokaj dolge noge in posledično krajši trup in zato pri tako široki bilanci manj vzravnano držo. Zaradi dolžine nog sem moral vzeti okvir velikosti 54cm(namesto 50cm), kar se sedaj malo pozna na drži. Višino krmila pa žal ni možno prilagajati, tako da je edini način za bolj pokončno držo spet ožje krmilo.

Nebo druge kot žago v roke :))
Janja 24.08.2010 15:35
Ali pa krajša fajfa - mogoče to probaš pred žaganjem. Druga možnost - premakn le zavorno/prestavne ročke bolj navznoter in se ene par fur pelji tako, da držiš bolj na sredini.
crntulipan 24.08.2010 16:12
Če imaš lockon gripe, ki gredo čez balanco torej na koncu niso zaprti, ampak luknjo zapre zamašek), potem jih poizkusno samo bolj noter prestav in opravi eno poizkusno vožnjo.
Ali pa čsamo roke daj bolj not in je to to
Tomaz26 24.08.2010 16:12
Sem tudi o menjavi fajfe že razmišljal. Mogoče naslednja poteza.. Samo potem bi moral prodati to, drugače je to spet en dodatni strošek..

Drugače pa sem že pomaknil ročke bolj notri in šel včeraj na testno vožnjo. Zaenkrat so 1 cm bolj notri in mislim da mi bolj odgovarja. Bom probal še za kakšen centimeter pa se bom potem odločil.

V osnovi me je tako zanimalo, zakaj sploh tako široko krmilo. Dejansko nekih prednosti za vožnjo po cesti nisem videl, mogoče pride bolj prav pri DH itd..
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI