Stropni škripec

Domov > Forum > Stropni škripec

Stropni škripec

SORTIRAJ PO:
nadiža 28.08.2010 12:00
Pozdrav,
zmanjkuje mi prostor za shrambo koles. Nekje sem opazil, da kolesa obesijo s pomočjo škripca pod strop. Ali kdo ve kje se da to nabavit, na spletu ne najdem nič.
Pomahajte.

lp
Mad_one 28.08.2010 12:08
Leclerc ... ne vem, ali je 8 ali 18 evrčkov.
Je pa definitivno vreden svojega denarja.
Tako je šel naš tandem pod strop ... 8)
nadiža 28.08.2010 14:43
Good, grem pogledat če ga še imajo.
Hvala!
lp
Penzo 28.08.2010 16:31
Pred leti sem ga kupil v Lidl-u kar tako mimogrede 5€ sem dal zanj, lani sem nanj obesil kolo, in je prima zadeva, kolo dvignem najprej meter visoko grem okoli njega ga pregledam in očistim potem pa dvignem pod strop. :D
kr_en 31.08.2010 12:41
Jz sm se pred enim tednom tudi ubadal s prostorsko stisko pri shranjevanju koles in na internetu našel na stropni mehanizem s škripci. Ker pa so bili na internetu sami za cca. 40€ sem se odločil da bom v strop zvrtal luknje in vanje zavil očesne vijake. Kasneje se je zaradi konstrukcije stropa izkazalo da je potrebno izbrati močnejše zadeve, vendar je na koncu uspelo. Cena vsega skupaj (vijaki, vložki, obročki, matice) 4€. Dela pa za pol ure. V strop je pa treba v vsakem primeru vrtati tudi če kupiš v trgovini mehanizem.

Material (vložek, navojno steblo, matica-za kontra fiksirat, obroček)


Kolo visi:


Obroči skozi katere gre vrv:


V steno pa sem še zavil očesne vijake, da lahko spodnji del kolesa potegnem čisto do stene:


Upam da bo komu v pomoč.
LP
KOŠPAC 31.08.2010 13:19
Bravo res si pravi mojster.
Sem pa žal že rešil problem in sicer v L ecleru. Trenutno jih prodajajo po znižani ceni - komad je samo 8,5 Eur.

lp
kr_en 31.08.2010 15:51
Važno je da kolo visi :D. Bo pa še komu drugemu prišlo prav.

LP
ddejc 05.04.2018 10:50

Obujam staro temo, ker iščem škripec za obešanje. Višina stropa je 3,7m in kot naročeno kliče po shranjevanju kolesa pod stropom. 
Iščem sicer zadevo kot je na sliki. Vem, da ima Lidl ali Hofer, ampak mislim, da trenutno nima v ponudbi. Našel sem na bike discountu, ampak sem na okoli 20€ s poštnino.


image

nanisimi 05.04.2018 12:45

In 20€ je preveč, samo vprašam? Sam sem kupil usb kabel za števec in je bila poštnina isto 9€, kabel pa 5.

ddejc 05.04.2018 12:53

Ne ni preveč. Vseeno pa vprašam, če se najde pri nas za nižjo ceno.

robizo 05.04.2018 14:46

Če si na bikediscount gledal točno tak "škripec" kot je na fotografiji, potem je cena samo za škripec 20,40 EUR www.bike-discount.de/en/buy/l ifu-icetoolz-bicycle-lifter-3 2 603

Temu potem moraš prišteti še poštnino, ki je za Slovenijo 8,95 EUR hwww.bike-discount.de/en/versa ndkosten/tabelle .

Vse skupaj te bi torej v primeru nakupa v bikediscont prišlo 29,35 EUR.

misko 05.04.2018 16:02
V merkurju imajo različne “koleščke” za viseča vodila iz katerih + par kljukic + vrvica, lahko narediš škripec. Kakšne so pa cene in če se splača, pa ne vem povedat.

Drugače pa:
https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-bike-lift-bike-support-30277
lukapav 05.04.2018 21:42
@ddejc:

Obujam staro temo, ker iščem škripec za obešanje. Višina stropa je 3,7m in kot naročeno kliče po shranjevanju kolesa pod stropom. 
Iščem sicer zadevo kot je na sliki. Vem, da ima Lidl ali Hofer, ampak mislim, da trenutno nima v ponudbi. Našel sem na bike discountu, ampak sem na okoli 20€ s poštnino.


image

Imam enega točno tega v predalu. Kupil, nikoli montiral.
Če želiš, javi na PM.

um_etnik 06.04.2018 23:49

Tudi pri meni se najde kaj takega
V originalni škatli, nikoli montitan. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI