čiščenje obročev-felten

Domov > Forum > čiščenje obročev-felten

čiščenje obročev-felten

SORTIRAJ PO:
groznikm 26.10.2010 13:44
Zdravo.
mene zanima s kom čistite obroče.kajti moje bi morale biti srebrne ampak so od umazanije črne... z vodo in praškom ne spravim dol... do tega je prišlo tako da sm se po dežju vozil po listju blatu makadamu itd.
kako bi jih spucal?
Jurcy1 26.10.2010 13:48
Zdi se mi, da obstaja precej tesna povezava med zimskim časom in neumnimi vprašanji. Ponavadi kolesarji mečemo proč obroče, ki so umazani. :D


Si jih poskusil umiti z razmaščevalcem?
groznikm 26.10.2010 13:51
no dobro.jst jih nočem stran metat k so stari 1 tedn :roll:

ne nisem še probal z razmaščevalcem. bom probal sam kupim ga;) upam da to ne vpliva na bremze... k se hočm še kdaj ustat ko bom mogel bremzat:) :D 8)
Jaka_ 26.10.2010 13:58
A doma nič posode ne pomivaš, da si brez razmaščevalca? :P
groznikm 26.10.2010 14:01
ah pomivam...8) :twisted: sej pravim moram kupit. danes ko sem pomival posodo je tudi razmaščevalca zmankal:) tako da hop u trgovino kupit razmonterat feltne in drgnit:)
jteam 26.10.2010 14:01
nočem delat reklame ampak jo bom :D
trim je zakon za cel kolo, ni problema da kaj nebi delal, samo dobr ga je treba sprat z vodo. pol pa seveda namazat

vrjem mi!
Truplo 26.10.2010 14:09
jteam je napisal:
nočem delat reklame ampak jo bom :D
trim je zakon za cel kolo, ni problema da kaj nebi delal, samo dobr ga je treba sprat z vodo. pol pa seveda namazat

vrjem mi!


Tudi sam sem že večkrat slišal, da je Trim prava zadeva za pranje kolesa!
groznikm 26.10.2010 14:11
sliši se zanimivo... :) bom poskusil:) :D s kom pa naj potem namažem? če z oljem nebo bremza nič prijela:) :D :P
ola 26.10.2010 14:33
:D :D :D
lopow 26.10.2010 14:39
še jaz morem potrditi, da je trim prava zadeva za čiščenje kolesa, verige,...
Ich 26.10.2010 14:54
Vodka tudi fajn spuca kolo...pa še bl ekološko je;)
groznikm 26.10.2010 15:30
Ich je napisal:
Vodka tudi fajn spuca kolo...pa še bl ekološko je;)


a je ni škoda?:D :P
tacto 26.10.2010 15:36
js bom kar mal reklame naredil. Za razmaščevalec uporabljam tistega ta fluorescentnega, ki se rabi v kuhinji. Če res ne gre proč uporabim čistilni bencin. Drugače pa je za feltne prat odličen tudi avto šampon!
Truplo 26.10.2010 15:36
groznikm je napisal:
Ich je napisal:
Vodka tudi fajn spuca kolo...pa še bl ekološko je;)


a je ni škoda?:D :P


Jaz sem sicer amater, kar se tiče tehnike in podobnega pri kolesu, pa vseeno:

Srebrne feltne ne bodo verjetno vedno srebrne. Čas naredi svoje. Bremz površino operi, tudi z Trimom, nato pa jo dobro pobriši. Vsaj pri meni se nekaj časa lahko pojavijo čudni zvoki, ko bremzam, pa to izgine. Ne pozabi dobro obrisati, spucati tudi bremz blazinic...

Ostalo glancaj, kakor se ti zjubi in ne kompliciraj, he, he... Na koncu lahko kolo malo pošpricaš oz. krpo in nato lepo to naneseš na kolo in zglancaš... z nekim Bike sprayem... mislim, da se tako imenuje... Verigo namaži oz. spusti nekaj kapljic z oljem, ki je prav za verige, vsaj jaz pa imam dve vrsti, bolj tekoče in bolj kompaktno - eno za suho vreme, drugo zamalo bolj vlažno... Predvsem pa spucaj vse gibljive dele menjalnika, verigo, zavore, če pa časa zmanjka, pa ni nič hudega, če je na oko kolo umazano. Glavno, da so gibljivi deli, tisti, ki se premikajo spucani in naoljeni... Zaradi tega se boš bolj kvalitetno peljal in ne zaradi tega, če se okvir lepo sveti.

In to je to in predvsem, ne kompliciraj, ampak se pelji.
groznikm 26.10.2010 15:41
Truplo je napisal:
groznik m je napisal:
Ich je napisal:
Vodka tudi fajn spuca kolo...pa še bl ekološko je;)


a je ni škoda?:D :P


Jaz sem sicer amater, kar se tiče tehnike in podobnega pri kolesu, pa vseeno:

Srebrne feltne ne bodo verjetno vedno srebrne. Čas naredi svoje. Bremz površino operi, tudi z Trimom, nato pa jo dobro pobriši. Vsaj pri meni se nekaj časa lahko pojavijo čudni zvoki, ko bremzam, pa to izgine. Ne pozabi dobro obrisati, spucati tudi bremz blazinic...

Ostalo glancaj, kakor se ti zjubi in ne kompliciraj, he, he... Na koncu lahko kolo malo pošpricaš oz. krpo in nato lepo to naneseš na kolo in zglancaš... z nekim Bike sprayem... mislim, da se tako imenuje... Verigo namaži oz. spusti nekaj kapljic z oljem, ki je prav za verige, vsaj jaz pa imam dve vrsti, bolj tekoče in bolj kompaktno - eno za suho vreme, drugo zamalo bolj vlažno... Predvsem pa spucaj vse gibljive dele menjalnika, verigo, zavore, če pa časa zmanjka, pa ni nič hudega, če je na oko kolo umazano. Glavno, da so gibljivi deli, tisti, ki se premikajo spucani in naoljeni... Zaradi tega se boš bolj kvalitetno peljal in ne zaradi tega, če se okvir lepo sveti.

In to je to in predvsem, ne kompliciraj, ampak se pelji.



oh napisano na dolgo in široko. eh z okvirjem se ne ukvarjam preveč sej je tok usran d se sploh neve kera znamka je:D:D:D drugače pa na feltnah grdo samo to d so črni fleki ki negredo nikako dol:)
Ich 26.10.2010 15:56
groznikm je napisal:

oh napisano na dolgo in široko. eh z okvirjem se ne ukvarjam preveč sej je tok usran d se sploh neve kera znamka je:D:D:D drugače pa na feltnah grdo samo to d so črni fleki ki negredo nikako dol:)

Pomoje bi bilo najbolje, da malo poskusišz različnimi stvarmi. Zadnjič sem imel črne roke, pa ne vem od koga..poskušal z različnimi čistili in drgnjenjem, na koncu pa sem v 2s se umazanije znebil s citronsko kislino... tako da malo eksperimentiraj!

Je*** vodko, pivo je zakon;)
jteam 26.10.2010 17:04
cet+trim+goba+kkšna krtačka ampak ni nujno

to je to da nebomo debate zdj speljal na razne motorexw in podbne stvari k so edino dragi pa nč drugega. :D

bi dal tem majstrom k so te čistila za kolesa izuml 8 zelo umazanih koles za pucat pa me zanima a bojo uzel trim, bencin motospray al kaj podobnga al pa svojo robo, pomoje se bojo hitr premisll :D :D
vambomzepokazu 26.10.2010 17:24
še mal pa bomo folk učil zobe umivat :roll:
groznikm 26.10.2010 19:31
vambomzepokazu je napisal:
še mal pa bomo folk učil zobe umivat :roll:


no no to pa že znam:)
kolesarnica.si 26.10.2010 20:41
Swisstop za čiščenje zavorne površine nudi posebno "radirko"
http ://www.kolesarnica.si/default. asp?IdProduct=1173

Lp
groznikm 26.10.2010 22:28
to sm rabu! hvala!!
KOŠPAC 27.10.2010 07:44
A ni najboljše, da daš kolo spucat ženi?
ladolf 27.10.2010 12:55
V Big blue book of bicycle repair priporočajo, da zavorno površino čistimo z alkoholom.
jteam 27.10.2010 13:28
in res je tko. ampak je nažalost zamudno, in pride v poštev res pri posameznikih
Riki_ 27.10.2010 14:00
kolesarnica.si je napisal:
Swisstop za čiščenje zavorne površine nudi posebno "radirko"
http ://www.kolesarnica.si/default. asp?IdProduct=1173

Lp


To izdeluje tudi Mavic:

https://www.bik e-components.de/products/info/ p2942%7B1%7D10001_Felgenreinig ungsgummi.html

To je namenjeno za izboljšanje zaviranja, samo imam pa občutek, da njemu to ni težava, zaradi tega se tudi ni pritoževal, pač pa, da ga moti izgled feltne. :mrgreen:
Tega ne bo izboljšal z radirko.
groznikm 28.10.2010 15:08
IDRCA je napisal:
A ni najboljše, da daš kolo spucat ženi?


hehe..ta je dobra...sm premlad za ženo..mam komi 19 let;)
kolesarnica.si 28.10.2010 18:49
groznikm je napisal:
IDRCA je napisal:
A ni najboljše, da daš kolo spucat ženi?


hehe..ta je dobra...sm premlad za ženo..mam komi 19 let;)


Potem pa mamo uporabi :D
fopa 28.10.2010 19:04
groznikm je napisal:
[quote=" IDRCA"]A ni najboljše, da daš kolo spucat ženi?


hehe..ta je dobra...sm premlad za ženo..mam komi 19 let;)[/quote

Sreča, da nismo v Indiji, tam bi bil že vsaj pet let poročen ] ;)
maticek 28.10.2010 19:19
A se res Mavic Kozmik karbon feltne čistijo boljše od ostalih karb. feltn?
groznikm 28.10.2010 19:31
feltne so spucane..spocal s razmaščevalcem...so kot nove :D :P
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI