"Svetovni pokal" za rekreativne kolesarje!

Domov > Forum > "Svetovni pokal" za rekreativne kolesarje!

"Svetovni pokal" za rekreativne kolesarje!

SORTIRAJ PO:
100% 13.11.2010 08:04
Ste zasledili????
Mislim da je ta odločitev prava in neprava redko kakšen rekreativec ima dovolj sredstev za prevoze, a so te dirke tudi dobre, saj tudi rekreativci, bi radi vozili več dirk, z bolj pestro zasedbo.
DusanK 13.11.2010 08:17
100% je ta novica na bicikel.com portalu ...
in
100% je tudi to, da flancaš vejice kar nekaj v tri krasne ....
CHEF860 19.12.2010 17:36
In 100 % je, to, ena navadna, traparija.
SODROVC 19.12.2010 17:43
Zdaj pa se že delate norca iz kolega Slavko1. Tak stil je unikaten in vas lahko toži za avtorske pravice. :lol:
DusanK 19.12.2010 17:49
Slavko1 ni 100% ! Mislim "100%" kot uporabniško ime. :lol:
Maratonac 19.12.2010 18:44
Možno. Samo kako bodo opredelili rekreativce, mi ni jasno.V smučanju smo imeli prepoved , če si imel kategorizacijo, biti rekreativec.. Lahko je to v državi izvesti , ampak , da bi bile zveze tolk poštene , pa tudi ne verjamem. Vsaj jaz za rekreativca smatram osebo , ki se nikdar ni udeležila nobene dirke pod KZS kot tudi ne kake tuje zveze.
alesb 11.01.2011 10:10
Maratonac je napisal:
Možno. Samo kako bodo opredelili rekreativce, mi ni jasno.V smučanju smo imeli prepoved , če si imel kategorizacijo, biti rekreativec.. Lahko je to v državi izvesti , ampak , da bi bile zveze tolk poštene , pa tudi ne verjamem. Vsaj jaz za rekreativca smatram osebo , ki se nikdar ni udeležila nobene dirke pod KZS kot tudi ne kake tuje zveze.


Ajde Maratonac ne bluzi. Kr strelaš nekam v tri dni, samo da pišeš na forum. Recimo v St.johanu je že 25 let Svetovno amatersko oz. rekreativno prvenstvo, kjer lahko nastopijo vsi, ki imajo licenco na kateri ne piše Elite, torej so to rekreativci. V največji meri so to bivši tekmovalci, nekateri so bili tudi resno profiji. Skratka v Johanu se resno dirka in tudi nivo je zelo visok, pa je to všeč ali ne velelumnemu CHEFU ali pa ne.
C-40 11.01.2011 15:45
Potrebno je ločevati med "veterani" (kategorije Masters), ki se začnejo pri starostih nad 30 let in "rekreativci", ki so bili pri UCI doslej opredeljeni kot kategorije Sportsmen oz. Sportswoman. To so kategorije do 30 let, ki so ravno tako licencirane s strani UCI in jih v St. Johannu lahko vidimo v prvih dneh na t.i. Radweltpokalu v kategorii Klasse A, pri nas pa v kategorijah Amaterji A, B in C. Ta kategorija v drugem delu tekmovanj na svetovnem prvenstvu Masters doslej ni mogla nastopiti, ravno tako pa tudi niso imeli drugih uradnih prvenstev razen državnih. Ker doslej ni bilo uradnih mednarodnih tekmovanj, se tudi oznake in starostni razredi po posameznih državah razlikujejo. Svetovni pokal za "rekreativce" je torej prvenstveno namenjen kategorijm do 30 let, medtem ko za Masterse še ni natančno znano kako bo. Predlagano je sicer, da naj se svetovni pokal organizira hkrati tako za kategorije Sportsmen in Sportswoman, kot tudi za vse kategorije Masters, vendar uradne odločitve UCI zaenkrat se ni, oziroma vsaj jaz ne vem zanjo. Zaenkrat se ve le, da svetovnega prvenstva Masters pod okriljem UCI v St. Johannu ne bo več, drugega termina in lokacije pe tudi še ni. Dosedanji organizatorji iz protesta sedaj ustanavljajo svojo Svetovno Masters kolesarsko zvezo (WMCF), ki naj bi v St. Johannu organizirala svoje svetovno prvenstvo ob istem času, kot bi moralo prvotno biti prej omenjeno prvenstvo UCI. Toliko zaenkrat...
alesb 16.01.2011 07:54
Ni mi še jasno zakaj so sploh vse to prekinili v St. Johanu. Meni se je tam zdelo res super. Vprašanje, če se bo še kje zbralo toliko število kolesarjev iz razližnih držav. Baje naj bi jih bilo 64. Škoda res za to potezo, ker je v Johanu vse fajn organizirano in še mesto je lepo, pa še daleč ni.
MaXy 10.02.2011 08:56
http://www.cyclingnews.com /news/uci-launches-amateur-wor ld-cycling-tour

Confirm ed UWCT events for 2011:

14 and 16 April: Perth (Australia)
8 May: Gran Fondo New York (USA)
15 May: Gran Fondo Eddy Merckx - Village Palmela (Portugal)
12 June: Marathon Franja BTC (Slovenia)
18 June: Gran Fondo Eddy Merckx (Belgium)
20 and 21 August: Echelon Gran Fondo Colorado / Fort Collins (USA)
28 August: Gruyère Cycling Tour (SUI)
10-11 September 2011: Stavelot, province of Liège, Belgium
vrhi 10.02.2011 09:34
MaXy je napisal:
http://ww w.cyclingnews.com/news/uci-lau nches-amateur-world-cycling-to ur

Confirmed UWCT events for 2011:

14 and 16 April: Perth (Australia)
8 May: Gran Fondo New York (USA)
15 May: Gran Fondo Eddy Merckx - Village Palmela (Portugal)
12 June: Marathon Franja BTC (Slovenia)
18 June: Gran Fondo Eddy Merckx (Belgium)
20 and 21 August: Echelon Gran Fondo Colorado / Fort Collins (USA)
28 August: Gruyère Cycling Tour (SUI)
10-11 September 2011: Stavelot, province of Liège, Belgium


Ja komaj čakam da mal odletim, kot rekreativec (reaktivc ) , mal do Australije , pol pa spet mal v USA itd ,,kaj bo fajn , na Franjo pa vrjetno ne bom šel JE PREBLIZU. :twisted:
lancearmstrong 10.02.2011 09:43
vrhi je napisal:
MaXy je napisal:
http://ww w.cyclingnews.com/news/uci-lau nches-amateur-world-cycling-to ur

Confirmed UWCT events for 2011:

14 and 16 April: Perth (Australia)
8 May: Gran Fondo New York (USA)
15 May: Gran Fondo Eddy Merckx - Village Palmela (Portugal)
12 June: Marathon Franja BTC (Slovenia)
18 June: Gran Fondo Eddy Merckx (Belgium)
20 and 21 August: Echelon Gran Fondo Colorado / Fort Collins (USA)
28 August: Gruyère Cycling Tour (SUI)
10-11 September 2011: Stavelot, province of Liège, Belgium


Ja komaj čakam da mal odletim, kot rekreativec (reaktivc ) , mal do Australije , pol pa spet mal v USA itd ,,kaj bo fajn , na Franjo pa vrjetno ne bom šel JE PREBLIZU. :twisted:


:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: Vrhi tole si me nasmejal svaka čast :lol:

kar se tiče da je maraton Franja v tem programu pomeni še večjo število na štartu tak,da še en razlog več zakaj me ne bo :lol:
Rado 11.02.2011 18:39
The UCI World Cycling Tour (UWCT) is a series of UCI-sanctioned races that will be held all over the world. The UWCT will comprise a maximum of 15 qualifier events, leading to the UWCT Final, the former UCI Masters Road World Championships. The top 10% in each age group of the qualifier events will automatically have the right to compete in the UWCT Final and race for the coveted UCI rainbow jersey.

Da ne bo nepotrebnega pametovanja..... Na finalno dirko se uvrsti vsak, ki je na katerikoli (eni) od kvalifikacijskih dirk uvrščen med prvih 10% udeležencev iz vsake kategorije, torej, če si na Franji (šteje samo tadolga) uvrščen v 10% si kvalificiran na svetovno prvenstvo.

Vrhi lahko se greš kvalificirat tudi v Avstralijo če misliš, da boš tam lažje prišel v 10% ;)
cunego 11.02.2011 21:29
http://www.uciworldcycling tour.com/

evo, zdej smo pa tam, ko Franja odloča o potnikih na svetovno prvenstvo...

Že zdej se mi riše situacija tistega dne...

ps: Italijani nimajo nobenega granfonda v tem tekmovanju, najbližja pa jim je Franja...
uros 11.02.2011 21:36
a bo letos gužva fullll na franji? :mrgreen:
TEX 11.02.2011 21:40
cunego je napisal:
http://ww w.uciworldcyclingtour.com/

evo, zdej smo pa tam, ko Franja odloča o potnikih na svetovno prvenstvo...

Že zdej se mi riše situacija tistega dne...

ps: Italijani nimajo nobenega granfonda v tem tekmovanju, najbližja pa jim je Franja...

Zdaj bo pa res gužva. :roll:
SIKO 12.02.2011 23:23
uros je napisal:
a bo letos gužva fullll na franji? :mrgreen:


prištej tistim 1800-1900 kolikor jih je bilo zadnja leta, še dodatnih 500-1000 :) še mal pa bomo presegl mejo 3000 in potem 5000 itd
alesb 13.02.2011 07:59
SIKO je napisal:
uros je napisal:
a bo letos gužva fullll na franji? :mrgreen:


prištej tistim 1800-1900 kolikor jih je bilo zadnja leta, še dodatnih 500-1000 :) še mal pa bomo presegl mejo 3000 in potem 5000 itd


Sj mogoče bodo pa zdej malo bolj gledali, kdo se za avtom šlepa, koga na klanec porivajo, koga profiji vlečejo itd. Meni so to zdi čist uredu, edino prevelika gužva zna biti. Morali bi nekako urediti več boksov in jih potem temu primerno spuščat.
TomazK 13.02.2011 10:09
Še zmer smo na Balkanu tko da...
lancearmstrong 13.02.2011 11:27
hvala bogu,da me ne ne bo :lol:
cunego 14.02.2011 10:05
ta sistem je nepošten.

na Svetovno prvenstvo bi morali hodit državni prvaki v kategorijah krono in cesta, ne pa "prvih 10%" na Franji :roll:
Urednik 14.02.2011 12:09
TEX je napisal:
cunego je napisal:
http://ww w.uciworldcyclingtour.com/

evo, zdej smo pa tam, ko Franja odloča o potnikih na svetovno prvenstvo...

Že zdej se mi riše situacija tistega dne...

ps: Italijani nimajo nobenega granfonda v tem tekmovanju, najbližja pa jim je Franja...


Ša malo pozitivnega razmišljanja. Verjetno to tudi pomeni, da bo moral organizator start teh udeležencev ločiti od ostalih udeležencev maratona.
Zdaj bo pa res gužva. :roll:
CHEF860 14.02.2011 12:21
alesb je napisal:
Maraton ac je napisal:
Možno. Samo kako bodo opredelili rekreativce, mi ni jasno.V smučanju smo imeli prepoved , če si imel kategorizacijo, biti rekreativec.. Lahko je to v državi izvesti , ampak , da bi bile zveze tolk poštene , pa tudi ne verjamem. Vsaj jaz za rekreativca smatram osebo , ki se nikdar ni udeležila nobene dirke pod KZS kot tudi ne kake tuje zveze.


Ajde Maratonac ne bluzi. Kr strelaš nekam v tri dni, samo da pišeš na forum. Recimo v St.johanu je že 25 let Svetovno amatersko oz. rekreativno prvenstvo, kjer lahko nastopijo vsi, ki imajo licenco na kateri ne piše Elite, torej so to rekreativci. V največji meri so to bivši tekmovalci, nekateri so bili tudi resno profiji. Skratka v Johanu se resno dirka in tudi nivo je zelo visok, pa je to všeč ali ne velelumnemu CHEFU ali pa ne.


Hohohohohoho!
alesb 14.02.2011 13:01
>
CHEF je napisal:
alesb je napisal:
Maraton ac je napisal:
Možno. Samo kako bodo opredelili rekreativce, mi ni jasno.V smučanju smo imeli prepoved , če si imel kategorizacijo, biti rekreativec.. Lahko je to v državi izvesti , ampak , da bi bile zveze tolk poštene , pa tudi ne verjamem. Vsaj jaz za rekreativca smatram osebo , ki se nikdar ni udeležila nobene dirke pod KZS kot tudi ne kake tuje zveze.


Ajde Maratonac ne bluzi. Kr strelaš nekam v tri dni, samo da pišeš na forum. Recimo v St.johanu je že 25 let Svetovno amatersko oz. rekreativno prvenstvo, kjer lahko nastopijo vsi, ki imajo licenco na kateri ne piše Elite, torej so to rekreativci. V največji meri so to bivši tekmovalci, nekateri so bili tudi resno profiji. Skratka v Johanu se resno dirka in tudi nivo je zelo visok, pa je to všeč ali ne velelumnemu CHEFU ali pa ne.


Hohohohohoho!


:D :D :D
EFX 21.06.2011 13:42
http://sport.be.msn.com/uc iworldcyclingtour/uwctfinal/20 11/eng/riders/slovenia/

>Če pridejo vsi kvalificirani s Franje, bo na finalu v Belgiji očitno SLO državno prvenstvo :mrgreen:
cunego 21.06.2011 13:52
Apeliram na zvezo, da prijavi ekipo iz tekmovalcev ala
Kerkez, Zrimšek, Švab, ...

Ima da poberejo vse tri medalje, da bo vidu UCI, kako nesmiseln je ta sistem :twisted:

no pa še dodatek, da ne bo kdo mislu, da je nastop na finalu zastonj:

http://sport. be.msn.com/uciworldcyclingtour /uwctfinal/2011/eng/registrati ons/
slavko1 21.06.2011 14:44
SODROVC je napisal:
Zdaj pa se že delate norca iz kolega Slavko1. Tak stil je unikaten in vas lahko toži za avtorske pravice. :lol:
O kakšnem stilu ti to?
mat-bike 21.06.2011 14:49
Ali za to dirko rabiš kakšno licenco? Morda se udeležim, saj nikoli ne veš kdaj bodo spremenili pravila za kvoto, ali ti vseka guma na Franji, bolezen, službene obveznosti... Priložnost za marsikaterega pravega amaterja, pa če tudi gremo delat samo gužvo.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI