katere obroče priporočate (glede na težo kolesarja)

Domov > Forum > katere obroče priporočate (glede na težo kolesarja)

katere obroče priporočate (glede na težo kolesarja)

SORTIRAJ PO:
Dapa 21.11.2010 21:50
Pozdravljeni.

Mene pa zanima katere obroče mi priporočate v rangu okoli 300€ za kolesarja ki ima težo cca 100kg in višino 191cm...

na kolesu so v originalu obroči Bontrager Race... (trek madone 4.7 2011) imam pa možnost zadevo zamenjati, in me malo zanima kateri obroči bi bili za to težo najbolj primerni

Hvala za nasvete :)

Lp
kert04 21.11.2010 22:01
Campagnolo ZONDA :!: So neuničljive :idea:
Bontragerk pa se poskusi čimprej rešit ;)
troy 21.11.2010 22:24
najboljši so EURUSI, močnejši od Fulcrum R1;
raje nekaj dodati kot preizkušati ostale...
Bontrager: res, začno pokat pri nipljih;
'utrujeni' ; po nekaj letih...
...je moje mnenje ;)
...še ostali prosim :arrow:
porto 21.11.2010 22:28
koliko dejansko vpliva teza kolesarja recimo da vozi en k ma 70kg pa en k ma 85kg ali pa 90 na feltno? recimo karbonske 50mm feltne?
Dapa 21.11.2010 22:39
ravno to bi rad ugotovil :)

ker pri okvirju so mi na mojo konstitucijo odsvetovali okvirje fondriest (tf2- in tf3) in pa nekateri tudi okvirje scott (ki naj bi bili tudi malo lažji in narejeni za malo lažje kolesarje)

zanima pa me če je kaj podobnega tudi pri obročih... sam imam namen vzeti mavic equipe.... naj bi bile uredu za ta rang.

companola zonda mi pa nekak ne pašejo na kolo ki ima ultegra opremo... če bi imel companiolo bi šlo :)
Dean 21.11.2010 22:45
Potem pa vzameš Fulcrum R3... 8)
porto 21.11.2010 22:55
brez zamere ampak nevem kako se obnasa karbon in 100kg.. po moji kmecki logiki bos samo prej "zmatral" materjal.. pa sklepam da se ti feltne prej razcentrirajo..
Dapa 21.11.2010 23:03
porto je napisal:
brez zamere ampak nevem kako se obnasa karbon in 100kg.. po moji kmecki logiki bos samo prej "zmatral" materjal.. pa sklepam da se ti feltne prej razcentrirajo..


se strinjam ja... zato pa sem vzel trek madone 4.7 ki naj bi biu primeren za malo težje kolesarje (tudi sam okvir je kak gram težji od ostalih firem (scott, fondriest)) in predvidevam da se bo mogoče okvir verjetno malo kasneje "zmatral" kot kateri drug.

in me zanima če se da kaj podobnega dobit tudi pri feltnah :) ker na grame ravno pri svoji postavi ne gledam :)

hvala za info (mal velik slabih kritik slišim za bontrager feltne, tko da se jih bom probal res čimprej losat!)
nejchy 22.11.2010 01:30
ko sem začel s kolesarjenjem sem tehtal 130 kg(direkt na specijalko), po treh letih kolesarjenja nisem na okvirju ugotovil nobenih razlik(povprečno 2500 km na sezono- pa še pred mano ga je nekdo imel dve leti) imel sem pa kuoto- kharma!

no glede felten je pa bila očitna razlika
vozil sem Compagnolo Zonda(super obričniki drgač) je pa res da niso neuničljivi- ker so pod moje težo in po treh letih klonili! :)
zvil sem jih do te mere- da so se zadevale ob vilice(pred tem še na bremze) in ni več blo možno s njimi vozit!
sedaj imam ksyrium equipe- pa morem rečt, da so mi bli zonda boljši, kateri so pa vzdržlivejši- pa vrjetno nebom nikoli zvedu- ker imam sedaj 20 kg manj... :)
cezar 22.11.2010 06:46
Tudi sam imam equip-ke in moram reči da kar solidni obroči, sploh glede na cenovni rang. Mi je pa začel zadnji obroč pokat pri niplih po cca. 12 kkm.
Aja in to pri mojih 73 kg, tko da si ne upam pomislit kako bo pri 100 kg.
_PRoDiGY_ 22.11.2010 09:22
Kolega vozi na tandemu karbonske obroce gigantex 50mm, tako da zate tudi ne bi bilo problema. Skupna teza na tandemu je blizu 150kg. :) Je pa pogoj malo vec spic (beri 28 ali celo 32 spredaj in zadaj) in ne bo nobenega problema.
androfrw 22.11.2010 09:30
Če imaš opremo Shimano, Zonde odpadejo. Verjetno je Fulcrum Racing 3 best buy. Imaš pa seveda poleg Mavica še veliko drugih variant (Marchisio, Gipiemme, Token itd.) - samo pri slednjih zna bit problem s servisom, če gre kaj narobe...
multipraktik 22.11.2010 09:40
androfrw je napisal:
Če imaš opremo Shimano, Zonde odpadejo.


Zakaj že?
StaraKost 22.11.2010 09:48
...to tudi mene zanima..... :evil: .
mat 22.11.2010 10:19
če nisi preveč mahnjen na visokoprofilnost in ti je všeč klasika, priporočam campagnolo proton, ki pa jih žal ne delajo več, in bi jih najbrž težko še kje našel, naslednji v vrsti so neutron, ki pa se jih da dobiti za okoli 400€
troy 22.11.2010 12:24
...po moje, je naj-bolje kupiti malo rabljene,
pa boljše kvalitete, seveda brezhibne,
za pol redne cene!?

Ksyrium SL, od rekreativca 72kg
3000km, kot nove - 390.-
6000km, odlično ohranjene - 350.-
garantiram nepoškodovanost, brezhibnost ;)
grga110 22.11.2010 12:55
Imam Willier izoard letnik 2005, obroči Mavic Elite, nick name pove kilograme(110), naredil 25000 do 30000 km, brez problema in težav. Le redni servisi.
mohimm 22.11.2010 13:04
Dapa je napisal:
Mene pa zanima katere obroče mi priporočate v rangu okoli 300€ za kolesarja ki ima težo cca 100kg in višino 191cm...

Sam sem še malo višji in težji, tako da sem tudi kmalu uničil bontragerjeve (dobil zraven z rabljenim kolesom, že precej napokane obroče...)

Po nasvetu serviserja kupil Miche Rx5.
Obroči so še sedaj ravni kot prvi dan ko sem jih vzel iz škatle, sem pa uspešno uničil račno ali dve... :(

Moj nasvet je tako da ne glej le na trdnost obročev (ti michejevi so tudi precej težki kot dokaz trdnosti :) ), ampak tudi kvaliteto pest in račne, ker pri silah ki jih lahko "stotnik" proizvede se material rad vda

Lp
cestni_dirkač 22.11.2010 13:39
kert04 je napisal:
Campagnolo ZONDA :!: So neuničljive :idea:
Bontragerk pa se poskusi čimprej rešit ;)


Pa kaj je z bontregerjem narobe?
Ok, mel so VELIKE probleme z obroči v preteklosti, ampak so sedaj vsi problemi že rešeni in so kvalitetni obroči.
Sicer jih sam nimam ampak jih ima kar nekaj kolesarjev, ki jih poznam in so vsi zadovoljni (od letnika obročev 2008 naprej).
palcica 22.11.2010 14:34
Men so bli bontragerji ok... no, lani so se vdali sili neke blondinke...

zapelela z avtom v mene :)
zalar1 22.11.2010 14:39
Jaz imam Campagnolo Shamal, imam pa med 90 - 95kg, letos pa z njimi dobrih 13000km, ene parkrat sem tudi prav grdo s spusta kako luknjo na cesti povozil pri hitrosti tam 40-50.

Še nikoli centriral(razen tisto standardno po okoli 700km), vse štima, zares zadovoljen. Si upam reči, da za taprave dece kot smo mi in ne tiste suhe južnje pri 65kg(ki imajo tiča debelejšga od roke), da so najboljši kakšne Shamalke, Eurusi ali fulcrum R1, R3, pri Mavicu pa sem že precej hvale slišal za Equipe za težje kolesarje, vsaj kar se vzdržljivosti tiče.
bike1 22.11.2010 16:25
Ta tema tudi mene zanima, po teži spadam v lažjo kategorijo 63 kg. Razmišljam o karbon obročih , nekje do 1k eur.
Vozim pa večino valovit teren to je vzponi, no včasih pa tudi kakšna runda po ravnini. Ponudbe je kar precej ampak vsi iščemo neko best buy varianto, za moje potrebe sem razmišljal o višini obroča okrog 40mm, tubular .
Kaj priporočate :)
-BLAŽ- 22.11.2010 16:32
FFWD F5R je super zadeva za ta denar
http://www.veb-com pany.si/obroci_ffwd.php
bike1 22.11.2010 16:53
>
-BLAŽ- je napisal:
FFWD F5R je super zadeva za ta denar
http://www.veb-com pany.si/obroci_ffwd.php

Ja saj o teh obročih sem že razmišljal. Kolikor sem brskal po forumih kar solidna zadeva za denar.
F4R so lažji, ampak 50mm je pa lepše za videti :)
S to dilemo se že kar nekaj časa ukvarjam , ali višje fancy ali pa nižje in boljše za vzpone. :roll:
-BLAŽ- 22.11.2010 19:13
bike1 je napisal:
<table class="bb-quote" cellspacing="1"> <tr><td class="title">-B LAŽ- je napisal:</td></tr> ;<tr><td class="content"> FFWD F5R je super zadeva za ta denar
http://www.veb-com pany.si/obroci_ffwd.php< ;/td></tr></table& gt;
Ja saj o teh obročih sem že razmišljal. Kolikor sem brskal po forumih kar solidna zadeva za denar.
F4R so lažji, ampak 50mm je pa lepše za videti :)
S to dilemo se že kar nekaj časa ukvarjam , ali višje fancy ali pa nižje in boljše za vzpone. :roll:


Klinc gleda unih 114g, ta višina najlepše zgleda na kolesu. Sam si jih bom omislil v kratkem.
troy 22.11.2010 22:31
...ko ne vozim karbonskih, le Shamalke smatram optim. izbiro po kvaliteti, 'teži', togosti in dolgi življ. dobi; kolega je z njimi prevozil 25Kkm brez enega servisa, kontrole naper, mazanja osovin pa še vedno idealno tečejo, ma letijo... ;)
Smatram - zanesljivo podpirajo klenega, s težo 90kg, preko 100kg priporočim Euruse.
...še vaše mnenje :arrow:
Kevo 23.11.2010 09:45
mene pa zanima razlika v obroču ko ma višino prednji 24mm in 38mm, razn tega da je lepše za videt ??

in pa razlika med compa EURUS:
http://www.peloto n.si/index.php?productID=2124 >
ter: compa ZONDA
http://www.peloton.si/ind ex.php?productID=3348


z a teh 80g ko so eurusi lažji je velik cenovne razlike :roll:
Kevo 23.11.2010 09:45
mene pa zanima razlika v obroču ko ma višino prednji 24mm in 38mm, razn tega da je lepše za videt ??

in pa razlika med compa EURUS:
http://www.peloto n.si/index.php?productID=2124 >
ter: compa ZONDA
http://www.peloton.si/ind ex.php?productID=3348


z a teh 80g ko so eurusi lažji je velik cenovne razlike :roll:
+ankar 23.11.2010 10:23
Sam imam med drugim tudi Euruse. Mislim, da so najcenejši tukaj:
http://www.discou nt-of-brands.com/dob_default_d e/rennradteile/laufrader/campa gnolo-eurus-2-way-fit-laufrads atz.html
Dvakrat sem že kupoval tukaj, no drugič sem malo dlje časa čakal na robo, drugače pa imajo odlične cene.

LP
Kevo 23.11.2010 11:31
+ankar je napisal:
Sam imam med drugim tudi Euruse. Mislim, da so najcenejši tukaj:
http://www.discou nt-of-brands.com/dob_default_d e/rennradteile/laufrader/campa gnolo-eurus-2-way-fit-laufrads atz.html
Dvakrat sem že kupoval tukaj, no drugič sem malo dlje časa čakal na robo, drugače pa imajo odlične cene.

LP


uu hvala, bom verjetno kr euruse vzel 8)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI