V Dalmacijo

Domov > Forum > V Dalmacijo

V Dalmacijo

SORTIRAJ PO:
Maratonac 20.12.2010 16:37

Skoraj vsi , ki gredo na dopust v Dalmacijo uporabljajo AC Bosiljevo- Šibenik- Split-otoki. Kolesarjenja željni dopustniki, zaradi velikih vročin niti ne pomišljajo , da bi se del rute na dopust zaradi tega, odpeljali na kolesih. Rad bi opozoril na isto, vendar pozabljeno smer, no ni čisto pozabljena, ker je to bila do leta 1988 najbližja povezava z navedenimi kraji in gre deloma po cesti Avnoja in Bosni , proti Dalmaciji. Vsi verjetno veste , kako pripeljati do Bihača z avtomobilom in ZELENO KARTO . Sedanje prej kot v Rakovici na kolo vam absolutno ne priporočam, kakor tudi ne pred odcepom kamionske ceste v Ličkem Petrovem selom oz. aerodromu oz. mejnemu prehodu HR-BIH. Najbolj varno je v Bihaču. Ne bom omenjal ćevapov v somunu, ki so ravni Baščaršiji, kot tudi ne lepotice Une , muzeja I. zasedanja AVNOJ-a ,ampak opisal pot, ki pa ima od tu naprej 135km do Knina, kontinentalno podnebje in je tudi poleti, prej mrzlo kot toplo, sploh pa v jutranjih urah. Ja eden pač mora voziti avto , ostali pa lahko kolesarijo, kje se bodo zamenjali, se naj pa dogovorijo prej.
V Bihaču zapeljemo čez most Une , po 500m zavijemo desno proti Bosanskemu Petrovcu. Cesta je ogromno široka , prometa pa je bore malo. Po 10km ravnine nas pričaka Ribčev klanec, dolg 14 km, ki nas dvigne na nmv. 730m pri vasi Lipa in od tu naprej cesta v blagih dolgih vzponih in padcih poteka do še 30 km odaljenega Petrovca na nmv 620m. Pred Petrovcem je na polju DC3 , ki je Tita prepeljal po desantu v Italijo.Tu zapustimo cesto Avnoja, zavivši desno proti Drvaru. Po dveh km se začne vzpon z nmv 640m v dolžini 12km na prelaz Oštrelj na nmv 1040m Cesta je fantastična, enakomerno vzpenjajoča med borovimi gozdovi. Okolica je podobna Ridam. Na vrhu je hotel, v gozdičku pa tudi ozkotirna lokomotiva , ki je Tita prepeljala iz Drvarja med samim desantom. Od tu gre pa cesta dol 14 km in nas pripelje v Drvar na nmv 480m. Pred samim mostom čez lokalno rečico, je muzej Desanta na Drvar, z znamenito hišico. Mesto ima okoli 5000 prebivalcev in nudi popoln servis popotniku, da ne bi mislili, da na poti ni nič. Če bi se par odločil za to popotovanje , bi bil tu idealen trenutek za menjavo na kolesu. Od muzeja gremo samo naravnost čez križišče in že se prične vzpon v dolžini 12km na nmv 950m. Vzpon je deloma položen Vrhniški , v manjši meri pa spominja na Ride. Z vrha tega prelaza se cesta spusti na nmv 780m in po ravnem polju po in široki cesti po 12km pridemo do Bosanskega Grahova. Med tema točkama se nahaja motel Borovača , kjer že samo ime opisuje okolico. Tu zadaj je spomenik razmetavanju denarja na ZOI 84, kjer stoji ali pa ne več žičnica , ki je imela samo 28 moto ur delovanja, predno je tako zarjavela, da je postala neuporabna. V Grahovu peljemo naravnost proti Kninu. Grahovo je za tiste , ki jih matra firbec , najbolj porušeno mesto v vojni. Cesta se malo spusti, pelje mimo roj. hiše tistega atentatorja iz Sarajeva –muzej- in zopet zavije v blagi vzpon svojih 7km do prelaza Derale oz. okna Dalmacije na nmv 1000m. Tu se nam pogled ob jasnem ozračju, sreča prvič z morjem , do katerega pa imamo še 75 km, kar pa ni problem , saj cesta stalno pada. Tu vsi na kolesa, razen šoferja , kajti na  30km do Knina , cesta samo pada. Če na vrhu preveč piha , ker so tu ob burji najhitrejši vetrovi na Jadranu, se spustimo km nižje , kjer so klopce in izvirna voda, čista, da bolj čista bit ne more, ker na področju sliva izvora ni nič civilizacijskega.Od tu je spust na nmv 363m in če dobro pogledatem  je to večji spust kakor z Vršiča, cesta je pa , da boljša bit ne more. Potrebno pa je paziti, ker je lahko po dežju, kamenje na asfaltu , kar že takoj na začetku vidimo in ali je tudi že cestišče očiščeno. Po 10 km spustu, je tu gostilna , mi smo tu doma,  plaćilo možno v 4 valutah .  Lastnik je kolesar in ni problema.  1km od tu zopet vstopimo v RH na mejnem prehodu Strmica. Do same vasi v dolini je še 2km , do Knina pa imamo še dobrih 13km. Med vožnjo nas na desni pričaka jezero HE Golubič . V Kninu nas lahko počaka šofer, ker se ima kaj pogledati, medtem ko vas čaka.Ogled 2. največje trdnjave v EU, vam bo vzel 2 uri prijetnega sprehoda med zidovi Benečanov in Francozov. Restavracija na vrhu , zna pa tudi potešiti vsako željo in žejo. Od tu naprej za tiste, ki jim še ni dosti kolesarjenja in je pred vami še velik del dneva, kar je, če ste bili na štartu ob 7 zjutraj, je nadaljevanje poti do Drniša normalno, vendar ne pozabite , da ste v kamniti puščavi , ki vam v momentu da sončarico in pokvari dopust. Do Drniša je 20km z začetnim vzponom na Konj višina LJ .Gradu ali pa da pred vzponom zavijete levo okoli hriba in se po 3 km zopet priključite na cesto..Tu bi jaz končal z opisom poti, ker bi bilo bolj smiselno to okolico obdelati kot izleti letujočih v Šibeniku in okolici.
Drniš oddaljen od Šibenika 30km je izhodišče za ogled Visovca , to je jezero iz katerega teče Krka z slapovi Krke in na začetku 5km dolgega jezera z vlivnimi Roškimi slapovi, ki so verjetno najširši slapovi Balkana. Na sredini jezera je otok , ki je 3x lepši od Blejskega z samostanom Visovac na njemu. Menihi imajo ogleda vreden muzej, z obale pa z mahanjem prikličete 200m prevoz, zato ne mahajte , če ne mislite iti na otok. V kanjonu tega jezera so snemali Winetuja -Zaklad v Srebrnem jezeru. Iz Drniša na levo proti Splitu in Muču – nakrajša povezava LJ-ST razen AC, leži družinska grobnica –MAVZOLEJ slovitega kiparja Ivana Meštroviča, na vsak način vreden ogleda ,oddaljena 10 km od centra mesta
Če iz Drniša nadaljujemo proti Šibeniku, nas na začetku čaka vzpon višine 50m , preko hriba , ki je pa v notranjosti votel in je včasih bilo vojno skladišče . Naprej je cesta padajoča in po 18km pridemo do Lozovca , križišča proti Skradinu in slapovom Krke, ki si ga pa velja zapomniti , ko bomo delali krožni izlet Šibenik-slapovi-Skradin -Šibenski most .
Naravnost čez to križišče nas pa po 10km pričaka Šibenik in konec mojega opisa.
Kot sem navedel dolžina Bihać- Knin 135km z skupno višinsko razliko navkreber 1800m in navzdol 2000m . Cesta enkratna , temparatura pa idealna , priroda brez industrije in čista
Razdalja Knin-Šibenik je 50km višinska razlika vzponov 200m , cesta do Drniša malo ožja naprej pa ogromna nova, narava čista, vročina pa POZOR neznosna.
OPOZORILO: Med 1.10. in 15. 05 se ne podajajte na to pot , brez poprejšnje točne lokalne vremenske napovedi. Področje je poznano kot mala Sibirija.
Burja na Jadranu se tu rojeva in razsaja ob istem času, kot na morju in je takrat tura z kolesom nemogoča. V Bihaču deluje KK , tako da se lahko dobijo informacije direktno od znalcev.
Tel.:+387 61 797-456




I t i n e r a r :

0 km------- ---Bihač------------240 m nmv
10 km---------Ripač -----------250 m
-----------------Golubič
-----------------Gorjevac
24 km --------Lipa -------------730 m
-----------------Vrtoče
-----------------Medeno polje
50 km --------B. Petrovac----- 620 m
62 km---------Oštrelj--------- 1040 m
76 km---------Drvar ------------480 m
88 km --------Prelaz -----------950 m
92 km---------Resanovci -----780 m
108 km-------Grahovo----------850 m
115 km-------Derale -----------960 m
125 km-------Strmica-----------36 3 m
135 km -------Knin --------------230 m

155 km--------Drniš ------------278 m
170 km--------Lozovac----------13 0 m
185 km -------Šibenik ------------- 0 m

Skupna višina vzponov je 1800m , padca pa 2000m.

srečno !

robertk6 20.12.2010 17:53
Maratonac super opis poti , če se kdaj odločiš tole odpeljati me povabi zraven :lol:
Maratonac 20.12.2010 17:56
robertk6 je napisal:
Maratonac super opis poti , če se kdaj odločiš tole odpeljati me povabi zraven :lol:


Sigurno . Ker sem jo že stokrat prepeljal z avtom, z kolesom pa ne . Pa tudi spat imamo kje -6kom.
robertk6 20.12.2010 18:20
No odlično jaz pa tud mislim da še kakega pajdaša najdem da nas bo več :D
Maratonac 20.12.2010 19:04
robertk6 je napisal:
No odlično jaz pa tud mislim da še kakega pajdaša najdem da nas bo več :D


En kombi za dva dni, ga imam za isposojo zraven . Spanje za 6 nas zagotovljeno. Najboljši termin med 20.5-15.6., ker so potem dopusti, če bi nas bilo pa več, gre potem lahko višek takoj na vlak. Do 8 oseb na en podaljšan kombi.
Maratonac 29.12.2010 17:09
Začetek Krke v Kninu. Viden samo do 1.7 v letu. Kasneje ga zaradi suše zmanjka. Začne pa zopet po dežju, tam v 10 mesecu.


Martasan 29.12.2010 17:16
ta slikca pa je prečudovita, bo treba pogledat v živo :D
robertk6 29.12.2010 18:07
Maratonac je napisal:
Začetek Krke v Kninu. Viden samo do 1.7 v letu. Kasneje ga zaradi suše zmanjka. Začne pa zopet po dežju, tam v 10 mesecu.




Tole bo pa prekrasno za pogledat :lol:
mszs 29.12.2010 19:21
Še eden kandidat, stvar postaja zanimiva! Imamo sicer v načretu kolesarjenje po Balkanu, a vendar dajte obvestiti o tej turi! Je zelo zanimiva!
Maratonac 29.12.2010 20:19
mszs je napisal:
Še eden kandidat, stvar postaja zanimiva! Imamo sicer v načretu kolesarjenje po Balkanu, a vendar dajte obvestiti o tej turi! Je zelo zanimiva!



Zdaj smo 4. in sicer 2 z avtom z Štajerske do Bihača , 2 pa iz LJ. Lahko naredimo tudi tako, da gremo tudi i drugi dan nazaj z kolesi , če bi pustili avte v KK Bihač.
robertk6 29.12.2010 22:44
Več nas bo boljše bo :lol:
Maratonac 31.12.2010 15:45
Visovac




V ozadju kanjon , pogled je proti Roškim slapovom, kjer so na desni strani slike, od drugega rta naprej snemali Winethuja.Na skrajni desni je pa dostopna cesta, ki se je pa ne vidi. Od tu je prevoz z čolnom.



Mal bližje ..

Roški slap





Najšir ši slapovi

Kninslka trdnjava




Pogled z obale Krke.


Drniš-Otavice






Mavzolej Ivana Meštrovića .


Ostanki Rimske vile Burum









Zadaj je odkrit novi amfiteater z prizoriščem v velikosti 20m


Vse zanimimosti s slik vidne na krožni turi manj kot 100km z izhodiščem Knin.
Maratonac 02.07.2011 22:42
Sem vse pregledal in prevozil z avtom. Vse je enako v Bosni kot sem napisal, samo par zanimivosti zgodovine ne obstaja več. Cesta je v odličnem stanju, ni niti enega kamenčka na celotni dolžini trase, na meji sem pa z cariniki že domač. So me Bosanski policaji iskali , ker je prijatelj telefoniral , da sem se izgubil -izgubil me je on - in alarmiral mejne policaje , ki so me pa našli sopihajočega v klanec. Prijatelj je pa spodaj v gostilni medtem žulil pir in mojo doma po mobitelu , spravil na rob obupa. Vse sem poslikal, zlasti povožene kače na cesti na Vidovo goro, da se ne boste hecal, kakor tudi kompletno traso preko Bosne, tudi padli hrvaški gasilski air traktor -eksluzivno- in pot na Vidovo goro-Brač. Slike sledijo, ko sin prenese vse z fotoaparata. Na pot gremo pa sigurno koncem 09. Čevapćići v Bihaču 2 por po 5 kom in pivo 4.5 € v hotelu 4 zvezdice.
Na dopust grede 13. 06 sem od Korenice dalje srečal kombi in 4 Metličane na poti proti morju preko Like. Sem jim skozi okno skritiziral kadenco .
Berlingo 02.07.2011 23:58
Uf Maratonac, tole pa je temeljit opis!
Moram povedat, da sem del te poti, vendar v obrneni smeri in z avtom prevozil 28. in 29.6., torej pred nekaj dnevi. Prevozil sem pot Mostar-Jablanica-Prozor-Ramsk o jezero-Šuica-Livno-Bosansko Grahovo-Drvar-Bosanski Petrovac-Bihać-Ostrožac-Caz in-Velika Kladuša in preko Karlovca v Metliko.
Predvsem za del Bihać-Bosanski Petrovac- Bosansko Grahovo kot ga opisuješ lahko potrdim, da je točno tako kot si opisal. Cesta široka, dober asfalt, malo prometa, temperature za bicikliranje so super, zna pa nagajati veter občasno. PRIPOROČAM!

P.S.
Bosansk o Grahovo je dejansko precej podrto mesto, grozota pa se nadaljuje vse do mesta Livno.

Če kdo rabi prenočišče v Bihaću lahko priporočim Villa Una, ulica Bihaćkih branilaca 20 (tel 00387 37 311 393) cena sobe za dve osebi skupaj z zajtrkom je 74 bosanskih maraka (cca 37 EUR). Zadeva je urejena, čista, ima dovolj veliko parkirišče na dvorišču. Nahaja se 100 metrov pred mostom čez Uno, torej tako rekoč v centru Bihaća.
FOE 11.07.2011 07:44
Ne namenoma ampak zaradi zapore ceste med Gračcem in
Kninom, sem se odločil za to pot ko sem potoval v Podgoro.
Resnično čudovita pot, mene je edino malo zdelalo ker sem
ta dan na koncu v Kninu pridelal 258 km in čez 2.800 višincev
ob obupni vročini in dvema torbama na kolesu. Pot pa res
priporočam vsem ki radi potujete po lepih krajih. Maratonac se
priporočam še za kakšen izlet v te kraje.
Maratonac 08.09.2011 21:04
Evo prišel je dan večdnevnega izleta po Dalmaciji. Kot sem rekel spanje v Kninu zastonj vse dni. Začetek v ponedljek 26.09 iz Bihača tam okoli 11.h . Ker imam jaz par stvari za v bajto, bi od Bihača do Knina vozil vašo prtljago kot spremstvo. Dol imamo pa potem časa do 1.10 za ture po Dalmaciji in vrnitev do Bihača in tam parkiranih vozil. Prostora za spanje je za 6 oseb. Do sedaj sva 2 iz LJ in 1 iz Radelj, ki bi pa rabil verjetno še koga , da bi prevoz pocenila.Ajde Štajerci , še kdo iz vašega konca !
Maratonac 10.09.2011 16:47
:arrow:
Maratonac 10.09.2011 16:47
:arrow:
Maratonac 10.09.2011 16:47
:arrow:
Maratonac 14.09.2011 12:53
Še kdo ? Res da padajo granate , ampak do takrat jih bo že zmanjkalo !
Maratonac 17.09.2011 14:52
Maratonac je napisal:
Še kdo ? Res da padajo granate , ampak do takrat jih bo že zmanjkalo !


Še kdo zainteresiran?
Maratonac 20.09.2011 14:41
Še kdo zainteresiran?
ZZZ 20.09.2011 16:34
Maratonac 21.09.2011 20:58
Še kdo zainteresiranza večdnevni izlet. .
SODROVC 02.10.2011 14:01
Vabilu za večdnevni izlet po Dalmaciji sva se odzvala z Geronimom. Za nami je nekaj prekrasnih dni, izpolnjenih s kolesarjenjem in druženjem ob večerih. No, Slovenci smo prvi dan prinesli v Kninsko krajino nekaj kapelj dežja, tako, za kolesarski krst. Že naslednji dan pa je bilo vreme res lepo, za kolesarjenje pa temp. za ta letni čas naravnost idealne.
Prvi dan smo se z avti zapeljali do Bihaća, nato sva z Geronimom nadaljevala s kolesi. Do Knina je vmes par lepih, dolgih klancev, pa spustov tudi. http://album.slikomat.com/p ic.php?u=2862OqWaO&i=45840 >
Skupaj148 km in 1855 višincev. Časi so realni, tako kot sva dejansko vozila. Povezava velja za prvi in za zadnji dan.

Naslednji dan smo se odpravili na ogled znamenitosti na tej relaciji:
http://ridewithgps.com/trip s/408682

Ko smo iskali vodo, smo slučajno naleteli na g. Šimeta, ki se je izkazal kot izredno gostoljuben. Postrežba 1A!
Na poti nazaj nam je burja v prsi popestrila dan. Pokrajina je ponekod lepa, drugod razsežna, deluje zelo mogočno. Na ravnih delih, kjer je požgana, dobiš občutek prave zapuščenosti in se počutiš malo nebogljenega, če nisi navajen odprte pokrajine. Če se pri nas zdi, da je 100 ali več km veliko, tu ni nič posebnega, vsaj tak občutek sva dobila z Geronimom.

Tretji dan smo se odpravili v Šibenik:
oskrbela z vožnjo po cesti, rezervirani za motorna vozila, za sprostitev pa s kopanjem v morju.

Dan kasneje smo se odpravili proti Splitu in spet nabijali adrenalin po štiripasovnici. Po sprostitvi v morju je sledil ogled stadiona Poljud (Milan se je izkazal, pozna ljudi, drugače vstop na samo igrišče ne bi bil možen. Poleg tega sva srečala gospodarja opreme nogometašev, ki je v Sloveniji služil vojaški rok v JNA v Ljubljani in v Vipavi, in ko je videl dres IZVIR Vipava, kjer je tudi služil, pa sploh ni bilo več zadržkov). Nato še ogled Dioklecijanove palače in drugih arhitekturnih in zgodovinskih lepot Splita, potem pa z vlakom nazaj v Knin.

Peti dan: Relaksacija na plaži v hotelskem naselju Solars, sladoled, pivo, lepa dekleta …
Šesti dan smo se vračali po isti trasi, ki je služila za dostop do Knina.


Dan se je začel z zgodnjim vstajanjem (običajno ob 6-ih, enkrat tudi ob 5-ih), s pripravo zajtrka (špageti s tuno in omako, kavo, čokoladnim mlekom in drugimi napitki), dnevnim izletom, večerjo (če nismo kuhali sami, smo obiskali lokale s čevapčiči, npr. restavracijo v Kninski trdnjavi na vrhu hriba) in z dolgimi debatami pozno v noč.

Najin gostitelj Milan je izreden poznavalec teh krajev in ljudi, pozna njihove navade in način razmišljanja. Kot vodič je neprecenljiv, kot gostitelj pa… Samo zahvalim se mu lahko za vse, kar nama je nudil in za čas, ki ga nama je posvetil. Zdaj, ko vem kaj vse smo skupaj doživeli, tega izleta na noben način ne bi hotel zamuditi.
SODROVC 02.10.2011 14:08
Vabilu za večdnevni izlet po Dalmaciji sva se odzvala z Geronimom. Za nami je nekaj prekrasnih dni, izpolnjenih s kolesarjenjem in druženjem ob večerih. No, Slovenci smo prvi dan prinesli v Kninsko krajino nekaj kapelj dežja, tako, za kolesarski krst. Že naslednji dan pa je bilo vreme res lepo, za kolesarjenje pa temp. za ta letni čas naravnost idealne.
Prvi dan smo se z avti zapeljali do Bihaća, nato sva z Geronimom nadaljevala s kolesi. Do Knina je vmes par lepih, dolgih klancev, pa spustov tudi.
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4584 0

148 km in 1855 višincev. Povezava velja za prvi in za zadnji dan: http://ridewithgps.com/trip s/408681

Naslednji dan smo se odpravili na ogled znamenitosti na tej relaciji:
http://ridewithgps.com/tri ps/408682

Ko smo iskali vodo, smo slučajno naleteli na g. Šimeta, ki se je izkazal kot izredno gostoljuben. Postrežba 1A! Na poti nazaj nam je burja v prsi popestrila dan.
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4584 1

Pokrajina je ponekod lepa, tudi arheološko zanimiva,
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4584 3

drugod razsežna, deluje zelo mogočno.
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4584 4
(Pravosloavni samostan Manastir Krka)
Na ravnih delih, kjer je požgana, dobiš občutek prave zapuščenosti in se počutiš malo nebogljenega, če nisi navajen odprte pokrajine. Če se pri nas zdi, da je 100 ali več km veliko, tu ni nič posebnega, vsaj tak občutek sva dobila z Geronimom.

Tretji dan smo se odpravili v Šibenik: http://ridewithgps.com/trip s/408685
Za adrenalin sva poskrbela z vožnjo po cesti, rezervirani za motorna vozila, za sprostitev pa s kopanjem v morju.

Dan kasneje smo se odpravili proti Splitu in spet nabijali adrenalin po štiripasovnici. Po sprostitvi v morju je sledil ogled stadiona Poljud (Milan se je izkazal, pozna ljudi, drugače vstop na samo igrišče ne bi bil možen. Poleg tega sva srečala gospodarja opreme nogometašev, ki je v Sloveniji služil vojaški rok v JNA v Ljubljani in v Vipavi, in ko je videl dres IZVIR Vipava, kjer je tudi služil, pa sploh ni bilo več zadržkov). Nato še ogled Dioklecijanove palače in drugih arhitekturnih in zgodovinskih lepot Splita, potem pa z vlakom nazaj v Knin.

Peti dan: http://ridewithgps.com/trip s/408683
Relaksacija na plaži v hotelskem naselju Solaris, sladoled, pivo, lepa dekleta …
Šesti dan smo se vračali po isti trasi, ki je služila za dostop do Knina.


Dan se je začel z zgodnjim vstajanjem (običajno ob 6-ih, enkrat tudi ob 5-ih),

http://album.slikom at.com/pic.php?u=2862OqWaO& ;i=45854
pred soncm od doma, domov z mrakom. Vmes pa same lepe strvari.

s pripravo zajtrka (špageti s tuno in omako, kavo, čokoladnim mlekom in drugimi napitki), dnevnim izletom, večerjo (če nismo kuhali sami, smo obiskali lokale s čevapčiči, npr. restavracijo v Kninski trdnjavi na vrhu hriba) in z dolgimi debatami pozno v noč.

http://album.slikomat.com /pic.php?u=2862OqWaO&i=458 45

Najin gostitelj Milan je izreden poznavalec teh krajev in ljudi, pozna njihove navade in način razmišljanja. Kot vodič je neprecenljiv, kot gostitelj pa… Samo zahvalim se mu lahko za vse, kar nama je nudil in za čas, ki ga nama je posvetil. Zdaj, ko vem kaj vse smo skupaj doživeli, tega izleta na noben način ne bi hotel zamuditi.

http://album.slikomat.com /pic.php?u=2862OqWaO&i=458 49
http://album.slikomat.c om/pic.php?u=2862OqWaO&i=4 5856
http://album.slikomat .com/pic.php?u=2862OqWaO&i =45852
Maratonac 02.10.2011 16:53
Ne verjemte vsem slikam, k so retuširane. A kako vem? Men so gledal špageti iz ušes, na slikah pa tega ni videt!
jappster 02.10.2011 17:29
g.maratonac zelo lepe slike in zelo lepo kolo imate :mrgreen:
SODROVC 02.10.2011 18:17
Tam, kjer je na sliki otok, ni manastir Krka, temveč je to Visovac. Obiskali smo sicer tudi Manastir Krka, vendar po mišljenju enega od popov z Geronimom nisva bila primerno oblečena za ogled cerkve. Enako se nama godilo v Splitu, ko sva si želela ogledati notranjost cerkve v Doževi palači. Me zanima, zakaj pa potem smejo vstopiti ženske, ki imajo kratke majce in krila nad koleni?

Ne zgleda, da leti več kot 70, kaj? Pa tvegano je tudi, pri takih hitrostih aparat iz zadnjega žepa vleči in poslikati.
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4584 6
http://album.slikomat.co m/pic.php?u=2862OqWaO&i=45 847

Nekaj slik, ga skomine delat:
Voda ni premrzla:http://album.slikoma t.com/pic.php?u=2862OqWaO& i=45850
http://album.slikoma t.com/pic.php?u=2862OqWaO& i=45850
Ohlajanje: http://album.slikomat.com/p ic.php?u=2862OqWaO&i=45853 >

Obisk plemenite družine:
http://album.slikomat.com/p ic.php?u=2862OqWaO&i=45851 >


Knežji stol v Dalmaciji. Je treba imeti oko za kaj lepega v naravi, ne da samo števec gleda:
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4585 5

Niti taka mladenka ne sme uiti očesu:
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4585 8

Lepote slapov Krke iz prve roke. Za kaj več pa obutev ni bila primerna:
http://album.slikomat.com/ pic.php?u=2862OqWaO&i=4585 9

Slik je veliko, vtisov tudi. Bom po malem dodajal, je večji gušt.
Zajebanec 02.10.2011 19:14
SODROVC... :?
1 2 3 ... 5
Zadnji komentarji v kategoriji "PROFILI, ZEMLJEVIDI, ..."
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI