Maratonac svetuje

Domov > Forum > Maratonac svetuje

Maratonac svetuje

SORTIRAJ PO:
bhocewar 26.02.2011 23:52
Vertigo 27.02.2011 10:17
loltrollol je napisal:
DusanK je napisal:
Maraton ac je napisal:
Šotor
Na naslovu spodaj imajo dva šotora , ki se mi zdita primerna za daljše ture. Eden je višine 95cm in teže 1.6 kg , drugi pa višine 90/60 in teže 0.9 kg. Računam , da gre v večjega tudi kolo -dež, kraja- pa ne vem sam kaj bi vzel. Cena je pa ista.
Večji:
http://ww w.sun-fun.si/slo/katalog/str_s otori/minipack.htm
Manjš i:
http://www.sun-fun.si/ slo/katalog/str_sotori/minilit e.htm

Glej ga! Vzem večjega, če bo še baba zraven, da ne bo kolo spet zuni ................ no, ni mus, da je glih kolo.

Moral bi kar rečt, da ne bo spet baba odzuni, kolo je itak pod streho hehe

Itak....star seksističnobiciklistični štos.....

' ;man of the year awards'
Maratonac 28.02.2011 19:17
bhocewar je napisal:
Maraton ac je napisal:
Nsimo je napisal:
fali ti samo še šarac... za razkrinkavanje razrednega sovražnika :lol:

Ja vse se pa tud ne pokaže. Za ene bla tud vodovodna cev v črni barvi, zadost za strah.

Misliš tako...

Temule razbojniku se jaz mirne duše upam utakent prst u cev njegovga mitraljeza pa še eno klofuto lohka faše za zajebavanje poštenih ljudi. Men pa take štose ne morš prodajat. Tale mitraljez na sliki nima vodovodne cevi, je pa vseen dober za strah in maškare. Uniforma oz. tale rdeča zavesa bi se dobr ujemala k mojim rdečim gumam in pa zarad kritiziranja zdaj tudi rdečemu traku namest plavemu.
Danes sem kupil termo navleke za čevlje z 70% popustom za 7€ Velo Črnuče. Imajo še 3 pare ampak samo do št 39.
Maratonac 28.02.2011 19:21
pinjo73 je napisal:
Maraton ac je napisal:
[quote=" Nsimo"]Evo mam tud ta prav kombinezon , kakor tudi najbolj noro registracijo za tale stroj.

:?
Kje si dobil to uniformo ?

Da je nisi slučajno sunil temu tipu:

:mrgreen:

Enemu od telih dveh, takrat ko še niste slišal za njega, sem hotel mal pomagat v raziskovanju neskončnosti našega sončnega sistema.
Uniforma, moja je delovni kombinezon debel 2cm , ruski model oz orginal oprema tanka T- 55a . Mam tud tako k tale smrad, sam ta je kao svečana. Tudi registracija mu je dobro znana. Sam nagrada je pa 5 kt € in ne 10 k. Takrat bi jez fasu , če b me ujel zid , ne pa dnar.
Je pa tale največje govno ikad posrano na Balkanu i šire !!!
Maratonac 28.02.2011 20:19
Vertigo je napisal:
loltrol lol je napisal:
DusanK je napisal:
Maraton ac je napisal:
Šotor
Na naslovu spodaj imajo dva šotora , ki se mi zdita primerna za daljše ture. Eden je višine 95cm in teže 1.6 kg , drugi pa višine 90/60 in teže 0.9 kg. Računam , da gre v večjega tudi kolo -dež, kraja- pa ne vem sam kaj bi vzel. Cena je pa ista.
Večji:
Manjš i:

Glej ga! Vzem večjega, če bo še baba zraven, da ne bo kolo spet zuni ................ no, ni mus, da je glih kolo.

Sam tale je pa res nesramen. Vsaj tendo bi še kupil zraven , da bla ona u senci. Sej lahko še sončarco faše .
sh4rk 01.03.2011 15:27
Maratonac je napisal:
Vertigo je napisal:
loltrol lol je napisal:
DusanK je napisal:
Maraton ac je napisal:
Šotor
Večji:
Manjš i:

Sam tale je pa res nesramen. Vsaj tendo bi še kupil zraven , da bla ona u senci. Sej lahko še sončarco faše .

Sj nevem zakaj sploh spi baba .. mogla bi bit na strazi da mu nebi kdo kolo ukradu!
bhocewar 01.03.2011 16:09
Men se zdi čist normalno, sicer pa bi mogla ob tej uri baba že južno skuhat, sploh ne vem kaj lenari. :mrgreen:
sarcasm off

Edit. mi je že en ukradu mojo :mrgreen:
VILI63 11.03.2011 14:27
Maratonac 21.03.2011 02:31
Ja tole na dirkalca ne gre ker je preveliko , bi šlo pa na MTB. Bom šel pogledat .

Sem šel v Rogo-ta in ga kupil za v rog balance MTB.

Danes kupil plinski kuhalnik na vžig za 20 €. Se bo treba počasi pripraviti za 5 dni Avstrije.

Naročil kaseto 12-26. 19€. So javili da take ne obstajajo.

Kupil dres z dolgimi rokavi v Sport 2000 za 12 €

Kaj me je danes spodneslo z Savskega mostu proti BTC na semaforju. Jaz nagnem , zadnja pa na pol prazna. Zamal da sem še cel.. Ja sej je že zlizana , ma 3000km Conti Ultra sport 28 mm in mi je sin pripeljal komp. . do Žal in je do doma počena zdržala. Bom zamenjal sprednjo za zadno spredaj pa vzel 25mm.
Najboljši nakup do sedaj ,kompresor v Leclercu za 10 €. Pumpa k zmešan na avto fajarcajg , sam gledaš, res da ga na 10 atm. mal premetava , ampak stopiš na njega in da mir. Sej se ga bel splača nosit sabo k pumpo.

Zdaj je na vrsti šotor. Takšen za kolo in mene.

Kupil šotor v Šk Loki za 26 € , sin pa samonapihljivo podlogo in še eno vrečo. Sem preskrbljen za potovanje.

& lt;br />Kupil prtljažnik za brisage 9 € Al in ga že namontiral .Torbico že imam.

Probavam nov sedež. Zdaj je na probi že tretji.
Maratonac 30.03.2011 21:17
Danes zaćel. Hotel mal špijonirat Ladyes pa al sem zamudil ,al so šle pa že prej in se v kakkšni gostilni skrile. Začel sem proti Šmartnem, Vodicam in ćez Tacen nazaj., pa jih ni bilo. Potem sem pa zaćel še en krog v obratni smeri in jih srečal v tisti luknji pred golfom. Ko sem obrnil so imele 100m fore klanca, vendar sem jih ujel točno pri Lipi. Vozil za njimi vendar jim tempo ni bil takšen, da bi človek lahko rekel , da so celo zimo trenirale. zadnja je imela en velik retrovizor , k od motorja in me je verjetno videla v njemu.Sem obrnil in naredil še en krog,še prej pa nekomu pomagal gumo zamenjat. Vse je bilo danes fantazija, samo žal mi je , da nisem mogel zaćeti prej. Ja pa oddajnik števca je crknil , tako da nisem imel nobenih podatkov. Drugo je pa vse klapalo. :D :D :D :D :D :D :D
Maratonac 29.05.2011 00:07
Obveščam vse , da sem v teh dneh dosegel povprečje 30km/h na relaciji Snebrje semafor -Zalog -Kresnice- Litija. Kakor tudi presegel 30 z 30.78 km/h na relaciji Vič nadvoz- Vrhnika center semafor. Na krožni stezi Ladies približal z Lucyno četrtinsko pomočjo na 29.5 km/h
Padla pa je letošnja prva 200 km -etrica.
Svakim dannom sve više napredujemo!
Maratonac 29.05.2011 00:13
Obveščam vse , da sem v teh dneh dosegel povprečje 30km/h na relaciji Snebrje semafor -Zalog -Kresnice- Litija. Kakor tudi presegel 30 z 30.78 km/h na relaciji Vič nadvoz- Vrhnika center semafor. Na krožni stezi Ladies približal z Lucyno četrtinsko pomočjo na 29.5 km/h
Padla pa je letošnja prva 200 km -etrica. Pri tem popravil čas LJ-Sežana TUŠ od letošnjega prvega izmerjenega za 30 min. Ja pač nisem nobenga srečal med potjo.
Pa v Celju sem bil. Sem se tolk bal klanca in prometa , na koncu pa je Vrhniški Vršič proti Trojanam. Pa nobenega prometa . Samo 61 vozil v obe smeri od Blagovice do vrha.
Svakim dannom sve više napredujemo!
A si je kdo naredil masko. To da vem ,će koga srečam , da to nisem jaz .
Maratonac 30.05.2011 23:18
Ne morem in ne morem zadet sedeža. Že na tretjem je bilo slabše, kot na mojemu , da sploh ne govorim o tistem rdečem na fedre na Maratoncu. Bom kar na tega štange navaril pa bo mir.
Na dirkalca sem končno montiral prtljažnik za brisage , tako da grem lahko sedaj mal po svetu.
Danes prevozil CE- Zidani most. Ta je bla sicer mal močna ampak zaradi prometa, jaz nikoli več. Je pa lep krog 174km.
Roko460 31.05.2011 08:33
Živjo! Celje-Zidani most si verjetno šel skozi Laško ane? No v glavnem tu je cesta ubijalska! Govorim o kakovosti ceste in o preglednosti! Dvakrat sem šel po tej cesti in dvakrat sem zapeljal iz ceste! Tako, da sedaj se vozim samo še preko vrhov! Kakšen je pa občutek, ko mimo pripelje tovornjak :D ??? No saj potem tam od Rimskih toplic dalje je bolj široka in pregledna cesta :D . Dobra je tole bal 200tka, čestitke!
Maratonac 28.07.2011 14:21
Roko460 je napisal:
Živjo! Celje-Zidani most si verjetno šel skozi Laško ane? No v glavnem tu je cesta ubijalska! Govorim o kakovosti ceste in o preglednosti! Dvakrat sem šel po tej cesti in dvakrat sem zapeljal iz ceste! Tako, da sedaj se vozim samo še preko vrhov! Kakšen je pa občutek, ko mimo pripelje tovornjak :D ??? No saj potem tam od Rimskih toplic dalje je bolj široka in pregledna cesta :D . Dobra je tole bal 200tka, čestitke!

Šel, šel , enkrat in nikoli več. Saj če voziš po sredi , mora kamion bremzat. Vidim jih v retrovizorjih. Problem je bil en odvezan pes od R.Toplic naprej in to ravno na klančku, ki me ni videl, vendar ko sva si prišla v štric je zalaju in zalaufu, jaz pa pospešek in odmik v levo. Sama sreča , da je bil pes star in je to naredil samo po spominu na mlada leta, če ne bi me ugriznil. Zajeban bi blo pa , če bi pripeljal ravno ob mojem umiku za menoj avto. Nikoli več po tej cesti , dokler un pes ne crkne. :D :D
Maratonac 28.07.2011 14:22
Mad_One tour 2011

Reportažo bi začel z potrebnimi predpripravami, se pravi z poskusno vožnjo trase. Jaz sem pri tem poskusu ugotovil, da z 26T zadaj ne bom prikolesaril na Vršič in da potrebujem najmanj 30T, kar sem tudi kupil in to 30-11. Spredaj imam triplo. Prišel sem tudi do tega , da z obzirom na eno spremljevalno vozilo , da sem v klance slab, bom tako ostal zadaj in zaradi tega potrebujem svoje spremstvo. Rešitev je bila lahka , samo prepričevanje hčerke je bilo težko. Zagotovila mi je spremstvo do 17h, kar pa je kasneje potegnila do 19 ravno do KR , kjer sem na sebe naložil kompletno novo suho, za mraz in svetilno opremo in od tu nadaljeval sam 80km do cilja. Ugotovil sem tudi koliko časa potrebujem za krog in kaj vse rabim od hrane in pijače.
Na samem startu sem srečal par mojih znancev , ki jih pa ne poznam ampak oni mene. Štartali smo z majhno zamudo, se lepo razvrstili v kolono po dva , jaz bolj spredaj , da ne zaostanem preveč. Ta tempo mi je šel pa na živce, ker sem moral ves čas zavirati. Pri Logu je pa prišlo do padca dveh in smo se zaustavili. Jaz sem tu ugotovil , da če grem sam naprej, imam možnost , da skupaj končamo Vrhniški klanec in šel naprej, vendar so me pri oddaji odvečnih oblačil pred klancem, ujeli. Mali up mi je bil eden , ki je za skupino malo zaostal, da bi lahko skupaj nadaljevala , vendar sem se zmotil. Pri spomeniku sem se zopet oblekel , z 5 min. postankom pri odcepu za Cerkno , čas 2.30h , in v Tolmin prišel in v 3.26h in ujel skupino na pripravah za odhod. Slekel sem odvečno opremo, kajti od tu gre pa samo še v klanec in z njimi krenil naprej, ampak samo do klanca in križišča proti Kobaridu v katerega sem prišel z 5 min zamudo v času 4.24h. Hec je bil pa , ko me je tu začelo zadaj spremljati uradno vozilo z napisom »kolona 60 kolesarjev« , jaz pa sam , kolone pa nikjer. Dal sem jim mig naj gredo naprej , da se naumo hecal. V Kobaridu sem zamenjal z železnimi kolesi in veliko kaseto , zaradi kock in zaviranja z Vršiča, naredil 10 min pavzo in v Bovec prispel v 5.27h, z 15 min zamudo , ko je skupina po počitku že krenila naprej. 10 min počitek in do križišča z Izvirom Soče prišel za 7.20h. Tu sem slekel dres in ostal samo v hlačah. V klanec sem počival najprej na vsakih 200m nmv , od 1200 naprej pa vsakih 100 nmv, pa ne zaradi razredčenega zraka. Od zadnje serpentine 300m , sem šel pa peš, je zob zmanjkal in prispel na vrh ob 15.10h uri , se pravi za 9.02h min. Na poizkusni vožnji mi je do vrha zneslo 10.50h. Oblačenje suhe opreme , za po klancu navzdol in prihod k Jožci ob 16.00h –v 9.50h.
Pr Jožci zvedel , da ste odšli naprej pred 1 h , se pravi , da zna biti moja zamuda tam manj kot 2h. Pojedla špagete , zamenjal kolesi in naprej z prihodom v Tržič 0b 18h- v 11.50h in KR ob 19h –v 12.50 . Tu se preoblekel v suho in za mraz primerna oblačila, ter navrgel vsa svetila , vkjlučno z kitajsko naglavno lučjo, ki sveti boljš , čim bolj je temno. Tu me je moje spremstvo zapustilo , odšel naprej ob 19.22h in prispel v Zajelše, kjer sem pri tabli in mostičku ugotovil , da se cesta konča v dvorišču 50m naprej. Zato sem odšel naravnost v klanec in kjerkoli sem hotel zaviti desno je bila slepa ulica. Še dobro, da ima vsaka svoj znak na začetku. Vrnil se nazaj do križišča, srečal domačina , ki me je pa napotil ravno po prejšnji poti. No tu sem ugotovil, da sta mi nadaljevanje ceste zakrivali 2 kanti za smeti , mi vzeli 10 min., ker cesta pred dvoriščem zavije strogo desno. Od OMW naprej mi ni v snop luči padal samo mrčes , ampak tudi prve dežne kapljice. Šlo je še vse do Sostrega ob posameznih kapljicah, po Litijski in do konca je bilo pa že tako mokro , da so kolesa dvigovala vodo ob rahlem dežju cel čas.
Na zoženju Sostrske ceste zamal nisem padel v Ljubljanico, ker sem šel skrajno levo, 40cm pot je pa v dveh nivojih in je prvo kolo zagrabilo v nivo, mene pa na desno. Rečmo da sem padel, čeprav ne po tleh in to tik pri sami deski za zaporo, katero sem tudi udaril z roko. Sem se tako štorasto ulovil , da mi je vzvod , ki sta ga naredila sedež in zadnje kolo, skoraj nogo zlomu.
Na cilj prispel ob 23.20h ali prevedeno po 17.10 urah bruto časa. Neto čas je bil 15.05h z povprečjem 20.6 km/h in porabljenimi 9150 cca. Vaga je pa pokazala 89.7kg ali 3.5kg manj, kot pri odhodu.
Porabljena hrana: 7 Marsev, 4 gele, 5 Iso aktiv napitkov, 1 Shcwepes, 2 pira, ½ špagetov in tri grize v sendvič. Same vode sem pa več porabil za polivanje , kot pitje. Ja saj tudi vročine ni bilo.
Utrujen pa nisem bil preveč. Sama vožnja mi je pa generalka za LJ-BG v 24 urah, da nau Andreja T. spet bla važna.
Men je blo super , družba je bla pa tud enkratna, sam Maratonac ni hotel nikakor rezati zraka pred menoj, ampak je bil cel cajt v zavetrju.
Maratonac 28.07.2011 14:47
Mad_One tour 2011

Reportažo bi začel z potrebnimi predpripravami, se pravi z poskusno vožnjo trase. Jaz sem pri tem poskusu ugotovil, da z 26T zadaj ne bom prikolesaril na Vršič in da potrebujem najmanj 30T, kar sem tudi kupil in to 30-11. Spredaj imam triplo. Prišel sem tudi do tega , da samo eno spremljevalno vozilo ne bo vozilo za mano , ker sem v klance slab, bom tako ostal zadaj in zaradi tega potrebujem svoje spremstvo. Rešitev je bila lahka , samo prepričevanje hčerke je bilo težko. Zagotovila mi je spremstvo do 17h, kar pa je kasneje potegnila do 19h, ravno do KR , kjer sem na sebe naložil kompletno novo suho, za mraz in svetilno opremo in od tu nadaljeval sam 80km do cilja. Ugotovil sem tudi koliko časa potrebujem za krog in kaj vse rabim od hrane in pijače.
Na samem startu sem srečal par mojih znancev , ki jih pa ne poznam ampak oni mene. Štartali smo z majhno zamudo, se lepo razvrstili v kolono po dva , jaz bolj spredaj , da ne zaostanem preveč. Ta tempo mi je šel pa na živce, ker sem moral ves čas zavirati. Pri Logu je pa prišlo do padca dveh in smo se zaustavili. Jaz sem tu ugotovil , da če grem sam naprej, imam možnost , da skupaj končamo Vrhniški klanec in šel naprej, vendar so me pri oddaji odvečnih oblačil pred klancem, ujeli. Mali up mi je bil eden , ki je za skupino malo zaostal, da bi lahko skupaj nadaljevala , vendar sem se zmotil. Pri spomeniku sem se zopet oblekel , z 5 min. postankom pri odcepu za Cerkno , čas 2.30ur , in v Tolmin prišel in v 3.26ur in ujel skupino na pripravah za odhod. Slekel sem odvečno opremo, kajti od tu gre pa samo še v klanec in z njimi krenil naprej, ampak samo do klanca in križišča proti Kobaridu v katerega sem prišel z 5 min zamudo v času 4.24ur. Hec je bil pa , ko me je tu začelo zadaj spremljati uradno vozilo z napisom »kolona 60 kolesarjev« , jaz pa sam , kolone pa nikjer. Dal sem jim mig naj gredo naprej , da se naumo hecal. V Kobaridu sem zamenjal z železnimi kolesi in veliko kaseto , zaradi kock in zaviranja z Vršiča, naredil 10 min pavzo in v Bovec prispel v 5.27ur, z 15 min zamudo , ko je skupina po počitku že krenila naprej. 10 min počitek in do križišča z izvirom Soče prišel za 7.20ur. Tu sem slekel dres in ostal samo v hlačah. V klanec sem počival najprej na vsakih 200m nmv , od 1200 naprej pa vsakih 100 nmv, pa ne zaradi razredčenega zraka. Od zadnje serpentine 300m , sem šel pa peš, je zob zmanjkal in prispel na vrh ob 15.10h , se pravi za 9.02ur. Na poizkusni vožnji mi je do vrha zneslo 10.50ur. Oblačenje suhe opreme , za po klancu navzdol in prihod k Jožci ob 16.00h –v 9.50ur.
Pr Jožci zvedel , da ste odšli naprej pred 1h , se pravi , da zna biti moja zamuda tam manj kot 2h. Pojedla špagete , zamenjal nazaj kolesi in naprej z prihodom v Tržič 0b 18h- v 11.50ur in KR ob 19h –v 12.50ur . Tu se preoblekel v suho in za mraz primerna oblačila, ter navrgel vsa svetila , vkjlučno z kitajsko naglavno lučjo, ki sveti boljš , čim bolj je temno. Tu me je moje spremstvo zapustilo , odšel naprej ob 19.22h in prispel v Zajelše, kjer sem pri tabli in mostičku ugotovil , da se cesta konča v dvorišču 50m naprej. Zato sem odšel naravnost v klanec in kjerkoli sem hotel zaviti desno je bila slepa ulica. Še dobro, da ima vsaka svoj znak na začetku. Vrnil se nazaj do križišča, srečal domačina , ki me je pa napotil ravno po prejšnji poti. No tu sem ugotovil, da sta mi nadaljevanje ceste zakrivali 2 kanti za smeti , mi vzeli 10 min., ker cesta pred dvoriščem zavije strogo desno. Od OMW naprej mi ni v snop luči padal samo mrčes , ampak tudi prve dežne kapljice. Šlo je še vse do Sostrega ob posameznih kapljicah, po Litijski in do konca je bilo pa že tako mokro , da so kolesa dvigovala vodo ob rahlem dežju cel čas.
Na zoženju Sostrske ceste zamal nisem padel v Ljubljanico, ker sem šel skrajno levo, 40cm pot je pa v dveh nivojih in je prvo kolo zagrabilo v nivo, mene pa na desno. Rečmo da sem padel, čeprav ne po tleh in to tik pri sami deski za zaporo, katero sem tudi udaril z roko. Sem se tako štorasto ulovil , da mi je vzvod , ki sta ga naredila sedež in zadnje kolo, skoraj nogo zlomu.
Na cilj prispel ob 23.20h ali prevedeno po 17.10 urah bruto časa. Neto čas je bil 15.05ur z povprečjem 20.6 km/h in porabljenimi 9150 cca. Vaga je pa pokazala 89.7kg ali 3kg manj, kot pri odhodu.
Porabljena hrana: 7 Marsev, 4 gele, 5 Iso aktiv napitkov, 1 Shcwepes, 2 pira, ½ špagetov in tri grize v sendvič. Same vode sem pa več porabil za polivanje , kot pitje. Ja saj tudi vročine ni bilo.
Utrujen pa nisem bil preveč. Sama vožnja mi je pa generalka za LJ-BG v 24 urah, da nau Andreja T. spet bla važna.
Men je blo super , družba je bla pa tud enkratna, sam Milan L. ni hotel nikakor menjati z menoj, ampak je bil in se vozil cel cajt v zavetrju. Ja tud taki se najdejo , kajneda da res.
Maratonac 28.07.2011 14:48
Mad_One tour 2011

Reportažo bi začel z potrebnimi predpripravami, se pravi z poskusno vožnjo trase. Jaz sem pri tem poskusu ugotovil, da z 26T zadaj ne bom prikolesaril na Vršič in da potrebujem najmanj 30T, kar sem tudi kupil in to 30-11. Spredaj imam triplo. Prišel sem tudi do tega , da samo eno spremljevalno vozilo ne bo vozilo za mano , ker sem v klance slab, bom tako ostal zadaj in zaradi tega potrebujem svoje spremstvo. Rešitev je bila lahka , samo prepričevanje hčerke je bilo težko. Zagotovila mi je spremstvo do 17h, kar pa je kasneje potegnila do 19h, ravno do KR , kjer sem na sebe naložil kompletno novo suho, za mraz in svetilno opremo in od tu nadaljeval sam 80km do cilja. Ugotovil sem tudi koliko časa potrebujem za krog in kaj vse rabim od hrane in pijače.
Na samem startu sem srečal par mojih znancev , ki jih pa ne poznam ampak oni mene. Štartali smo z majhno zamudo, se lepo razvrstili v kolono po dva , jaz bolj spredaj , da ne zaostanem preveč. Ta tempo mi je šel pa na živce, ker sem moral ves čas zavirati. Pri Logu je pa prišlo do padca dveh in smo se zaustavili. Jaz sem tu ugotovil , da če grem sam naprej, imam možnost , da skupaj končamo Vrhniški klanec in šel naprej, vendar so me pri oddaji odvečnih oblačil pred klancem, ujeli. Mali up mi je bil eden , ki je za skupino malo zaostal, da bi lahko skupaj nadaljevala , vendar sem se zmotil. Pri spomeniku sem se zopet oblekel , z 5 min. postankom pri odcepu za Cerkno , čas 2.30ur , in v Tolmin prišel in v 3.26ur in ujel skupino na pripravah za odhod. Slekel sem odvečno opremo, kajti od tu gre pa samo še v klanec in z njimi krenil naprej, ampak samo do klanca in križišča proti Kobaridu v katerega sem prišel z 5 min zamudo v času 4.24ur. Hec je bil pa , ko me je tu začelo zadaj spremljati uradno vozilo z napisom »kolona 60 kolesarjev« , jaz pa sam , kolone pa nikjer. Dal sem jim mig naj gredo naprej , da se naumo hecal. V Kobaridu sem zamenjal z železnimi kolesi in veliko kaseto , zaradi kock in zaviranja z Vršiča, naredil 10 min pavzo in v Bovec prispel v 5.27ur, z 15 min zamudo , ko je skupina po počitku že krenila naprej. 10 min počitek in do križišča z izvirom Soče prišel za 7.20ur. Tu sem slekel dres in ostal samo v hlačah. V klanec sem počival najprej na vsakih 200m nmv , od 1200 naprej pa vsakih 100 nmv, pa ne zaradi razredčenega zraka. Od zadnje serpentine 300m , sem šel pa peš, je zob zmanjkal in prispel na vrh ob 15.10h , se pravi za 9.02ur. Na poizkusni vožnji mi je do vrha zneslo 10.50ur. Oblačenje suhe opreme , za po klancu navzdol in prihod k Jožci ob 16.00h –v 9.50ur.
Pr Jožci zvedel , da ste odšli naprej pred 1h , se pravi , da zna biti moja zamuda tam manj kot 2h. Pojedla špagete , zamenjal nazaj kolesi in naprej z prihodom v Tržič 0b 18h- v 11.50ur in KR ob 19h –v 12.50ur . Tu se preoblekel v suho in za mraz primerna oblačila, ter navrgel vsa svetila , vkjlučno z kitajsko naglavno lučjo, ki sveti boljš , čim bolj je temno. Tu me je moje spremstvo zapustilo , odšel naprej ob 19.22h in prispel v Zajelše, kjer sem pri tabli in mostičku ugotovil , da se cesta konča v dvorišču 50m naprej. Zato sem odšel naravnost v klanec in kjerkoli sem hotel zaviti desno je bila slepa ulica. Še dobro, da ima vsaka svoj znak na začetku. Vrnil se nazaj do križišča, srečal domačina , ki me je pa napotil ravno po prejšnji poti. No tu sem ugotovil, da sta mi nadaljevanje ceste zakrivali 2 kanti za smeti , mi vzeli 10 min., ker cesta pred dvoriščem zavije strogo desno. Od OMW naprej mi ni v snop luči padal samo mrčes , ampak tudi prve dežne kapljice. Šlo je še vse do Sostrega ob posameznih kapljicah, po Litijski in do konca je bilo pa že tako mokro , da so kolesa dvigovala vodo ob rahlem dežju cel čas.
Na cilj prispel ob 23.20h ali prevedeno po 17.10 urah bruto časa. Neto čas je bil 15.05ur z povprečjem 20.6 km/h in porabljenimi 9150 cca. Vaga je pa pokazala 89.7kg ali 3kg manj, kot pri odhodu.
Men je blo super , družba je bla pa tud enkratna, sam Milan L. ni hotel nikakor menjati z menoj, ampak je bil in se vozil cel cajt v zavetrju. Ja tud taki se najdejo , kajneda da res.

:D :D :D :D :D :D :D
Maratonac 07.10.2011 23:48
Končno sem dobil na novo pobarvana okvirja Wilierja Triestine Kovach in Rog Maratona de luxe. Barve so tako strupene , iste kod dres , tako ,da ko boste morali mižati ob srečanju z menoj se spomnite , da sem to jaz. Sedaj pa vlečem za jezik tistega, ki je govoril o barvni usklajenosti . Vse skupaj z opremo vred ima samo tri barve oranžno Al flouscentno by Helios , rdečo, črno in krom. Pravjo mojstri , da se ga v temi še bolje vidi kot podnevi. Kdo je pa zdej papagaj?Ja pa zaradi tega sem moral kupiti še en oranžen komplet, da mi jih ne zmanjka.
Vprašanje . Kako priti do novih nalepk zgoraj navedenih. Od Wilierja imam na odžagani cevi nalepko. Se da to mogoče skenirati al kaj takega in na tiskalniku narediti novo. Isti problem je z grbom.
SODROVC 08.10.2011 19:49
Strupene barvi v naravi so take:
Maratonac 10.10.2011 15:01
SODROVC je napisal:
Strupene barvi v naravi so take:

Hvala ker si jo naložil. Ista barve sta tudi oba bicikelna.
1 ... 14 15 16
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI