počena zračnica

Domov > Forum > počena zračnica

počena zračnica

SORTIRAJ PO:
vladoV 17.01.2011 14:40
Imam problem, Zaradi teže 90 kg in premočnega zaviranja mi vse prevečkrat poči zračnica na cestaku in mtb po hribu navzdol. Običajno pri ventilčku. Pozna kdo rešitev? Razen da naj shujšam, pravilno zaviram in tublesa. Obstaja kak šlauf, se da ventiček kako obviti?
Nile 17.01.2011 14:49
prebral sm pečena zračnca
vladoV 17.01.2011 15:45
Si morda pečen v možgane?Duhovitež
maligor 17.01.2011 15:52
Nisi pa napisal nekaj,ti bom pa jst : odvadi se zavirat po hribu navzol ;) p.s.pa 90kg teže ne igra vloge si si tk sam odgovoril nauči se pravilno zavirat.....
felix56 17.01.2011 16:21
vladoV je napisal:
Imam problem, Zaradi teže 90 kg in premočnega zaviranja mi vse prevečkrat poči zračnica na cestaku in mtb po hribu navzdol. Običajno pri ventilčku. Pozna kdo rešitev? Razen da naj shujšam, pravilno zaviram in tublesa. Obstaja kak šlauf, se da ventiček kako obviti?

Nisi napisal kulk pumpaš. Jaz mam tu nekje težo pa mi še nikol ni počila. cestaka napumpaj 10 barov pa bo mir.
Janja 17.01.2011 17:29
Na gorcu pomaga, če imaš zračnico z avtomobilskimi ventilčki - če je treba povrtaš obroč.
Aja pa smukec (otroški puder) med gumo in zračnico.
Jurcy1 17.01.2011 17:33
felix56 je napisal:
...cestaka napumpaj 10 barov pa bo mir.

Napaka. Prevelik pritisk. Pri takšnem pritisku ni mira niti tedaj, ko se voziš po cesti.... :)
vladoV 17.01.2011 17:40
maligor je napisal:
Nisi pa napisal nekaj,ti bom pa jst : odvadi se zavirat po hribu navzol ;) p.s.pa 90kg teže ne igra vloge si si tk sam odgovoril nauči se pravilno zavirat.....

Kaja pomeni pravilno zaviranje? Na katero zavoro moram bolj pritisniti? Ampak je teža povezana z zaviranjem. Saj si videl kako je unga Španca Pirera vrglo čez škarfo, ko je začel pritiskati v istem trenutku kot suhci pred njim.
Maratonac 17.01.2011 18:52
Meni je na MTB spuščala guma ob ventilčku , kjer je spoj z zračnico. Sem se razjezil in ga enostavno vzel ven , potem sem pa videl da ta zračnica z gumo veze nima ampak je čista plastika, slabo zalepljena na tem spoju. Ko sem sestrični pumpal na bencinski , mi je pa na istem tipu zračnice, kar samodejno izstrelilo steblo ventila iz zračnice. Kupi gumijaste zračnice in ne plastične, pa bo stvar v redu. Za kontrolo probaj izrezati iz te tvoje zračnice gumico-elastiko , pa probaj in boš videl da gume-kavčuka tukaj ni.
vladoV 17.01.2011 19:04
Kako pa naj prodajalcu razložim, da potrebujem gumijasto gumo in ne plastično?
Kaj pa on ve, jaz pa še manj?
Samuel 17.01.2011 19:36
Katera guma ti pa ponavadi poči, sprednja ali zadnja? Dvomim, da je vzrok v teži, sam mam 93kg, pa že dolg nism mel defekta. Po moje je vzrok v slabi kvaliteti zračnice oz. plašča. Drgač pa, jst zaviram postopoma, večkrat po malem, na obe zavori hkrati in na sprednjo malenkost bolj.
scottscale 17.01.2011 19:54
ma sam kake kacate :ups: :ups:

1. 90 kil ni problem.... edino če pumpaš na 3 bare specialko, ali pa 1bar MTB

2. res so nekatere zračnice bolj plastične, sam tiste ponavadi stanejo manj kot 50centov. tako da če kupiš nekaj sprednjega... michelin, conti, (3-5€).... je že zadost kvalitetno.

3. znaš pravilno spraviti zračnico v obroč in potem tudi v gumo, ko ga menjaš...da se ti pole ne skrije pod rob in enkrat ko mu je zadosti vseka???
če je zračnica na navoj...ne zatiskaj matice na obroč dokler ne napumpaš na končen željen pritisk.

4. preglej če je trak še dovolj dober...slab trak zna tudi biti vzrok za defekte...

par cvetk....upam da uštimaš ;)
boriszoher 18.01.2011 14:31
Tudi mene so učili, da se zračnico vedno "namaže" s smukcem.
Namreč smukec bo med ostalim poskrbel, da se zračnica lepo uleže in hkrati zmanjšal trenje med zračnico in plaščem ter s tem poskrbel, da se zračnica ne zalepi na plašč tako, da če se plašč ob zaviranju zamakne ne potegne s sabo še zračnice (odtrgan ventilček).
fuego 18.01.2011 14:43
Scott scale: V kateri trgovini pa prodajajo zračnice po 50 centov?
Powerslave 18.01.2011 16:04
Tržna Niša:

Tečaj osnov kolesarske mehanizacije.
pirr 18.01.2011 16:54
Pri zaviranju se pregrevajo feltne. Bolj ko je vroča, večji je tlak v zračnici, ker ima toplejši zrak večji volumen.
Logična rešitev, ki se v praksi zelo dobro obnese: Pred spustom po daljšem klancu navzdol najprej spusti tlak v zračnicah po občutku za o,5 do 1,0 bara.
vladoV 18.01.2011 19:34
Ponavadi poči prva. Feltna se pregreje. In poči pri ventilčku. Trak v feltni je ok. Problem nastane ko se spustim po kakem 5-10 km klancu.
moravčan 18.01.2011 19:41
Zanimiva tema!
Kaj dosti ti jaz nebi znal pomagati, ker sem jaz imel defekt le, ko je bil kakšen ojster predmet na cesti.
Dobil pa si pomoje da odlične odgovore!
Upam, da probleme rešiš in da ne boš imel več težav z defekti.
Tudi sam pa mislim, da teža nima pomena, bolj kvaliteta zračnice. Sam sicer tehtam 64kg...mislim, da je vzrok v kvaliteti. Veliko varnih kilometrov! Srečno!
jutrotisto 18.01.2011 21:34
seveda je teža problem ......... premal jo je ......... pri mojih 110 kg se mi to še ni zgodilo :lol: :lol:
mišek 18.01.2011 21:58
Bi rad videl mojstra, ki na pravem klancu bremza z sprednjo bremzo samo malo bolj kot z zadnjo :lol:
Rečmo na 10% bregu, pa tud manj, pri večji brzini ti zadnja klinac kaj koristi. Če ne boš sprednje orng stisno je prva bukva v tvojem objemu ;)
scottscale 18.01.2011 22:55
@fuego - nikjer, zato tudi sumim na kvaliteto zračnic, ker je še najcenejša en tok dobra

@pirr...to ti za nedeljske izlete predlagaš?
na touru nisem videl še da bi na vrhu prelaza spuščali zrak iz gum, pa garnt onrk bolj letijo dol in bolj zavirajo.... ;)
MilanChe 12.06.2017 22:29

Si bom sposodil temo, pred dnevi sem menjal plašč in zračnico, oboje novo. Sem pregledal in ni bilo nobenih tujkov. Vse lepo zamenjam, napolnim na 6 barov. Ko se že hočem usesti na bicikl pa kar naenkrat začne sikat pri ventilčku in se guma sprazni. Ko sem zračnico ven vzel sem videl da je popustila na varu za ventilčkom. Lahko tako zračnico reklamiram?

bécane11488 13.06.2017 07:48

Ne pravim za tvoj primer, ampak res velikokrat sami uporabniki povzročijo tako poškodbo pri varu ventilčka z "grobim" pumpanjem z ročno tlačilko ali pa na grobo nameščajo glavo tlačilke na ventilček ali pa sama zračnica ni nameščena tako, da je ventilček pravokotno.

Vseeno pa reklamiraj, poskusiti ni greh, sploh če imaš zračnico bolj renomiranega proizvajalca in ne no name kung fu variant.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI