Campagnolo Athena

Domov > Forum > Campagnolo Athena

Campagnolo Athena

SORTIRAJ PO:
mitraljezac 29.01.2011 18:17
Zanima me če ima kdo izkušnje s to opremo?Ali je to v rangu Ultegre?Lp
veso 29.01.2011 18:39
Mene zanima predvsem kakšna je razlika med atheno in centaurom, je to zgolj ena prestava več ali so kakšne bolj globoke razlike v delovanju in materialih :?:
CAMPY 29.01.2011 18:57
ATHENA je praktično 11 redni CENTAUR :!:
mitraljezac 29.01.2011 20:29
A je to v rangu Ultegre ?
Zajebanec 29.01.2011 20:47
mitraljezac je napisal:

Ne,to je v rangu SORE. 8)
vambomzepokazu 30.01.2011 09:34
mitraljezac je napisal:

Še malce dražji zna bit od Ultegre.
mitraljezac 30.01.2011 10:45
Ja to sem videl glede cene,sam kvaliteta te opreme me zanima :)
fopa 30.01.2011 10:50
mitraljezac je napisal:
Ja to sem videl glede cene,sam kvaliteta te opreme me zanima :)

Jaz sem pred časom imel tako Ultegro kot Centaur in sta po kvaliteti primerljiva. Je le stvar okusa, kaj ti bolj paše. Athene še nisem probal. Sam sicer prisegam na Campagnolo.
sky 30.01.2011 12:28
jest sem imel prej ultegro,sedaj pa imam atheno in moram reči da je ultegra malo manj natanča kot athena, vendar deluje pa ultegra veliko tišje....tako da kar se mene tiče,je bistvena razlika samo v tem da je athena 11 redna............ ;)
peciklist 30.01.2011 16:45
V višjim rangu od D.A pomojem
Zajebanec 30.01.2011 17:46
peciklist je napisal:

faza 30.01.2011 18:52
Zajebanec je napisal:
pecikli st je napisal:

No, no, ne jokat saj peciklist ni resno mislu ;)
mitraljezac 30.01.2011 19:18
peciklist je napisal:

Ta je dobra :mrgreen:
felx 12.10.2012 13:08

Bi spravil tanovo Athena 11 alu groupset na Colnago master letnik nekje zgodnja 90ta? Trenutno imam na kolesu komplet Shimano Dura Ace 7400 v nulo ohranjen, 8 redni. Ideja je, da bi ohranil v lepem stanju ta dura ace in kolo ganjal s campagnolom, ker sem ga navajen že iz drugega kolesa...

Franci 12.10.2012 15:05

Jaz letos vozim Atheno. Zaenkrat me ni nič razočarala in dobro menja. Je pa res, da nisem letos naredil veliko km.

boyan64 12.10.2012 16:15

imam tudi Atheno. Prej sem imel ultegro. 
Sem čisto zadovoljen s Campagnolo. Najprej sem misli, da me bodo ročke motile,pa sem se jih dobro navadil.
Prestavlja pa tudi OK.  

Oxijan 12.10.2012 18:19

Tudi jaz sem lastnik Campagnolo Athene in sem zadovoljen. Ena manjša težava se je pojavila (in to ravno na Maratonu Zelene doline), drugače pa se dobro prestavlja. Mislim pa, da vseeno ni primerjave med Dura Ace in Atheno (ali pač?). 

jankokocevje 12.10.2012 20:02

jao, kaj vas sprašuje felix? Če gre na colnagota 90 l. Ko politiki, eno ga vprašaš, dugo odgovarja

boyan64 12.10.2012 21:15
janko, nekateri odgovarjamo začetnemu vprašanju. pa ne da si politik in da tega ne znaš razbrati.... :)
Skalaš 12.10.2012 23:53

Na enem imam Mirage, na drugem Atheno in ne opazim nobene razlike, le Athenino 11 redno piramido. Očitno ni žji rang ni tako nekvaliteten, kot se zazdi ob pogledu na cenik!  

felx 14.10.2012 01:06

Od začetnega vprašanja je sicer preteklo že kar nekaj vode, ampak ok, verjetno komu prav pride tudi tak info.. Mene v glavnem zanima (kot je jankokocevje ugotovil), ali lahko zmontiram to skupaj ali ne?

Lopata 30.06.2016 12:41

Zanima me, ali mogoče pozna kdo rešitev na spodaj opisano težavo.

Pri prestavljanju iz drugega (23) na tretji zobnik se premik zadnjega menjalnika zgodi čez cca. 5-10s. Menjalnik pri tem nič ne "trokira", ampak zadeva teče, kot da ne bi pritisnil na gumb. Občutek pri pritisku je sicer bolj mehak kot če šaltam na ostalih zobnikih, gumb pa se normalno vrne v prvotno pozicijo, le tistega povratnega klika ni. Po drugi strani pa v primeru, ko je cesta groba ali ko ročko malenkost potrepljam, menja normalno in takoj. Ročke so stare dve leti in imajo cca. 12k prevoženih. Na vseh ostalih zobnikih deluje vse normalno.

Ideje? 

aero0038 30.06.2016 12:52
@Lopata:

Pri prestavljanju iz drugega (23) na tretji zobnik se premik zadnjega menjalnika zgodi čez cca. 5-10s. Menjalnik pri tem nič ne "trokira", ampak zadeva teče, kot da ne bi pritisnil na gumb. Občutek pri pritisku je sicer bolj mehak kot če šaltam na ostalih zobnikih, gumb pa se normalno vrne v prvotno pozicijo, le tistega povratnega klika ni. Po drugi strani pa v primeru, ko je cesta groba ali ko ročko malenkost potrepljam, menja normalno in takoj. Ročke so stare dve leti in imajo cca. 12k prevoženih. Na vseh ostalih zobnikih deluje vse normalno.

Ideje? 

Glede na tisti dodatek, ''trepljanje'' bi bil skoraj prepričan o dotrajanosti pletenice oz. bovdnov. Sploh če jih v tem času še nisi menjal, je že vse suho, morda tudi kaj korodirano.

Lopata 30.06.2016 14:04
@aero0038:
@Lopata:

Ideje? 

Glede na tisti dodatek, ''trepljanje'' bi bil skoraj prepričan o dotrajanosti pletenice oz. bovdnov. Sploh če jih v tem času še nisi menjal, je že vse suho, morda tudi kaj korodirano.

Zajla je nova, stara cca. 2 meseca.

Wikka 30.06.2016 14:35
@Lopata:

Ideje? 

meni je v Mirage-u počila ena šuštica v ročki menjalnika in takrat se ni slišalo več tistih "klikov" pri menjanju... ampak se ni slišalo za nobeno brzino.

lp marko

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI