Nakup gorskega kolesa - nasvet

Domov > Forum > Nakup gorskega kolesa - nasvet

Nakup gorskega kolesa - nasvet

SORTIRAJ PO:
Klemen1982 05.02.2011 17:38
Pozdravljeni.

Pregledal sem forum in take teme nisem našel, če obstaja mirno brišite moderatorji :)

Rad bi kupilo gorsko kolo do nekje 1500€ (+- nekaj €). Če je možno polno vzmeteno in z disk zavorami. Ker nekaj časa nisem sledil me zanima kaj se v takem razredu splača kupiti. Katere znamke prevladujejo ali je celo bolje opraviti nakup v tujini??

Kolo bo namenjeno gozdnim potem navzgor in navzdol, primerno mora biti tudi za vožnjo po ravnem. Ni če ekstremnega kot kakšni skoki ali nekaj takega. Sem rekreativec.

Hvala za nasvete!!
crntulipan 05.02.2011 17:59
Kok si velik?

Tole je skoraj univerzalno kolo, če znaš vsaj malo vozit :D

http://www.extremev ital.com/bikes/product_info.ph p/products_id/4258

Če misliš dirkat vzemi potem bolj xc maraton kolo, ker kolo kot je zgoraj ima geometrijo, ki ni ravno najhitrejša na ravnini, ampak za vzpon in spust pa je kolo supr zabavno.

Oprema je dobra, zadosti večini rekreativcem, res pa je da Ghosti in Cubi za podoben denar ponujajo malenkost več, čeprav s takim popoustom težko dobiš kakšnega Ghosta ali Cuba (popust se pri večini vrti največ do 15 %).
Powerslave 05.02.2011 18:15
Če mislite kolo uporabljati po terenu kot ste zapisali, bi Vam priporočal nakup kolesa za okrog 1000 €, ostali denar pa investirajte raje v kvalitetna kolesarjenju namenjena oblačila; tako bo izkušnja na najvišjem nivoju.

Če pa vztrajate na polno vzmetenemu pa je kolo, ki ga je priporočal crntulipan, zelo ugodna kombinacija.
bhocewar 05.02.2011 18:21
Gorskih koles je tolk različnih vrst, da ti takole ne more noben pomagat. Če si do sedaj vozil xc trdaka pa ti je dokurčilo nabijanje v hrbtenico, če do sedaj sploh še nisi vozil kaj več kot makadam ali lepe potke, če se ne spogleduješ s skakalnicami in željo po čim hitrejši vožnji po skalah in koreninah, potem je bicikl v zgornjem postu kar vredu, plus ostane ti še nekaj denarja za nakup čelade, obleke, kakšne upgrejd komponente...
Glej da bo velikost prava
Sicer pa ugodne in solidne znamke.
Canyon, cube, radon pa še kej.
mpm 05.02.2011 19:19
Jaz ti v tem primeru, ko ti je pomembno kolesarjenje po vsakršnem terenu in ti downhill ni prva prioriteta, nikakor ne priporočam polnovzmetenega kolesa. S takim kolesom ne boš, razen po klancu navzdol, nikamor prišel, vožnja po ravnini in navkreber bo prava muka, tudi če ga boš moral "poganjati na roke" bo teža kolesa kar velik problem.
Jaz sem ravno ta teden kupil novo gorsko kolo. Tega sicer nisem imel v prvem planu, saj sem novo Kono kupil lani okoli novega leta. Toda ko sem videl to kolo in kaj dobim za denar, ki ga zanj zahtevajo sem se na hitro odločil. Vsekakot ti ga priporočam, če želiš vrhunsko (tekmovalno) kolo za zelo spdoben denar. Glede na to, da ima sprednje amortizerje Roch Shox reba RL, mislim, da bo tudi za tvoje spuste zadostoval.
Gre za kolo SCOTT SCALE 30, letnik 2011. To je letošnji model, izredno lepo kolo, ki s pedali vred, po podatkih tehta točno 10kg. Pri sedežu se da pridobiti še kakih 10 dkg. Jaz sem ga z nekoliko več zamenjavami spravil pod 8,5 kg. :P Redna cena kolesa je 2500€, Kupil sem ga pri Čerinu, ki ima sedaj 20% popust, tako da te pride kolo 2000€. Mene je zaradi omenjene predelave prišel še nekoliko manj. Kolesa ne kupiš vsak mesec (čeprav sem jaz v zadnjih 5 letih kupil že 4 kolesa) zato se splača dati nekoliko več, če veš, da je denar dobro investiran. :)
crntulipan 05.02.2011 19:43
HAHAHAHAHAHA :lol:

Tole s težo si pa res"naložil" ...
Kaj potem več kot 70% kolesarjev obupa, ker ima kolesa 12 kg+ in ne zvozijo nobenega klanca in se potem na poti domov tepejo po glavi "kaj mi je bilo treba kupiti tako težko kolo!???"

Če tekmuješ, ok potem se pjt na zbijanje teže, drugače pač kupiš kolo s solidno opremo in je to to....

Poglej še malo na http://www.mtb.si in na forum tabla.mtb.si ampak ti že zdaj povem, da te bodo poskušali prepričati, da si kupi kolo z vsaj 150 hoda :D
slavko1 05.02.2011 19:56
Jest mam polnovzmetenega, pa sem danes šel po ravnem tudi 30kmh. Sem moral že dobro pogledati, da ne sedim slučajno na specialki. :mrgreen: Jest sem lih zato kupil takšen bicikel, ker greš lahko povsod, kjer si le upaš. Moj kolo ima recimo nekje 13kg, torej je kr težak! Res pa je, da je geometrija nekoliko drugačna, kot jo ima tisti v linku zgoraj.
mpm 05.02.2011 20:45
Ne rečem, da se s polnovzmetenim kolesom ne da voziti, toda razlika je ogromna, še posebno pri vožnji v nekoliko daljši strmejši klanec.
30 kmh dosežeš z vsakim kolesom, jaz dosežem tako hitrost tudi s kripo za v službo. Pri takem kolesu, kot ga omenjam tudi 40 kmh ni kak velik problem. Tisti, ki govori, da med polnovzmetenim in takim samo s sprednjim vzmetenjem, še bolj pa s trdimi vilicami, kot ga imam jaz, ni velike razlike, ne kolesari v klance (najbrž se gor pripelje na kak drug način) ali pa še nikoli ni sprobal obeh možnosti.
Med takim kolesom, kot ga imam zdaj jaz in lažjim polnovzmetenim je vsaj 5 kg razlike. :mrgreen:
-BLAŽ- 05.02.2011 21:06
@Klemen, na kao kolesarskih forumih se pišejo take nebuloze, da si na dobri poti, da te zaj***** pri nakupu kolesa. Na buicikl.com te bodo prepričevali, da ne kupi fulija :) , na tabli pa kot je rekel crntulipan, da je vse pod 150mm brezveze.
Predlagam, da greš v štacuno in rečeš, da želiš XC fulija in to je to.
Pa še en primer kolesa, ki ga želiš, 1.169 za gotovino
http://www.veb- company.si/kolesa-gorska/cube1 1/cube-xms.php

pa še tale, ni da ni :) 1.439 za keš
http://www.veb-comp any.si/kolesa-gorska/cube11/cu be-ams-comp.php
grisley 05.02.2011 21:40
Ko boš enkrat sprobal solidnega fulija na trdaka še pomislil ne boš, tako da glej v tej smeri ;)
jerry_son 05.02.2011 22:01
Klemen1982, imaš pm

LP,
Jernej
cabrio 05.02.2011 22:14
grisley je napisal:
Ko boš enkrat sprobal solidnega fulija na trdaka še pomislil ne boš, tako da glej v tej smeri ;)


:roll:
bhocewar 05.02.2011 23:08
haha, nč kartelnega dogovarjanja al kwa? Vsak svoje :mrgreen:
Klemen1982 06.02.2011 00:16
Uf, kolk nasvetov, hvala. Nekaj znamk ki ste jih omenili sploh ne poznam. Mislim da me čaka malo googlanja in obiskovanja štacun.

Se pa nagibam k polnem vzmetenju.

Visok pa sem 185cm.
Ich 06.02.2011 01:16
grisley je napisal:
Ko boš enkrat sprobal solidnega fulija na trdaka še pomislil ne boš, tako da glej v tej smeri ;)

To je pomoje odvisno tudi od terena, kjer se voziš. Če prevladuje lep makadam, ti vzmetenje in večja teža samo moč jamljesti.
semic 06.02.2011 07:15
Klemen, nasvet crntulipana je zlata vreden. Vse ostalo, v izogib večnemu iskanju, opusti:). Kupi in vozi, pa še za dobra oblačila ti ostane. Glede na to, da denar očitno ni problem naj bo to Assos. Ni poceni, je pa najboljši.
crntulipan 06.02.2011 17:01
Klemen1982 je napisal:

Visok pa sem 185cm.

Potem bi ti tisti moj predlog ustrezal glede velikosti.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI