Počena napera

Domov > Forum > Počena napera

Počena napera

SORTIRAJ PO:
Samuel 06.02.2011 15:44
Kdo mogoče ve, kje se da dobiti posamezne napere za Fulcrum R5? Včeraj mi je namreč počila napera na zadnjem obroču in to ravno zdej, ob tak lepem vremenu :roll: :x
Bolha1989 06.02.2011 15:54
Sj lahk daš navadno napero, pač ne bo aerodinamične oblike kot ostale, funkcionirala bo pa normalno.
Samuel 06.02.2011 16:01
Aja, sm mislu da more bit ploščata.. Je pa še en problem - nipl mi je padu v obroč in zej veselo rožlja, kak se pa to ven dobi?
vladoV 06.02.2011 16:12
Maxisport čerin ima špice za fulcrume.
bhocewar 06.02.2011 20:17
Samuel je napisal:
Aja, sm mislu da more bit ploščata.. Je pa še en problem - nipl mi je padu v obroč in zej veselo rožlja, kak se pa to ven dobi?


Snameš gumo in šlauf, malo obračaš in treseš in pade ven skozi ventilček luknjo.
Samuel 06.02.2011 21:10
Ja, sej sm pol pogruntu :D Hvala za nasvete.
Samuel 28.04.2011 11:49
Po slabih 3 mesecih mi je zopet počila napera na zadnjem obroču (Fulcrum R5), zej me pa zanima, če imate kakšne ideje, kaj storiti? Bi blo boljše, če bi vse napere zamenjal ali je rešitev zgolj v drugih obročih? :?
porto 28.04.2011 13:10
menjaj se enkrat.. ce ti bo zacelo zelo redno pokat in druge spice potem menjaj samo FR5 mi ne delujejo sranje da bi ti pokalo.. razen ce imas prekomerno tezo za feltne..
vasja_ 28.04.2011 13:47
porto je napisal:
menjaj se enkrat.. ce ti bo zacelo zelo redno pokat in druge spice potem menjaj samo FR5 mi ne delujejo sranje da bi ti pokalo.. razen ce imas prekomerno tezo za feltne..


Kakšna pa je prekomerna teža za te feltne?
Jaz imam sicer FR6, kar je najbrž še malo slabše, kil pa trenutno nekaj čez 100 :ups: , kar je najbrž ful preveč za vsake feltne. Mi pa začuda po prevoženih 500km ni še nič počilo.
androfrw 28.04.2011 14:51
R5 morajo zdržati tudi zelo težkega kolesarja. kot ti je že nekdo predtem svetoval, menjaj še enkrat napero. če ponovno poči (druga napera), je nekaj narobe z obročem (centriranje?)... mislim, da imajo 2 leti garancije, tako da je tudi to opcija. ps. z R5 sem naredil par tisoč km po zelo slabih cestah in nikoli nobenih težav.
Samuel 28.04.2011 16:18
Imam 90kg, z R5 pa sem do sedaj prevozil okoli 4000km..Res pa je, da vozim precej hriba, kar se najbrž tut pozna na obremenitvi zadnje feltne..
KOŠPAC 03.06.2011 14:33
Kaj narediš, ko ti sredi vzpona poči špica, ali se lahko zapelješ navzdol ali mora kar takoj razjahati in poklicati vlečno službo?

lp
vasja_ 03.06.2011 14:41
IDRCA je napisal:
Kaj narediš, ko ti sredi vzpona poči špica, ali se lahko zapelješ navzdol ali mora kar takoj razjahati in poklicati vlečno službo?

lp


Hm, po mojem se lahko pelješ domov. Samo tisto počeno špico zavij okrog sosednje, da ti ne bo tolkla naokrog. Še nikoli nisem videl ali slišal, da bi kdo vozil rezervne špice s sabo in jih menjal kar na terenu. :?
nadiža 03.06.2011 17:01
vasja_ je napisal:
IDRCA je napisal:
Kaj narediš, ko ti sredi vzpona poči špica, ali se lahko zapelješ navzdol ali mora kar takoj razjahati in poklicati vlečno službo?

lp


Hm, po mojem se lahko pelješ domov. Samo tisto počeno špico zavij okrog sosednje, da ti ne bo tolkla naokrog. Še nikoli nisem videl ali slišal, da bi kdo vozil rezervne špice s sabo in jih menjal kar na terenu. :?


Ne priporočam vožnje, stopi dol in pokliči domače. Škoda obroča!!
androfrw 03.06.2011 17:21
Verjetno je bolj kot v obročniku, problem v tem, da vožnja s poškodovano napero ni varna ... poglej si v navodila proizvajalca, kjer imaš naštete "warning-e"...
scottscale 03.06.2011 20:40
IDRCA je napisal:
Kaj narediš, ko ti sredi vzpona poči špica, ali se lahko zapelješ navzdol ali mora kar takoj razjahati in poklicati vlečno službo?

lp


letos sem že 3 dirke končal z najmanj eno počeno špico :lol:
tako da, jaz se ne sekiram preveč, če vsaj tok ravno teče. ;)
jankokocevje 03.06.2011 20:59
Eno je končati brez napere če furaš zavore na diske, drugo če furaš obročnate zavore ;)
Primož Hočevar 03.05.2013 20:59
Pozdravljeni!

Danes mi je cca 50-40 km pred domom vtrgalo navadno napero pri pestu na zadnjem obroču(Campa Vento G3) na strani kjer ni zobnikov. Na srečo sem lahko prikolesaril do doma.
Zanima me ali ima kdo kje odveč kakšno napero?
Lp!
bikebook 03.05.2013 21:15

Sicer sem jaz napere menjaval na gorskem kolesu vendar bistvene razlike verjetno ni (verjetno so na cestnih kolesih bolj napete). Če komu pomaga, postopek je na spodnjem videu.

Iz mojih izkušenj bi rekel, da je dobro, če je napera enaka kot so ostale, v kolikor je (nova) močnejša pomeni da bodo začele pokati ostale. 

 

bikebook.si/2012/03/pocena-na pera/

 

jankokocevje 03.05.2013 21:51

Če ne boš dolžine povedal, ti noben ne bo mogel pomagati. Sicer pa pelješ na ervis, špica 1€, delo 5€ in gremo dalje...

ponovca 04.05.2013 16:50

ŠPICE SO PRECEJ DRAGE PRIJATELJ.

ponovca 04.05.2013 16:55

CENA NA BIKE COMPONENS 5 ŠPIC +NIPLI 17.95 EUR.

Primož Hočevar 04.05.2013 20:57
Špice so po cca 0,50 eur naprej in se prodajajo posamezno. Odvisno zdaj kakšno rabiš.
Torej stvar sem rešil danes zjutraj na servisu, ker se mi je mudilo oz. nisem imel volje čakati naročila.
Sicer me je koštalo za eno novo kvalitetno orodje za odvijanje/privijanje zadnje kasete.
porto 04.05.2013 21:17

Swicak ti priporocam da si kupis malo boljse spice kot te za 50 centov.. bos mel mir.. jst sm letos zamenjal vse spice in mam mir.. prej mi je na vsake 3 mesece ena pocila..

Primož Hočevar 04.05.2013 23:24
@porto:

Swicak ti priporocam da si kupis malo boljse spice kot te za 50 centov.. bos mel mir.. jst sm letos zamenjal vse spice in mam mir.. prej mi je na vsake 3 mesece ena pocila..

Ma ne, sej to nisem mislil, da sem kupil za 0,50 ojra, ... Samo sem dal primer.
Obroče, ki imam so itak samo za se gurat po terenu in nič drugega, zdržali so 4,5 leta in se zgodi.
Prvič mi je počila in domnevam, da ravno zato, ker sem napenjal špice pred mesecem dni za "pol obrata" vijaka in ker sem dan prej napolnil gume na "tekmovalni nivo" in nekje sem fajn udaril pa je šlo.
V glavnem rešeno.
Maratonac 05.05.2013 01:03
@vasja_: porto je napisal: menjaj se enkrat.. ce ti bo zacelo zelo redno pokat in druge spice potem menjaj samo FR5 mi ne delujejo sranje da bi ti pokalo.. razen ce imas prekomerno tezo za feltne..

Kakšna pa je prekomerna teža za te feltne?
Jaz imam sicer FR6, kar je najbrž še malo slabše, kil pa trenutno nekaj čez 100 :ups: , kar je najbrž ful preveč za vsake feltne. Mi pa začuda po prevoženih 500km ni še nič počilo.

Vasja ne se zajebavat . V redu je če imaš 32-36 , hudo narobe je pa če imaš 20-24 al pa mogoče še manj. Pa ne da ti lahko špica poči, zaradi ene počene , se ti lahko sesuje celo kolo v momentu , pa imej stokrat karbon . Če nimaš 36 špic na svojo težo in imaš Al feltno ,  ti trpijo sedeži niplnov na feltni in se ti špice "odvijao" , popuščajo v svoji napetosti. Z novim kolesom sem dobil F7 24 špic. A misliš , da se upam vsesti na njih? Sem jih dal hčerki - 60kg.

Karnonske feltne so narejene do teže 93 kg. 36 špic se uporablja od te mejne teže naprej, za težje imajo na izbiro tudi 40 špic.

Če ti poči špica , ko veš da si zapeljal v luknjo , to ne pomeni , da je bila slaba , ampak ona mora počiti , da ne poči feltna. Če pa zaradi tega vzameš močnejše špice , si delaš kravjo uslugo , ker ti bo drugič zaradi predebele špice odtrgalo Al al pa karbonfeltno . Če ti pa špica poči sama od sebe , pomeni da jih imaš premalo , al pa preveč kil .

mazho 05.05.2013 07:12

Pretiravaš. Jaz mam na gorcu 24 naper pa se vozim po gozdnih poteh čez korenine ipd. in imam blizu 100kg pa ni še nobena počila. Veliko je odvisno od kvalitete obročnikov. Tako da ne vem zakaj ne bi tudi po asfaltu zadostovalo 24 naper.

KAVITATOR+ 05.05.2013 08:02

Maratonac - to je bilo leta nazaj ko so bili obroči še zelo mehki

Sedaj je recimo 20/24 naper na solidno togih obročih dovolj za cca 85kg , oz več na bolj togih (in težjih) obročih.
60mm karbon obroč ki ima zelo kratke napere (tudi večji kot naper glede na flančne pest) in je sestavljen kot mora biti bo z 16/20 naperami brez problema zdržal 90kg voznika

24 naper na gorcu je pa premalo - že glede funkcije katero mora wheelse topravljati (skoki, naleti v skale...) -26" še mogoče drugače 32 naper  

kosmata_noga 06.05.2013 00:22

Sam sem vseeno ziheraš na 36.. pa imam 65kg.

Maratonac 06.05.2013 01:02

Kavitator

 

Se strinjam absolutno, samo tu govorimo o 100kg žive vage , ne sam pri Vasji , tud pri men in ne govorimo o 26" ampak 28 , razlike drastične . Al pa vprašanje ; Za koga proizvajajo 36 lukenj. Nima pa vsak denarja , niti mu ni tako važno met karbonske feltne in dat za njih jurja, ko ti pa poči špica , greš pa lahko peš domu. Videl na dirki. O aluminiju govorimo. Meni je za Savo pri ZM počila nova špica , ker sem vsekal v mahno luknjo vendar,  ker jih imam 36  naprej do KK in nazaj do LJ sploh opazil nisem. Šele pri čiščenju mi je ena ostala v roki. Hočem reči , da ne more vsak imeti: jaz tudi ta najtanjše in ta najbolj lahke in ta najmanj špic. A misliš da jaz ne gledam 20 špic za sebe. Oja gledam , sam pol k se pa u špegu pogledam , me pa takoj mine želja po tem.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI