Retrovizor za dirkalca.

Domov > Forum > Retrovizor za dirkalca.

Retrovizor za dirkalca.

SORTIRAJ PO:
Maratonac 05.04.2011 22:08
V soboto naročam retrovizorje za v dirkalno balanco. Imajo tudi samo po enega, samo se ne splača. Barva po izbiri . Na to gre še 20 % davka , če bodo cariniki zajebaval.

http://www. bellatisport.com/shop/product/ 1475/Sprintech__rear-view_mirr or.html
perpetruum 06.04.2011 00:48
Zanimiva ideja...boš poročal kako se bo obneslo...
:D
porto 06.04.2011 03:03
haha pa vi niste normalni.. a blatnike pa tacko si ze dal gor?
JC29 06.04.2011 07:10
Sej se hecaš ane? :lol:
um_etnik 06.04.2011 22:56
Mladina, ko boste, če boste, v njegovih letih, boste mogoče razumeli :)
Maratonac 07.04.2011 21:32
Retrovizor je meni najpomembnejša stvar na kolesu , v domeni varnost. Kako zapeljete okoli luknje na cesti, slabega asfalta ob strani . Kako na ozki cesti , vnaprej ugotovite ali bo tudi za vas prostora , ko si letita 2 kamiona v srečanje. Jaz brez retrovizorja ne morem sprošćeno peljati, ker če se za vsako luknjo moram obrniti nazaj , ne vidim naprej. Probajte pa boste videli. Tega kupujem zaradi pri položaju rok na ročkah. Za položaj rok na balanci ga imam.
mediterano 07.04.2011 21:37
Bi se strinjal, stvar je dobrodošla, na svojem biciklu tudi jaz kaj takega pogrešam. Imam nekakšen kar precej velik strah pred tem, da me kdo izza hrbta ne 'naguzi', pa konstantno pogledujem nazaj. :?
Skull 07.04.2011 21:38
Zakaj bi pa gledu luknjo mimo katere si že šel? Al se voziš rikverc? Morda pa ne razumem te zadeve.. Meni zgledajo kot neka ogledala.
Maratonac 07.04.2011 22:02
perpetruum je napisal:
Zanimiva ideja...boš poročal kako se bo obneslo...
:D

Nimam kaj poročati , ker enega že imam , vendar ko dam roke na ročke ga pokrijem, zato rabim tudi takega za v balanco.
um_etnik 07.04.2011 22:39
Mratonac: tol si me pa malo presenetil?
V prejšnjem postu sem opozoril "mladino" na težave starejših, ker na kolesu, v smislu obračanja glave in obračanja telesa sploh, nismo več dovolj fleksibilni in posledično sami sebi nevarni. Tukaj vidim prednost ogledalca.
Ne pa pri razlogih, ki si jih navedel
Pa poglejmo Ižanko: asfalt ob njej, do odcepa za Mateno, je ravno takšen vzorčni primer, luknjast in milo rečeno razdrapan. Vozil sem po njem in si predstavljal, da imam "tvoje" ogledalce. Ponavadi vozim ta del z rokami na roglih zavornih ročic. Če bi pogledal na ogledalce bi moral glavo nujno prikloniti kar globoko, skoraj vodoravno s cestiščem, da bi videl nanj. S pomikom oči to, žal, ne gre! Za trenutek ne bi videl ceste pred seboj. Cesta je slaba in kolo se trese, z njim tudi majhno ogledalce. V njem vidim, ali pa zaradi slabega cestišča tudi ne, da se mi za menoj približuje vozilo, Kaj bom naredil??? Zaviral, nakazal z levo roko spremebo smeri, zapeljal v barjanski jarek ob cesti? Vse to je prekleta izguba časa, če bi z obračanjem glave ali trupa vse skupaj opravil 3x hitreje!
Dalje, kaj ti bo koristill retrovizor na ozki cesti, ko si"letita 2 kamiona v srečanje" Predpostavljam, da je en od kamionov za taboj.
Za konec naj omenim, da varnostno "idealnaga" kol. retrovizorja za dirkalno kolo še niso iznašli. Najbolj se mu je približala različica na čeladi ( glave ne premikaš, ga samo zvrcneš z očmi, nekako tako, kot v avtu) vendar je , gledano iz aspekta varnost,i izjemno nevaren
Maratonac 08.04.2011 00:37
Ižanka ? Bod no resen. Za miljone se ne grem po njej peljat . Zakaj pa?
Eno je obračat glavo eno pa oči. Ko sem na balanci , odlično vidim na prenosnega pripetega z elastiko , ko sem na ročkah mi roka le tega pokrije , to pa zmeraj pri večjih hitrostih. Doživel sem pa tudi že, ko je en naš iz Sežane pogledal mene nazaj in se zaletel pri polni hitrosti v prometni znak, šlo bi tudi v zid , da nisem zavpil pazi.
Mad_one 08.04.2011 07:15
A je tole na sliki "klip-klap" izvedba?
Se ga da "z eno potezo" sneti in na balanci ne ostane kakšen velik nastavek :|
FOE 08.04.2011 07:23
Maratonac bravo. Ti kar nabavi retrovizorje, vsaj levega. Desen ni
tako nujen. Na svojih potovanjih tudi sam uporabljam retrovizor.
Je pa res da se ga moraš malo navaditi saj je slika malce varljiva. Po kakšni Hrvaški kjer ti vsak drugi trobi, kamioni in
lokalni avtobusi pa te prehitevajo tako knap, da je joj, da ne
govorimo o tem koliko krat okoli velikih mest "zalutaš" na kakšno
obvoznico kjer sicer nimaš kaj iskati a druge ceste verjetno niti
ni... Tam rabiš celo oba saj navadno obvisiš med tremi pasovi in
če se ne moreš ali zaradi smeri nočeš umakniti skrajno desno je
priporočljiv še desni. Priporočam.
Maratonac 22.04.2011 20:51
NAROČENO ! Pride enkrat okoli konca meseca. Bom dal sliko .
Maratonac 05.05.2011 20:40
Ogledala prispela brez carine , z navadno pošto.Za fj1100fj črne barve , za mene pa kakšne drugačne kot krasnaje, ki so se barvno popolnoma ujeli z trakom , ki je tudi krasnaje barve.
krisb 26.03.2012 09:27
@Maratonac: V soboto naročam retrovizorje za v dirkalno balanco. Imajo tudi samo po enega, samo se ne splača. Barva po izbiri . Na to gre še 20 % davka , če bodo cariniki zajebaval.

http://www. bellatisport.com/shop/produ ct/ 1475/Sprintech__rear-view_mi rr or.html

Tudi jaz bi rad nabavil to. Se kaj podobnega da dobiti tudi pri nas?

krisb 27.03.2012 07:55

Kaj nihče od specijalkarjev nima vzvratnega ogledala?

Tux 27.03.2012 09:07
@krisb:

Jasno da ne. Spucane aluminijaste feltne so vse kar rabiš...

krisb 29.03.2012 12:59
@krisb:

smeh

krisb 30.03.2012 14:10
@krisb:
@krisb:

smeh

Pa kaj je z vami? A nič ne skrbite za svojo varnost?

LukecKukec 30.03.2012 14:25

Varnost si zagotoviš tako, da se izogibaš prometnih cest oz. da voziš ob robu. Poleg tega sem se od prvih kilometrov vozil "z enim ušesom v pripravljenosti" na od zadaj prihahajoče avtomobile. Glede tistih, ki te pa naguzijo od odzadaj pa itak ni pomoči.

krisb 30.03.2012 15:05
@LukecKukec:

Varnost si zagotoviš tako, da se izogibaš prometnih cest oz. da voziš ob robu. Poleg tega sem se od prvih kilometrov vozil "z enim ušesom v pripravljenosti" na od zadaj prihahajoče avtomobile. Glede tistih, ki te pa naguzijo od odzadaj pa itak ni pomoči.

Prometnih cest se nemoreš izogniti pa, da si bog (vsaj vedno ne). Če skozi voziš v "ušesni pripravljenosti", pa ne vem kako si lahko sproščen na kolesu in uživaš v svoji vožnji. Jaz se 100% bolje počutim, ko vem kaj se dogaja za mano.

LukecKukec 30.03.2012 15:14

Promet je pa problem večjih mest. Mimo nas pelje cesta Ljutomer-Radenci, ki je vsak dan ob 7 in 15 polna prometa. Je pa ta sreča, da če pelješ kilometer ali dva po pločniku v katerokoli smer, lahko nadalje voziš po cestah, kjer avtomobilov praktično ni in se vseeno pripelješ kamorkoli te pač vleče, brez skrbi. Se pa na kolo nikoli ne bi spravil v okolici LJ npr...

krisb 30.03.2012 16:15
@LukecKukec:

Promet je pa problem večjih mest. Mimo nas pelje cesta Ljutomer-Radenci, ki je vsak dan ob 7 in 15 polna prometa. Je pa ta sreča, da če pelješ kilometer ali dva po pločniku v katerokoli smer, lahko nadalje voziš po cestah, kjer avtomobilov praktično ni in se vseeno pripelješ kamorkoli te pač vleče, brez skrbi. Se pa na kolo nikoli ne bi spravil v okolici LJ npr...

Kar se tiče cest imaš pol kar srečo. Ampak, če živiš v Ljubljani ali pa na Obali, kot v mojem primeru, pa res ne vem kako naj se izognem prometu. Najbližja neprometna cesta je 20km od mojega doma.

um_etnik 30.03.2012 23:03

krisb, kako 20km od tvojega doma!? Saj imaš Parenzano pred vratismeh, pa gor proti Baredom, Gažonu, Maliji itd
Kar se pa tiče ogledalca, kontaktiraj Maratonca Na ZS, saj vidiš, da ima vse v malem prstu ali pa naroči preko linka v prvem postu 

-BLAŽ- 30.03.2012 23:39
@LukecKukec:

Ne ga srat. V okolici Ljubljane brez problema najdeš ceste, kjer se lahko kadarkoli v miru voziš s specjalko.

Maratonac 31.03.2012 00:40

Ogledalo je namenjeno izključno za isto uporabo , kot pri avtomobilih. Da ne zapelješ nekam , predno se ne prepričaš , da si tja malo hitreje ne želi še kdo. Ne more preprečiti , da te nekdo ne nabaše od zadaj,  prepreči pa absolutno to , da  sam ne zapelješ pred nekoga,  ki te je v danem trenutu začel prehitevati. Pa naj bo to drugi kolesar, kar je v LJ strašansko važno na kolesarskih stezah. Spomnimo se lanskoletne nesreče na Dunajski , ko je baba švedrasta na res ozki stezi zrinila na cesto in v smrt drugega kolesarja , ki jo je prehiteval. Z ogledalom , lahko elegantno pelješ okoli lukenj na robu asfalta, se pravi tudi 2 m v vozni pas, čeveš , da za seboj nimaš nobenega. Ni potebno da so kuknje, lahko je razbito steklo ali pa pesek , ki je padel z kamiona. Ker imajo vozila tudi podnevi prižgane luči, jih ni treba ravno posebno iskati v ogledalu, ampak se vozila " svetijo"

Absolutno najboljši , je pa ko ti nasproti prihaja kamion, jaz ve tem momentu vedno pogledam, če mu iz moje smeri ne prihaja tudi ista mrcina in se prepričam , če bo prostora tudi za mene. V takih situacijah se kamionu ne smeš umikati, da te ne prehiti na 20cm in vrže v kanal, ampak ie treba zavzeti tkšen položaj , da te mora upoštevati kot udeleženca v prometu in pravilno prehiteti !

Jaz brez njih enostavno več ne morem voziti !

Maratonac 31.03.2012 00:50
@krisb:
@Maratonac: V soboto naročam retrovizorje za v dirkalno balanco. Imajo tudi samo po enega, samo se ne splača. Barva po izbiri . Na to gre še 20 % davka , če bodo cariniki zajebaval.

http://www. bellatisport.com/shop/pro du ct/ 1475/Sprintech__rear-view_mi > rr or.html

Tudi jaz bi rad nabavil to. Se kaj podobnega da dobiti tudi pri nas?

V Baurju dobiš takšnega za z elastiko pripeti na balanco in nanj vidiš , ko imaš roke gor na ravnem delu. ~ Cena 13 . Za roke na ročkah pa rabiš take za v balanco in to je to v Švici. Imajo tudi drugje samo z poliranim plehom , namesto "ogledal" in se ne vidi kot bi moralo !

LukecKukec 31.03.2012 08:13
@-BLAŽ-:
@LukecKukec:

Ne ga srat. V okolici Ljubljane brez problema najdeš ceste, kjer se lahko kadarkoli v miru voziš s specjalko.

Okrog Ljubljane je preveč bedakov na cestahv zadregi

krisb 31.03.2012 09:07
@um_etnik:

krisb, kako 20km od tvojega doma!? Saj imaš Parenzano pred vratismeh, pa gor proti Baredom, Gažonu, Maliji itd
Kar se pa tiče ogledalca, kontaktiraj Maratonca Na ZS, saj vidiš, da ima vse v malem prstu ali pa naroči preko linka v prvem postu 

A ti veš, kaj vse je na parenzani? Kolesarji, motoristi, otroci, sprehajalci, ribiči in kopalci, ki svoje prevozno sredstvo pustijo, kar na delu vozišča, po možnosti sprehajajo še psa. Večina teh vozi vštric, cik-cak, oz. zasedajo kar celotno vozišče. Nič nimam proti njim, ker Parenzana je namenjena za vse. Moti me le to, da se ne držijo pravil obnašanja na njej. Tako, da je vožnja po Parenzani zelo nevarna, zato imam montiran tudi zvonec na kolesu.

Kar se tiče ceste za Malijo. Je zelo prometna, ozka in ovinkasata. Vozila te s težavo (zelo blizu) prehitevajo, ker ne vidijo za ovinek, da ne govorim o tem, ko pride mimo kakšen kamion, me je kar groza. Po njej navzgor ne grem več (samo navzdol še). Na taki cesti ti ne pomaga niti 100 retrovizorjev in se jih, če je le možno, izogibam

Tako, da ne vem kakšen užitek je kolesarit po takšnih cestah oz. kolesarskih poteh.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI