RAAM 2011

Domov > Forum > RAAM 2011

RAAM 2011

SORTIRAJ PO:
benqo 15.04.2011 23:38
malo še pa gremo :D :D :D
Truplo 16.04.2011 07:59
Za začetek res podroben komentar! :mrgreen:
DJZIZI 16.04.2011 08:27
benqo je napisal:

V keri ekipi si ??
benqo 16.04.2011 19:28
DJZIZI je napisal:
benqo je napisal:

V keri ekipi si ??

z idrijčani grem poleg :D
areh 16.04.2011 19:29
Kaj pa dojenček?
lPA
benqo 16.04.2011 19:36
areh je napisal:
Kaj pa dojenček?
lPA

to pa mi je vse moja naštimala,tak da je za vse poskrbljeno :D
benqo 20.04.2011 14:47
Truplo je napisal:
Za začetek res podroben komentar! :mrgreen:

veš da se bomo kaj javljali,
itaq :D
porto 20.04.2011 14:54
ce si ze odpru temo bi lahko kaj napisal.. ne pa da spet smetite..
leopardTrek 20.04.2011 15:10
http://www.bicikel.com/for um/?thread_id=37145

zgo raj je link, kjer je že odprta tema na našo ekipo iz Idrije.
irmaex 29.05.2011 10:01
Da malo obudim temo...

Dirka se z veliko hitrostjo bliža. Ne morem verjet, da je še dober teden do odhoda in še dobra dva tedna do starta.
Mi smo skoraj že pripravljeni. Če nam kdo želi pomagati ... tudi letos so na voljo časovne postaje ;)
http://www.markobaloh.c om/si//index.php?option=com_co ntent&task=view&id=506 &Itemid=79

Letos nam bo dodaten strošek predstavljala še prtljaga, saj so letalske družbe zmanjšale brezplačno dovoljeno količino prtljage iz dveh na en kos po 23 kg. Glede na to da smo že z dvemi kosi komaj prišli skoz ... Bo pestro pakiranje čez dobr teden :mrgreen:

.
andrej74 29.05.2011 10:53
irmaex je napisal:
Da malo obudim temo...

Dirka se z veliko hitrostjo bliža. Ne morem verjet, da je še dober teden do odhoda in še dobra dva tedna do starta.
Mi smo skoraj že pripravljeni. Če nam kdo želi pomagati ... tudi letos so na voljo časovne postaje ;)
http://www.markobaloh.c om/si//index.php?option=com_co ntent&task=view&id=506 &Itemid=79

Malo za šalo! Prišlo mi je na misel, da je problem s prtljago rešljiv na način kot so naši "jugoviči" švercali čez mejo. Potrebno je navleči nase vse kar gre in tako ostane v kufrih več prostora. V vašem primeru za nujno opremo.

Ampak, to se res samo šalim!

Letos nam bo dodaten strošek predstavljala še prtljaga, saj so letalske družbe zmanjšale brezplačno dovoljeno količino prtljage iz dveh na en kos po 23 kg. Glede na to da smo že z dvemi kosi komaj prišli skoz ... Bo pestro pakiranje čez dobr teden :mrgreen:

.
irmaex 29.05.2011 11:40
Dobra je ta, ja. Smo tudi o tem govoril... :lol:
Samo cunje so najmanjši problem. Bolj je problem razna tehnična oprema, kolesa, prehrana (vse se tam ne dobi). Ampak bomo že. Je še varianta, da dobimo nekaj stvari od Američanov, upam, da rata ;)
Za kolo je namreč Mare plačal 400$ samo za eno smer, seveda za nazaj. Za tja grede je bila bolj normalna cena. Pa dva kolesa sta...
lukapav 29.05.2011 12:06
Res so omejili na 1 kos tudi za overseas polete? :x :cry: :(
Eh, sej ne moreš verjet...
Pred dvema mesecema sem letel preko Atlantika, z mano je šlo tudi kolo. In nisem plačal nič, ker je še vedno veljalo pravilo, da preko ocena potniku pripadata 2 kosa prtljage. Pa še kolo sem imel kot "over-sized baggage"... Seveda sem letel kot navaden voyageur.
Samo upam, da so to stvar omejile le nekatere letalske družbe. :(
andrej74 29.05.2011 12:09
irmaex je napisal:
Dobra je ta, ja. Smo tudi o tem govoril... :lol:
Samo cunje so najmanjši problem. Bolj je problem razna tehnična oprema, kolesa, prehrana (vse se tam ne dobi). Ampak bomo že. Je še varianta, da dobimo nekaj stvari od Američanov, upam, da rata ;)
Za kolo je namreč Mare plačal 400$ samo za eno smer, seveda za nazaj. Za tja grede je bila bolj normalna cena. Pa dva kolesa sta...

Ja malo nerodno je, da Marko ne more kar s kolesom na start, tukaj bi že kar nekaj prihranili. Za nazaj bi bil pa verjetno že malo večji problem, ker ne vem, če ima toliko razumevanja na "šihtu", da bi ga lahko toliko časa pogrešali.
irmaex 30.05.2011 23:54
lukapav je napisal:
Res so omejili na 1 kos tudi za overseas polete? :x :cry: :(
Eh, sej ne moreš verjet...
Pred dvema mesecema sem letel preko Atlantika, z mano je šlo tudi kolo. In nisem plačal nič, ker je še vedno veljalo pravilo, da preko ocena potniku pripadata 2 kosa prtljage. Pa še kolo sem imel kot "over-sized baggage"... Seveda sem letel kot navaden voyageur.
Samo upam, da so to stvar omejile le nekatere letalske družbe. :(

S kom si pa ti to letel? Ker to že kar nekaj časa velja. :?
lukapav 31.05.2011 07:58
Air France.
Konec februarja.

Mogoče sem bil res med zadnjimi srečneži... :? :( :cry:
irmaex 31.05.2011 08:16
Zgleda da res. Marko je šel z njimi tja marca, pa je plačal tu za prevoz kolesa tja in nazaj. Pa so se mu v Ameriki samo smejal, da 50EUR pa že ni dost, pa mu 300 upalili :roll:
Bomo nekaj skombiniral ... upam.
lublančan 31.05.2011 10:33
Vnovič bo tekmoval Gulevič. Ta tip je nevaren, po obrazu je izgledal proti koncu podobno kot Jure povsem zadrogiran z raznimi medikamenti, kar pomeni, da je čisto brezkompromisen.

BTW, ne - nočem vedeti kaj vse morajo vrhunski solo RAAM tekmovalci zaužiti, da sploh lahko končajo tekmo. Armstrong je v primerjavi z njimi verjetno dopinški amater, zato pa se ni upal soočiti z dirko ...

Mare, toitoi!
Skyman 31.05.2011 10:44
lublančan je napisal:
Vnovič bo tekmoval Gulevič. Ta tip je nevaren, po obrazu je izgledal proti koncu podobno kot Jure povsem zadrogiran z raznimi medikamenti, kar pomeni, da je čisto brezkompromisen.

BTW, ne - nočem vedeti kaj vse morajo vrhunski solo RAAM tekmovalci zaužiti, da sploh lahko končajo tekmo. Armstrong je v primerjavi z njimi verjetno dopinški amater, zato pa se ni upal soočiti z dirko ...

Mare, toitoi!

Spet ena pametna izjava :twisted: ...a ti to hočeš namigovat, da je Jure svoje zmage dosegal zadrogiran in na nedovoljen način? :evil: Pa dobro no, od kod se vam jemlje.
Ti verjetno misliš, da vsak ki prevozi več kot 100 km v enem kosu je na dopingu... :evil:
4strong 31.05.2011 11:05
lublančan je napisal:

Mare, toitoi!

Tole si pa čisto mimo usekal. Kot prvo imaš tudi na RAAM-u doping kontrole kot drugo me pa zanima, kako bi ti zgledal po 8-9 dneh neprestanega rednega kolesarjenja oz. dirkanja, na trenutke v precej ekstremnih razmerah, ob tem pa bi v vseh teh dneh spal manj kot 10ur...

bi tudi zgledal zadrogiran...
Maxim 31.05.2011 11:21
4strong je napisal:
lublan
Maxim 31.05.2011 11:22
4strong je napisal:
lublan
Maxim 31.05.2011 11:22
4strong je napisal:
lublan
lukapav 31.05.2011 12:22
4strong je napisal:
lublan
lukapav 31.05.2011 12:23
Besedi "doping" in "ultramaratoni" v istem stavku ne morete nastopiti hkrati. Dober rezultat na takšnem maratonu se doseže izključno s predanostjo, težkimi treningi, NORMALNO lahko prebavljivo in visoko kalorično prehrano. In seveda z dodatki v obliki kavic ipd. Razen, če v stilu gostilniških debat, pod doping šteješ še izotonične in beljakovinske napitke.
Kdorkoli bi samo poizkušal eksperimentirati s kakšnim dopingom, takšne preizkušnje ne bi končal.
Poleg tega, da je ultramaratonsko kolesarstvo zagotovo eden izmed najtežjih športov, je (zaradi tega) hkrati tudi najbolj čist.
Zgolj moje mnenje...
lublančan 31.05.2011 12:23
O tem sem že pisal in verjemita, da od nespanja ne pride do klasičnih kortizonskih zabuhlosti. Tudi profiči imajo kontrole, še več jih je, pa zaužijejo marsikaj.

Ne vlecita mene noter, jaz nobenemu ničesar ne odrekam, samo povem, da gre za hude napore. Prej natančno preberita kaj pišem, preden koga obtožujeta.

Sam mi res greste na živce z nekimi brezveznimi osebnimi odzivi.
A nimate česa bolj pametnega za počet? :roll:
Skyman 31.05.2011 12:46
lublančan je napisal:

Lublančan, preden boš zaradi razburjanja in odpovedi tvojih živčkov doživel kakšno "kortizonsko zabuhlost", si preberi (pazljivo in večkrat) kar je odebeljeno in podčrtano. To si napisal TI. In iz tega ni možno razbrati čisto nič drugega kot to, da očitaš Juretu drogiranje in uporabo nedovoljenih poživil.
lukapav 31.05.2011 13:00
Eh, Skyman, pusti.. brezveze sploh odgovarjat takim "poznavalcem", čeprav je žalostno, da očitno dosti ljudi pripisuje vsak izjemen (tudi športen) dosežek goljufiji.
Ljudje pač danes razumejo le še bližnjice, instant-rešitve, napredek iz-danes-na-jutri. Žalostno, da zelo malo ljudi danes še sploh verjame v to, da se da kaj doseči tudi s trdim, dolgotrajnim delom, vztrajnostjo, odrekanjem. Mene osebno sploh ne čudi, da se bolj ali manj vsak izjemen dosežek v taki družbi opremi s predznaki goljufije - pa naj bo za zmago na RAAMu ali Touru.
Bolje da Jani sploh ne zmaga TdF, pri nas ga bojo itak raztrgali kot goljufa stoletja.

:roll: :roll: :roll:
lukapav 31.05.2011 13:03
Eh, Skyman, pusti.. brezveze sploh odgovarjat takim "poznavalcem", čeprav je žalostno, da očitno dosti ljudi pripisuje vsak izjemen (tudi športen) dosežek goljufiji.
Ljudje pač danes razumejo le še bližnjice, instant-rešitve, napredek iz-danes-na-jutri. Žalostno, da zelo malo ljudi danes še sploh verjame v to, da se da kaj doseči tudi s trdim, dolgotrajnim delom, vztrajnostjo, odrekanjem. Mene osebno sploh ne čudi, da se bolj ali manj vsak izjemen dosežek v taki družbi opremi s predznaki goljufije - pa naj bo za zmago na RAAMu ali Touru.

Bolje da Jani sploh ne zmaga TdF, pri nas ga bojo itak raztrgali kot goljufa stoletja. Bognedaj da se celo letos zgodi in gresta zmagi TdF in RAAM obe v Slovenijo - pa to bo grozno! :roll: :roll: :roll:
porto 31.05.2011 13:06
Vsaka dirka daljsa od 1000km je trpljenje.. Bistvo vsega je kako bos ti vnesel toliko kolicine hrane in pijace da ti bo zelodec prebavil.. potem pa pride poganjanje ter spanje..
1 2 3 ... 18
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI