ogled etape na zoncolanu

Domov > Forum > ogled etape na zoncolanu

ogled etape na zoncolanu

SORTIRAJ PO:
pogy 21.04.2011 14:44
Letos si imamo namen ogledati etapo gira na zoncolan. Verjetno je že kdo bil, pa ima sigurno kakšen nasvet. Kakšne so možnosti (peš, gondola na vrh?, parkiranje...).

Hvala
Gogi 21.04.2011 14:52
Lani smo parkirali nekje ob cesti kakih 25 km pred Ovaro in se naprej podali s kolesom. Kolesarili do vrha Zoncolana in si vmes izbrali najboljši plac za ogled. Lahko pa bi parkirali še precej bližje Ovari. Če bom šel tudi letos, bom gotovo naredil enako.
tacto 21.04.2011 14:53
jaz sem bil lani. Šel sem parkirat skoraj na vrh. Od tam sem šel peš do cilja. Bile so urejena parkirišča, organizacija je super in vse teče izredno gladko. Predlagam ti, da ne greš zadnjo uro gor ampak že enkrat dopoldan oz okrog poldan. Vzdušje je super, vredno ogleda!
fopa 21.04.2011 15:00
bil lani in sem parkiral 6 km pred Ovarom nato pa s kolesom na vrh. se nastanil na enega izmed najstrmejših delov in pogledal etapo ter nato nazaj v dolino.
benqo 21.04.2011 15:30
'
fopa je napisal:
bil lani in sem parkiral 6 km pred Ovarom nato pa s kolesom na vrh. se nastanil na enega izmed najstrmejših delov in pogledal etap'o ter nato nazaj v dolino.

greste letos tudi?
Robi 21.04.2011 15:53
Kdaj pa je omenjena etapa???
scott-kropa 21.04.2011 16:05
mogoče kaj na netu najdeš
swaak 21.04.2011 17:07
21. maj je Zoncolan.
Vem ker dan prej grem na Grossglockner kjer je tudi cilj etape.
fopa 21.04.2011 19:45
benqo je napisal:
'
f opa je napisal:
bil lani in sem parkiral 6 km pred Ovarom nato pa s kolesom na vrh. se nastanil na enega izmed najstrmejših delov in pogledal etap'o ter nato nazaj v dolino.

greste letos tudi?

verjetno bom šel na grossglockner, ker na etapi na zoncolan sem bil že 2x
energy 24.04.2011 14:01
najbolje z avtom do Ovara oz. nekje do bližine in potem s kolesom gor...
lani smo prišli 200m do cilja, potem pa so nas sterali s ceste. kakšno uro pred prihodom prvih tako, da ni panike...

vzdušje pa enkratno. se splača it pogledat!
pinarellofp2 26.04.2011 21:43
Tudi mi gremo letos prvič na omenjeni vzpon pa me zanima, tisti , ki ste že bili tam ,kdaj pa ste štartali od doma?? in po kateri poti ste šli? Hvala
mpm 26.04.2011 22:15
Zanima me, koliko časa pred kolesarji te še pustijo s kolesom po klancu navzgor do vrha.
energy 26.04.2011 22:53
pinarello: po želji... do tja rabiš ene 2,5h. greš na KG, čez Trbiž in po avtocesti do Tolmezza, od tam pa do OVara... Garmin?

mi smo lani štartali ob 7.00... ob 10h smo bili na kolesu, kolesarji pridejo pa do cilja okrog 16.30 (ponavadi na večini etap). Torej so spodaj okrog 15.30, prej ne. Ti morš pa gor najkasnej ob 2h. Torej ti 4h ostane že za kakšen krog. Fura čez Valcaldo je lepa ;)

mpm: glej dva posta pred tabo...

čisto do črte ne boš prišel ;)

pa še en nasvet:
če grete prej kolesarit, glejte, da si pustite moči, da boste pršli na Zoncolan. Sej se sliši enostavno 10km klanca, ampak, če si prej ene 4h na kolesu, ti je tistega klanca hitro dovolj. Če pa si tam s kolesom, pa ne greš do vrha, je največja napaka kar lahko narediš.
Pejte do vrha, se res splača. Pred 14.00 uro ne bit gor. Ko pa pridete iz zadnjega tunela, se pa spomnite na nasvet :) pa poglejte okrog sebe, ne samo v tla ;)

Upam, da bote meli lepo vreme.
jaz bom zgleda letos moral spustit Zoncolan :(
energy 26.04.2011 22:54
še ena z vrha :)

qko 27.04.2011 02:56
Zoncolan! Epski klanec, lansko leto sem ga prevozil in lahko povem da je ubijalski. Najboljša varjanta je dostop po sami trasi dirke in če nisi dober hribolasec raje vzemi MTB. Drugače pa je etapa dokaj blizu nas in splača se pogledat samo fanatičnost Italijanov, ki je ne moreš primerjat z samim Turom!
Pejte pa prevozte ta klanc!
Leon 27.04.2011 07:20
Tudi jast sem si lani ogledal. Na vrh sem kolesaril in si dirko ogledal na cilju. Navijanje da ti gredo dlake pokonci. Odlično, sam sem kolesaril specialko ampak vam predlagam, če niste dobro pripravljeni da si dirko ogledate z MTB, res hudi nakloni, pa še dosti ljudi na cesti, ki se jim moraš izmikati, ko je najmanj potrebno.

Se vidimo
sh4rk 27.04.2011 09:02
Gremo kr z biciklan tja xD.

http://www.bikemap .net/route/933881
milkivoj 27.04.2011 09:25
Meni se zdi najbolje, da greš z avtom do Tolmezza in od tam s kolesom. Do Ovara priporočam (če je dovolj časa) nekoliko daljšo, toda zelo lepo pot čez Sauris, Forcella Lavardet in Prato Carnico.
Tudi do Saurisa je zelo lep klanec za ogrevanje. (Mislim da v resnici ne zaostaja zelo veliko za Zonzolanom).
maregol 27.04.2011 10:01
A si ti to pot shark kar na pamet naredil, ali jo res misliš prekolesariti? Jaz dvomim, da je cesta , ki pripelje iz Rezije v Žago zdaj normalno prevozna. Cesta je zelo ozka in ima na vsakih 500 metrov odstavne pasove, da se lahko avtomobila umakneta in pa iz smeri Rezije je zelo strma (16%).
Vgalvnem pozanimaj se prej, če so jo že očistili.
CENTO 27.04.2011 10:04
maregol je napisal:
A si ti to pot shark kar na pamet naredil, ali jo res misliš prekolesariti? Jaz dvomim, da je cesta , ki pripelje iz Rezije v Žago zdaj normalno prevozna. Cesta je zelo ozka in ima na vsakih 500 metrov odstavne pasove, da se lahko avtomobila umakneta in pa iz smeri Rezije je zelo strma (16%).

Če greš čez Sauris imaš za sabo do ovara že 30km vzpona,podobno Jezerskemu (najprej položno po dolini),na koncu nekaj serpentin in skupaj že čez 70km, kar je pred Zoncolanom veliko za nas amaterje,....je pa to trasa znanega maratona Carnice :ups:
CENTO 27.04.2011 10:05
milkivoj je napisal:
Meni se zdi najbolje, da greš z avtom do Tolmezza in od tam s kolesom. Do Ovara priporočam (če je dovolj časa) nekoliko daljšo, toda zelo lepo pot čez Sauris, Forcella Lavardet in Prato Carnico.
Tudi do Saurisa je zelo lep klanec za ogrevanje. (Mislim da v resnici ne zaostaja zelo veliko za Zonzolanom).

Če greš čez Sauris imaš za sabo do ovara že 30km vzpona,podobno Jezerskemu (najprej položno po dolini),na koncu nekaj serpentin in skupaj že čez 70km, kar je pred Zoncolanom veliko za nas amaterje,....je pa to trasa znanega maratona Carnice :ups:

Noro lepoooooo :mrgreen:
sh4rk 27.04.2011 10:15
maregol je napisal:

Sm jo kr na pamet na hitr naredu ja :) prekolesaru jo letos sigurn še nebom, jo bom pa kakšn drug let sigurno :) morem se še mal bl ojačat. :)
Tux 27.04.2011 10:54
sh4rk je napisal:
maregol je napisal:

Sm jo kr na pamet na hitr naredu ja :) prekolesaru jo letos sigurn še nebom, jo bom pa kakšn drug let sigurno :) morem se še mal bl ojačat. :)

Trasa iz Rezije na Žago je prevozna (sem jo prevozil dva dni nazaj v obratni smeri) je pa res, da je tista ozka cesta, o kateri piše maregol, na parih mestih uničena (mislim na asfaltno površino) in je treba biti previden, še posebej če se po njej spuščaš. Vendar, prevoziti se da brez večjega tveganja.
malizec 27.04.2011 10:58
takole je bilo na Zoncolanu lansko leto

http://www.youtub e.com/watch?v=UtscWU6goak
>
fenomenalno vzdusje
Kosatko 27.04.2011 13:45
malizec je napisal:

http://www.youtub e.com/watch?v=UtscWU6goak& lt;br />
fenomenalno vzdusje

hahahah največ je blo pa slo zastav :D :D
Kreativc 28.04.2011 11:45
malizec je napisal:

http://www.youtub e.com/watch?v=UtscWU6goak& lt;br />
fenomenalno vzdusje

Baah, podobne polže lahko doma na vrtu tud vidim. :twisted:
borut12345 03.05.2011 09:26
mogoče kdo ve če se da na dan tekme priti na zoncolan po cesti iz druge strani?
Maillot_Jaune 19.05.2011 20:09
Ima morda še kdo na voljo kakšno mesto za Zoncolan v soboto?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI