Nosilec za kolo na zadnjih vratih avtomobila

Domov > Forum > Nosilec za kolo na zadnjih vratih avtomobila

Nosilec za kolo na zadnjih vratih avtomobila

SORTIRAJ PO:
Pejo 03.05.2011 08:33
Pozdravljeni!

Ker ne poznam nikogar, ki bi mi lahko svetoval kateri nosilec za kolo, ki se montira na zadnja vrata avtomobila je kvaliteten me zanimajo vaše izkušnje s takšnimi nosilci? Na internetu sem našel nekaj ponudb in me zanima kvaliteta, glede na to da je cena dokaj nizka.

http://www.mimo vrste.com/artikel/3420316726/n osilec-za-kolo-menabo-mistral >

http://www.ritosa.s i/product_info.php?cPath=26_44 _69&products_id=183


>http://www.mimovrste.com/ artikel/3420205824/nosilec-za- kolo-automaxi-euromat-strap >

Hvala za odgovor.
perci123 03.05.2011 09:43
Sodelavec ima nekaj takšnega kot je na prvi sliki...cena je bila takšna, zato mislim, da je kar ta...smo enkrat peljali tri bicikle in zadeva deluje. Tudi jaz nameravam v času do poletja kupiti tega, ker je cena o.k. Potem bom lahko dal na streho trugo in bicikle zadaj.

lp
marko55 03.05.2011 18:32
Pri teh nosilcih je potrebno preveriti, če tak tip nosilca sploh lahko vpneš na avto. Megane Grandtour II (letnik 2003-2009) ima namreč plastična zadnja vrata in nanj ne smeš obesiti koles.

Na strani od Thule-ta imaš vodnike za avtomobile in lahko preveriš, če lahko tak nosilec daš na zadnja vrata (tudi Thule ima namreč take nosilce).
Stelvio 10.05.2011 10:36
zlorabljam odprto temo - ima kdo trivratnega VW polota letnik 2006 (zelene barve, ni pa nujno), pa uporablja nosilec na zadnjih vratih? Katerega?

hvala,lp
mtj 23.04.2013 17:07
Iščem nosilec za zadnja vrata za 4 kolesa.
presna 23.04.2013 17:13
presna 23.04.2013 17:17

Enga boš doma pustil pa bo .kaže jezik

mtj 24.04.2013 09:38
Ja, na tej strani so za max 3 kolesa. Na manjšem avtu imam kljuko in Thule za 4 bajke. Na velikem pa nimam kljuke. Ker ima najmlajši od letos novega vlečnega bolida, ki ne gre v manjši avto tako kot prejšnji, gre za računico: nosilec za prtljažnik ali nova kljuka na večjem avtu.
darre 24.04.2013 10:46

kljuka na nov avto, pa imaš rešen
 

mtj 24.04.2013 13:25
Ja, samo kljuka je 350 EUR, nosilci, taki za 3 kolesa so pa pod 100... za 250 pa raje grem na večerjo...
perci123 24.04.2013 13:45

Jaz imam takšnega kot je na prvi sliki. Zadeva deluje in tudi hitro se namontira na avto. Tudi pritrdi se vse v nulo (in nosilec in kolesa).

V osnovi je potrebno samo izbrati ali za karavana ali limuzino.

Je pa problem z montažo ženskih in majhnih koles. Moji kolesi (cestno in gorsko) gresta brez težav gor, od moje ženske gorsko (ki je v bistvu moško S velikosti) že malo težje, od otroka (20-et colsko) pa še težje...je potrebno malo vrtet tiste plastične objemke, da se prilegajo na okvir.

lp 

gorann316998 24.04.2013 20:57

kljuka je tud lahk precej cenejsa kot 350eur, ne strasit ljudi

 

Du5aN 24.04.2013 20:59

A niso kljuke okol 150 eur z montažo vred?

gorann316998 24.04.2013 21:02

seveda so, odvisno tudi kaksno nosilnost hoces, jest sm pred kratkim menjal avto in na prejsnem sem imel menabo logic2 nosilec za zadnja vrata (polo variant), zdaj moram pa montirat kljuko in poiskat primeren nosilec, tko da za kolo res ne rabis hude nosilnosti, prikolic pa tudi ne mislim furat okol.

aiken 06.03.2017 11:11

Obujam tole temo, ker nameravam kupiti nosilec za 2 kolesi za na zadnja vrata Golfa VI. Iščem nosilec,  ki bi bil primeren za različno veliki kolesi (ženo XS velikost), enostaven za montažo in po možnosti ne previsok.

Ponudbe je veliko, tudi načinov izvedbe (pri enih kolesa samo "visijo", pri drugih pa stojijo tudi v nosilnem kanalu), tako da se med vsem ne znajdem, zato vas prosim nasvete in vaše izkušnje..

Hvala !

 

ulrich__ 06.03.2017 11:16

imam doma tak nosilec, sem dobil na dirki kot darilo, kontaktiraj me na zs, če te zanima, prodam ugodno ker mi doma leži

Du5aN 06.03.2017 19:07
@aiken:

Obujam tole temo, ker nameravam kupiti nosilec za 2 kolesi za na zadnja vrata Golfa VI. Iščem nosilec,  ki bi bil primeren za različno veliki kolesi (ženo XS velikost), enostaven za montažo in po možnosti ne previsok.

Ponudbe je veliko, tudi načinov izvedbe (pri enih kolesa samo "visijo", pri drugih pa stojijo tudi v nosilnem kanalu), tako da se med vsem ne znajdem, zato vas prosim nasvete in vaše izkušnje..

Hvala !

 


Evo, ugodno prodam... www.bicikel.com/mali_oglasi/1 5504/nosilec_za_kolesa_menabo_ steel_bike_3_za_tri_kolesa_.ht ml

aiken 06.03.2017 19:32

Hvala za ponudbe.
Popoldne sem malo pregledal, kaj se da dobiti pri nas. Glavno na kar si ne znam odgovoriti je, ali je kakšen izmed obeh načinov pritrditve boljši, oziroma kaj so prednosti enega in drugega, na kratko povzemam svoje ugotovitve:

- nosilci, kjer je  kolo "obešeno" oz. vpeto samo zgoraj: prednost je, da so manj glomazni, pomankljivost pa ta, da se pritrdišče ne zaklene in druga, da se kolesa lahko med seboj drgnejo, ker v spodnjem delu niso fiksirana (vsaj mislim tako);
- nosilci, kjer kolesa stojijo v kanalu in so s posebno "roko" fiksirana tudi zgoraj. Sicer so bolj glomazni, vendar pa imajo možnost zaklepanja zgornjega pritrdišča, zaradi fiksne pritditve zgoraj in spodaj ni možnosti, da bi se med seboj poškodovala. 

Popravite me, če se motim. So še kakšnbe druge prednosti oz. pomakljivosti enega in drugega patenta ?

Potem bi pa vprašal še, če mogoče veste ali FUX sploh še deluje, ker ga na spletu ne najdem več in če morda veste, kje se da videti prtljačnike BnB Rack (uvoznik Proloco trade) ?

 

Janja 07.03.2017 10:15

Ključavnicam na nosilcih ni ravno za 100% zaupat - so boljše kot nič, a verjet, da bo zato ostal bicikel gor je... Lopovi potegnejo plastika ne zdrži...
Kar se drgnjenja tiče - poceni in uporabna preventiva - izolacijske cevi za centralno - dobijo se v tazličnih dimenzijah, po dolžini prerezane, režež na željeno dolžino z nožem.

Pri izbiri ne znam pomagat... 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI