pokanje balance

Domov > Forum > pokanje balance

pokanje balance

SORTIRAJ PO:
lopow 04.05.2011 10:12
Imam zelo moteč problem, ker mi na cestnem kolesu, poka balanca, :) v bistvu oddaja zvok, da se bomo zastopli.

Drugega kot zategnit zgornji imbus (ne vem kako se reče tistemu, kot ena krona) ne vem kaj naj naredim. Seveda sem preden sem zategnil tisto odpustil šraufe na balanci.

A ima kdo kakšen predlog?
ANQUETIL 04.05.2011 10:16
Če je karbonska priporočam, da namažeš s pasto, ki se uporablja pri montaži karbonskih delov (imajo na servisih).
zdena 04.05.2011 10:19
tud meni je to delalo. pa sem odznotraj pri okvirjukjer se da belanca gor zategnil en šrauf in je boljše
lopow 04.05.2011 10:29
ne ni karbonska, je aluminij.
Darel 04.05.2011 10:42
Odvij kapico na vrhu, odvij imbuse in snami belanco, nato potegni ven vilico in preglej ležaje in ležišča. Lahko je le kakšen tujek na ležišču, neto ležišča in ležaje dobro obriši in preglej še površine, če ni kaj počeno ali poškodovano. Namaži z mastjo in sestavi nazaj.
lopow 04.05.2011 10:48
Darel je napisal:
Odvij kapico na vrhu, odvij imbuse in snami belanco, nato potegni ven vilico in preglej ležaje in ležišča. Lahko je le kakšen tujek na ležišču, neto ležišča in ležaje dobro obriši in preglej še površine, če ni kaj počeno ali poškodovano. Namaži z mastjo in sestavi nazaj.


ok, hvala, bom tole probal in bomo videli kaj bo.
iik 04.05.2011 10:56
Meni je pomagalo, če sem z mastjo na tenko namazal vse stike fajfa/balanca, fajfa/vilica in tudi vse glave vijakov.
krtek 04.05.2011 15:24
Moje novo cestno kolo proizvaja zvoke, kot bi bilo iz lesa.
So mi v trgovini svetovali naj počakam do 1000 kilometrov in nato servis.
Bomo videli.
lopow 06.05.2011 09:26
a je možno, da je litijeva mast prestare ??, ker ko sem razdrl in namazal, ter setavil skupan, sicer pokali ni več, vendar pa se je šlo krmilo težko obračati.
ola 06.05.2011 09:32


Tole malo manj zategni pa bo okej.
lopow 06.05.2011 09:38
ola je napisal:


Tol e malo manj zategni pa bo okej.


Tole sem čisto odršaufal pa ni bilo ok.
lone_rider 06.05.2011 10:44
A si se potem vozil z odtegnjenim ležajem? 8O
lopow 06.05.2011 11:03
lone_rider je napisal:
A si se potem vozil z odtegnjenim ležajem? 8O


hehe, ne
domov sem se pripeljal bolj na trdo, potem sem pa doma zadevo razstavil in probal. Sedaj sem pa spet rastavil in očistil ležaje, ter ponovno sestavil in dela dobro, vendar pa se moram sedaj zadevo namazati, ker ležaj samo z oljem namazan, ne bo dolgo držal :? .
A je več vrst te litijeve masti?, jas sem kupil eno majhno tubico, ne vem kakšne znamke. Ali je navaden vazelin, ki ga imamo doma na kmetiji tudi dober, moral bi biti, ali?
Jurcy1 06.05.2011 12:06
lopow je napisal:
Ali je navaden vazelin, ki ga imamo doma na kmetiji tudi dober, moral bi biti, ali?


Seveda je, še bolje je bingl olje. :mrgreen: Ne ga no hecat, samo strojna(litijeva) mast je za te stvari.
Sokratus 08.09.2013 19:11

Tudi meni poka ko se obešam levo in desno po balanci, koliko pa lahko zategnem ta ležaj...nekje sem slišal da lahko vilico počiš če pretiravaš :-) 


 

boyan64 08.09.2013 19:32

Ni nujno da poka balanca. Lahko se zvok prenaša od kje drugje. Malo probaj. Morda od nosilca bidona ko je le ta v njem, ali od obroča.... 

Sokratus 08.09.2013 21:12

mislim da je balanca, saj sem jo v mirujočem stanju levo in desno tresel pa je pokala. Zdaj sem inbus malo zategnil in je boljše, zaenkrat, ne vem kako bo med vožnjo..


ne razumem zakaj na zgornji sliki piše da ga je potrebno odtegnit ... no upam da nisem kaj počil ker jaz sem ga le zategnil ...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI