udobna specialka

Domov > Forum > udobna specialka

udobna specialka

SORTIRAJ PO:
jappster 25.05.2011 11:03
a ima kdo izkušnje z okvirji cesnih koles, recimo specialized ima tarmac kao dirkalna geometrija, robauix pa bolj udobna geometrija. zanima me še geometrija drugih proizvajalcev, kateri imajo podobno bolj sproščeno držo, kot robauix. hvala 8)
Skull 25.05.2011 11:22
Scott CR1 letnik 2010 ali 2011 naj bi bil bolj udoben kot Addict.
grga110 25.05.2011 11:23
Bianchi Infinito
androfrw 25.05.2011 11:25
Načeloma velja, da ima pri proizvajalcih večina entry level modelov bolj "udobno" geometrijo, v višjih cenovnih razredih pa najdeš "race" modele. Ni pa nujno vedno tako, recimo CAAD 9 je bil davno tega top race model (Cunego zmagal Giro), danes pa ga najdeš med entry modeli v alu verziji...
grga110 25.05.2011 11:27
androfrw je napisal:
Načeloma velja, da ima pri proizvajalcih večina entry level modelov bolj "udobno" geometrijo, v višjih cenovnih razredih pa najdeš "race" modele. Ni pa nujno vedno tako, recimo CAAD 9 je bil davno tega top race model (Cunego zmagal Giro), danes pa ga najdeš med entry modeli v alu verziji...

Cannondal e Synapse
jappster 25.05.2011 11:28
bianchi infinito je isto udoben kot robauix ali cannondale synapse? skor ne morm verjet... 8O
jappster 25.05.2011 11:36
u bistvu sprašujem, na katerih okvirjih sediš malo bolj pokončno, kot na race modelh?
vladoV 25.05.2011 11:39
Drža je veliko odvisna od tega kako visoko imaš odrezano vilico in kota fajfe in ne toliko od okvirja.
jappster 25.05.2011 11:53
aha, no zadnjič sem imel na testu specialized allez sport (baje je geometrija podobna tarmacovi), in mi je bil zelo všeč, ampak samo drža sploh pri spustih mi je bila zelo mučna saj sem moral biti čisto sklonjen, napram drži na mojem trekingu, vrat me je bolel, pravtako zapestja, sedaj me zanim, kateri modeli ponujajo tle malo več udobja, ali se navadiš na takšno držo?
jappster 25.05.2011 11:58
recimo tle pove, da je infinito vse prej kot udoben okvir..

http://www.you tube.com/watch?v=4tQ1zR0eyTE
Roko460 25.05.2011 12:06
Imam v lasti Scotta CR1 2010 letnik in Addict r3 2010! Razlika med njima je ta, da je addict bolj agresiven do ceste in malo bolj odziven pri pospeševanju! Na CR1, pa je zelo udobna vožnja, ravno včeraj sem sprobal kolo na razpokanem asvaltu! Zelo dobro pobira udarce! Za druge znamke pa ne bi vedel? Kolikor je sedaj reklame in kolo, ki naj bi služil ravno udobju in tekmovalni smeri pedaliranja je Roubaux. Kar se pa tiče drže je pa več dejavnikov! Tukaj je treba razmisliti za kakšno vožnjo potrebujemo kolo! (potovalno, sportsko lagano, dirkalno...). Na podlagi teh podatkov, mal okvirno veš kaj iščeš. Potem so pa še tu( denar, koliko kilometrov letno, ...).
marko55 25.05.2011 12:44
jappster je napisal:
aha, no zadnjič sem imel na testu specialized allez sport (baje je geometrija podobna tarmacovi), in mi je bil zelo všeč, ampak samo drža sploh pri spustih mi je bila zelo mučna saj sem moral biti čisto sklonjen, napram drži na mojem trekingu, vrat me je bolel, pravtako zapestja, sedaj me zanim, kateri modeli ponujajo tle malo več udobja, ali se navadiš na takšno držo?

Navadiš se na tako držo. Tudi jaz sem imel prve tri fure na specialki kar nekaj težav sploh če sem imel roke spodaj. Sedaj je vedno bolje, čeprav na spustih še vedno nisem tako siguren kot s trekingom. To verjetno izboljšajo le prevoženi kilometri.
grga110 25.05.2011 13:21
jappster je napisal:
bianchi infinito je isto udoben kot robauix ali cannondale synapse? skor ne morm verjet... 8O

Tako je tovarniško deklariran C2C coas to coast.
Men je mnogo bolj udoben kot Sempre!

Striček Google
vambomzepokazu 25.05.2011 13:29
jappster je napisal:
a ima kdo izkušnje z okvirji cesnih koles, recimo specialized ima tarmac kao dirkalna geometrija, robauix pa bolj udobna geometrija. zanima me še geometrija drugih proizvajalcev, kateri imajo podobno bolj sproščeno držo, kot robauix. hvala 8)

LOOK 566 je narejen za daljše, udobnejše vožnje.
AD 25.05.2011 14:00
Tole je zagotovo najbolj udobna "specijalka".
Vertigo 25.05.2011 14:36
Udobje specialke (btw a ni to oksimoron?- sploh ob pogledu na ležečkota ) je stvar 15 €: zadost kratke (strme) fajfe - kar se geometrije tiče in ne preveč napumpanih 25 mm gum - kar se materiala okvirja tiče!
MKC 07.01.2012 11:21
Lahko prosim nekdo pove (po "domače";) kaj pomeni spodaj odebeljeno v kontekstu z besedilom in fotko.
"Thin seat stays and a flattened top tube are good ingredients for a smooth ride."

VIR
friderik 07.01.2012 12:41
jappster je napisal:

To, da me je bolel vrat pri strmih spustih, se je tud men dogajalo pri starem Colnagu. Vendar sem zdaj ugotovil, da je bila vzrok samo predolga fajfa. Sedaj pri novem Wilierju pa imam krajšo fajfo, pri podobni dolžini okvirja, pozicija krmila je še celo nekoliko nižja, vendar me vrat več ne boli in se na splošno veliko bolje počutim.
friderik 07.01.2012 12:44
jappster je napisal:
u bistvu sprašujem, na katerih okvirjih sediš malo bolj pokončno, kot na race modelh?

na tistih okvirjih, ki niso premajhni, pa naj bo to za race ali bolj rekreativen model okvirja!
LukecKukec 07.01.2012 13:24
Pinarello Kobh oz. Rokh, nekaj podobnega kot Speci Rubauix...
Medoo 07.01.2012 13:27
LukecKukec je napisal:

A si probal in delal primerjave ?
Medoo 07.01.2012 13:29
LukecKukec je napisal:

Si probal?
LukecKukec 07.01.2012 13:53
Ne, nisem, poleg tega pa dvomim da so tisti, ki so predlagali kolesa v tej ali kateri koli drugi temi dejansko preizkusili vsa kolesa, niti najbrž to ni namen. Gre preprosto za to, da je kolega vprašal, ali še poznamo kakšna druga kolesa, ki bi se naj vozila bolj udobno. Tako kot pri ostalih proizvajalcih je tudi tukaj ena opcija, ki bi naj nudila "udobnejšo" vožnjo, zato sem jo pač predlagal. Če imaš konkretne izkušnje jih seveda povej (in so dobrodošli), zavedam se, da je teorija eno praksa pa drugo, ni pa potrebe, da se potem najde nekdo, ki s takšnimi in drugačnimi vprašanji negativno gleda na predloge drugih.
pyer 07.01.2012 14:30
Tudi sam sem bil pred to dilemo,poglej mojo temo
http://www.bicikel.com /forum/?thread_id=42356
odlo čil sem se za Roubaixa z opremo 105,pregledal sem vse možne variante in upošteval nasvete, katere sem dobil na tem forumu.Izbiral pa sem med modeli Specialized Secteur-aluminij ali Roubaix-karbon,gledal sem še Cannondale Synapse in Focus Ergoride.Vsi modeli imajo bolj pokončno držo,lahko pa še dodatno popraviš držo s krajšo fajfo, ali pa kot pri Rubaixu obrneš fajfo okoli svoje osi in dodatno dvigneš kot fajfe.Na tej strani
http://www.eurobike.si/ind ex.php?option=com_virtuemart&a mp;category_id=184&page=sh op.browse&Itemid=98&li mit=50&limitstart=0
ima zelo dobro označen položaj kolesarja na kolesu.Kolo pa dobim februarja, tako, da ti ne vem povedat , kakšno je počutje na kolesu.
FAUSTO 07.01.2012 14:39
Udobnejšo vožnjo imajo le tista kolesa, ki imajo daljšo "medosno" razdaljo in manjši kot podsedežne štange. Vsa druga, ki tega nimajo pa udobnost pridobivajo s sedeži, pnevmatikami, obročniki, balancami.
MKC 07.01.2012 17:27
MKC je napisal:
Lahko prosim nekdo pove (po "domače";) kaj pomeni spodaj odebeljeno v kontekstu z besedilom in fotko.
"Thin seat stays and a flattened top tube are good ingredients for a smooth ride."

VIR
Medoo 07.01.2012 17:55
LukecKukec je napisal:
Ne, nisem, poleg tega pa dvomim da so tisti, ki so predlagali kolesa v tej ali kateri koli drugi temi dejansko preizkusili vsa kolesa, niti najbrž to ni namen. Gre preprosto za to, da je kolega vprašal, ali še poznamo kakšna druga kolesa, ki bi se naj vozila bolj udobno. Tako kot pri ostalih proizvajalcih je tudi tukaj ena opcija, ki bi naj nudila "udobnejšo" vožnjo, zato sem jo pač predlagal. Če imaš konkretne izkušnje jih seveda povej (in so dobrodošli), zavedam se, da je teorija eno praksa pa drugo, ni pa potrebe, da se potem najde nekdo, ki s takšnimi in drugačnimi vprašanji negativno gleda na predloge drugih.

Lej, težko razumem, da predlagaš nekaj, kar nisi preizkusil. Jaz sem vozil Pinarelo fp 3, zdej pa že 3 leta
vozim Pinarello Princa, pa na to vprašanje ne znam odgovoriti.Se pa boljše vozim s Princem, čeprav verjetno / ampak to sem že pozabil / manj udobno. Ko bom preizkusil pa še kaj drugega, bom pa komentiral. Brez zamere .
Jos1 07.01.2012 18:11
Na hitro prevedeno: Tanka opora sedeža in sploščena zgornja cev okvirja sta dobra elementa, ki omogočata bolj tekočo vožnjo.
Jos1 07.01.2012 18:13
MKC je napisal:
MKC je napisal:

Na hitro prevedeno: Tanka opora sedeža in sploščena zgornja cev okvirja sta dobra elementa, ki omogočata bolj tekočo vožnjo.

VIR
_darko_ 07.01.2012 18:52
pyer je napisal:
Tudi sam sem bil pred to dilemo,poglej mojo temo
http://www.bicikel.com /forum/?thread_id=42356
odlo čil sem se za Roubaixa z opremo 105,pregledal sem vse možne variante in upošteval nasvete, katere sem dobil na tem forumu.Izbiral pa sem med modeli Specialized Secteur-aluminij ali Roubaix-karbon,gledal sem še Cannondale Synapse in Focus Ergoride.Vsi modeli imajo bolj pokončno držo,lahko pa še dodatno popraviš držo s krajšo fajfo, ali pa kot pri Rubaixu obrneš fajfo okoli svoje osi in dodatno dvigneš kot fajfe.Na tej strani
http://www.eurobike.si/ind ex.php?option=com_virtuemart&a mp;category_id=184&page=sh op.browse&Itemid=98&li mit=50&limitstart=0
ima zelo dobro označen položaj kolesarja na kolesu.Kolo pa dobim februarja, tako, da ti ne vem povedat , kakšno je počutje na kolesu.

Čestitam! Boš vidu ne bo ti žal :D
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI