Nakup prve specialke!

Domov > Forum > Nakup prve specialke!

Nakup prve specialke!

SORTIRAJ PO:
chine 13.06.2011 18:10
Pozdravljeni!

Obračam se na vas da mi svetujete glede nakupa moje prve specialke. Sem rekreativni kolesar, sicer kolesarim okrog 15let, vendar do sedaj še nisem imel specialke, zapriseženi off-road driver, vsaj do sedaj :) imam namen še naprej namen kolesariti tudi z gorskim kolesom, saj mi je to všeč, vendar bi rad imel tudi specialko, za cesto! Z gorcem delam povprečno 1500km letno in računam da bi to delal še naprej, zraven pa še kakšne 2500 bi recimo s specialko! Kar se tiče nakupa specialke priznavam imam skoraj nične izkušnje, vozil sem jo sicer letos na mali franji drugače pa ni izkušenj! Zanima me kaj kupiti na kaj paziti! Imam pa 172cm in 72kg če je to kaj važno. Računam da bi dal kakšni 1000€ glede na to da ta kolo ne bo skoz v pogonu ker, kot sem že rekel imam tudi gorca! Če se za to seveda sploh kaj dobi da se da vozit ;)!

Gledal sem tole in me zanima če je sploh vredno razmisliti o nakupu! Nebi pa kupoval okvirja iz ogljikovih vlaken, ker se mi zdi da tista 1-2kg ...mi nista ravno nevem kako pomembna!

http://www.a 2u.si/view_product.php?product =NIRL4R3W142

Hvala za nasvet! 8O
JamesQ 13.06.2011 19:35
Živjo.

Lepa odločitev. Vesel sme te pobude. (= Za okoli 1000€ bi že dobil kolo z dobrim AL okvirjem, opremo ranga Shimano Tiagra/105 s kakimi osnovnimi obroči. Tako kolo bo kar dobro za rekreativno cestno vožnjo še posebe če boš kombiniral z gorskim kolesarjenjem. Zanima me kaj bi ti bolj odgovarjalo: triple gonilka ali compact?

Recimo nekaj v smislu: Giant TCR 1, ali pa CUBE Attempt.

Toliko nahitro. (=

LDŽ
Urky 13.06.2011 19:44
chine je napisal:
Pozdravljeni!

Obračam se na vas da mi svetujete glede nakupa moje prve specialke. Sem rekreativni kolesar, sicer kolesarim okrog 15let, vendar do sedaj še nisem imel specialke, zapriseženi off-road driver, vsaj do sedaj :) imam namen še naprej namen kolesariti tudi z gorskim kolesom, saj mi je to všeč, vendar bi rad imel tudi specialko, za cesto! Z gorcem delam povprečno 1500km letno in računam da bi to delal še naprej, zraven pa še kakšne 2500 bi recimo s specialko! Kar se tiče nakupa specialke priznavam imam skoraj nične izkušnje, vozil sem jo sicer letos na mali franji drugače pa ni izkušenj! Zanima me kaj kupiti na kaj paziti! Imam pa 172cm in 72kg če je to kaj važno. Računam da bi dal kakšni 1000€ glede na to da ta kolo ne bo skoz v pogonu ker, kot sem že rekel imam tudi gorca! Če se za to seveda sploh kaj dobi da se da vozit ;)!

Gledal sem tole in me zanima če je sploh vredno razmisliti o nakupu! Nebi pa kupoval okvirja iz ogljikovih vlaken, ker se mi zdi da tista 1-2kg ...mi nista ravno nevem kako pomembna!

http://www.a 2u.si/view_product.php?product =NIRL4R3W142

Hvala za nasvet! 8O


Vzami compact, velikost 51-52 odvisno od modela. Opremo Shimano 105 bo več kot dovolj. Sam imam 170cm, 72kg, ovkir 51 kolo orbea aqua 105 sicer sem ga kupil lani marca in sem jih lani naštepal 1950km do septembra potem nisem mogel več zarad operacije,.. letos pa jih imam že skoroaj 2000 ene 60 jih še manjka. Zadovoljen ful, pazi edino nato da bo kolo pravilno nastavljeno. Kajti tu je pomemben vsak mm. Tudi če je sedež 2mm bolj v desno kot levo boš slej ko prej občutil. Pa srečno vožnjo. :D
omny 13.06.2011 20:07
Če boš kupil kolo v a2u, ti bodo trgovci svetovali glede velikosti okvirja. Letos smo kupili kolo bianchi via nirone7 oprema shimano 105, zamenjal sem samo zadnji verižnik (shimano105 12-25 z ultegro 11-28), zaradi klancev.
Kolo ima trenutno 600km obnese se zelo dobro.
omny 13.06.2011 20:09
ultegro 11-28, nevem kaj dela tisti 8) tam.
Piroman 13.06.2011 20:17
Trek - alu-okvir s komplet ultegro, compakt gonilko in kaseto 12 - 28 cca 900 EUR v Viktor marketu v Rožni dolini (Lj). Tako kolo je kupil kolega ravno danes.
FAUSTO 13.06.2011 20:43
Kok je to lepo prebrat: Nakup prve specialke! Tako romantično zveni...dobrodešel med specialkarji chine...kupi tako, da ti bo všeč, da boš z večjim veseljem sedel nanjo!
ANQUETIL 13.06.2011 21:15
To je tak občutek, kot s prvo punco. ;)
vambomzepokazu 13.06.2011 21:16
Prve ne pozabiš nikoli. Ampak vsako naslednjo pa ceniš še bolj kot prejšnjo. :mrgreen:
jappster 13.06.2011 21:26
zadnjič sem bral test carrere, za jurja, poglej še malo njih
Andrej_ce 28.06.2015 21:32

Tudi jaz sem tik pred nakupom svoje prve specialke. Na gorcu delam od 3-4 tisoč km na sezono. Najraje bi videl karbonca z Ultegra opremo in obroči srednjega ranga. Nekatera kolesa, ki sem jih gledal in bi prišla v ožji izbor imajo tudi opremo Sram Rival, ali Campagnolo Veloce, ali pa Centaur. Zanima me, ali sta Rival in Centaur v rangu Ultegre? Kaj pa Sram Force? Nekateri pravijo, da je tudi oprema 105 povsem zadosti. Torej, kaj izbrati...105, Ultegro, Rival, Force ali Centaur? Višji rangi opreme nekako ne pridejo več v poštev, ker sem finančno omejen...že tako ali tako gledam tudi za rabljenimi kolesi. Visok sem 180 cm, najbrž potrebujem 56(L) okvir? Najraje bi seveda videl kakšno akcijo z lanskimi/predlanskimi modeli, ampak so vsi okvirji v teh akcijah ali premajhni, ali pa preveliki.

biemsi 29.06.2015 00:12
Največ je odvisno od tvojega buđeta, ki pa je?
Andrej_ce 29.06.2015 00:32

Največ do 1,7k Brusljev.

 

horvagr 29.06.2015 16:46

Poglej si tukaj...ustreza vsem kriterijem in za razliko od 2014 modelov dobis vse velikosti. Razlika med Ultegro in 105 pa je predvsem v tezi komponent.

 

www.eurobike.si/sl/focus-izal co-pro-ltd-2015.html

biemsi 29.06.2015 16:50
@horvagr:

Poglej si tukaj...ustreza vsem kriterijem in za razliko od 2014 modelov dobis vse velikosti. Razlika med Ultegro in 105 pa je predvsem v tezi komponent.

 

www.eurobike.si/sl/focus-izal co-pro-ltd-2015.html

No to bi bil pa definitivno moj prvi izbor. Super cena za super raketo...  Ti izalcoti so večno krasna klasika...

gorann316998 29.06.2015 20:12
skoda da tegale ni 56
www.11-11.si/kolesarstvo/i_42 40_focus-cayo-evo-2-0-2013
Andrej_ce 01.07.2015 22:11

Od teh mi je Izalco še najbolj zanimiv. A obroči so ok? Fulcrum WH-CEX 6.5?

 

Kaj pa tale rabljen Bianchi s Kampa Athena in Fulcrum 3 obroči? Ne morm pomagat, ampak men je prelep, da bi ga lahko kar tako spregledal. nasmeh

goo.gl/ZO5Upa

 

biemsi 02.07.2015 07:43
Bijanki ni slab in Infinito je model z nekoliko bolj sprosceno geometrijo okvirja. Je pa to prva serija Infinita in je rabljen. Vsekakor gre za lepo kolo in tudi dobro.
Sam bi raje vzel novega. Ta Izalcov okvir tudi ni zadnje generacije, ampak mislim da leto ali dve star ce se ne motim. Je pa z 11 redno ultegro, ki mislim da je za nas rekreativce najboojsa grupa. Je pa meni Izalco med kolesi eden izmed najlepsih. Je kolo, ki je dokaj klasicno a po navadi je klasika je velikokrat "brezcasna"...
Takih koles ki so na zacetku zelo zazigajoca, se sam precej hitro navelicam in tudi dokaj hitro vsaj pri meni izgubijo tisto zacetno lepoto... Una bolj klasicna pa so mi lepa na zacetku in ostanejo naprej prav taka.
No to je le moje videnje.
Vsekakor pa raje novo za priblizno enak denar.
nevem1 02.07.2015 08:21

@biemsi
izalco je nove generacije saj je letnik 2015 tako da jast na njegovem mestu nebi čakal ampak bi uzel focusa saj je nemške kakovosti smeh 

ESTEMP 02.07.2015 13:19
@Andrej_ce:

Tudi jaz sem tik pred nakupom svoje prve specialke. Na gorcu delam od 3-4 tisoč km na sezono. Najraje bi videl karbonca z Ultegra opremo in obroči srednjega ranga. Nekatera kolesa, ki sem jih gledal in bi prišla v ožji izbor imajo tudi opremo Sram Rival, ali Campagnolo Veloce, ali pa Centaur. Zanima me, ali sta Rival in Centaur v rangu Ultegre? Kaj pa Sram Force? Nekateri pravijo, da je tudi oprema 105 povsem zadosti. Torej, kaj izbrati...105, Ultegro, Rival, Force ali Centaur? Višji rangi opreme nekako ne pridejo več v poštev, ker sem finančno omejen...že tako ali tako gledam tudi za rabljenimi kolesi. Visok sem 180 cm, najbrž potrebujem 56(L) okvir? Najraje bi seveda videl kakšno akcijo z lanskimi/predlanskimi modeli, ampak so vsi okvirji v teh akcijah ali premajhni, ali pa preveliki.

Kaj pa to?

www.funsports.si/bike/kolesa/ outlet-kolesa/cestna/madone-5- 2-c-2013.html

biemsi 02.07.2015 13:29
@nevem1:

@biemsi
izalco je nove generacije saj je letnik 2015 tako da jast na njegovem mestu nebi čakal ampak bi uzel focusa saj je nemške kakovosti smeh 

Ja letnik je 2015, ampak okvir je definitivno starejši letnik, kar pa vsaj zame za to ceno in s to opremo sploh ni moteče. Poglej letnik 2015, največ je razlike v glavi okvirja...
Se pa strinjam, da je to zelo ugodno in v tem cenovnem razredu tudi jaz nebi nič kaj veliko izbiral ampak takoj vzel tega Focusa.
Trek pa ni da je slab, ampak je Focus če ne drugo z 11-redno in novejšo Ultegro.

Je pa za take prilike potrebna odločnost, saj po navadi zelo hitro poidejo.

 

MatMat 02.07.2015 14:39

Trenutno sicer ne kupujem novega kolesa, vendar če bi kupoval, bi verjetno kupil nekaj v stilu ciklokrosa, grobe plašče pa bi zamenjal z gladkimi 700x28. V uč se mi je zataknil TALE Rose kolešček...je hud kot feferon kul
 

Ferdo 02.07.2015 22:15

Moj glas absolutno za Gianta, sam vozim Gianta Ocr letnika 2000 z opremo 105 in sem še vedno prezadovoljen z njim. Tale mora bit potem avion nasmeh. Poglej da ima daleč najbolj športno držo in gištel mežik. To se pozna na hitrosti še kako med vožnjo. To je klasa, drugi ki se mu tule približa pa je zeleni Trek potem, ampak kot pravim bi raje Gianta vzel. Najprej se gleda dobra geometrija kolesa, ker je govora o specialki je ta še kako pomembna za dobro vožnjo. Naj dodam da je ta gištel poleg dobre performanse tudi dosti udoben. Oprema je šele na drugem mestu.

gorann316998 02.07.2015 23:35
@ESTEMP:
@Andrej_ce:

Tudi jaz sem tik pred nakupom svoje prve specialke. Na gorcu delam od 3-4 tisoč km na sezono. Najraje bi videl karbonca z Ultegra opremo in obroči srednjega ranga. Nekatera kolesa, ki sem jih gledal in bi prišla v ožji izbor imajo tudi opremo Sram Rival, ali Campagnolo Veloce, ali pa Centaur. Zanima me, ali sta Rival in Centaur v rangu Ultegre? Kaj pa Sram Force? Nekateri pravijo, da je tudi oprema 105 povsem zadosti. Torej, kaj izbrati...105, Ultegro, Rival, Force ali Centaur? Višji rangi opreme nekako ne pridejo več v poštev, ker sem finančno omejen...že tako ali tako gledam tudi za rabljenimi kolesi. Visok sem 180 cm, najbrž potrebujem 56(L) okvir? Najraje bi seveda videl kakšno akcijo z lanskimi/predlanskimi modeli, ampak so vsi okvirji v teh akcijah ali premajhni, ali pa preveliki.

Kaj pa to?

www.funsports.si/bike/kolesa/ outlet-kolesa/cestna/madone-5 - 2-c-2013.html

trek je tko mimo pihnil, ko je lani pocenil kolesa, zdaj pa starejsi model prodajajo za isti denar, kot so bili novi modeli v prednarocilu, vsaj madon in domaneji 4 serije so bili taki

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI