Problem s kolesom - "pokanje"

Domov > Forum > Problem s kolesom - "pokanje"

Problem s kolesom - "pokanje"

SORTIRAJ PO:
denism 16.06.2011 21:12
Torej že dalj časa imam hud problem, ki me je spravil tako daleč, da se ne vsedem več na kolo dokler ne rešim problema.

Problem je sledeč:
- po 10 minutni vožnji se mi pojavi pokanje na kolesu ki je podobno neprivijačenmu delu, vendar ga neznam locirat.
- ker sem mislil, da je kriva gonilka oz. gonilna os sem odpeljal kolo na servis in so mi tam omenjeno razdrli, podmazali in sestavili skupaj. (Pokanje je ostalo)
- včeraj sem razstavil vilice in fajfo, vse skupaj podmazal in sestavil nazaj. (pokanje ostaja)
- prav tako sem se odpravil na krog brez spd čevljev a pokanje ostaja..

Zoprno je to, da se to pojavi šele po 10 min vožnje ali po 4 kilometru in je zelo moteče! Enostavno nimam več ideje, zato se obračam na vas s prošnjo po pomoči!

Lep pozdrav, Denis
Tzuli 16.06.2011 21:17
Lahko bi bila sedežna opora. Je kolo karbonsko?
Stemba 16.06.2011 21:18
račna?
jeti 16.06.2011 21:19
Preveri tudi spice, meni se je tko resil problem
mito1 16.06.2011 21:28
Tudi meni je na vsake toliko pokalo kot da bi mlelo kamenje.Locirati je blo nemogoče,mi je pa prijatelj(hvala mu) posodil zadnji obroč in pokanja ni bilo več.Crknila račna,stara 2 leti!!
Lp
vasja_ 16.06.2011 21:38
Jaz sem malo privil vijak pri sedežni opori in je nehalo pokati. Pa namazal sem s "carbon assembly paste". To se je dogajalo predvsem na slabši cesti, ali pa če sem zapeljal čez kakšno neravnino (luknja, ležeči policaj,...). Če ti poka ob vsakem obratu obroča ali pedal, je pa seveda kaj drugega.
denism 16.06.2011 21:38
Res se vam zahvaljujem za ažurno pomoč!

Tzuli : Sedežno oporo sem prvo pregledal in podmazal. Kolo ni karbonsko. Je znamke Cube model Peloton.

Stemba: Morda je račna, da to ugotovim moram dobiti nekoga ki mi bo posodil zadnji komplet, kar bo malce težje.

jeti: Špice so po občutku(roka) dovlj napete

mito1: torej moram poizkusiti to! Dobiti moram le nekoga ki mi bo posodil za krog zadnji obroč

Naj vam povem še to, da pokanje ni v intervalih, recimo na vsak obrat ali ko je moč vrtenja največja, poka čisto brez zaporedja če em razumete...dogaja se pri 30km/h, ko je pozicija rok "treking"....morda je pokanje občutnejše ko kolo "zvračam" iz ene na drugo stran "šprint vrjanta" ...a mislim da to ni pogojeno..
popay 16.06.2011 21:42
V večini primerov pokajo pedala!

lp
zlato 16.06.2011 22:01
popay je napisal:
V večini primerov pokajo pedala!

lp

Pa tudi kolena, zategni ponovno oba kolesa na bolj trdo.
denism 16.06.2011 22:03
Še nekaj kar bi vam lahko pamagalo pri rešitvi problema:

- pokanje se sliši le, ko vrtim na "vso moč", če ne vrtim pokanja ni!

- pokanje je prisotno tudi če sem obut v tekaške športne čevlje.

- pokanje ni prisotno na vsak obrat oz oz ni ciklično temveč poka "kar tako"

.....
Alias 16.06.2011 22:04
odšpanaj "šnelšpanerje", daj obroče dol, obriši področje, kjer pride do stika španerja in vilice oz. okvirja, nato pa močno zategni "šnelšpaner" - isti problem lansko leto, pokanje prenehalo, mogoče je isti problem:|
denism 16.06.2011 22:08
Alias: "šnelšpanarje" sem ravno včeraj obrisal podmazal in zategnil bolj na "močno"..pokanje ostaja
CAMPY 16.06.2011 22:17
Po mojem imaš uničeno (zaribano) pogonsko osovino oz ležaj! Če so ti na servisu razdrli in očistili osovino, ki ima uničen ležaj so ti samo kasirali! Kot mi je znano ima tvoj model še octalink osovino nižjega cenovnega ranga ali? Vzemi še enkrat osovino dol in preveri zasuk s prsti, če šumi je uničen ležaj. Mora se vrteti neslišno!
denism 16.06.2011 22:27
Campy: Kolo sem odnesel k Veb-u kjer je bil tudi kupljen in je že takoj po vrtenju povedal, da gonilna os oz. srednji ležaj deluje brezhibno, a sem zaradi preventive vseeno želel da se podmaže in pregleda.

Imam sledečo gonilno os: FSA Mega Exo BB-6000
Žal nimam ključa, da bi lahko sam odvijačil os šeenkrat in jo preveril na lastno "pest"

Tako, da mi je to recimo zadnja opcija v kolikor ne bom našel rešitve da kupim novo os. Samo potem gre lahko to v nedogled..kupim os,kupim verigo,kupim obroče kupim račno...
jutrotisto 16.06.2011 22:29
podobna težava pri meni letos ...... zamenjal sredinski ležaj, sedaj v redu
CAMPY 16.06.2011 22:33
Če imaš FSA megaexo, zamenjaj šalčke, crkujejo že na novih kolesih! Sam sem jih menjal že na 4 kolesih ki so imela prevoženih manj kot 1000 km. Sam se FSA-ja na daleč izogibam! Od Ultegre daj gor pa bo mir;-)
rekreacija08 16.06.2011 22:34
preveri vijake na gonilki - zategnjenost zobnikov na gonilko
denism 16.06.2011 22:40
Hvala vsem za nasvete in pomoč!

Jutri je nov dan in upam da rešim oz. vsaj lociram zadevo. Vsekakor poročam kaj je bil vzrok.

Lep večer, Denis
Skull 16.06.2011 22:59
Meni so nekaj ropotala look keo pedala, sem sam malo podmazal tisto vzmet in spoje in ne ropota več. Je blo pa zelo moteče in še slišalo se je kot da prihaja iz nekje drugje, ampak na srečo ni. Čeprav spd pedala so drugačna.. Vseeno pa jih preglej.
Ich 16.06.2011 23:10
Ali poka tudi ko aufzicaš (stoje goniš)?
Praviš da si sedežno oporo podmazal? Torej si vzel odšravfal sedež in očistil in podmazal stične dele?
Sligi 16.06.2011 23:17
poglej sedežno oporo , če imaš mogoče del, ki drži sedež posebej vtisnjen v oporo - cev, preveri da ni prišlo do lufta, meni se je pred kratkim prav to zgodilo, sicer je pokalo bolj ko sem čez kake grbine vozil , ampak vseeno, nikoli neveš, ko se pri močnem poganjanju premikaš na sedežu....mi je pa pokalo kot da je kaj počeno...
faza 17.06.2011 04:35
Moje pokanje so bila Look pedala , razdrl nabasal mast zaenkrat tišina.
Poskusi :P
pohorc003 17.06.2011 07:19
Močno zategni pedala, ponavadi je razlika v materialih (alu, jeklo), pa še skrčki in raztezki, morda to vajo ponoviš večkrat.
nightrider31 17.06.2011 14:48
Si pogledal ventil se je že zgodilo da je bil luft med ventilom in luknjo v obroču in je pokalo :?:
denism 17.06.2011 17:26
Pozdravljeni šeenkrat vsi skupaj!

Zahvaljujem se vam za vse komentarje/predloge!

Ker me je danes presenetil dež nisem mogel testirati in locirati napake. Jutri se odpravim v trgovino po namensko mast za to.

Sem pa po podrobnem pregledu ugotovil da imajo pedala "mikrosnki luft", a močno dvomim da je to razlog

Me je pa zadnji odgovor nightriderja31 močno presenetil! Kajti spomnim se, da sem ob nakupu imel spredaj na ventilčku matico, ki sem jo kasneje odstranil saj je na zadnjem kolesu nisem imel pa še ni zgledalo lepo...in čisto možno je da mi od taktrat dalje poka!

Kako je pri ostalih s temi "maticami" jih imate? lp denis
GRINGO... 17.06.2011 18:04
Odvij pedala,namaži navoje v gonilki in na pedalih,zategni!
Stiki na omenjenih navojih morajo prenašati nejvečje obremenitve med poganjanjem,če zadeva ni dovolj podmazana se pojavlja kratko mikro pokanje...seveda občasno, ko močne sile za tisočinke mm trejo material gonilk z materialom pedal. Omenjeni materiali - navoji, so iz izredno trdih zlitin,katere se med sabo zelo slabo razumejo,če ni dosti veziva..masti...
lp
gregs 18.06.2011 10:26
Lp
Imam nov Remedy 7, po 600km že uniču račno in ležaje!!
To to poka kot je meni. Pa tolk ojrov je bil !
ander 18.06.2011 11:30
Meni se je podobno dogajalo, nakar sem ugotovil, da je okvir počil, in razpoka je bila tako majhna da se na začetku sploh ni opazila. Dobro preglej okvir!!
maratonko 18.06.2011 20:37
poglej tudi krmilni ležaj,ta tudi rad poka
MrBlue 24.06.2011 18:19
Lep pozdrav, da ne odpiram nove teme se kar tukaj javljam z vprasanjem.
Tudi meni poka nekje v območju gonilke, vendar samo na začetku, nekaj zagonov in še to , če malo močneje pritisnem, potem pa pokanje utihne. Razlog???
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI