kolesarski števci

Domov > Forum > kolesarski števci

kolesarski števci

SORTIRAJ PO:
superh1k 19.06.2011 21:45
Lp,

začel sem razmišljat da bi zamenjal kolesarski števec na specialki , da bom imel na njemu tudi HR in CAD, trenutno uporabljam Sigmo 1009. Vidim da vsi nekak preferirajo Garmin Edge 500 al pa Polar CS500 , oz. sta ta dva nekak najbolj zaželjena pri specialkarji, vsaj v Sloveniji.

Malo sem pogeldal po spletu in najdu še celo vrsto drugih proizvajalcev: Mavic , Ciclosport, Pro Cycle, TopPeak, Trek (Bontrager), VDO, Cateye, ...

A ima kdo kakšne izkušnje še s temi proizvajalci ?? V sloveniji še nisem videl nobenga s temi števci .

Cheers
gumpy 19.06.2011 22:13
Ne razmišljaj preveč o drugih znamkah. Garmin EDGE 500 je zakon! Če si kolikor toliko resen kolesar in ti je všeč veliko preglednih na poljuben način nastavljivih podatkov v kvalitetnem števcu, da ne govorim o programu za analizo treningov, potem je garmin to kar iščeš...preverjeno!

Pa še link do trenutno najcenejše ponudbe:
''Garmin Edge 500 with Heart Rate and Cadence 234€''
>h ttp://www.wiggle.co.uk/garmin- edge-500-with-heart-rate-and-c adence/
Hess 19.06.2011 22:13
Pa zakaj bi sploh menjal proizvajalca... Sigma ROX ima vse kar rabiš in še več.. Glede proizvajalca - če izhajaš iz funkcij, ki jih rabiš je eno, če ti pa tudi nekaj pomeni,da bi se z znamko malo metal ven, pa je seveda drugo. Ti pa boš ocenil, koliko ti kaj pomeni in koliko si za to pripravljen plačati.
janko30 19.06.2011 22:43
Tudi sam uporabljam Garmin EDGE 500, prej Ciclosport pro plus z obema sem bil zadovoljen, ampak Garmin ima tudi GPS, kar mi prav pride tudi pri teku. Ča mal pobrskaš, dobiš malo star Garmin s kadenco in HR že za okoli 150€. :lol: :lol: :lol:
janko30 19.06.2011 22:46
superh1k 19.06.2011 23:43
Lp,

število funkcij, mi ne šteje preveč.

sej za ravnino ni problem, mi je dost trenutni števec, ampak na klancih bi mi pa HR in CAD zelo prav prišel , da se ne preforsiram, kar se mi zna zgodit včasih :(

Sej HR imam uro, ampak kdo ma pa cajt gledat na uro in števec, ko dihaš na škrge, rajš bi mel na enem zaslonu.

Cheers
mišek 20.06.2011 11:26
Meni odletel kontakt za baterijo na senzorju hitrosti - Sigma 2006 MHR.

Kak števc se splača zdaj kupit?
Tista varijanta o rablenem Garminu 500 za 120 eur mi je kar zanimiva. Kaj pravite, je varno tako stvar rableno kupovat?
Lahko kdo kaj več pove o teh števcih, kaj vse prikazuje in nasploh uporabnost zadeve.
Kako meri hitrost, preko GPS ali preko senzorja kot klasični števci?
mito1 20.06.2011 12:10
mišek je napisal:

Tista varijanta o rablenem Garminu 500 za 120 eur mi je kar zanimiva. Kaj pravite, je varno tako stvar rableno kupovat?
Lahko kdo kaj več pove o teh števcih, kaj vse prikazuje in nasploh uporabnost zadeve.
Senzor hitrosti ti šenkam,podarim!!
mc 20.06.2011 12:14
Joj Mito1, pa sej ni vprašu če ima kdo senzor za podarit al prodat... Pa ravno je dobu izgovor, da neki novega za bicikl nabavi in ga greš ti tako z......
:lol:
DF 20.06.2011 12:29
Kr ostani na Sigmi, je vredu števc in imaš gor vse kar rabiš. Plus nobenih težav ko je treba baterijo zamenat al pa kak activation key posodobit. S polarjem, vem iz izkušen, boš mel že z menjavo baterije tok komplikacij (časovnih) da te mine vse. Za garmin je pa po funkcijah GPS zanimiv, drugo je pa če ga resnično potrebuješ.

V glavnem ostani na sigmi ali garmin, preverjeno.
mattoo 20.06.2011 12:57
DF je napisal:
Kr ostani na Sigmi, je vredu števc in imaš gor vse kar rabiš. Plus nobenih težav ko je treba baterijo zamenat al pa kak activation key posodobit. S polarjem, vem iz izkušen, boš mel že z menjavo baterije tok komplikacij (časovnih) da te mine vse. Za garmin je pa po funkcijah GPS zanimiv, drugo je pa če ga resnično potrebuješ.

kakšne časovne komplikacije misliš?
Kupiš baterijo, vzameš šrevfenciger(izvijač po slovensko;))odpreš števc, zamenjaš baterijo, zapreš števc.... zgodba zaključena. Edin če ste taki talenti da ne znate sami baterije zamenjat :roll:
tekacc 20.06.2011 12:59
Drugače pa rahlo malo off ampak tale zadevica kot low budget zadeva, ki za ceno zares nudi veliko me pa res mika...

http://www.ena a.com/oddelki/avdioVideo/izd_1 791_pch1370532_gps_sportni_pop otniski_racunalnik_i-gotu
>
Kaj pravite?
gumpy 20.06.2011 14:38
mišek je napisal:

Hitrost meri Garmin preko GPS-a, razen v primerih zmanjšanega dosega signala (predori, kotanje,...) se hitrost meri s senzorjem kadence / hitrosti.
ddejc 20.06.2011 14:42
Garmin Edge 500 meri hitrost preko GPS-a, če ima slab signal oz. ga nima pa meri preko magneta iz zadnjega obroča. Sprejemna enota za kadenco ima še sprejemno enoto za hitrost. Zadevščina ti celo na podlagi GPS-a sama določi premer obroča in nastavi v napravi (če ji to seveda dopustiš).

Nekdo bi rekel, da je Edge 500 preseravanje. Mogoče je, mogoče ni. Jaz sem zelo vesel, da ga imam. Prvič, ker vidim kaj mi dela pulz v hribu in se znam človeško zadržat, da se ne razkopljem v prvi klanec, drugo pa je prav svetovno, ko si lahko pogledam zgodovino svojih voženj skupaj z vsemi statističnimi podatki.
Seveda mi je super, da lahko med vožnjo spremljam tudi ostalo statistiko.

Mogoče mi je malenkost žal, da nisem vzel Edge 800 za kakšno potepanje sem pa tja brez, da bi se obremenjeval z usmerjanjem in navigiranjem. No to je že druga zgodba.

Skratka jaz sem z njim zadovoljen. Kupil sem novega zaradi garancije, ki je 2 leti. Za enkrat super zadovoljen.
gumpy 20.06.2011 14:44
ddejc je napisal:
Garmin Edge 500 meri hitrost preko GPS-a, če ima slab signal oz. ga nima pa meri preko magneta iz zadnjega obroča. Sprejemna enota za kadenco ima še sprejemno enoto za hitrost. Zadevščina ti celo na podlagi GPS-a sama določi premer obroča in nastavi v napravi (če ji to seveda dopustiš).

Nekdo bi rekel, da je Edge 500 preseravanje. Mogoče je, mogoče ni. Jaz sem zelo vesel, da ga imam. Prvič, ker vidim kaj mi dela pulz v hribu in se znam človeško zadržat, da se ne razkopljem v prvi klanec, drugo pa je prav svetovno, ko si lahko pogledam zgodovino svojih voženj skupaj z vsemi statističnimi podatki.
Seveda mi je super, da lahko med vožnjo spremljam tudi ostalo statistiko.

Mogoče mi je malenkost žal, da nisem vzel Edge 800 za kakšno potepanje sem pa tja brez, da bi se obremenjeval z usmerjanjem in navigiranjem. No to je že druga zgodba.

Skratka jaz sem z njim zadovoljen. Kupil sem novega zaradi garancije, ki je 2 leti. Za enkrat super zadovoljen.

ddejc - se popolnoma strinjam s teboj in sem povsem enakega mnenja - tudi glede statističnih podatkov in garancije!
Lepo povedano- garmin edge 500 je zakon (vsaj zame)!
janko30 20.06.2011 19:33
sam sem kupil 500 star pol leta zadovoljen, drugače me pa kontaktiraj če te zanima kaj več

mišek je napisal:

janko30 20.06.2011 19:33
sam sem kupil 500 star pol leta zadovoljen, drugače me pa kontaktiraj če te zanima kaj več

mišek je napisal:

mišek 20.06.2011 22:50
No, zanima me kake vrste podatkov dobiš ven?
Ne vem, potem na računalniku zriše pot kot si vozil in potem izbereš točko in ti pokaže točno kdaj si bil tam, kak hitro si vozil, s kako kadeco, trenutni pulz takrat....je to tak??
janko30 21.06.2011 04:10
mišek je napisal:
No, zanima me kake vrste podatkov dobiš ven?
Ne vem, potem na računalniku zriše pot kot si vozil in potem izbereš točko in ti pokaže točno kdaj si bil tam, kak hitro si vozil, s kako kadeco, trenutni pulz takrat....je to tak??

Ven dobiš podatke fit, ki pa jih lahko poljubno spreminjaš v tcx ,gpx ali kml (če si hočeš progo ogledati v google earth). Preprosto se registriraš na garmin Connect strani, priklopiš edge 500 in slediš navodilom.
Na spodnji povezavi si lahko ogledaš, kako potem stvar izgleda,

http://connect.garmin .com/activity/88714047
ddejc 21.06.2011 07:40
Imaš pa še aplikacijo Training Center, ki si jo namestiš na PC. Več ali manj mislim, da ima iste funkcionalnosti.

mišek, ko si ravno spraševal kaj vidiš. Da vidiš na način kot sprašuješ (izbereš točko na grafu ali zemljevidu in ti pokaže položaj na zemljevidu ali točko na grafu) moraš v Garmin Connect uporabit player. To je ena funkconalnost, ki bi bila zelo dobrodošla a žal ni na voljo. Si moram vzet 30 minut časa in poiskati kakšen naslov za predloge in izboljšave.
Druga stvar, ki me moti pa je da Connect in Training center nista povezana. To pomeni, da je treba aktivnosti uvažati v obe storitvi, če hočeš imeti v obeh aktivnosti na ogled.

Sicer pa imaš na voljo nemalo spletnih strani, ki ti ponujajo alternativo Garmin Connectu in tudi kar nekaj aplikacij, ki so alternativa Training centru. Meni osebno Garmin Connect za enkrat povsem zadošča.
KOŠPAC 21.06.2011 07:48
Bom izkoristil kar ta naslov
kako se lahko vidi povprečen srčni utrip kroga-ne celotne vožnje? Jaz ga ne najdem, uporabljam Edge 500 in g. Connect.

lp,
KOŠPAC 21.06.2011 09:24
Ne ve nihče odgovora?
Škoda.

lp
androfrw 21.06.2011 09:42
IDRCA je napisal:
kako se lahko vidi povprečen srčni utrip kroga-ne celotne vožnje? Jaz ga ne najdem, uporabljam Edge 500 in g. Connect.

lp,

Ko klikneš na eno aktivnost, imaš levo okno "Krogi". Desno v tem oknu imaš povezavo "Ogled vmesnih časov". Če klikneš nanjo, ti pokaže vsa povprečja (utrip, kadenca, višinci) za posamezen krog.
primoz69 21.06.2011 09:45
IDRCA je napisal:

lp,

Ljud je, pa dejte mal bolj precizno pogledat tale Garmin Connect. V desnem zg. kotu maš tri gumbe: details, splits, player...men se zdi da ti bo če klikneš splits (krogi) pokazal vse možne podatke za posamezne kroge, med drugim tud avg. speed...
janko30 21.06.2011 09:45
IDRCA je napisal:

lp,

seve da se da le nastaviti moraš prav, glej moj link http://connect.garmin.com /activity/88714047, in pritisni vmesni časi,za začetek novega kroga pritisneš tipko lap/reset.
androfrw 21.06.2011 09:48
Glej rdečo puščico, če klikneš tja, dobiš vse podatke. Na žalost je izvoz v excel beda (vsaj v slo. jeziku), ker izpiše neke hieroglife...

DF 21.06.2011 11:41
mattoo je napisal:
DF je napisal:

kakšne časovne komplikacije misliš?
Kupiš baterijo, vzameš šrevfenciger(izvijač po slovensko;))odpreš števc, zamenjaš baterijo, zapreš števc.... zgodba zaključena. Edin če ste taki talenti da ne znate sami baterije zamenjat :roll:

Ena beseda, GARANCIJA. Ampak važno da se takoj začne žalit :roll:
KOŠPAC 21.06.2011 12:39
Našel - HVALA

lp
nm2412 21.06.2011 13:06
mene pa zanima kolk vas lastnikov 500-tke uporablja senzor hitrosti oziroma kolk je funkcijsko uporabno gsp merjenj
mc 21.06.2011 15:05
Senzor uporabljaš samo zaradi kadence. Zaradi tega pa potem meri še hitrost z istega senzorja namesto z GPS-a.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI