NOVE KAZNI ZA KOLESARJE Z 1.7

Domov > Forum > NOVE KAZNI ZA KOLESARJE Z 1.7

NOVE KAZNI ZA KOLESARJE Z 1.7

SORTIRAJ PO:
lancearmstrong 23.06.2011 14:29
Da ne boste pozabili da 1.7 stopi v veljavo novi zakon o kaznovanju kolesarjev,ker preventive tako ali tako v tej držav ne poznamo samo kasiranje vam prilagam obvestilo o ceni določenih prekrškov o smiselnosti pa tako škoda besed,ker so jih baje pisali "stokovnjaki"-ob tej besedi mi gre odkrito na smeh
Kazni tudi za kolesarje
Tudi na kolesu niso dovoljene slušalke, prav tako uporaba telefona ali mask, predvidena kazen pa je 40 evrov. Kolesarjem pretijo kazni tudi za vožnjo v napačni smeri kolesarske steze (40 evrov), vožnjo zunaj kolesarske steze (80 evrov), neuporabo luči (80 evrov) in nenakazovanje spremembe smeri (40 evrov). Uporaba čelade je obvezna za otroke do 14 leta starosti.

Kolesarji morajo biti pozorni na pešce, saj se izsiljevanje na prehodih za pešce kaznuje s 120 evri. Vozniku avtomobila za tak prekršek grozi globa 300 evrov in 5 kazenskih točk.

pa lep dan na kolesu ;)
Če sem slišal resničen podatek je kazniva tudi vožnja enoslednega prevoznega sredstva brez ene ali obeh rok...
Kazen 300€ :roll:
eta 23.06.2011 14:42
Baje bo nova vlada kaznovala vsakega kolesarja, ki bo vozil več kot 30km/h :twisted: in vsakega, ki ne bo imel usklajenega dresa z kolesom :roll:
tigeer 23.06.2011 14:45
Mi lahko kdo razloži kako naj nakažem smer če ne smem rok dvignit iz balance ,niti ene kaj šele obeh. kako naj sestopim z bicikla če ne smem dat nog z pedal,malo smešno ampak vprašanje za razmislit. Zakona pa nisem čital.
amritaya 23.06.2011 14:47
To o vožnji izven kolesarske steze mi je smešno, ker je (če se ne motim) tudi na kolesarski stezi omejena max hitrost, kar pomeni, da večina kolesarjev bo kaznovana tudi za tako prekoračitev? :mrgreen:

Ma so mi smešni...99% vseh novih kazni se ne bo izrekalo ;)
JC29 23.06.2011 15:12
lancearmstrong je napisal:
, prav tako uporaba telefona ali mask, predvidena kazen pa je 40 evrov.

Uf tole bo pa udarec za maratonac-a in njegovo najlonko :mrgreen: :mrgreen:

Sicer pa...
če se mene vpraša je 3/4 novih členov povsem pravilnih. Slušalke, napačna smer, izsiljevanje pešca, nenakazovanje smeri...

Seveda je potem par določb čist mimo, ampak en red mora bit, pa čeprav slab :lol:
JC29 23.06.2011 15:17
amritaya je napisal:
To o vožnji izven kolesarske steze mi je smešno, ker je (če se ne motim) tudi na kolesarski stezi omejena max hitrost, kar pomeni, da večina kolesarjev bo kaznovana tudi za tako prekoračitev? :mrgreen:

Ma so mi smešni...99% vseh novih kazni se ne bo izrekalo ;)

Od 2004 hitrosti omejitve na kolesarskih stezah ni. Hitrost pa mora biti prilagojena stanju na stezi. Po kolesarski stezi pa nisi dolžan vozit, le v primeru, da le-ta ni prevozna.... Potem se pa dajej tm z modrim, če je kolesarska steza prevozna s cestakom ali ne.... 3/4 stez ni.
Tux 23.06.2011 15:20
amritaya je napisal:

Tole o omejitvi hitrosti na kolesarski stezi že nekaj let ne drži več.
fižolčk 23.06.2011 16:45
Me prav zanima kako se bo polical za mano nagonu 50% ljudi jim bo pač ušlo :twisted:
Urky 23.06.2011 16:48
Mena pa zanima, če je kje v zakonu kej o pešcih. Namreč dostkrat srečujem/videvam kako pešci hodjo po kolesarski stezi s tem da imajo desno od sebe cel 1,5m širok plac pločnika... ti pa s kolesm še mimo nemoreš oz. posledično te sili v prekršek da greš po pločniku. Prav tako nosečnice z vozički. Pa nimam nič proti sam naj se na njih tudi spravjo ne sam na kolesarje... :) Al pa avto ki je parkiran na pol kolesarske da ne moreš mimo in pol na pločnik da še pečec nemore normalno mimo.

Kaj pa to??? :twisted:
Skalaš 23.06.2011 17:31
Urky, točno tako! Pa da ne omenjam dovozov pred hišami, ko ti z avtom skoči direkt na stezo. Pol pa pokaž, kakšne reflekse imaš :P
Lp
Ich 23.06.2011 17:48
Skalaš je napisal:
Urky, točno tako! Pa da ne omenjam dovozov pred hišami, ko ti z avtom skoči direkt na stezo. Pol pa pokaž, kakšne reflekse imaš :P
Lp

Sam se na kolesarskih stezah najbolj bojim tega...
Ja pa res, da dostikrat vidim modele, ki imajo relativno lepo kolesarsko stezo, brez večjih grbin, pa vozijo po prometni cesti tistih 20km/h... Takih res ne razumem
:evil:

Kaj pa vožnja skozi rdečo??? To bi bilo tudi koristno pisat kazni! Ne pa da nam kvarijo ugled!

Drgače pa se mi zdi, da ni nič novega v tem zakonu... Aja kaj spremembo smeri si tudi dolžan nakazati, če ni nobenega za tabo?
Ich 23.06.2011 17:49
JC29 je napisal:
lancear mstrong je napisal:
, prav tako uporaba telefona ali mask, predvidena kazen pa je 40 evrov.

Uf tole bo pa udarec za maratonac-a in njegovo najlonko :mrgreen: :mrgreen:

Ta pa zmaga :lol: :lol: :lol:
glina 23.06.2011 19:43
toraj bojo vse kolesa, ki jih prodajajo trgovci morala imati svetilna telesa 8O
samocd 23.06.2011 19:44
Komaj čakam še kak dodatek za zimske gume...no balaclavi se pozimi sigurno ne bom odrekel, pa naj v zakonu piše kar če... :mrgreen:
galoper 24.06.2011 17:14
Sončna očala so tudi maska, če jih ni zdravnik predpisal?

Šikane brez opozorila na zmanjšanje hitrosti so nevarne za kolesarja in kolo. Kdo bo plačal škodo zaradi takih neumnosti iz časov ko je bil avto začetek in konec vlade na cesti?

Prijatelj mi je povedal, da mu je policist svetoval naj med vožnjo po krožišču z levo roko nakazuje smer. A morajo tudi avti vključiti levi smerokaz?
Maxim 24.06.2011 17:28
fižolčk je napisal:
Me prav zanima kako se bo polical za mano nagonu 50% ljudi jim bo pač ušlo :twisted:

dva policista na kolesih sta bila mladinska prvaka v kronometru !
8O
Mislim da boš mel dobre trenerje (pa še koštal te bojo)
:lol: :twisted:
:mrgreen:
zmaj24 24.06.2011 17:31
galoper je napisal:
Prijatelj mi je povedal, da mu je policist svetoval naj med vožnjo po krožišču z levo roko nakazuje smer. A morajo tudi avti vključiti levi smerokaz?

To sam že nekaj časa prakticiram (v primeru da peljem po kol. stezi) in opažam, da se tisti, ki zapuščajo križišče dosti prej ustavijo pred prehodom oziroma prej zmanjšajo hitrost.
Sej načeloma se take zadeve uporabljajo (in svetujejo) zato, da se, kot šibkejši udeleženec v prometu počutiš in pelješ bolj varno. Tudi za avtomobiliste je nenazadnje veliko lažje, ker točno vejo kaj boš naredil, dočim brez kakršnih znakov se pa samo predvideva ali boš to ali ono...
galoper 24.06.2011 17:48
Pogovarjala sta se o krožošču brez kolesarske steze, bolj natančno o tistem v Dobrovi, kjer avtomobili drvijo skoraj naravnost proti Polhovemu gradcu, kolesar pa pelje v smer proti Horjulu. Zase že vem kako poskrbeti za varnost, tudi prijatelje je menda dober v tem, a odgovor policista je "starinsko" povdarjen.
URLhttp://www .slikomat.com/slika/4904204.ht mURL

S poskodovanim kolenom sem stal in se le naslanjal na stango kolesa policist pa me je hotel fizicno podreti.
legenda57 24.06.2011 17:57
K A T A S T R O F A :twisted:
one too many 24.06.2011 18:49
zmaj24 je napisal:
galoper je napisal:

To sam že nekaj časa prakticiram (v primeru da peljem po kol. stezi) in opažam, da se tisti, ki zapuščajo križišče dosti prej ustavijo pred prehodom oziroma prej zmanjšajo hitrost.
Sej načeloma se take zadeve uporabljajo (in svetujejo) zato, da se, kot šibkejši udeleženec v prometu počutiš in pelješ bolj varno. Tudi za avtomobiliste je nenazadnje veliko lažje, ker točno vejo kaj boš naredil, dočim brez kakršnih znakov se pa samo predvideva ali boš to ali ono...

Jst tudi uporabljam levo roko, ampak samo če sem izsiljen. Ponavadi tudi kaj na glas povem. :mrgreen:
SODROVC 24.06.2011 19:11
zmaj24 je napisal:
galoper je napisal:

Marka Baloha je kljub vsemu nakazovanju smeri in mahanju zbil avto. Baje ga voznik ni videl. Zakaj ne? Bohve, kaj je dalal v avtu, prometa vsekakor ni opazoval.
Je pa vsekakor res bolje vsaj nekaj narediti za svojo varnost, kot pa nič. Previdnemu vozniku je dovlj že, če kolesar pogleduje v levo. Tako da vozniku vsaj malo misliti, da bo pa morda zavil v levo. Vsaj jaz imam take izkušnje, sem dnevno pač 10 in več ur v avtu.
senna 24.06.2011 20:48
res čudni so ti zakoni kako jih naj človek upošteva če pa so ceste tako slabe da se še z gorcem človek mora lukenj( bolj jam) izogibat (kaj šele specijalka). potem pa se drži čimbolj desnega roba ko je cesta takšna da ni kolo čisto nič stabilno.jaz se dostikrat peljem po desnem robu po črti pa nekateri z avtom tako na tesno švigne mimo belance( včasih cm), pa še imajo dosti do črte pa klub temu gredo čisto zraven tebe.
sreča pri vsem tem je da sem navajen kolesa in spustov .
lep pozdrav vsem pa varno vožnjo.
:lol:
blayo 27.06.2011 13:51
Na glas razmišljam. Glede na to da je po ZPrCP kolo definirano kot:
Citat:
eno sledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h

...torej, če se jaz s svojim kolesom pelejm več kot 25 km/h, le to ne ustreza več definiciji iz zakona, kar pomeni, da se lahko vozim po cesti kljub temu da je zraven (prevozna) kolesarska steza. Kaj je potem z znaki recimo "prepovedano za kolsesa"?
Ich 27.06.2011 13:56
blayo je napisal:
Citat:
eno sledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h

...torej, če se jaz s svojim kolesom pelejm več kot 25 km/h, le to ne ustreza več definiciji iz zakona, kar pomeni, da se lahko vozim po cesti kljub temu da je zraven (prevozna) kolesarska steza. Kaj je potem z znaki recimo "prepovedano za kolsesa"?

Pomoj e se teh 25km/h nanaša na kolo s pomožnim motorjem.
blayo 27.06.2011 14:00
Nope.

http://www.uradni -list.si/1/content?id=101702

...3. člen, 1. odstavek, točka 13.
lopow 27.06.2011 14:23
Vprašanje:
Kako se pa reče torej prevoznemo sredstvu, ki je podobno kolesu, vendar gre tudi čez 25 km/h?
EFX 27.06.2011 14:26
blayo je napisal:
Citat:

Ali to, ali pa je po novem omejitev za kolesa 25 km/h... :roll:
Smuk_007 27.06.2011 14:28
(kolesa in kolesa s pomožnim motorjem)
(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.
(2) Vozniki koles morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva vzporedno, če širina poti to omogoča.
(3) Med vožnjo s kolesom je prepovedano:
1. voditi, vleči ali potiskati druga vozila, razen vleke priklopnih vozil iz četrtega in petega odstavka tega člena;
2. pustiti se vleči ali potiskati;
3. prevažati predmete, ki ovirajo kolesarja pri vožnji;
4. voziti druge osebe, razen če ta zakon ne določa drugače.
(4) Če je kolesu dodano priklopno vozilo, mora biti vez med kolesom in priklopnim vozilom takšna, da voznik kolesa lahko obvlada kolo in priklopno vozilo in da se priklopno vozilo ne more samo odpeti. Priklopno vozilo ne sme biti širše od 100 cm. Na sredini zadnje strani priklopnega vozila mora biti nameščen rdeč odsevnik, predpisan za priklopna vozila, ponoči in ob zmanjšani vidljivosti pa mora biti nad njim prižgana pozicijska svetilka, ki oddaja rdečo svetlobo.
(5) V priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, ni dovoljeno prevažati oseb, razen v priklopnem vozilu, konstruiranem in namenjenem za prevoz enega ali dveh otrok. Takšno priklopno vozilo mora ustrezati pogojem iz 1. in 4. točke šestega odstavka tega člena.
(6) Na kolesu je dovoljeno prevažati otroka mlajšega od osem let, če je na kolesu pritrjen poseben sedež za otroka in je kolo dodatno opremljeno s stopalkami za noge, ki morajo biti prilagojene velikosti otroka. Sedež za otroka mora biti narejen tako, da:
1. ustreza velikosti otroka;
2. je trdno povezan s kolesom;
3. je nameščen tako, da ne ovira voznika, mu ne zmanjšuje preglednosti in gibljivosti;
4. onemogoča poškodovanje otroka.
(7) Dve ali več oseb se sme voziti le na kolesu posebne konstrukcije, ki je izdelano tako, da omogoča varno vožnjo.
(8) Na kolesu in v priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, sme prevažati otroka le polnoletna oseba.
(9) Voznik kolesa mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti prižgano na sprednji strani žaromet za osvetljevanje ceste, ki oddaja belo svetlobo, na zadnji strani pa pozicijsko svetilko, ki oddaja rdečo svetlobo. Na zadnji strani kolesa mora imeti nameščen rdeč odsevnik, na obeh straneh pedal rumene ali oranžne odsevnike, na kolesih pa rumene ali oranžne bočne odsevnike.
(10) Parkirano kolo mora biti postavljeno tako, da ne ovira prometa.
(11) Določbe tega člena se uporabljajo tudi za kolo s pomožnim motorjem.
(12) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki prevaža otroka na kolesu ali kolesu s pomožnim motorjem in v priklopnem vozilu, ki je dodano tema voziloma, v nasprotju z določbo šestega, osmega ali desetega odstavka tega člena.
(13) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega, tretjega, četrtega, petega, sedmega ali devetega odstavka tega člena.
94. člen
(vožnja voznikov koles z licenco)
(1) Ne glede na drugi odstavek prejšnjega člena smejo vozniki koles, ki imajo licenco Kolesarske zveze Slovenije ali ustrezne druge mednarodne kolesarske organizacije, za nastope na organiziranih kolesarskih tekmovanjih pri izvedbi treninga na javni cesti voziti tudi po dva vzporedno. Voznikom koles ni dovoljeno voziti vzporedno, kadar je zmanjšana vidljivost in ponoči. Pri vzporedni vožnji se lahko uporablja le skrajni desni prometni pas.
(2) Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti.
(3) Organizirana kolona voznikov koles, ki vozijo vzporedno, ne sme šteti manj kot štiri voznike koles (2 para). Organizirano kolono voznikov koles spredaj ali zadaj spremlja vozilo, označeno s posebno opozorilno svetilko, ki oddaja rumeno svetlobo.
(4) Ko vozniki koles vadijo v skladu s prejšnjim odstavkom, smejo uporabljati na javnih cestah tudi tekmovalna kolesa. Vozniki koles morajo obvezno uporabljati kolesarsko čelado.
(5) Vozniki koles morajo imeti v času, ko vozijo po določbah tega člena, pri sebi ustrezno potrdilo o tem, da imajo licenco, ki jo je izdala Kolesarska zveza Slovenije ali ustrezna druga mednarodna kolesarska organizacija. Navedeno potrdilo morajo vozniki koles predložiti pri nadzoru na vpogled.
(6) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik kolesa, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
slavko1 27.06.2011 14:29
Ma najbolje bi bilo kolo pustiti, in se predati cigaretom ter alkoholu. Se prav vidi, da se državi jebe za kolesarje! Očitno imajo rajši pijance ki imajo zamegljen um, in stem jih imajo lažje pod nadzorom. Na na ta novi zakon se poserjem. vozil bom tako kot dosedaj. Če bo kdo kaj težil, mu bom pa zabrisal bicikel v bučo. Po stezi se itak že sedaj peljem, razen če izgleda razsuta, in če je polna kucljev. Tudi po novem se bom pač peljal zraven steze.

Primer, ravno včeraj sem se peljal proti Tacnu, in sem se moral zaradi lukenj dober meter od roba, praktično peljati p osredi ceste. Nej kurci najprej ceste zrihtajo pa steze, potem naj se pa gredo neko zakonodajo.
1 2 3 ... 5
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI