Svetovno prvenstvo Masters - Stavelot (B)

Domov > Forum > Svetovno prvenstvo Masters - Stavelot (B)

Svetovno prvenstvo Masters - Stavelot (B)

SORTIRAJ PO:
C-40 06.07.2011 08:23
Kot verjetno že vsi veste bo letošnje Masters svetovno prvenstvo v belgijskem mestu Stavelot in bo deloma potekalo tudi po progi slovite »klasike« Liege-Bastogne-Liege. Tako cestna dirka, kot tudi kronometer sta izredno težka in tehnično zahtevna ter zaradi tega povsem neprimerljiva z večino dirk, ki se vozijo pri nas. Prvenstva se bo seveda udeležila tudi slovenska reprezentanca, ki bo izbrana izmed kolesarjev, ki so se že ali pa se še bodo uspešno kvalificirali na eni izmed sedmih kvalifikacijskih tekem. Navedene tekme štejejo kot kvalifikacija tako za cestno dirko kot tudi za kronometer. V reprezentanco bodo izbrani kolesarji z možnostjo konkurenčne vožnje na tako zahtevni dirki, kar pomeni, da bodo v obdobju pred prvenstvom morali pokazati ustrezno pripravljenost. Dokončni izbor reprezentance bo opravljen v začetku meseca avgusta. Seveda pa to ne pomeni, da se prvenstva ne morejo udeležiti tudi drugi kolesarji, ki bodo imeli izpolnjeno kvalifikacijsko normo. Vsi ti kolesarji se lahko prvenstva udeležijo v lastni režiji brez kakršnih koli omejitev. Prijave z obveznim predhodnim plačilom štartnine je potrebno opraviti preko spletne strani organizatorja. Vse informacije v zvezi z reprezentanco bodo objavljane v tej temi, zato predlagam, da jo vsi kakor koli zainteresirani redno spremljajo.

http://www .uciworldcyclingtour.com/
mat-bike 06.07.2011 09:02
Ali je za to prenstvo potrebna UCI licenca. Kako si lahko uredim dnevno licenco? Hvala za morebitne odgovore, ki bodo prišli prav vsakemu amaterju.
C-40 06.07.2011 09:07
Za nastop je obvezna licenca UCI, ki jo v Sloveniji lahko izda samo KZS. Kolikor mi je znano se dnevnih licenc pri nas ne izdaja, letno pa lahko pridobiš preko enega izmed klubov registriranih pri KZS, teoretično pa tudi katerega koli tujega kluba, ki je registriran v okviru UCI.
C-40 01.08.2011 15:43
Vse, ki se imate namen udeležiti svetovnega prvenstva v belgijskem Stavelotu pozivam naj se prijavijo na naslovu http://www.uwctfinal.com/re gistrations najkasneje do 14.8., saj bodo od 15.8. dalje prosta mesta ponujena tudi kolesarjem, ki niso izpolnili kvalifikacijske norme in v tem primeru lahko izgubijo pridobljeno vstopnico.
C-40 02.08.2011 08:55
Prilagam linka na agenciji, kjer je mogoče najeti prenočišče v bližini štarta dirke:

http://www.e-domizil.com/ holiday-houses/be/liege/stavel ot/18/1035373/#1

http://w ww.cottages-for-holidays.com/1 83/europe/belgium/liege/coo/co ttages/1.html

Seveda je prenočišče mogoče najeti tudi na uradni strani organizatorja, vendar je le to nekoliko bolj oddaljeno:

http://www.uciw orldcyclingtour.com/
(UWCT final 2011/Lodging...)

Predlagam, da si prenočišče zagotovite dovolj zgodaj, saj ga bo v zadnjem trenutku verjetno veliko težje najti. Je pa v tistih krajih sistem takšen, da je običajno potrebno vsaj del zneska poravnati vnaprej, večinoma pa se zahteva tudi kavcija za morebitno povzročeno škodo, ki jo vrnejo ob odhodu.
C-40 12.08.2011 18:59
Širši seznam kolesarjev, ki se imajo možnost udeležiti svetovnega prvenstva v okviru slovenske reprezentance je naslednji:

Moški

16-29 let
Primož Obal
Gregor Sikošek
Jakob Jaušovec
Gregor Vida
Simon Avbar

30-34 let
Tadej Blatnik
Tomi Curk
Uroš Komac
Andrej Komac
Iztok Dogša
Primož Kaučič

35-39 let
Igor Kopše
Borja Jelič
Andrej Guček
Mitja Oter
Dušan Hajdinjak
Aleš Hren
Janez Zupanič

40-44 let
Borut Rovšček
Borut Vovk
Alojz Poglavc
Matjaž Rot
Boris Premužič

45-49 let
Primož Čerin
Janez Debeljak
Iztok Melanšek
Brane Bojanc

50-54 let
Bojan Ropret
Bojan Štih
Marjan Srnel
Boštjan Slak
Miloš Brecelj

55-59 let
Anton Govekar

60-65 let
Janez Zakotnik
Lojze Oblak

65+
Jože Hafner


Ženske

16-29 let
Teja Gulič

30-34 let
Špela Škrajnar

35-39 let
Andreja Jagodic

Po dokončni preverbi izpolnjevanja pogojev za udeležbo (imetništvo licence KZS za leto 2011), ter pripravljenosti za sodelovanje, bo v prihodnjem tednu objavljen dokončni seznam udeležencev.
Ker kontaktov vseh zgoraj navedenih kolesark in kolesarjev žal nimam prosim, da se obvestite med seboj in me kontaktirate na tel. 051-692-856 ali mail <a href="mailto:mitja.herna us@raiffeisen.si">mitj a.hernaus@raiffeisen.si</a& gt;.
gijoto 12.08.2011 20:20
kdor koli bo šel bomo za njega navijali 100% tako, fantje vi sam trenirajte pa bo mislim da smo
v sloveniji dobri kolesarji

lp
AndrejaT. 12.08.2011 21:26
Kolikor vem je v Stavelotu tudi kategorija žensk 50+, ne samo moških.
dostane 12.08.2011 22:06
C-40 Aja a sam tile iz tvojga seznama lahko nastopijo kot slovenci. Kaj pa ostali? Pa za Afriko......?
alesb 13.08.2011 07:06
dostane je napisal:
C-40 Aja a sam tile iz tvojga seznama lahko nastopijo kot slovenci. Kaj pa ostali? Pa za Afriko......?


Ti pa si model. Tile bodo nosilo dres slovenske reprezentace, tisti ki gredo na lastno pest pa ne.
dostane 13.08.2011 23:54
alesb je napisal:
dostane je napisal:
C-40 Aja a sam tile iz tvojga seznama lahko nastopijo kot slovenci. Kaj pa ostali? Pa za Afriko......?


Ti pa si model. Tile bodo nosilo dres slovenske reprezentace, tisti ki gredo na lastno pest pa ne.


Ja sem model. Dej sej sem se sam zajebaval. Sej mi je drgač kristalno jasno kako ta stvar gre. Sory k si se na moj račun nasmejal, razjezu. :lol: :ups:
C-40 14.08.2011 18:47
:arrow:
C-40 19.08.2011 10:47
:arrow:
C-40 25.08.2011 12:38
Trenutni seznam tekmovalcev, ki se bodo prvenstva udeležili v okviru reprezentance je naslednji:

MOŠKI:

16-29 let
Primož Obal
Gregor Sikošek
Simon Avbar

30-34 let
Tomi Curk
Andrej Komac

35-39 let
Igor Kopše
Andrej Guček
Mitja Oter
Dušan Hajdinjak

40-44 let
Borut Rovšček

45-49 let
Brane Bojanc

50-54 let
Bojan Ropret

ŽENSKE:

35-39 let
Andreja Jagodic

Vsi, ki so bili v reprezentanco povabljeni v okviru ožjega izbora so bili o tem obveščeni. Odgovor nekaterih tekmovalcev še čakam, tako da seznam verjetno še ni dokončen.

Še enkrat poudarjam, da se prvenstva v lastni režiji lahko udeleži vsak kolesar, ki izpolnjuje razpisne pogoje in ne samo tisti navedeni na zgornjem seznamu.

Naj še enkrat ponovim, da lahko vse o prvenstvu najdete na spletni strani http://www.uciworldcyclingt our.com/ kjer se je v razdelku "registrations" potrebno obvezno tudi predhodno prijaviti in plačati štartnino. Predlagam, da se prenočišče rezervira dovolj zgodaj, saj se lahko zgodi, da bodo v zadnjih dneh na voljo le še dražje namestitve. Prenočišče je najlažje in najceneje rezervirati preko zgoraj navedene spletne strani organizatorja v razdelku Finals/Lodging (Accomondations). Na povezavah http://www.e-domizil.com/ho liday-houses/be/lieg...avelot/ 18/1035373/#1 in http://www.cottages-for-hol idays.com/183/europe.../coo/co ttages/1.html je mogoče najti tudi lokacije bližje štartu, ki pa so malenkost dražje. Cene apartmajev v bližini štarta se gibljejo okoli 80 EUR na osebo za 5-7 dni (v ceni še ni všteta turistična taksa, ki znaša cca. 1 EUR na dan in eventuelni dodatni stroški). Menim, da je najbolje, da se po več tekmovalcev združi in organizira skupni prevoz in prenočišče, saj bo tako zadeva veliko cenejša. Naj omenim, da bo Kolesarska zveza tokrat pokrila del stroškov, ki jih bodo člani reprezentance imeli z udeležbo. Zaradi navedenega je potrebno shraniti vse račune povezane s prvenstvom (štartnina, cestnina, gorivo, nastanitev).
Prosim, da vsi, ki se bodo prvenstva udeležili preverijo ali imajo na licenci zapisano eno izmed kategorij Masters, nekateri tekmovalci imajo namreč licence Sportsmen in Sportswoman s katerimi nastop na prvanstvu skladno z razpisom ni mogoč. Vkolikor nimate pravilne licence se lahko klub ali vi osebno obrnete na Tonko Švajger na Kolesarski zvezi Slovenije (t.svajger@kolesarska-zveza.s i), ki bo naredila popravek in vam izdelala novo licenco. Za koordinacijo ali kakršno koli pomoč okoli organizacije sem vam na voljo na elektronskem naslovu <a href="mailto:mitja.herna us@raiffeisen.si">mitj a.hernaus@raiffeisen.si</a& gt; ali telefonu +38651692856, od 6.9. dalje pa tudi na prizorišču prvenstva.
QuickStep 25.08.2011 15:07
Škoda :(

Bomo pa te trenirali za DP na Nanos :)
Red_Bull 25.08.2011 15:46
QuickStep je napisal:
Škoda :(

Bomo pa te trenirali za DP na Nanos :)


Pa kaj boš tam?! Igral modela? Saj se vidi, da v St. Joahann-u manjkajo samo PAMETNI Slovenci in BLESAVI Belgijci vsi ostali pa so tu.
Danes zvečer imamo sestanek z večimi nacijami med katerimi sem povabljen tudi sam, ker se bo začela borba proti Stavelotu !!!
SIKO 25.08.2011 15:53
Red_Bull je napisal:
QuickStep je napisal:
Škoda :(

Bomo pa te trenirali za DP na Nanos :)


Pa kaj boš tam?! Igral modela? Saj se vidi, da v St. Joahann-u manjkajo samo PAMETNI Slovenci in BLESAVI Belgijci vsi ostali pa so tu.
Danes zvečer imamo sestanek z večimi nacijami med katerimi sem povabljen tudi sam, ker se bo začela borba proti Stavelotu !!!


RerBull obveščaj nas da vemo za kaj se gre :) drugače pa: "vsako tele ima svoje vesele" pravi eden od pregovorov!
kocko 25.08.2011 16:24
pametni slovenc bo s še par pametnimi dosegel da mu bojo nasledne sp nardil na dvorišu da se ne bo razjokov
alesb 25.08.2011 18:04
Upam, da vam bo kaj uspelo, ker v Johanu je res zakon. V mrzlo in deževno Belgijo pa naj gredo drugi :D
SIKO 25.08.2011 18:47
Se strinjam da je Johan zelo lep, kraj in prireditev ljudje in vse! samo trasa je malce prelahka, čeprav še nisem dirkal ampak povečini pride gruppeto v šprint! drugač pa menda nismo kolesarsji iz cukra da se bomo v belgiji slovenci stopil?
alesb 25.08.2011 19:05
SIKO je napisal:
Se strinjam da je Johan zelo lep, kraj in prireditev ljudje in vse! samo trasa je malce prelahka, čeprav še nisem dirkal ampak povečini pride gruppeto v šprint! drugač pa menda nismo kolesarsji iz cukra da se bomo v belgiji slovenci stopil?


Meni je bil Johan tudi dopust. Takega kraja ne najdeš kar tako. Da ne govorim o razdalji iz Slovenije, ki je neprimerno manjša kot do Belgije. 100% pa sem tudi , da taka konkurenca kot je bila v Johanu v Belgiji ne bo. Mogoče čez čas, na začetku pa sigurno ne. Bom prav pozoren na rezultate v kronotu, če se ga bodo udeležili isti kot v Johanu.
C-40 26.08.2011 09:17
Če še kdo nima urejenega prenočišča, je pri meni še prostor za eno ali dve osebi.
C-40 26.08.2011 10:51
Vse zainteresirane obveščam, da je prišlo do spremembe trase kronometra, ki je sedaj malenkost krajši, vendar tehnično še bolj zahteven. S tem je odpadlo tudi tako kritizirano vračanje po isti cesti nazaj proti cilju. Sprememba je že ažurirana na spletni strani http://www.uciworldcyclingt our.com/
kocko 28.08.2011 21:11
helou. kako je sedaj z nami ki smo stari manj kot 30 in ne moremo dobiti licence masters ker pač naša zveza nam do 30 leta daje licence sportsmen? to pomeni da v najmlajši kategoriji sploh ne bomo mogli tekmovat?
C-40 28.08.2011 21:41
Zadevo že preverjam pri organizatorju SP v Stavelotu. Žal so nacionalne zveze svoje starostne kategorije razpisale preden je UCI oz. organizator prvenstva izdal pogoje za udeležbo na dirki. Nacionalna zveza (KZS) sedaj ne more izdati licence, ki ni skladna s predhodno sprejetimi in s strani UCI potrjenimi kategorijami. Ker bo ta težava zelo verjetno prizadela še katero izmed držav udeleženk, sem organizatorju obrazložil težavo s katero se soočamo in mu poslal predlog, naj se tokrat to odstopanje od razpisnih pogojev tolerira, saj lahko nacionalne zveze kategorije spremenijo šele z naslednjim letom. Odgovor organizatorja pričakujem v naslednjih nekaj dneh in ga bom takoj objavil na tem forumu, kot tudi na Prvi etapi. Upam, da bo odgovor pozitiven in bodo vsi, ki so se na to prvenstvo zavzeto pripravljali na njem lahko tudi nastopili.
C-40 29.08.2011 11:31
Organizator mi je uradno potrdil, da bodo na prvenstvu dovolili nastop tudi imetnikom licenc Sportsmen in Sportswoman, vendar le v starostnih kategorijah do 29 let. Zgoraj opisani problem navedenih kategorij ima kot kaže širše razsežnosti, saj očitno tudi sama UCI pred začetkom sezone ni uradno spremenila nazivov kategorij in posledično tega ni storila niti večina nacionalnih zvez.

Za vse kategorije nad 30 let so še vedno obvezne licence Master.
C-40 29.08.2011 13:37
Nekje zgoraj sem sicer že omenil, pa vseeno vse še enkrat opominjam naj si uredijo zavarovanje z asistenco v tujini. V primeru kakršne koli poškodbe boste sicer imeli velike težave, saj so vse medicinske storitve plačljive. Če pride do česa hujšega pa lahko za zdravljenje ali prevoz v domovino prejmete račun, ki ga boste odplačevali več let. Zavarovanje z asistenco v tujini ponuja praktično vsaka zavarovalnica, zato pokličite svojega zavarovalnega agenta ali pa pojdite na spletno stran http://www.coris.si, kjer lahko tovrstno zavarovanje sklenete tudi on-line.
C-40 29.08.2011 16:33
Za enega izmed udeležencev cestne dirke iščemo prevoz do Stavelota, lahko tudi samo v eni smeri in sicer v petek 9.9. (lahko tudi že v četrtek 8.9.). Če ima kdo še prostor v avtu mu bo naredil veliko uslugo. Seveda prevzame svoj del stroškov prevoza, prenočišče pa že ima urejeno.
TomazB67 02.09.2011 13:59
Jaz lahko peljem enega udeleženca tja in nazaj. Štartam v sredo zvečer in se vračam v nedeljo zvečer.
TomazB
dostane 05.09.2011 21:37
Jaz pa sprašujem če gre mogoče kdo šele v petek zvečer le za cestno dirko. Lahko se priključim ali pa peljem jaz z osebnim avtom. :|
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI