Primerna teža kolesarja

Domov > Forum > Primerna teža kolesarja

Primerna teža kolesarja

SORTIRAJ PO:
Suba 10.07.2011 13:15
Živjo..

Zanima me kakšna je primerna teža kolesarja..

Sam sem visok 175cm in imam 65kg Menite da je to primerna teža?

lp
TomazK 10.07.2011 13:27
je.
mito1 10.07.2011 14:02
Za hribe vozit je bolje kaka kila manj,iz lastnih izkušenj!!
Piroman 10.07.2011 14:29
Za to višino moraš imeti najmanj 75 kil, če hočeš vedeti, kako se počuti večina od nas. :P :P :P :P
presna 10.07.2011 14:29
Po mojih merilih si precej prelahek . Pri taki višini imam 83 kg . Ti moraš pazit že v hrib , da te kje iz ovinka ne vrže , ker leti preveč . :D
perpetruum 10.07.2011 14:30
Suba je napisal:
Živjo..

Z anima me kakšna je primerna teža kolesarja..

Sam sem visok 175cm in imam 65kg Menite da je to primerna teža?

lp


Pribli
Suba 10.07.2011 14:59
Lahko vam povem da sem imel 103kg in nisem nikoli pomislil da bi zdaj moral imeti kakšno kilo več.. ;)
LeQuack 10.07.2011 15:37
Suba je napisal:
Lahko vam povem da sem imel 103kg in nisem nikoli pomislil da bi zdaj moral imeti kakšno kilo več.. ;)


Zdaj bi lahko še tri rezervna kolesa nosil na hrbtu, da bi bil na tej teži. :D
SENATOR 10.07.2011 15:50
Jst mam 197cm in okrog 120kg (v strmem padanju). Po ravnem se ne tolk pozna, v hrib pa bi pasalo vsaj ene 20 kg manj, kar je tudi moj cilj. ;)
slamca 10.07.2011 15:59
SENATOR je napisal:
Jst mam 197cm in okrog 120kg (v strmem padanju). Po ravnem se ne tolk pozna, v hrib pa bi pasalo vsaj ene 20 kg manj, kar je tudi moj cilj. ;)

jaz pa 13 cm manj, po ranem ni problemov, ja se strinjam, v hrib je pa.....muke mi ježeve. Ne bi uporabil besed :ups: :ups: :mrgreen:
Andieee 10.07.2011 16:09
Cist odvisno od tipa kolesarja, npr.: Andy Schlek 1,86m - okoli 68kg
Thor Hushvod 1,83m - okoli 83kg
Oba sta vrhunska kolesarja sta pa seveda razlicna tipa :) Tk da ne vem kasna je idealna teza kolesarja... manj se obremenjuješ z tem bolše je :D
Suba 10.07.2011 16:25
Zgleda da bo kr idelna ker obožujem hribčke ;)
Primož Hočevar 10.07.2011 16:32
Suba je napisal:
Zgleda da bo kr idelna ker obožujem hribčke ;)

Kaj ti iščeš samo kakšno potrdilo tukaj, da si idealka al kako???
To moraš ti ugotoviti sam pri sebi in ti ne bo znal nobeden odgovoriti preko foruma, kdo in kaj si in kaj potrebuješ. Nabavi si osebnega kolesarskega doktorja, pa naj ti on pove, če zna...
Suba 10.07.2011 16:44
Smo pa nekaj naoštreni.. vprašam lepo nekaj info. sem pa dobil!! SE ti javiš da mi plačas osebneg trenerja?
galoper 10.07.2011 16:57
Za trening naloži polne bidone in kamne v nahrbtnik pol bo pa letel brez obremenitev na tekmi.
lone_rider 10.07.2011 18:08
Suba je napisal:
Sam sem visok 175cm in imam 65kg


Suba je napisal:
Lahko vam povem da sem imel 103kg


-38kg? Kam si pa sedaj dal ostanek kože?
LeQuack 10.07.2011 18:26
lone_rider je napisal:
Suba je napisal:
Sam sem visok 175cm in imam 65kg


Suba je napisal:
Lahko vam povem da sem imel 103kg


-38kg? Kam si pa sedaj dal ostanek kože?


Koža je precej elastičen organ, če se lahko razširi se tudi skrči. Odvisno tudi od genetike, starosti in kako hitro je šla teža gor/dol.
Suba 10.07.2011 18:51
lone_rider je napisal:
Suba je napisal:
Sam sem visok 175cm in imam 65kg


Suba je napisal:
Lahko vam povem da sem imel 103kg


-38kg? Kam si pa sedaj dal ostanek kože?


v žep.. hehe ;)

Malo se že opazi brez tega ne gre moraš vedeti da nisem te kilograme izgubil v enem letu sigurno da ne drugače bi se precej bolj opazilo! Vse je pa ja odvisno v kolikšnem času si hujšal in seveda kako si hujšal (prehrana itd..) sedeti doma in stradati ima kod zunanje in notranje posledice. Veliko "teka", veliko truda je potrebno vložiti potem pa še nadaljevati v tej smeri ko si izgubil težo da jo tudi izdefiniraš.. počasi se daleč pride pravijo ;)
Maratonac 10.07.2011 19:19
Suba je napisal:
Živjo..

Z anima me kakšna je primerna teža kolesarja..

Sam sem visok 175cm in imam 65kg Menite da je to primerna teža?

lp

Jaz tudi ,sam v kg sva si zelo, zelo različna.
andrej74 10.07.2011 21:12
Suba je napisal:
Živjo..

Z anima me kakšna je primerna teža kolesarja..

Sam sem visok 175cm in imam 65kg Menite da je to primerna teža?

lp

Kaj bi pa ti rad??
Malo si izračunaval in ugotovil, da so to primerni podatki za povprašati na forumu, kaj in kako bi bilo, če bi bilo.
Če si dejansko toliko shujšal, si za začetek velik bedak, da si na tisto težo sploh prišel. Kako si se otresel svojih bedastih navad in posledično pristati na tej teži, ki jo navajaš, je ali bi lahko bila tema pogovora . Po izgubi tolikšne količine špeha si nujno tudi fizično malo šibkejši, vsaj za neko obdobje.
Bambusov Janči 10.07.2011 21:15
andrej74 je napisal:
[quote=" Suba"]Živjo..

Zanima me kakšna je primerna teža kolesarja..

Sam sem visok 175cm in imam 65kg Menite da je to primerna teža?

lp

Kaj bi pa ti rad??
Malo si izračunaval in ugotovil, da so to primerni podatki za povprašati na forumu, kaj in kako bi bilo, če bi bilo.
Če si dejansko toliko shujšal, si za začetek velik bedak, da si na tisto težo sploh prišel. Kako si se otresel svojih bedastih navad in posledično pristati na tej teži, ki jo navajaš, je ali bi lahko bila tema pogovora . Po izgubi tolikšne količine špeha si nujno tudi fizično malo šibkejši, vsaj za neko

Podobno je temi: Kako hitro lahko grem v o :roll:
SlowBiker 10.07.2011 21:17
Sam sem visok 194 cm, trenutno 126 kg, pred 5 meseci je bilo 155 ... ciljam na sebi primerno težo - 94 kg ... upam, da do konca leta ... potem pa vzdrževanje.


Primerna teža je katerakoli teža, s katero se dobro počutiš. :)
vambomzepokazu 10.07.2011 21:26
jaz pa sem 168cm pa imam že 10 let 65 kg.

pa koga brigaaaaaaaa.

velik sem xxx cm in tehtam xxx kg in sem ozdravljen anoreksik :mrgreen:
kink-konk 10.07.2011 21:34
Sam res, vprašanje tipa 'kr neki'.
A če bi ti rekl, da te je 5 kg premal bi se šu hitr nažerat, da bi blo pol kul in obratno, hujšat?
Al si se sam hotu pohvalt, da si zgubu 40 kg?

Lej. Maš bajk, ni važn kašn si, itak furaš biciku zato, ker v tem uživaš in ne da bi bil lep. s popolno kilažo. za 175 cm visocga kolesarja..če boš sam v hribe brcu boš itak pršu u svojo idealno težo za take ture. boli te _urac, sam gon. :D
Primož Hočevar 10.07.2011 21:41
goren-ska je napisal:
Sam sem visok 194 cm, trenutno 126 kg, pred 5 meseci je bilo 155 ... ciljam na sebi primerno težo - 94 kg ... upam, da do konca leta ... potem pa vzdrževanje.


Primerna teža je katerakoli teža, s katero se dobro počutiš. :)

To ni res.

Če si ti tak fanatik in mazohist, da boš na stara leta ali pa lahko tudi na relativno mlada leta se dobro počutil na posledicah "dobrega počutja"...175cm 150kg. Ah saj se dobro počutim, dokler se... samo ne vem, do kdaj bo trajalo in za kaj sem vse prikrajšan na ta račun. Tako, kot moj šef, ki ga pač tudi osebno poznam, se sprašuje že pri 33 letih, zakaj ga je začel matrat želodec, črevesje, vsakič, ko da malce salamce pa meska v usta. In govori, da prej vse do sedaj ni čutil ničesar in se je imel dobro haha. Ja vse je enkrat prvič in to po lastni neumnosti, ker ni nikoli dovolj pil in migal, zdaj pa ima svoje dobro počutje...
mediterano 13.07.2011 20:12
Vse ima nekako dve plati. Za kakšno idealno težo je -po mojih izkušnjah- treba nekaterim precej migat in malo jest, sam že spadam med take. 10 let sem bil aktiven tekaški maratonec, pa sem bil kot izklesan, sama kita. Ko pa dve leti zaradi poškodbe nisem migal, pa je šlo kar precej gor. :lol: Fala bogu da sem 'odkril' kolo, prej mi je šlo kolesarjenje nekakko kar precej na živce, stežka sem sedel nanj. Sedaj me pa skoraj več ne spravijo dol. :mrgreen: Kile pa gredo dol. Samo sam po sebi vem, da moram ogromno migat, pa zelo zelo malo jest, da ma vse skupaj neki efekt. :( Eni pa pač lahko vržejo vase skoraj vse kar obstoja, pa se ne bodo zredili. Jebat ga, različni smo...
Ruzanc 13.07.2011 20:19
mediterano je napisal:
Vse ima nekako dve plati. Za kakšno idealno težo je -po mojih izkušnjah- treba nekaterim precej migat in malo jest, sam že spadam med take. 10 let sem bil aktiven tekaški maratonec, pa sem bil kot izklesan, sama kita. Ko pa dve leti zaradi poškodbe nisem migal, pa je šlo kar precej gor. :lol: Fala bogu da sem 'odkril' kolo, prej mi je šlo kolesarjenje nekakko kar precej na živce, stežka sem sedel nanj. Sedaj me pa skoraj več ne spravijo dol. :mrgreen: Kile pa gredo dol. Samo sam po sebi vem, da moram ogromno migat, pa zelo zelo malo jest, da ma vse skupaj neki efekt. :( Eni pa pač lahko vržejo vase skoraj vse kar obstoja, pa se ne bodo zredili. Jebat ga, različni smo...


se strinjam.. tudi sam sem enak...
zaenkrat imam 176cm ter 68kg in se dobro počutim in sem dokaj dober 'klancar'...
SlowBiker 13.07.2011 21:34
swicak je napisal:
goren-s ka je napisal:
Primerna teža je katerakoli teža, s katero se dobro počutiš. :)

To ni res.

Če si ti tak fanatik in mazohist, da boš na stara leta ali pa lahko tudi na relativno mlada leta se dobro počutil na posledicah "dobrega počutja"...175cm 150kg.


no, ja, saj ne razmišljava različno - "dobro počutje" pomeni tudi zdravo počutje itd ... skratka - verjetno 5 ali 10 kil gor ali dol ... lahk tut kakšno več ...

BMI je pa itak največji blef v zgodovini medicine ... pa to mislim čisto resno.
amritaya 13.07.2011 21:59
Vsak človek je drugačen....jaz sem visok 179 cm in 58 kg med sezono...tudi ko ne treniram pozimi pridem max na 60 kg brez nobenega šparanja (je ko prašiček), ampak pač telo zahteva manj hrane
nejchy 13.07.2011 22:04
eh, sam jamrate kile gor, kile dol.... mam 112kg, pa vsepovsod zlezm hrib, ravnina, pod hrib... ČE JE VOLJA SE VSE DA(počasi pa s užitkom)!!! :) zadnje štiri leta vsako leto po 3000km+, pa tut marsikoga pustim za sabo(po ravnini)... je pa res da je blo tut že 138kg na meni(pred tremi leti) pri 178cm višine... seveda ciljam še nižje, SAM KDOR NI ZADOVOLJEN S SABO TAKŠEN KOT JE, TUDI POTEM NEBO KO BO SHUJŠAL 5,10,15KG(si bo našu pač neki druzga kar mu nau ušeč).... :D 8)
1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI