Parenzana

Domov > Forum > Parenzana

Parenzana

SORTIRAJ PO:
PaPaDiZ 11.07.2011 07:12
A ima kdo kakšen novejši GPS posnetek poti od Buj do Vižinade ? Bi bil zelo vesel če bi mi ga posredoval

Hvala
janja7811 11.07.2011 08:51
PaPaDiZ je napisal:
A ima kdo kakšen novejši GPS posnetek poti od Buj do Vižinade ? Bi bil zelo vesel če bi mi ga posredoval

Hvala

Po kolikem času pa po tvoje zastarajo?
PaPaDiZ 11.07.2011 13:26
janja je napisal:
PaPaDiZ je napisal:

Hvala

No mogoče sem sa malo nerodno izrazil. Vse posnetke, ki sem jih do sedaj našel so bili zelo slabi. S kolegi v službi bi jo radi prevozili in ne bi se rad lovil in iskal pravilno pot. Kako je z oznakami na njeji, se jo da prevozit tudi brez GPS-a???
androfrw 11.07.2011 14:21
PaPaDiZ je napisal:
janja je napisal:
PaPaDiZ je napisal:

Hvala

No mogoče sem sa malo nerodno izrazil. Vse posnetke, ki sem jih do sedaj našel so bili zelo slabi. S kolegi v službi bi jo radi prevozili in ne bi se rad lovil in iskal pravilno pot. Kako je z oznakami na njeji, se jo da prevozit tudi brez GPS-a???

Če pogledaš levo na tej povezavi, boš našel vse podatke, ki jih iščeš. ps. Ali so uporabni na celi trasi, ne vem; od savudrije do buj so točni in na garmin jih normalno prikazuje.
janja7811 11.07.2011 14:58
Bom poiskala dejanski posnetek in dobiš - (2 leti star :) ).
Lahko prevoziš tudi brez GPS-a. Odcepi so več ali manj označeni.
"Triki" mesta po spominu:
- v Bujah od bivše železniške gre originalna trasa preko zdaj dvorišča, kjer sta bila vsaj včasih 2 kar konkretna psa - zato raje par sto metrov po asfaltu v smeri kot za vasi Bibali, Triban in potem desno v gozd (tabla) na pravo traso.
- tik pred Grožnjanom - tunel zaprt - desno navzgor čez hrib
- v Grožnjanu, če greš pogledat vas - iz vasi mimo pokopališča (makedam) in prvi odcep levo gor in pod bivšim mostom nazaj na traso
- v Livadah čez glavno cesto in čez most proti Motovunu - takoj, ko se cesta začne vzpenjati proti Motovunu je označen odcep levo s ceste na traso - edino ta tunel ni bil osvetljen - fajn imet luč, ker je kar dolg, je pa lepa, gladka podlaga
Malo po Motovunu je bilo edino eno križišče takrat neoznačeno (z asfalta dol) -prava je bolj leva varinta ne naravnost k hiši.

Na tem delu (od Motovuna do Vižinade) je kar nekaj usekov, kjer se poleti sonce fajn upre v kamnite stene in pošteno segreje.
janja7811 12.07.2011 10:38
Še GPS trase od Lucije do Poreča - od Vižinade do Poreča je po cesti, ker je bila originalna trasa preveč zaraščena.
http://www. gps-tour.info/sl/92/detail.843 42.html
PaPaDiZ 12.07.2011 10:52
janja je napisal:
Še GPS trase od Lucije do Poreča - od Vižinade do Poreča je po cesti, ker je bila originalna trasa preveč zaraščena.
http://www. gps-tour.info/sl/92/detail.843 42.html

janja, najlepša hvala
derosa 15.06.2012 14:33

Poleti nameravam organizirati kolesarski izlet po paranzani. Od trsta do Hrvašle meje je lepo urejena in sem jo že naštudiral sedaj pa me zanima ali se je kdo ze letos vozil po hrvaški strani, kajti spomladi so jo uredili vsaj tako piše na www.parenzana.net/. V kolikor je me zanima ali je dobro označeno ali moraš biti skavt. Informacije so mi dobrodošle ker bo med udeleženci kar nekaj mlajših članov in nebi rad da se lovimo po hrvaški strani. Kajti do sedaj mi še ni uspelo prevoziti hrvaškega dela
Za vse informacije hvala

Dave 15.06.2012 18:34

Parenzano sem vozil pred enim mesecem in lahko rečem, da je zelo dobro označena tja do Višnjana. Od tam naprej je na novo splanirano in delno urejeno do Poreča. Nekako slediš obcestnim kamnom z izklesano kilometrino. Potrebno bo malo orientacije, ker je pot deloma zaraščena, pa saj, projekt še ni povsem končan. Pot po Hrvaškem delu je po zelo lepi, slikoviti makadamski cesti z nekaj viadukti in tuneli (priporočam svetilko ker niso osvetljeni je kar tricky).
Poleg svetilke močno priporočam vsaj par rezervnih zračnic.
Če bo pa še kaj za vprašat pa kar.
Lp 

Denny 16.06.2012 15:12
@Dave:

... in tuneli (priporočam svetilko ker niso osvetljeni je kar tricky).
Poleg svetilke močno priporočam vsaj par...

Motovun še zdaj nisem pozabil:) brez svetilke sem bil. Sem stopil dol s kolesa in lepo peš, pa roke naprej tiščalsmeh taka trda temasmeh
Me je pa presenetil en tunel že prej (če koga zanima lahko pripopam slikce), ki je bil tako zavit in  izgledal kar dolg. Fak sem mislil, kako pa zdaj naprej. Nič lezem naprej in naenkrat se prižgejo lučismeh WTF??? sredi divjine so naredili sončne celice zunaj, luči, senzor,... Svaka jim čast.

Parenzana mi je ostala v lepem spominu, hrvaški del je super, lepa narava, lep makadam, ga pičiš z veliko hitrostjo. Ne pozabit na dosti tekočine.

stef 16.06.2012 16:22

Na Parenzani se skoraj ni mogoče izgubiti. Poleg tega, da je označena, je zelo prepoznavna po enakomernih zavojih in blagih vzponih in spustih. Težava lahko nastane v mestih ko je originalna trasa prekinjena, ozake do nadaljevanja trase pa skromne. Lahko se tudi spregledajo. Zato je GPS lahko zelo uporaben, če kdo ne pozna mest, skozi katere gre Parenzana.

Iz Trsta do Škofij originalne trase ni. Vozi se po ulicah. Odsek od Milj do meje je v fazi urejanja.
Skozi Slovenijo vzorno urejeno. Večinoma asfalt.
Na Hrvaškem solidno urejeno, večinoma makadam. Primerno za MTB ali treking. Od Vižinade do Poreča na sveže posuto s precej grobim materialom. Ker še ni utrjeno, je primerno le za MTB.

Prevozil s sodelavci pred tednom. Toliko je star tudi posnetek.
Glej: prvi dan in tretji dan!
Pozor! V predelu med Savudrijo in Bujami nismo šli točno po trasi. Odsek Vižinada-Poreč nismo prevozili. Tudi Trst-Škofije ne.

POGLED S KOLESA

Lp

stef 16.06.2012 17:00

Na dnu bloga sem dodal še en očiščen GPS track od Škofij do Vižinade.
POGLED S KOLESA

Lp

Bunko 87 26.06.2012 14:11

Prevozil kompletno Parenzan traso iz Škofij do Poreča.Nato pa do Vrsarja na zaslužen odih v kamp.Super izkušnja priporočam vsakemu ki mu je všeč vojn po gramozu. :)

VILI63 26.06.2012 15:02
@Bunko 87:

Prevozil kompletno Parenzan traso iz Škofij do Poreča.Nato pa do Vrsarja na zaslužen odih v kamp.Super izkušnja priporočam vsakemu ki mu je všeč vojn po gramozu. :)

Lepo,bravo.

A imaš slučajno kak trek za GARMIN?

Bunko 87 26.06.2012 17:27

Vili 63 nimam nič za Garmina, kar sem mel je bilo voda, frutabele,karta trase ki sem jo dobil v Tic Koper ter ogromno volje.Drugači je trasa zelo lepo označena ni šans da se zgubiš.

KoloJeZakon 04.11.2013 16:10

Že dolgo nič napisanega o Parenzani. Verjamem, da je tema še marsikomu aktualna, saj je jesen idealen čas, ko se jo lahko prevozi, medtem ko je drugje po Sloveniji že bistveno bolj mrzlo.

Z ekipo smo jo prevozili čez krompirjeve praznike (31. okt - 2. nov), vse od Trsta do Poreča, nazaj pa ob obali preko Umaga. Vreme je bilo fenomenalno, tudi v soboto nas ni pralo, trasa pa je urejena vse od izliva reke Osp v morje med Miljami in Trstom, pa do končne postaje v Poreču. Torej tudi italijanski del, kjer več ni potrebno na mejnih prehod v Škofijah, ampak se lahko zapeljete čez mejo po asfaltni kolesarski stezi. Po moje celotne trase do centra Trsta ni možno obnoviti, saj so italijani za potrebe pristanišča na delu, kjer je potekala trasa, postavili kontejnerje in bodeče žice. Kot kaže, je kompromis za do centra pot FVG-2, po katri pa se nismo odpravili, saj poteka po pločnikih in do centra 100 x prečka cesto. GPX z natančnim celotnim potekom Paranzane se drugače nahaja na tej povezavi, zelo dobro pa je označena tudi v naravi, zato ga boste potrebovali zgolj izjemoma.

Navdušijo lepi ragledi iz, za namen kolesarske proge, narejenih opazovalnic, največji užitek pa je po mojem mnenju spust od Grožnjana do Livad.

Vauko 04.11.2013 16:19

Jaz sm bil 2010 na maratonu prav iz postaje v Trstu pa do vižinade, samo je bil hrvaški del zelo slabo urejen, v tunelih so ble take skale, dobesedno, da te dol strese, pa tudi ostali del je bil slabo urejen, zato me zanima kako je sedaj, ko ste bli a je kej bolj urejeno, kot je bilo takrat? in ali je očiščeno prav do Poreča?

TEX 04.11.2013 16:20

Kaj veš kolk višincev je na trasi cele poti?

g0dfather 04.11.2013 18:39
Na endomondo in ride with gps sem se nekaj mučil in naredil traso. Drugo leto spomladi jo stestiram. Če jo bo kdo prej mi lahko pove ali sem kje zalutal...
Vauko 04.11.2013 20:55

www.parenzana.net/si/karta_gp s

KoloJeZakon 04.11.2013 23:15

Skupnih višincev na mojem števcu bilo nekaj malega pod 1.400 metrov; glavnino predstavljata dva vzpona med mejnim prehodom in Grožnjanom ter Motovunom in Vižinado. Oba sta precej položna, vendar se vlečeta vsak po kar skoraj 20 km. To je zelo očitno na skici iz povezave, ki jo posreduje Vauko.

Zares grobo kamenje v dveh ali treh tunelih pod Završjem, kjer so najbolj zgoščeni, je še kar prisotno, ostali makadam je pa dokaj vredu. Mogoče nekoliko slabši je še na vzponu med Motovunom in Vižinado, od tam naprej do Poreča pa so predvsem poljske poti. Če greste na traso z gorskim kolesom, ne bi smeli imeti težav. Predvsem, če za prtljago uporabite nahrbtnik. Če pa so to torbe na prtljažniku, jih lahko še kar precej trese.

G0dfather, kar se tiče pa gpx-a, je pa tale testiran in je preverjeno zelo zanesljiv. Vendar kot povedano, ko ste enkrat na trasi, so oznake zelo temeljite, zato ga boste uporabili le izjemoma. 

g0dfather 04.11.2013 23:45

G0dfather, kar se tiče pa gpx-a, je pa tale testiran in je preverjeno zelo zanesljiv. Vendar kot povedano, ko ste enkrat na trasi, so oznake zelo temeljite, zato ga boste uporabili le izjemoma. 

hvala, bom uporabil....

speci 19.08.2014 13:48

Ima mogoče kdo kaj letošnjih vtisov z Parenzane,glede prevoznosti in urejenosti.

bajker99 19.08.2014 15:38

Pred 10 dnevi super, sicer malo blatna, ker je bilo po dežju drugače pa

super.

Potrorož Poreč 84 km in še 50 nazaj čez Buje.

Uživajnasmeh

KoloJeZakon 19.08.2014 16:18

Pot je prevozna in urejena, če je po dežju, kot pravi bajker, je na hrvaški strani lahko nekaj blata. Tam je namreč praktično ves čas makadam.

Če rabiš podroben potek poti GPX dobiš npr. na tej strani: www.drustvo-raketa.com/mtb-pr imorska.html, sicer pa je do Vižinade tudi zelo dobro označena, od tam naprej pa v kakšnem križišču mogoče ne najbolj, zato GPX ne bo odveč...

MatMat 19.08.2014 22:47

Da ne odpiram nove teme, me zanima naslednje...

V planu imam združiti kolesarsko pot od Kozine do Trsta in Parenzano. Trsta ne poznam najbolje, GPS navigacije (razen na telefonu) tudi nimam, zato me zanima kako je Trst prepleten s kolesarskimi stezami. Rad bi namreč našel čim manj prometno pot do priključka s Parenzano oz. do Škofij. Potem naprej ni nobenega problema...
Torej, Primorci/Primorke (in ostali), please help me mežik. Hvala!

KoloJeZakon 20.08.2014 00:19

Dobro vprašanje. Te kraje sem kar dobro raziskal in se okoli tega tudi kar precej pozanimal, zato v nadaljevanju kratko pojasnilo.

Rosandra je čudovita pot od Kozine do skoraj centra Tsta, kjer pa se ob obeležju Giordano Cotturju, italijanskem kolesrju, rojenemu v Trstu, po katerem je tudi poimenovana, konča. In to dobesedno. Vsepovsod okoli je namreč tržaška prometna divjina.

Do izhodišča Parenzane (pri izlivu reke Osp v morje) je možnih več poti, vendar vodijo po običajnih in precej prometnih cestah. Nekako najbližjo in po mojem mnenju optimalno, sem zrisal na tej povezavi. Greš mimo pokopališča in čimprej na Via Flavia, potem pa na enosmerno Via di Trieste, nakar prideš do izliva reke (prej potoka) Osp. Na določenih delih te poti se sicer pojavljajo oznake FVG-2, ki naj bi kolesrja od Parenzane vodile v center Trsta in/ali nazaj, vendar jih je premalo za dosledno vodenje, zato hitro prideš do križišča, kjer ne boš vedel kam naprej. Če bi želel v nasprotno smer, je zaradi enosmerne Via di Trieste ista pot speljana nekoliko drugače.

Kratica FVG pomeni Frulia Venezia Giulia (Furlanija Julijska Krajina), pot št. 2 pa je za "kolesarsko" pot Ciclovia del mare Adriatico. Dejansko gre za pot, ki so jo označevali v sklopu projekta Interbike, vendar pa gre za traso, ki poteka po običajnih cestah.

Ko se prebiješ do izhodišča Parenzane, je vse lažje in naprej gre tekoče. Povezavo do poti pa sem že posredoval v prejšnjem postu.

Prebijanje čez prometno đunglo od ene do druge poti je torej nujno zlo, sicer pa svetujem, da te to ne odvrne od vožnje po obeh poteh, ker sta zares lepi in vredni obiska.

ANBO 20.08.2014 19:44
@speci:

Ima mogoče kdo kaj letošnjih vtisov z Parenzane,glede prevoznosti in urejenosti.

Obvezno moraš imeti naglavno lučko, saj je v predorih trda tema, razsvetljava pa že nekaj let ne dela.

MatMat 20.08.2014 20:58
@KoloJeZakon:

Dobro vprašanje. Te kraje sem kar dobro raziskal in se okoli tega tudi kar precej pozanimal, zato v nadaljevanju kratko pojasnilo.

Rosandra je čudovita pot od Kozine do skoraj centra Tsta, kjer pa se ob obeležju Giordano Cotturju, italijanskem kolesrju, rojenemu v Trstu, po katerem je tudi poimenovana, konča. In to dobesedno. Vsepovsod okoli je namreč tržaška prometna divjina.

Do izhodišča Parenzane (pri izlivu reke Osp v morje) je možnih več poti, vendar vodijo po običajnih in precej prometnih cestah. Nekako najbližjo in po mojem mnenju optimalno, sem zrisal na tej povezavi. Greš mimo pokopališča in čimprej na Via Flavia, potem pa na enosmerno Via di Trieste, nakar prideš do izliva reke (prej potoka) Osp. Na določenih delih te poti se sicer pojavljajo oznake FVG-2, ki naj bi kolesrja od Parenzane vodile v center Trsta in/ali nazaj, vendar jih je premalo za dosledno vodenje, zato hitro prideš do križišča, kjer ne boš vedel kam naprej. Če bi želel v nasprotno smer, je zaradi enosmerne Via di Trieste ista pot speljana nekoliko drugače.

Kratica FVG pomeni Frulia Venezia Giulia (Furlanija Julijska Krajina), pot št. 2 pa je za "kolesarsko" pot Ciclovia del mare Adriatico. Dejansko gre za pot, ki so jo označevali v sklopu projekta Interbike, vendar pa gre za traso, ki poteka po običajnih cestah.

Ko se prebiješ do izhodišča Parenzane, je vse lažje in naprej gre tekoče. Povezavo do poti pa sem že posredoval v prejšnjem postu.

Prebijanje čez prometno đunglo od ene do druge poti je torej nujno zlo, sicer pa svetujem, da te to ne odvrne od vožnje po obeh poteh, ker sta zares lepi in vredni obiska.

@KoloJeZakon:

Tale odgovor na moje vprašanje si pa zasluži vse pohvale!!! Več kot odlično!
Uf, vidim da Trst ni preveč kolesarjem prijazno mesto. Malo sem se sprehodil po ulicah s pomočjo Google Earth-a, pa so povsod le enosmerne ulice, en kup motorjev, kolesarskih stez pa je le za vzorec. Ugotavljam da je Ljubljana kolesarska meka napram Trstu nasmeh 

To me ne bo odvrnilo od izvedbe moje ideje, bo pa očitno hud urbano-orientacijski zalogaj kul

Vauko 06.03.2016 11:37

Pozdravljeni, glede na to, da letos z partnerko načrtujeva kolesarski dopust, ki bo vključil tudi Parenzano, me zanimajo informacije v zvezi z prevoznostjo le te od Vižinade do Poreča, če ima kdo kake frišne informacije. Hvala.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI