Posavje in okolica

Domov > Forum > Posavje in okolica

Posavje in okolica

SORTIRAJ PO:
TajaBella 18.07.2011 14:21
Ve kdo za kašno lepo kolesarsko turo po Posavju ali tja bolj proti Podsredi, Posotelju itd... Da ni preveč prometa, da je lepa narava, mogoče še kakšna znamenitost na poti. Pa da je pot primerna za treking kolo.
maxi 19.07.2011 19:33
živio, ne vem, kakšne ture delaš. Pojdi na 6.stran tega dela foruma in boš našel moj opis Rekreativca na poti Brežice-Podsreda. Lepa tura gre tudi skozi Brestanico, največ prometa pa samo na relaciji Brestanica - Krško po kranjski strani.
Če se nameniš proti Brežicam, boš našel kar nekaj lepih mirnih poti, npr. Brežice-Kostanjevica-Smednik -Raka-Studenec-Impoljca in nazaj protiBrestanici. Naneslo bo cca 70 km z lepim razgledom po posavski pokrajini.
maxi 19.07.2011 19:52
Pa še ena, ko smo bolj leni za v hribe: Brežice- Kostanjevica-zaviješ za Smednik- na križišču za Smednik pa na levo stran proti Šmarješkim Toplicam. Lahko zaviješ v Šmarješke ali pa nadaljuješ do Otočca. Nazaj pa lepo v Krško in domov. Glavne ceste proti Brežicam se vedno izognem in zavijem na mostu v Krškem desno pod most in mimo celuloze in nuklearke, potem pa mimo žel.postaje Libna še naprej desno skozi vasi. Ven prideš na ravnem odseku za Brežice. V Brežicah pa skozi Šentlenart takoj pred žel.postajo desno in prideš ven pri stadionu.
map 19.07.2011 21:14
Za vse ki kolesarite po posavju in okolici je tu en koristen vodnik

http://www.posa vjeonbike.com/vodnik.htm

Lahko ga naročite pri avtorju, mislim pa da ga tudi trgovina maraton Brežice prodaja. Je pa olična zadeva.
matejC 19.07.2011 21:25
Meni je všeč tura KK, Senovo, Bohor, Lisično, Kozje, Bistrica ob Sotli, Bizeljsko, Brežice, KK, malo daljša, ni pa veliko prometa.
TajaBella 20.07.2011 12:13
Ojoj na Bohor pa zaenkrat hodim še peš :D Ampak zna pridet tudi s kolesom kdaj na vrsto. Glede na to, da sem bolj za po ravnini, sem razmišljala, da bi se odpravila kar na Kostanjevico. Pa bo treba najti kakšne "obvoze" mimo glavnih cest, da me že prvič kdo ne zbije, ker se v naših koncih ljudje radi hitro furajo.
programer 20.07.2011 14:01
Ta je tudi lepa progra: brestanica - krško - zdole - zg. pohanca - oklukova gora - sromlje - pavlova vas - pišece - bizeljsko - orešje na bizeljskem (skozi grad) in nazaj v Brestanico. Ali pa nadaljuješ naprej na Bistrico ob sotli - podsreda - koprivnica - veliki kamen - senovo in zaključiš v Brestanico. Od Krško pa do Orešje je zelo zelo malo prometa. Seveda če rada voziš hriboviti del.
ooo 20.07.2011 14:05
TajaBella je napisal:
Ojoj na Bohor pa zaenkrat hodim še peš :D Ampak zna pridet tudi s kolesom kdaj na vrsto. Glede na to, da sem bolj za po ravnini, sem razmišljala, da bi se odpravila kar na Kostanjevico. Pa bo treba najti kakšne "obvoze" mimo glavnih cest, da me že prvič kdo ne zbije, ker se v naših koncih ljudje radi hitro furajo.

jaz sem šel včeraj prvič v življenju s kolesom na Bohor in sem bil zelo presenečen, ker je skos do vrha tak lep asfalt. Pa tudi cesta se lepo vzpenja ni nekih ekstremnih odcepov vmes. Sem prišel na vrh sem se takoj spustil v dolino, da sem šel še enkrat, tako, da v prihodnje se bom večkrat odpravil tja.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI