Gume za specialko

Domov > Forum > Gume za specialko

Gume za specialko

SORTIRAJ PO:
ozo1 19.07.2011 06:40
Sm rekreativec in v zadnjih treh sezonah sm prevozu +8000KM na sezono katere gume priporocate,da bi zdrzale cca te km?zanimajo me pa tud kakšne feltne,ce ma kdo kaj za ponudit?(aluminjaste lahk komplet z gumami) :roll:
fuego 19.07.2011 07:36
Dvomim da bo ta guma zdržala 8000Km. Sam sem si jih nabavil, vendar naredim največ 4000Km na sezono. Imam raje dober oprijem kot dolgo življensko dobo. Sem lansko leto kupil Force/Attack in po cca. dobrih 3000Km je zadnjo gumo že čist pobral in bom moral menjat, ker so te gume precej mehke. Dolgo ti bo zdržala kakšna trša guma kot npr. Vittoria Pro 2/3, katere je vozil tudi Baloh na RAAM-u.
JC29 19.07.2011 08:33
Za trening gumo oz. če jo hočeš imet za čimveč kilometrov, potem defenitivno Vittoria Rubino Pro II/III. Zelo vzdržljiva in neprebojna, vendar gre to malo na račun oprijema. Dočim tabularjev, ne kupim drugega kot Conti.
pene 19.07.2011 08:41
jaz imam za prodat Mavic Aksium black l. 2010 s Shimano račno (brez kasete), vožene 2000 km. Na njih so belo/črne Vittoria Rubino pro3, kupoljene pozimi, ki pa so vsega skupaj prevozile dobrih 500 km. Vse skupaj dam za 100 eur in pir
ozo1 19.07.2011 08:50
pene,kje se da to zadevo videt,pa če imas kaj slik? :lol:
pene 19.07.2011 09:10
ozo1 je napisal:
pene,kje se da to zadevo videt,pa če imas kaj slik? :lol:


Ljubljana (Vič oz. po dogovoru), fotografije pa ti lahko pošljem popoldan
ozo1 19.07.2011 09:14
zmejen :)
Urky 19.07.2011 09:25
slavko1 je napisal:
Continental Grand Prix 4000s!
<span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://www.peloton .si/index.php?productID=2723&q uot;>http://www.peloton.si/ index.php?productID=2723</a ></span>


tud i jaz se podpišem pod to, zelo zadovoljen in dober oprijem. Trenutno mam 3000km v tej sezoni s to gumo in so odlične. Seveda se da pa dobit ceneje kot pri peloton.si.... lp :) :)
androfrw 19.07.2011 09:34
Urky je napisal:
slavko1 je napisal:
Continental Grand Prix 4000s!
<span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://www.peloton .si/index.php?productID=2723&q uot;>http://www.peloton.si/ index.php?productID=2723</a ></span>


tud i jaz se podpišem pod to, zelo zadovoljen in dober oprijem. Trenutno mam 3000km v tej sezoni s to gumo in so odlične. Seveda se da pa dobit ceneje kot pri peloton.si.... lp :) :)


+1 Dober kompromis med oprijemom in obrabo. Naredil z enim kompletom 6k km in plašča sta še vedno v dobrem stanju. JB center jih ima sedaj v akciji.
Zajebanec 19.07.2011 09:41
Boljše gume od te ni. 8)
alesko05 19.07.2011 09:45
Schwalbe Durano naj bi zdržale tud do 10.000
fuego 19.07.2011 10:15
androfrw je napisal:
Urky je napisal:
slavko1 je napisal:
Continental Grand Prix 4000s!
<span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://www.peloton .si/index.php?productID=2723&q uot;>http://www.peloton.si/ index.php?productID=2723</a ></span>


tud i jaz se podpišem pod to, zelo zadovoljen in dober oprijem. Trenutno mam 3000km v tej sezoni s to gumo in so odlične. Seveda se da pa dobit ceneje kot pri peloton.si.... lp :) :)




+1 Dober kompromis med oprijemom in obrabo. Naredil z enim kompletom 6k km in plašča sta še vedno v dobrem stanju. JB center jih ima sedaj v akciji.


Js sem jih nabavil pri JB. Upam, da bodo res tolk zdržale. Force/ Attack so sicer dobre gume a kaj ko jo hitr pobere, zato bom letos probal 4000s.
vwgolf5 19.07.2011 10:25
Zajebanec je napisal:
Boljše gume od te ni. 8)


Se podpišem!! :D

Continental-ke pa tko tko....jaz nisem preveč zadovoljen z njimi..
fuego 19.07.2011 10:42
Continentalke so super gume.
vwgolf5 19.07.2011 10:55
fuego je napisal:
Continentalke so super gume.


Se mi je že parkrat zgodilo, da ko sem šel po klancu navzdol in začel zavirat, mi je zadnji konec šel počez in če ne bi pravilno odreagiral, bi se hitro znašel na tleh oz. pod nasproti vozečim avtomobilom......sem bilj bolj siguren z michelin-kami....
slavko1 19.07.2011 11:04
He he, pa smo spet tam. :mrgreen: Vsak vleče na svojo stran. No Continentalke sem prvo zato omenil, ker jih vozim jaz. Toda pomembno je pomojem tisto tadrugo. In to je, da opažam da jih vozi tudi veliko drugih kolesarjev (prav te ki sem omenil)!!. Tako na rundah, opazil sem tudi na Kranjski dirki, da so jih nekateri imeli.

Lani ko sem kupil kolo, sem gori dobil Schwalbe Durano! Te so bile zanič, v mokrem niti približno niso tako prijemale, kot te ki jih imam sedaj. Skratka odsedaj bom vedno kupoval te Continental 4000s, ali pa še kaj boljšega od te firme. Ja sem prebral, da naj bi morale zdržati 8000km. To koliko guma zdrži, je pomojem tudi odvisno od tega kje se vozi, ter kako. Tako da tudi če jih menjamo po 6000 km, se pomojem svet nebo podrl.

Da guma zdrži 10.000 km, to je pomojem že res veliko. Vprašanje pa je, koliko smo pripravljeni dati za eno gumo. Da bi Schwalbe Durano zdržal tudi 10.000 km, v ta podatek kar pošteno dvomim. Evo sedaj se bo pa še težje odločil, katero gumo bi kupil. :mrgreen: :mrgreen: Pomojem bo moral to možakar kar sam ugotoviti, kajti očitno je da imamo različn slog vožnje, nekaterim ustrezajo ene gume, drugim druge, spet tretjemu nekaj tretjega.
boyan64 19.07.2011 11:12
slavko1 je napisal:
He he, pa smo spet tam. :mrgreen: Vsak vleče na svojo stran. No Continentalke sem prvo zato omenil, ker jih vozim jaz. Toda pomembno je pomojem tisto tadrugo. In to je, da opažam da jih vozi tudi veliko drugih kolesarjev (prav te ki sem omenil)!!. Tako na rundah, opazil sem tudi na Kranjski dirki, da so jih nekateri imeli.

Lani ko sem kupil kolo, sem gori dobil Schwalbe Durano! Te so bile zanič, v mokrem niti približno niso tako prijemale, kot te ki jih imam sedaj. Skratka odsedaj bom vedno kupoval te Continental 4000s, ali pa še kaj boljšega od te firme. Ja sem prebral, da naj bi morale zdržati 8000km. To koliko guma zdrži, je pomojem tudi odvisno od tega kje se vozi, ter kako. Tako da tudi če jih menjamo po 6000 km, se pomojem svet nebo podrl.

Da guma zdrži 10.000 km, to je pomojem že res veliko. Vprašanje pa je, koliko smo pripravljeni dati za eno gumo. :lol: Da bi Schwalbe Durano zdržal tudi 10.000 km, v ta podatek kar pošteno dvomim. Evo sedaj se bo pa še težje odločil, katero gumo bi kupil. :mrgreen: :mrgreen: Pomojem bo moral to možakar kar sam ugotoviti, kajti očitno je da imamo različn slog vožnje, nekaterim ustrezajo ene gume, drugim druge, spet tretjemu nekaj tretjega.


Jaz imam tudi te kot Slavko. Sedaj imam z njimi narejeno cca.3500km in se mi zdijo še vedno kot nove.
Za povprečnega rekreativca so popolnoma taprave... :mrgreen:

Kakšen pa je oprijem na mokri cesti , pri hitrosti 70km+ v ovinke navzdol....me pa ne zanima... :mrgreen:
slavko1 19.07.2011 11:16
No jest sem jih lani menjal po nekje 6000km. Samo sem se vozil tudi po makedamu. :lol: Letos sem moral že zgodaj spomladi prvo zamenjati (prednjo), sem na kolesarski stezi nekaj zadel, in je kasneje nastala pri strani luknja. Tako da za latos bo zagotovo mir.
bernardo 19.07.2011 11:19
Zajebanec je napisal:
Boljše gume od te ni. 8)


Lahko poveš katere gume so to? Iz slike se ne razbere. Hvala.
slavko1 19.07.2011 11:20
No jest sem jih lani menjal po nekje 6000km. Samo sem se vozil tudi po makedamu. :lol: Letos sem moral že zgodaj spomladi prvo zamenjati (prednjo), sem na kolesarski stezi nekaj zadel, in je kasneje nastala pri strani luknja. Tako da za latos bo zagotovo mir.

Tisto glede mokre ceste ter 70kmh., to naj se bolj sprašujejo tekmovalci. :D Lani sem s tistim Duranom izpod Krvavca doli komaj vozil nekaj okoli 25kmh., v močnem nalivu. Nobenega oprijema! Potem sem sprobal še te takoj ko sem jih kupil, in je šlo isto v močnem nalivu čez 40kmh. Je prodajalec iz A2U v Tacnu kar prav imel, da je to guma tudi za extremno mokre podlage. 8) Seveda pa pretiravati ravno ne gre. Tiste ki sem jih dobil na specialke, tiste bi morale prepovedati za začetnike na specialkah. Guma za suho cesto, čim je pa malo mokro, si pa že v težavah. Take so pač moje izkušnje.

Zato bi bilo fajn, da ko se kupi kolo, da se tudi pogleda v kaj imamo obutega. Če bi jaz takrat to vse vedel kaj sem opazil kasneje, bi že ob nakupu kolesa, zagotovo prvo menjal gume.
JC29 19.07.2011 11:26
bernardo je napisal:

Lahko poveš katere gume so to? Iz slike se ne razbere. Hvala.


Michelin ProRace 3... guma s serijsko napako :mrgreen: :mrgreen: :lol:
ozo1 19.07.2011 11:55
ve mogoce gdo kje se,da dobit ugodno schwalbe Durano? :idea:
Kevo 19.07.2011 11:57
fuego je napisal:
androfr w je napisal:
Urky je napisal:
slavko1 je napisal:
Continental Grand Prix 4000s!
<span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://www.peloton .si/index.php?productID=2723&q uot;>http://www.peloton.si/ index.php?productID=2723</a ></span>


tud i jaz se podpišem pod to, zelo zadovoljen in dober oprijem. Trenutno mam 3000km v tej sezoni s to gumo in so odlične. Seveda se da pa dobit ceneje kot pri peloton.si.... lp :) :)




+1 Dober kompromis med oprijemom in obrabo. Naredil z enim kompletom 6k km in plašča sta še vedno v dobrem stanju. JB center jih ima sedaj v akciji.


Js sem jih nabavil pri JB. Upam, da bodo res tolk zdržale. Force/ Attack so sicer dobre gume a kaj ko jo hitr pobere, zato bom letos probal 4000s.


js mam dobre izkušnje povprečna je šla gor, pa oprijem v suhem je zakon. dež me je do sedaj 2x dobil od tega 1padec na beli črti in po 3k km še ni defektov :lol:
MKC 19.07.2011 12:43
JC29 je napisal:
bernard o je napisal:

Lahko poveš katere gume so to? Iz slike se ne razbere. Hvala.


Michelin ProRace 3... guma s serijsko napako :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Kaj pa je narobe z njo?
pene 19.07.2011 13:13
MKC je napisal:
JC29 je napisal:
bernard o je napisal:

Lahko poveš katere gume so to? Iz slike se ne razbere. Hvala.


Michelin ProRace 3... guma s serijsko napako :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Kaj pa je narobe z njo?


Meni so zdržale vsega 2000 km
palcica 19.07.2011 13:18
men so pa cool, so mi zdrzale cca 5k. Pa mogoce bi se kej, sam sem jo mal prevec pozlajfal pa ni bla pol za nkamor.
ozo1 20.07.2011 17:21
pene je napisal:
jaz imam za prodat Mavic Aksium black l. 2010 s Shimano račno (brez kasete), vožene 2000 km. Na njih so belo/črne Vittoria Rubino pro3, kupoljene pozimi, ki pa so vsega skupaj prevozile dobrih 500 km. Vse skupaj dam za 100 eur in pir
Lp.Pene mi lahk pokazes slike teh plasčev,ki jih prodajaš? :lol:
bike1 20.07.2011 17:37
Glede na to da je govora o gumah me zanima če mogoče kdo ve kako se montira veloflex extreme, glede na smer vrtenja , ker na tubularju ni oznake. :?:

Z 4000s sem peljal z Rogle v močnem dežju (skoraj) na polno pa ni blo nobenga problema. 8)
pene 20.07.2011 19:02
ozo1 je napisal:
pene je napisal:
jaz imam za prodat Mavic Aksium black l. 2010 s Shimano račno (brez kasete), vožene 2000 km. Na njih so belo/črne Vittoria Rubino pro3, kupoljene pozimi, ki pa so vsega skupaj prevozile dobrih 500 km. Vse skupaj dam za 100 eur in pir
Lp.Pene mi lahk pokazes slike teh plasčev,ki jih prodajaš? :lol:


Tukaj je link, sicer pa imaš od včeraj tudi pm:)
https://picasaweb.g oogle.com/11123935104466824098 8/MavicAksiumRaceRubinoPro3?au thkey=Gv1sRgCLTo1uDToPyvag
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI