6. kolesarski vzpon na PASJO RAVAN (Pokal Polanskih Puklov)

Domov > Forum > 6. kolesarski vzpon na PASJO RAVAN (Pokal Polanskih Puklov)

6. kolesarski vzpon na PASJO RAVAN (Pokal Polanskih Puklov)

SORTIRAJ PO:
NikS 27.07.2011 20:38
Prva izmed štirih dirk za letos novooblikovani POKAL POLANSKIH PUKLOV, to je vzpon na Stari vrh, je za nami.

Naslednjo soboto 7.8.2011 sledi druga dirka, 6. kolesarski vzpon na Pasjo ravan (Lučine, Polhograjsko hribovje).

Več v naslednjih dneh!

Miha, beseda je tvoja!
tedl 27.07.2011 21:16
Sobota? Nedelja?
NikS 28.07.2011 08:04
Se oproščam, VZPON NA PASJO RAVAN je v NEDELJO 7.8.2011!!!
NikS 01.08.2011 19:17
Čez vikend se je okoli Lučin (kot najbrž vsak poletni vikend) vozilo mnogo kolesarjev, najbolj priljubljena smer je iz smeri Horjula, za lokalce pa tudi iz Žirov-Smrečja.

Če se torej dan po jutru pozna, potem bo v nedeljo v Lučinah oz. na Pasjo ravan kar pestro.
rusbike 01.08.2011 19:23
kakšen pa je kaj profil tega vzpona?
Ruzanc 02.08.2011 23:07
rusbike je napisal:
kakšen pa je kaj profil tega vzpona?


to tudi mene zanima... če je kje kaj več podatkov o sami progi...
NikS 05.08.2011 18:21
Dodatne informacije o progi lahko dobite pri vodji dirke (Miha Oblak, 040/974-625).
mihaob 05.08.2011 20:20
vreme kot kaze bo soncno.tk da ste lepo vabljeni.
pirr 05.08.2011 20:30
Miha saj te nihče ne sprašuje o vremenu. Odgovori raje na vprašanja o profilu. Koliko je strm vzpon. Ali se klanec enakomerno dviga. Daj kaj več podatkov te prosim tudi jaz.
mpm 05.08.2011 21:12
Vzpon je dolg 7,5 km in je asfaltiran. Višinska razlika je po podatkih iz razpisa 350m, kar pomeni, da je povprečni naklon 4,7%. To je nekoliko dvignjena ravnina. Vzpon je po začetnem spustu dokaj konstanten in enakomeren. Soliden čas vožnje je pod 20'. Startnina je 15€, kar znese 2€ na km. Start je ob 10h.
leopardTrek 07.08.2011 14:38
evo moji vtisi:
organizacija solidna, predvsem me je veselilo, da je bila pred 12. uro že podelite in da so bili rezultati zelo hitri. malo me moti dolžina vzpona, ki je prekratek...Lahko bi postavili štart spodaj v dolino, kjer je štart tudi dirke za gorsko preizkušnjo z avtomobili...tako bi dobili lep in tudi malo daljši vzpon;)
danijel84 07.08.2011 15:28
se da kje rezultate dobit??
Scalatore 07.08.2011 16:02
Organizacija DOBRA, bila bi odlična če ne bi avto v grupo priletel. :/
Me zanima kje se bo dalo videt video od unga, ki je iz avta snemal?
strojnik 07.08.2011 18:14
upam ,da me je posnel, ko sem se postavu na prvo kolo :lol:
mpm 07.08.2011 21:21
Organizacija tekme se mi ne zdi v redu, ravno nasprotno. To, da je avto zapeljal nasproti kolesarjem in sredi kolone zaprl celo cestišče in da je avto, ki bi moral voziti spredaj, potem vozil na sredini in oviral kolesarje, se mi zdi nedopustno in taka tekma sploh ni regularna. Sam sem moral sestopiti s kolesa in počakati, da se je avto umaknil toliko, da sem peš prišel mimo njega, prva skupina, ki sem ji sledil in se je prebila mimo avtomobila, še preden se ja ta postavil "pošrek", se je med tem že oddaljila za kakih 150 m.
Tudi to jim ni ravno v čast, da za 15€ startnine niso ponudili ničesar, razen prevelike tretjerazredne majice, ki je dobra le za "šravfanje v garaži" in makarone s skrbno odmerjeno omako in da ni bilo niti na cilju niti ob povratku na voljo nobene pijače, razen če si jo kupil - tudi vodo! (1,5€ 0,5l)
Za naslednje leto sem to dirko že črtal iz seznama, tudi moj konkurent v kategoriji je vidno razočaran zapustil prizorišče takoj po povratku, čeprav je dosegel 2. mesto.
Ker po izkušnjah iz preteklih let tudi na Javoču ni dosti bolje, čeprav izžrebajo simbolične nagrade, sem tudi to tekmo črtal, čeprav sem se sprva veselil nove ideje PPP. Raje bom šel tisti dan na Roglo, kjer je vsaj spodobna tekma.
Helios 07.08.2011 21:47
<table class="bb-quote" cellspacing="1"> <tr><td class="title">mp m je napisal:</td></tr> ;<tr><td class="content"> Ker po izkušnjah iz preteklih let tudi na Javoču ni dosti bolje, čeprav izžrebajo simbolične nagrade, sem tudi to tekmo črtal, čeprav sem se sprva veselil nove ideje PPP. Raje bom šel tisti dan na Roglo, kjer je vsaj spodobna tekma.</td></tr>& lt;/table><br /><br />Ker gre za objave na forumu, ki so javne, prosim, da obrazložiš, kaj je bilo v preteklih letih narobe na vzponu na javorč, da bomo to popravili. Od ljudi, ki preko forumov širijo slabo reklamo pričakujem, da svoje pripombe sporočijo organizatorju. Teh v 7 letih praktično ni bilo.<br /><br />Kdor je že kdaj organiziral kakšno prireditev, ve, koliko časa, dela in denarja je potrebno vložiti, da na koncu vse poteka čim bolj idealno. Na dirki na Javorč (kjer vse poteka na ravni prostovoljcev) je vsa leta organizirana nujna medicinska služba z reševalnim vozilom, ceste (tako državna kot lokalna) so zaprte in kolesarji hvala bogu še niso naleteli na neprevidne voznike med tekmovanjem. Tam, kjer je ob trasi več domačij je zapora ceste še poseben zalogaj. Na Pasji Ravni se je k sreči vse dobro izteklo. Na Javorč je vsako leto tudi ozvočenje, odlična časomerilska ekipa ter prehrana - testenine. Prvo leto je bil divjačinski golaž, a se med kolesarji ni prijel. Sedaj ponujamo testenine, čaj, napitek, kruh - možen je repete in vse to je všteto v prijavnini, ki je bila prva leta tako nizka, da je bila ob nižji udeležbi tudi negativna bilanca. Brez sponzorjev takšne prireditve ni mogoče izpeljati, saj prijavnina pokrije le del stroškov. Kar se majic tiče so bile na Javorču vsa leta izredno kvalitetne, kar pomeni tudi dražje kot običajno. Po tekmovalnem delu je bilo vsako leto tudi žrebanje praktičnih nagrad. Nekatere so manjše vrednosti, druge večje (kolesarski dresi, kolesarska oprema ipd.).<br /><br />Upam, da se čez 13 dni vidimo na vzponu na Javorč.
mpm 08.08.2011 10:15
Opravičujem se, če sem bil zaradi slabe volje po tekmi na Pasjo ravan nekoliko krivičen tudi do tekme na Javorč. Glede na katastrofalno stanje v Lučinah, ko si še vodo moral plačati po 1,5€, da si se vsaj zasilo rehidriral, da vsega ostalega ne ponavljam, moram priznati, da je pri tekmi na Javorč vseeno dosti bolje, čeprav glede na precej visoko startnino ni ravno idealno. Tu je resnično boljša hrana po tekmi, pijače je tudi nekaj, majice so kvalitetnejše in nekaj je tudi nagrad. Kolesarji se zavedamo, da je organizacija tekme zahtevna stvar in da tudi nekaj stane, zato nekoliko višjo startnino toleriramo, če vidimo, da se je organizator vseeno potrudil in ponudil udeležencem, kolikor je bilo mogoče.<br />Taki ekstremni primeri, ko pa imaš občutek, da tekmo organizirajo samo zato, da bi polnili svojo klubsko blagajno in ne poskrbijo niti za najbolj osnovne stvari, ki skoraj nič ne stanejo, pa nas spravljajo v zelo slabo voljo. Podobno, mogoče še bolj kot letos v Lučinah, je bilo lani na tekmi na Črnivec in na tekmi na Kum. Tudi takrat so udeleženci masovno izjavljali in pozneje pisali na forumu, da se teh tekem ne bodo več udeležili, če se to ne bo spremenilo. (Voda iz pipe, ki je povsod po Sloveniji pitna, je praktično zastonj, liter zgoščenega soka za razredčiti stane 2-3€, iz tega se da napraviti kar precej litrov nekoliko bolj razredčenega soka, saj je bolje, da ni presladek. Vsaj to bi lahko organizator ponudil na cilju, ko smo morali čakati na spust nazaj v dolino.)
alesb 08.08.2011 13:17
Na Kumu sem bil lansko leto in ne vem kaj ti tam ni bilo všeč. Takoj ko si prišel v cilj si dobil v roke vodo ( navadno ali z okusom ). Podelitev je bila relativno hitro, čeprav bi bila še hitreje , če ne bi dolgo čakali na župana, ki je tudi vozil in je rabil malo več časa. Hrana tudi dobra. Celo sladico si dobil poleg testenin in hrenovke. Kaj ti tukaj ni bilo všeč. Mogoče samo strmina klanca :D :mrgreen:
friderik 08.08.2011 13:37
kaj pa rezultati?
nikjer na spletu jih ni moč zasledit, razen točk za pokal "polanskih puklov"
copi 08.08.2011 16:14
friderik je napisal:
kaj pa rezultati?
nikjer na spletu jih ni moč zasledit, razen točk za pokal "polanskih puklov"
zec21 08.08.2011 17:13
copi je napisal:
friderik je napisal:
kaj pa rezultati?
nikjer na spletu jih ni moč zasledit, razen točk za pokal "polanskih puklov"

Glede na tole, da nikjer ni rezultatov še sedaj pomeni da organizacija ni najboljša.
mihaob 08.08.2011 17:18
fantje se opravicujem glede avta.to je pac ljubanska baba ki se je preselila v prelesje.redar in gledalci ki si bili tam so jo ustavili in opozorili da ne sme naprej.zenska je odpelela in skoraj povozila redarja.mamo dokumentirano in posneto od gledavcev.tudi glede hrane nevem kva je narobe.vsak k je prsu iskat tudi 3krat je zmer dobu.majce bojo drugo leto manjse stevilke.ne mi rect da niso kvalitetne k so bolsega materila kot pa na primer ko jo dobis na katerokoli drugi dirki.tiska jih pa firma tisk kosir.rezultati bojo na biciklu prvi etapi in na poljanskem portalu.video se dobi pri meni.drugo leto je start pri rudniku v todrazu.dolzina bo 14 km vzpona.hvala za graje in pohvale.
mpm 08.08.2011 17:31
To, da boste dirko podaljšali na 14 km, je zelo pohvalno, upam pa da boste pri taki dolžini vendarle na cilju ponudili tekmovalcem nekaj pijače, ki bo všteta v ceno startnine. Kot sem napisal, najcenejša pijača, ki ni le voda, vas bo stala le nekaj evrov in zaradi tega se profit v vaši blagajni ne bo bistveno zmanjšal.
Scalatore 08.08.2011 19:02
Glede na to, da nisem iz tistih krajev, ( in ne morem priti do videa) bi lahko video nekam naložili, ker bi si ga rad ogledal , mislim pa da nisem edini?
Helios 08.08.2011 20:30
Rezultati s časi v razvrstitvi Pokala PP so objavljeni na spletni strani ŠD Sv. Urban.
https://sites.google.com/s ite/sdsvetiurban/kolesarski-vz pon-na-javorc/pokal-polanskih- puklov/razvrstitev-ppp

V prilogi.
mpm 08.08.2011 22:06
Da ne bom delal krivice organizatorju tekme na Javorč, ki sem jo mogoče v navalu jeze nad tekmo na Pasjo Ravan, nekoliko preostro obsodil, se bom tekme vseeno udeležil. Upam, da bom prijetno presenečen.
Helios 09.08.2011 08:32
:)
NikS 09.08.2011 12:01
Rezultati dirke na Pasjo ravan so objavljeni na spletni strani Timinga Poljane

http://www.sdpoljane.si
mihaob 09.08.2011 17:02
pijaca drugo leto bo na cilju.letos pac ni vse zneslo ker sem vse sam organiziral.drugo leto bo boljse.vsega nemorem sam izpeljat.
scottscale 09.08.2011 22:06
mislim, za 15€ tako vaško tekmo organizirat??? halooo
sam sem lani podoben vzpon organiziral pa sem imel "simbolno" štarnino 4€.

glede avta...se zgodi, mene to ni dost motilo.
trasa... vzpon z 200 višinci spusta? - če bi bil štart res v dolini kot so nekateri pred mano že omenili, potem bi nekako še šlo z toliko spusta.

rezultati so bili res hitro zunaj, ali pa se mi samo tako zdi ker smo naredili po koncu dirke še 1h treniga in so takrat že viseli. :|

@miha- če si res vse sam izpeljal, naj ti bo, samo drugo leto če ne dobiš 5 resnih pomočnikov pri izvedbi, se raje ne matraj več ;)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI