Velikost čelade - vprašanje

Domov > Forum > Velikost čelade - vprašanje

Velikost čelade - vprašanje

SORTIRAJ PO:
audiofill 07.08.2011 11:33
Oj družba!

Kupujem svojo prvo čelado za cestaka. Na netu sem naletel na zelo ugodno ponudbo modela čelade ki mi je zelo všeč in bi bil greh če bi to priliko izpustil iz rok. Gre za Cratoni Terron, modelno leto 2010.

Imajo pa samo še eno velikost, to je S/M 53-56 cm.

Izmeril sem obseg glave ki znaša 55.5 cm, torej ravno nekje na zgornji meji. Naslednja dimenzija tega tipa čelade znaša 56-59 cm, ki pa je nimajo.

Tu pa se obračam na vas stručkote z vprašanjem ali bi po vaših izkušnjah S/M 53-56 cm model šel kamot na glavo obsega 55.5 cm ali bi me znalo tiščati? Probati je nažalost ne morem saj je v bližnji okolici nisem videl še nikjer, niti ne poznam nikogar ki jo ima.

Mi lahko prosim kdo ki ima izkušnje s Terronom pove kaj več?

Vesel bom tudi vseh predlogov za kakšen drug lep model čelade tam v rangu do okoli 100 eur za kolikor se mi nudi Terron.

Hvala!
crntulipan 07.08.2011 11:58
To ti bo sigurno pasalo na glavo 100%! Jaz bi to kar kupil!

:roll:
Mikeyeatworld 07.08.2011 12:02
Najverjetneje te nebo tiščalo. Mere so sicer okvirne. Pomoje ti bo tista -59 prej prevlka kot pa da te -56 tišči. Moje zadnje 3 čelade so bile vedno na zgornji meji velikosti...in so mi bile k večjem prevlke kot pa da bi me tiščale...res pa je da imam rad občutek da je čelada relativno močno pritrjena.

Jaz uporabljam: http://www.peloton.si/index .php?productID=3446
(sem zelo zadovoljen)
audiofill 07.08.2011 13:03
Hvala vama lepa za odgovor! Torej bo velikost kar prava.

Gledam zdajle tole Rudy Project Sterling road čelado z linka. Mater je luštna, cena podobna znižanemu Terronu. Težko se bo odločit. :D
Maratonac 07.08.2011 13:42
Dat 100€, pa ne vedeti , če ti bo prav , je precej hecno. Ja taka za tolk denarja mora pa ja imeti zadaj vijak za regulacijo stiskanja čelade na glavo.Če boš kupil manjšo ne boš imel veliko možnosti za stiskanje -oprijem -čelade. Pa zakaj ne greš v bližnjo trgovino probat številko, katerekoli drage znamke , saj so oštevilčene kot čevlji.
wind12 07.08.2011 13:46
Čelade ne moreš kupiti preko neta, ker ima vsaka firma svoj kalup in ne veš, če ti paše na glavo. Čelada se ti mora v osnovi "v sesti" na glavo, paščki in vijak zadaj za regulacijo so drugotnega pomena...
audiofill 08.08.2011 08:02
Pri Pelotonu naročil rudija. Tako lušten model da mi ni dalo spati. Prsti tako srbeli da sem se moral vstat in stisnit knof za nakup. Ni bilo druge. :lol:

Velikost 54-59 cm bi morala pasati kot ata na mlado ljubico. Če ne pa zamenjam in zdrava marija.

Mikeyeatworld hvala za predlog!

Lep pozdrav vsem!
ANQUETIL 08.08.2011 08:21
Če si se pomeril nad ušesi potem ti bo ok.
Vertigo 08.08.2011 09:09
Mogoče te bo Rudy Sterling malo 'zbadal', ker je notranji finiš površen. Po ročnem brušenju stiropora bo ok. Pritrdilni ježki takotako. Tudi blazinice, ki so priložene podlogi z mrežico, so nevredne cenovnega razreda. :x Pravi puzzle....Za moje potrebe podloga premalo udobna in vpojna za znoj. Nasploh se ta vidik uporabnosti (vpojnost znoja) čelad prezre. :!:
galoper 08.08.2011 09:23
Pomeri čelado po širini in dolžini, ker imamo različne glave. Preširoka čelada se ti pri bočnem drsenju lahko preveč dvigne in si poškoduješ glavo. Ne kupi prve zaradi zunanje privlačnosti.
audiofill 11.08.2011 20:02
Danes popoldan Peloton sporočil, da je moja željena čelada prispela na sedež podjetja. Ob 15.00 uri sem plačal predračun in poslal potrdilo o plačilu, čez par minut že prejel povratni mail, da gre zadevšna danes na pošto in jo dobim jutri.

Vsaka čast ekipi Pelotona na odzivnosti. To je moje prvo naročilo pri njih in definitivno ne zadnje. 8)
vasja_ 11.08.2011 20:17
Tudi jaz imam dobre izkušnje s Pelotonom, ampak čelade vseeno ne bi kupoval na blef na internetu, če ne bi prej sprobal enakega modela v trgovini. Lahko samo upaš, da ti bo sedla. Jaz sem sprobal najmanj 10 čelad različnih znamk, preden sem se odločil za nakup. :roll:
audiofill 13.08.2011 09:39
Čelada paše na tikvo kot ulita 8)

Na netu izgleda luštna, v živo pa tako seksi, da mi je žena kar prepovedala se vozit z njo ko nje ni zraven, češ da je preveč pičkohvatna. :lol:

Dosedaj še z gorca navajen Lidlovih, Hoferjevih, Sparovih čelad za 15 eur, je tole čista znanstvena fantastika. Ful udobno, lahko, lepo oblikovano in kvalitetno izdelano. Ne vem kaj sem tupa glava študiral prej da nisem že za gorca upiknil nekaj orenk. Šele takole človek spozna kakšno sranje mu je varovalo glavo. Ni čudno da sem zjahal dve na sezono. :roll:

Evo jo mojo novo spremljevalko:




>

Nič, dosti teženja. Hvala vam lepa za vse, lep vikend še naprej in novim zmagam naproti!
GG31 13.08.2011 10:54
kje si jo pa kupil in koliko si plačal zanjo ???
Zajebanec 13.08.2011 11:09
GG31 je napisal:
kje si jo pa kupil in koliko si plačal zanjo ???

Zgoraj je napisal,da pri Pelotonu,pride pa 99.99€,mogoče s popustom manj. ;)
GG31 13.08.2011 11:19
hvala, ocitno sem povrsno bral...

celada zgleda super in je 15€ ceneje kot pri Cerinu...mogoce si jo tudi sam nabavim! :D :D
audiofill 13.08.2011 11:25
Ja pri Pelotonu. Vzel sem še zračnico zraven zato da je skupaj naneslo čez 100 eur, način plačila pa predračun in ni bilo stroškov poštnine.

Obstaja pa ta model čelade v večih barvnih kombinacijah. Vse so lepe, tako da je bilo kar težko izbrati. :)
Bambusov Janči 13.08.2011 11:33
čelada mora biti malo večja, da lahko pozimi nosiš spodaj kapo s cofkom.
audiofill 13.08.2011 11:53
Pozimi se jaz grejem z mojo pod kojtrom in niti ne poštudiram da bi šel zmrzovat ven s kolesom, tako da večje čelade ne rabim. :)
peromtb 13.08.2011 12:08
Bambusov Janči je napisal:
čelada mora biti malo večja, da lahko pozimi nosiš spodaj kapo s cofkom.


potem eni "profiji" niamjo dost velkih čelad? :D
Mikeyeatworld 13.08.2011 13:03
Vertigo je napisal:
Mogoče te bo Rudy Sterling malo 'zbadal', ker je notranji finiš površen. Po ročnem brušenju stiropora bo ok. Pritrdilni ježki takotako. Tudi blazinice, ki so priložene podlogi z mrežico, so nevredne cenovnega razreda. :x Pravi puzzle....Za moje potrebe podloga premalo udobna in vpojna za znoj. Nasploh se ta vidik uporabnosti (vpojnost znoja) čelad prezre. :!:


Kak komu. Prej sem mel Giro čelado (dražjo)...pa se po udobju nemore primerjat! Verjetno te že ni tak slaba, če jo liquigas fura. :lol:
JamesQ 13.08.2011 13:28
Živjo.

Tudi sam sem pred nakupom RudyProject čelade, odločam se med modelom Zuma in Sterling. Obe čeladi sta mi zelo všeč, edino ne morem odločiti katero bi vzel. Kak nasvet?

Najlepša hvala za odgovore.

LDŽ
Maratonac 13.08.2011 15:17
audiofill je napisal:
Pozimi se jaz grejem z mojo pod kojtrom in niti ne poštudiram da bi šel zmrzovat ven s kolesom, tako da večje čelade ne rabim. :)

To z cofkom se heca, ampak mora biti vseeno toliko večja , da spodaj lahko jeseni nosiš kolesarske kape.
Kolk šele moja stane , ko ima še lučke zadaj, v dveh variantah utripanja.
zagi1 13.08.2011 15:54
RudyProject Sterling je odlična izbira čelade. Iz prve roke rešuje glavo, pri poletu preko avtomobila na glavo. Pri Pelotonu že naročil novo.


Maratonac 13.08.2011 16:13
Dobro si jo podrajsal , vendar spet ne toliko da bi se raspadla. Tak udarec zdrži tudi tista za 10 €.
zagi1 13.08.2011 17:49
Ni samo podrsana, je tudi počena, samo se na sliki na žalost slabo vidi.
mindflash7 14.08.2011 11:17
Super nakup, tudi jaz sem že kakšen mesec lastnik Green Fluo Sterlinga. Zaenkrat jo lahko samo pohvalim. 8)
bostja 15.08.2011 13:23
JamesQ je napisal:
Živjo.

Tudi sam sem pred nakupom RudyProject čelade, odločam se med modelom Zuma in Sterling. Obe čeladi sta mi zelo všeč, edino ne morem odločiti katero bi vzel. Kak nasvet?

Najlepša hvala za odgovore.

LDŽ


http:// www.peloton.si/index.php?produ ctID=2946&picture_id=4149 >
http://www.peloton.si/inde x.php?productID=3446

Tudi sam se zagrel za eno od teh dveh čelad. Ni mi jasna čisto razlika med tema dvema modeloma Zuma in Sterling. Ali je razlika pri ceni samo na račun oblike, oziroma gre za razliko v dizajnu, kajti zuma je za manj denarja lažja, ima pa tudi več zračnih tunelov, kar naj bi pomenilo v bistvu boljše zračenje!??
Bi bilo zanimivo slišat iz prve roke od kakega lastnika zume, kako se obnese, glede na ocene na Peletonu, jih je v Sloveniji kar nekaj.
tudi pri temu modelu se mi zdi, da mu zuma bolje sede
http://www.youtube.com /watch?v=D838jPl5-mE
JamesQ 16.08.2011 06:15
Živjo.

@bostja: Možak v videu je kasneje posnel še en video, in kupil je model Sterling. Najverjetneje bom vzel model Zuma, ker mi Sterling deluje preveč glomazen. Je pa res, da ima je pri Zumi vizir precej ohlapno vpet. Izolietrak bo rešil premikanje. =P

LDŽ
lego 16.08.2011 06:57
Zdravo

Jaz osebno imam Sterlinga že drugo sezono in sem ful zadovoljen, pa še rezervne dele dobiš posamezno če ti kaj crnke (zapenjalec,regulator,mrežic o......) tak, da nimaš kaj kiksniti če kupiš Sterlinga oz. Zumo.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI