Giant ali Wilier

Domov > Forum > Giant ali Wilier

Giant ali Wilier

SORTIRAJ PO:
power66 19.08.2011 10:32
Pozdravljeni,
po dolgem času sem se odločil za zamenjavo stare specialke (Adorni) z novo. Niham med GIANT TCR Advanced (Shimano Ultegra) in Wilier Granturismo (Campagnolo). Cena je pri obeh enaka. Zanima me, kakšne so konkretne izkušnje uporabnikov z omenjenima modeloma. Hvala, P
strasko 19.08.2011 10:41
willier
pri radenski jih boš poceni dobil
badluck4u 19.08.2011 10:41
Lahko samo podam mnenje, ki sem ga slišal od nekaterih kolesarjev, da je pri Giantu velik problem, če je kaj narobe z okvirjem, medtem ko pri Willierju ni teh težav
kolesarnik 19.08.2011 10:46
Hej!

Jaz vozim Willier GT in moram rečt, da sem zelo zadovoljen. Prej sem vozil Shimano, sedaj Campo in oboje dela bp, tako da se mi osebno zdi dilema med tem mal brezvezna. Nad kolesom res nimam pripomb, tud atraktivno zgleda in privabiš kak pogled več. Če te to zanima :) Še posebej pa sem tudi zadovoljen s položajem na kolesu, saj imam težave s hrbtom, a kot rečeno na kolesu nimam težav. So mi pa kolo nastavili v trgovini...

je pa res, da ga vozim šele pol leta...
pene 19.08.2011 10:47
Absolutno Willier. Sam imam Gianta (Defy Advanced), ampak se nikoli več ne bi odločil zanj. Predvsem zaradi slabih izkušenj, ki sem jih imel s pooblaščenim prodajalcem (servis, priznavanje reklamacije, nenazdnje odnos). Skratka močno odsvetujem.
jankokocevje 19.08.2011 10:51
Treba je tudi vedeti, da je pri Giantu občutno manj reklamacij, pa Wilierja ima že vsak amater.
Če imaš manj reklamacij, tudi obvladaš postopek malo manj...Mislim da je wilier začel zadnji dve leti na kvantiteti delat, kvaliteto pa mal na stranski tir dajat(vsaj v rangu1500-2500K)
strasko 19.08.2011 11:57
jankokocevje je napisal:
Treba je tudi vedeti, da je pri Giantu občutno manj reklamacij, pa Wilierja ima že vsak amater.
Če imaš manj reklamacij, tudi obvladaš postopek malo manj...Mislim da je wilier začel zadnji dve leti na kvantiteti delat, kvaliteto pa mal na stranski tir dajat(vsaj v rangu1500-2500K)

ali voziš willerja?
ali to govoriš ker so ti drugi povedali?
Ban 19.08.2011 12:01
jankokocevje je napisal:

Še dober da je moj star 5 let ko so še na kvaliteti delal.
delfin47 19.08.2011 12:18
Wilier Granturismo, ga ma moj prijatelj in ga ful pohvali.
Chos 19.08.2011 13:33
GT, zelo zadovoljen.
Pino 19.08.2011 14:01
Kakšen campanjolo neki. :?
MarkoEx 19.08.2011 15:16
GIANT!
pirr 19.08.2011 16:11
Marko ali je to tvoja sponzorska obveznost.
Merlin 19.08.2011 16:19
Sem tudi za Gianta. Okvir je zgrajen na naprednejši tehnologiji.
wisan 19.08.2011 17:10
Moj GIANT je star 5 let, ima ca. 50.000 km in nisem imel nobenih problemov, še manj reklamacij. Počutje med vožnjo je OK in tudi videz bi rekel, da ni slab. Kolo se mi zdi, da je zelo hitro !? To ugotavljam predvsem pri vožnji navzdol, kjer zmeraj pridem z lahkoto čisto naprej ( po ravnem in navzgor pa je zelo počasno !? ). Res pa je tudi, da se je servis v MB zelo slabo obnašal ( težave z opremo ), pa čeprav sem v isti trgovini kupil tudi kar drag MTB ( obe kolesi preračunano na danes okoli EUR 6.000,00 ) in sem ga zato hitro zamenjal. Ne maram tudi stvari, ki jih ima že vsak drugi, ampak to je pač osebnostna stvar.
hmm 19.08.2011 18:37
badluck4u je napisal:
Lahko samo podam mnenje, ki sem ga slišal od nekaterih kolesarjev, da je pri Giantu velik problem, če je kaj narobe z okvirjem, medtem ko pri Willierju ni teh težav

Enako!
tudi jaz sem slišal, da je velik problem pri Giantu, če ti na kolo pade drog sam pa trdiš da je kolo počilo samo od sebe.... nerodno ni kaj.

Slišal sem pa tudi da Wilijerju ne komplicirajo (sploh če imaš veze), ker geštili radi pokajo.

Je pa res da sta oba lepa (morda osebno celo Wilier še bol šminka, ampak to je stvar posameznika).
Drži pa tudi da je Giant zagotovo kar se izdelave tiče narejen v firmi, ki da je največ za razvoju koles, ima lastni razvoj pri karbonu in naredi največ iminentnih znamk koles na svetu.

Misli da je odločitev čisto enostavna,... :D
dumr 21.08.2011 23:02
tisti ki ti bolj sede. Meni Willier že zaradi campe ne sede preveč ker mi je ful smotano šaltat.
slavko1 21.08.2011 23:15
Dumr pa ne da si zamenjal specialko? :D Sicer sem pa tudi jaz marsikaj slišal prebral, da so recimo Focusi zanič kolesa. :lol: No jest natanko vem, koga bi izbral. Če ste prebirali mojo temo, potem je odgovor kot na dlani. 8)
porto 22.08.2011 03:00
Giant! Sam kdaj posraufam bicikl od MarkaEX in po velikem stevilu km morem rect da je v zelo odlicnem stanju... brez kakrsnih koli znakov da kje zadeve pokajo ali karkoli.. kolo je treba tudi cuvati in ga po treningih tudi opucati.. nekateri zanemarjajo kolesa potem so pa krivi prodajalci ker so jim prodali slabo kolo...
fuego 22.08.2011 08:05
dumr je napisal:
tisti ki ti bolj sede. Meni Willier že zaradi campe ne sede preveč ker mi je ful smotano šaltat.

Pa Campa se šalta ko puter. Na prejšnem kolesu sem mel Shimano 105 in se Campa ( Centaur) šalta precej lepše.
Zavesa 22.08.2011 08:59
dumr je napisal:

Kaj pa ma Wili s Campo? Sej das lah gor, kar ti pase.

Drugac pa nimam pojma, kaksen je Shimano al pa Sram, sam mam Campo in je super. Ne vem, kaj je teb tle "smotanga".
pene 22.08.2011 09:40
hmm je napisal:
badluck4u je napisal:

Enako!
tudi jaz sem slišal, da je velik problem pri Giantu, če ti na kolo pade drog sam pa trdiš da je kolo počilo samo od sebe.... nerodno ni kaj.

Slišal sem pa tudi da Wilijerju ne komplicirajo (sploh če imaš veze), ker geštili radi pokajo.

Je pa res da sta oba lepa (morda osebno celo Wilier še bol šminka, ampak to je stvar posameznika).
Drži pa tudi da je Giant zagotovo kar se izdelave tiče narejen v firmi, ki da je največ za razvoju koles, ima lastni razvoj pri karbonu in naredi največ iminentnih znamk koles na svetu.

Misli da je odločitev čisto enostavna,... :D

Predvidevam, da nisi iz Freestyla ;)
škot 22.08.2011 10:49
GT s Sram Red, po vsem kar sem preizkusil, je to to. Sicer ga vozim šele od februarja (no ja, saj prej ga sploh ni blo), veliko km, tudi po slabih poteh s prtljažnikom na sedežni opori, resnično bp. Aja, poka objemka sedežne opore - 2x, kar tako, med vožnjo, a so mi jo prijazno zamenjali brezplačno. Zdaj sem zamenjal z drugo, manj lično in je ok. Toplo priporočam!
boyan64 22.08.2011 10:57
škot je napisal:
GT s Sram Red, po vsem kar sem preizkusil, je to to. Sicer ga vozim šele od februarja (no ja, saj prej ga sploh ni blo), veliko km, tudi po slabih poteh s prtljažnikom na sedežni opori, resnično bp. Aja, poka objemka sedežne opore - 2x, kar tako, med vožnjo, a so mi jo prijazno zamenjali brezplačno. Zdaj sem zamenjal z drugo, manj lično in je ok. Toplo priporočam!

Jaz sem jo pa sam preveč zategnil in je počila. Nova je cca 19 EUR.. 8O 8O
ZigaK 22.08.2011 12:48
wisan je napisal:
Kolo se mi zdi, da je zelo hitro !? To ugotavljam predvsem pri vožnji navzdol, kjer zmeraj pridem z lahkoto čisto naprej ( po ravnem in navzgor pa je zelo počasno !? ).

:)
jankokocevje 22.08.2011 13:42
ZigaK je napisal:
wisan je napisal:
Kolo se mi zdi, da je zelo hitro !? To ugotavljam predvsem pri vožnji navzdol, kjer zmeraj pridem z lahkoto čisto naprej ( po ravnem in navzgor pa je zelo počasno !? ).

:)

Če bi imel Specializeda, bi pa še v klanec letelo :D :D :D
DJZIZI 22.08.2011 15:09
Oba2 sta dobra,kupi tistega,ki ti je lepši in ima boljšo opremo,kolesa,.....in ugodno ceno.Malo še počakaj akcije se bodo počasi začele.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI