Zadnja zavora (disk)

Domov > Forum > Zadnja zavora (disk)

Zadnja zavora (disk)

SORTIRAJ PO:
mcluka 22.08.2011 17:49
Pozdravljeni!

Imam sledeč problem:

Imam zavorne diske na olje, problem pa je, ker mi zadnja zavora stiska disk in mi posledično otežuje vožjo. Ne zavira kolesa popolnoma vendar dokaj močno... kako lahko problem rešim?

Lp
JamesQ 22.08.2011 18:03
Živjo.

Povej vsaj katere znamke in model imaš zavore. Preveri, če si zadnje kolo vpel pravilno. Pomaga tudi, če v profilu vneseš kraj bivanja, tako ti lahko kak lokalni mojster pomaga.

LDŽ
crntulipan 22.08.2011 18:13
Mogoče si izpel zadnje kolo in mehote stisnil na zavoro. Zato so se čeljusti pomaknile še bolj skupaj in je prostora za disk premalo.
V tem primeru nekateri tlačijo med čeljust izvijač, a s tem lahko poškoduješ meso ploščic. Če imaš morda plastičen nastavek, ki naj bi ga uporabljak ko snameš kolo. Poiskusi ga spraviti med čeljusti.

Morda a čeljusti niso pravilno naravnane. Torej disk mora biti točno na sredini med ploščicami. Eleganto nastaviš tako, da odtegneš vijake ki fiksirajo čeljust, stisneš zadnjo bremzo, nato pa postopoma in ne preveč močno izmenično zateguješ vijaka. Ko jih zategneš, preveri če si zadovoljen z rezultatom, če ne potem ponovno izmenično odtegni vijak, čeljust minimalno premakni v željeno smer in zategni.

Če pa je dejansko prostora med čeljustmi premalo, pa pelji na servis.
Grega
mcluka 22.08.2011 18:21
Zavore so znamke HAYES. Čudno je ker sem se še danes zjutraj z njim peljal in je bilo vse normalno. Zavorni ploščici imata na vrhu vn štrleča jezička vendar nista popolnoma poravnana... je lahko v tem problem?

Lp
crntulipan 23.08.2011 11:09
Preberi kaj sem ti napisal.
Odgovori na vsako vprašanje.
Torej:
Ali si stiskal bremzo, ko vmes ni bilo diska?
Ali je dovolj prostora za disk + nekaj malega prostora na vsaki strani diska?
Ali je disk nagnjen na eno stran je "zračni" prostor sam na eni strani med diskom in ploščico?
...

Če samo sprašuješ in nič ne odgovarjaš, bomo težko kaj rešili.

Grega
mcluka 23.08.2011 16:48
crntulipan je napisal:
Preberi kaj sem ti napisal.
Odgovori na vsako vprašanje.
Torej:
Ali si stiskal bremzo, ko vmes ni bilo diska?
Ali je dovolj prostora za disk + nekaj malega prostora na vsaki strani diska?
Ali je disk nagnjen na eno stran je "zračni" prostor sam na eni strani med diskom in ploščico?
...

Če samo sprašuješ in nič ne odgovarjaš, bomo težko kaj rešili.

Grega


1. Nisem sploh kolesa dol dajal vmes, to sem opazil istega dne zvečer ko sem hotel iti na kolo, tako da NE, nisem stiskal zavore brez da bi bilo zadnje kolo montirano.
2. Prostora ni dovolj, če bi ga bilo, potem nebi kolo zaviralo oziroma disk nebi oviral zadnje feltne.
3. Zračnega prostora primankuje na obeh straneh, tako da kolo zavirata obe ploščici.

Je lahko vzrok olje? Že kako leto ali malo več ga nisem menjal vendar kolo ni bilo v pretirani uporabi...

Lp
crntulipan 23.08.2011 17:35
Če ti ni škoda ploščic, vzemi obroč dol, vmes nežno porineš izvijač in skušaš počasi razširiti prostor med ploščicama.

Ali pelji na servis naj ti prezračijo in nastavijo zavore.
mtj 23.08.2011 18:39
crntulipan je napisal:
Če ti ni škoda ploščic, vzemi obroč dol, vmes nežno porineš izvijač in skušaš počasi razširiti prostor med ploščicama.

Ali pelji na servis naj ti prezračijo in nastavijo zavore.


To pa prvič slišim, da batke tiščiš narazen, ko so ploščice notri...

Vzemi ploščice ven, cca 1 min dela.
crntulipan 23.08.2011 19:52
mtj je napisal:
crntulipan je napisal:
Če ti ni škoda ploščic, vzemi obroč dol, vmes nežno porineš izvijač in skušaš počasi razširiti prostor med ploščicama.

Ali pelji na servis naj ti prezračijo in nastavijo zavore.


To pa prvič slišim, da batke tiščiš narazen, ko so ploščice notri...

Vzemi ploščice ven, cca 1 min dela.


Sj vidiš iz napisanega, da bi imel vrjetno probleme odmontažo in montažo ploščic. :D
Toaster79 23.08.2011 21:44
mtj je napisal:
crntulipan je napisal:
Če ti ni škoda ploščic, vzemi obroč dol, vmes nežno porineš izvijač in skušaš počasi razširiti prostor med ploščicama.

Ali pelji na servis naj ti prezračijo in nastavijo zavore.


To pa prvič slišim, da batke tiščiš narazen, ko so ploščice notri...

Vzemi ploščice ven, cca 1 min dela.


Kaj ti je ljubše? Zjebat par ploščic ali zjebat par batkov v čeljusti?
scottscale 23.08.2011 21:51
Toaster79 je napisal:
mtj je napisal:
crntulipan je napisal:
Če ti ni škoda ploščic, vzemi obroč dol, vmes nežno porineš izvijač in skušaš počasi razširiti prostor med ploščicama.

Ali pelji na servis naj ti prezračijo in nastavijo zavore.


To pa prvič slišim, da batke tiščiš narazen, ko so ploščice notri...

Vzemi ploščice ven, cca 1 min dela.


Kaj ti je ljubše? Zjebat par ploščic ali zjebat par batkov v čeljusti?



ma če znaš ne uničiš nič!... sam on mislim da ne bo znal tega nežno naredit :D
mcluka 25.08.2011 12:36
Torej zavoro sem razstavil, ploščice dal dol in jih še enkrat namestil in problem se je malo zmanjšal oziroma še vedno malo zavira vendar je bolje kot je bilo. Pojavil pa se je drugi problem in sicer mi sedaj zadnja zavora sploh ne dela... Ali mogoče kdo ve kako bi lahko rešil ta problem ali bi moral kolo enostavno zapeljati do mehanika?
LP
leopardTrek 11.09.2011 12:44
Evo, da si še jaz malo izposodim temo.
Imam zavorni sistem Formula oro, kateri mi že 3 leta praktično dela brezhibno. sedaj pa se je pojavil problem s cviljenjem zadnjega diska. Čeljust je nastavljena ok, saj v prostem teku nikamor nič ne drgne, vendar pa med vožnjo stalno cvili. Poizkusil sem očistiti disk, ter s brusnim papirjem sem tudi pobrusil zavorne ploščice, če bi bilo gor kaj umazanije. Problem sem rešil za natanko pol ure vožnje, potem pa je vse skupaj spet začelo cviliti. Obstaja morda kakšno posebno čistilo za diske ali je problem kje drugje?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI