Tempo na Vršič

Domov > Forum > Tempo na Vršič

Tempo na Vršič

SORTIRAJ PO:
hili 30.08.2011 10:23
S kakšnim tempom je treba začeti vzpon na Vršič, da te ne zabije... s kolikšnim odstotkom max. pulza in kdaj začneš pospeševat ??
Ruzanc 30.08.2011 10:26
hili je napisal:
S kakšnim tempom je treba začeti vzpon na Vršič, da te ne zabije... s kolikšnim odstotkom max. pulza in kdaj začneš pospeševat ??

Ampak si vprašal... :roll:
zmaj24 30.08.2011 10:32
hili je napisal:
kdaj začneš pospeševat??

Takoj, ko se premakneš s štarta.
Dokaz:
Začetna hitrost = 0, hitrost v neki točki po nekem času je =/= 0 (če te vmes že ni zabilo), torej je sprememba hitrosti >0. Sprememba hitrosti v določenem času pa je enaka pospešku.
Pinty 30.08.2011 10:38
:lol:
loltrollol 30.08.2011 10:39
Jerislav 30.08.2011 10:41
hili je napisal:

Odvisno od pripravljenosti... jaz sem ga v nedeljo celega prevozu tam nekje med 80 in 90% mojega maksimalnega utripa... pa je kr letelo... manjšo krizo sem meu pri mihovem domu, potem pa je steklo... čas pa 49 min...merjenje od hotela lek...
hili 30.08.2011 10:44
Odvisno od pripravljenosti... jaz sem ga v nedeljo celega prevozu tam nekje med 80 in 90% mojega maksimalnega utripa... pa je kr letelo... manjšo krizo sem meu pri mihovem domu, potem pa je steklo... čas pa 49 min...merjenje od hotela lek...[/quote]

to je kr nizek pulz, a čez 90% pa ne greš...
Froyd 30.08.2011 10:45
Odvisno kako hiter si, ampak načeloma je poprečje rekreativcev na Vršič tam okoli ure. To pa je čas, ko lahko voziš na anaerobnem pragu, če si rekreativec je to okoli 80% maksimalnega srčnega utripa.
Ampak, naj te ne zavede, na tekmi adrenalin naredi svoje, zato predlagam da voziš po občutku, na začetku zmerno, v drugi polovici pa gasa in bo.
Truplo 30.08.2011 10:46
No ja... vprašal je res... Kot bi kateri od nas sumo borca, koliko je potrebno pojesti, da te ne raznese, he, he...

Malo resno: jaz sem star in imam druge navade in sposobnosti, kakor mlajši oz. tudi starejši, vendar dosti bolje pripravljeni. Nenazadnje, če se dobro spomnim, tudi kolesarji, ki so stari 60 let in več, pridejo gor dobrih 10 minut pred mano... Pri meni je tako: nikoli se v začetku ravno ne zaženem... nekako imam pred očmi pravilo, da je bolje priti gor prijetno utrujen, kakor na "pol mrtev"... Vedno, ko pridem gor vem, da sem imel še rezervo in se včasih glede tega sekiram, ker bi rad prilezel gor uradno pod 50 minutami. Pa mi zaradi take taktike vedno kaj zmanjka, he, he... Pulz... hm... ko se mi približa 160 oz. nekaj čez, že malo razmišljam, da bom nekje pri 165 popustil, da bo šel spet dol.

Letos me verjetno ne bo, niti nisem pripravljen... Vseeno imam toliko v nogah, da bi spet prilezel gor med 52 in 55 minutami... slabše težko, bolje skoraj nemogoče... Bolj me vleče fotografiranje... da bi šel del proge peš dol in nato spet gor in veselo "škljockal"... Enkrat si bom izpolnil tudi to željo, upam vsaj!
Urednik 30.08.2011 10:46
hili je napisal:
Odvisno od pripravljenosti... jaz sem ga v nedeljo celega prevozu tam nekje med 80 in 90% mojega maksimalnega utripa... pa je kr letelo... manjšo krizo sem meu pri mihovem domu, potem pa je steklo... čas pa 49 min...merjenje od hotela lek...

To je ravno mala skrivnost Vršiča: do Mihovega doma se ne sme pretiravat (vozit v rdečem, ... ), po Mihovem domu je čas, da se dviguje tempo.
Stelvio 30.08.2011 11:04
ene par let nazaj mi je dal Oter dober nasvet - prvih 10 % odpelješ na 80 %, naslednjih 80 % na 90 %, zadnjih 10 % pa na 100 %. Zdej pa računaj...
Če si pripravljen za vozit okrog ene ure, raje mal podaljšaj tisto prvo območje.
zmaj24 30.08.2011 11:28
Stelvio, da on te tvoje procente dejansko uporabi na vzponu, garantram, da ne pride do tiste druge koče (koča na gozdu?). Namreč ...
hili je napisal:
s kolikšnim odstotkom max. pulza

... to bi pomenilo, da bi 80% časa (morda poti, niti ni važno) vozil krepko nad mejo laktalnega pragu, to je pa za rekreativca, ki par dni pred vzponom postavlja taka vprašanja, praktično nemogoče. Prej nevarno!
mišek 30.08.2011 11:31
Stelvio je napisal:
ene par let nazaj mi je dal Oter dober nasvet - prvih 10 % odpelješ na 80 %, naslednjih 80 % na 90 %, zadnjih 10 % pa na 100 %. Zdej pa računaj...
Če si pripravljen za vozit okrog ene ure, raje mal podaljšaj tisto prvo območje.

Kako je to enostavno, če hočeš bit hitrejši samo te procente mal drugače razporediš pa je, bemti človk se pa tak matra, he he he
Cowboy 30.08.2011 11:33
a morš na ovinkih kaj zmanjšati hitrost???
Truplo 30.08.2011 11:43
Cowboy je napisal:

Če se solidno, dovolj nagneš, ni potrebno! :lol:
jajo 30.08.2011 11:44
Cowboy je napisal:

kavbojc, ne mešaj tem, o tem je že vse tukaj
http://www.bicikel.co m/forum/?thread_id=7081
Pinty 30.08.2011 11:53
Na kolk % pa kaj dobri rekreativci vozte? Men npr. na vzponu ne pade pod 90% (seveda če ni vmes kakšne daljše ravnine ali spusta).
Bugo14167 30.08.2011 11:53
Folk, dejte take ironične stvari za kam drugam pršparat...Verjetno gre dec prvič na Vršič in vsak, ki vpraša za napotke tega ne stori zato da bi se mu posmehoval...
Jst osebno rabim 47 min (ampak merim vedno od hotela Erika kjer se vzpon začne)... Mislim pa, da vsak ki pride pod 50 min na vrh je dober, med 50 min - 1h je zelo soliden čas.... Bistvo je pa tako kot je rekel truplo..boljš gor pridt zadovoljno utrujen, k pa zelen v glavo in klinično mrtev zato, da profitiraš minutko ali dve....
Stelvio 30.08.2011 11:57
zmaj24 je napisal:
Stelvio, da on te tvoje procente dejansko uporabi na vzponu, garantram, da ne pride do tiste druge koče (koča na gozdu?). Namreč ...
hili je napisal:
s kolikšnim odstotkom max. pulza

... to bi pomenilo, da bi 80% časa (morda poti, niti ni važno) vozil krepko nad mejo laktalnega pragu, to je pa za rekreativca, ki par dni pred vzponom postavlja taka vprašanja, praktično nemogoče. Prej nevarno!

90 % pri meni še ne pride do praga... drugač pa to je bolj v orientacijo, da se ni treba glih do Jase šparat. matr, bo treba začet še dopisovat spodaj "mnenje ni strokovno utemeljeno in naj se ga uporablja ob treznem premisleku. Avtor ne odgovarja za poškodbe materialne ali druge vrste zaradi uporabe ali neuporabe vsebin tega prispevka ali zaradi napačnih ali netočnih informacij, če odgovornost, malomarnost ali krivda avtorja niso pravno dokazani."
zmaj24 30.08.2011 12:08
:D Lahko tudi tako pišemo. Truplu bi enkrat že prav prišlo. :twisted:
Sicer pa orientacija gor ali dol, moramo bit natančni, če že vprašanje ni. :lol:
Truplo 30.08.2011 12:10
zmaj24 je napisal:
:D Lahko tudi tako pišemo. Truplu bi enkrat že prav prišlo. :twisted:
Sicer pa orientacija gor ali dol, moramo bit natančni, če že vprašanje ni. :lol:

Hm... kaj si to mislil z mano? A si lahko bolj natančen?
zmaj24 30.08.2011 12:17
En od tvojih postov je bil pred časom sporen do te mere, da se je s primerom ukvarjal celo "organ pregona" - vsaj tako si zatrjeval. Mogoče, če bi dopisal kaj takega, kot je Stelvio, potem do vsega tega niti ne bi prišlo.
mediterano 30.08.2011 12:18
Ma yebemti posmehovanje...Človek pač gre prvič gor, kot je to nekdo napisal in pač vpraša izkušenejše. Tudi jaz bi, pa kaj potem? Kdor je pameten, pač vpraša, kdor si misli da vse ve, pa pač ne. In kaj je boljše? Ajoj, take domišljavost pa posmehovanja pa med tekači ni...Malo bi se eni morali zamislit nad sabo.
Truplo 30.08.2011 12:21
zmaj24 je napisal:
En od tvojih postov je bil pred časom sporen do te mere, da se je s primerom ukvarjal celo "organ pregona" - vsaj tako si zatrjeval. Mogoče, če bi dopisal kaj takega, kot je Stelvio, potem do vsega tega niti ne bi prišlo.

Ha, ha... moj post je bil sporen samo za grintave komuniste oz. neko svinjo... Da boš miren, sem trenutno pred zakonom čisto čist, ni me sram, da sem bil nekako obsojen zaradi komunistov. V čast si štejem! Če jih nekdo spakira iz politike tako ali drugače, mi ne bo žal, da boš vedel!
kovit 30.08.2011 12:25
80 90 110 60 70 procentov...
A človek ve koliko je njegov maksimalni pulz?
Jerislav 30.08.2011 12:27
hili je napisal:

to je kr nizek pulz, a čez 90% pa ne greš...[/quote]

Moj max pulz je okol 200 (23 let), ta vikend sem vozil največ do 190.. ostalo rezervo pa pustim za juriš.. ampak že zdaj sem lanski rezultat izboljšal za 7 min...
Froyd 30.08.2011 12:31
Truplo je napisal:
zmaj24 je napisal:

Ha, ha... moj post je bil sporen samo za grintave komuniste oz. neko svinjo... Da boš miren, sem trenutno pred zakonom čisto čist, ni me sram, da sem bil nekako obsojen zaradi komunistov. V čast si štejem! Če jih nekdo spakira iz politike tako ali drugače, mi ne bo žal, da boš vedel!

Fajn, potem pa se na kolesarskem forumu začnemo pogovarjat o partizanih in domobrancih.
milkivoj 30.08.2011 12:40
Tak nasvet je zelo težko dati, zato se nekateri tudi norčujejo. Vsakemu odgovarja drugačna taktika in drugačen razpored moči. Ene hiter start zelo zabije, dugim pa ne škodi prav veliko, če ni do kraja pretiran.
Če kolikor toliko kolesariš, moraš poznati svoj način vožnje in kako določene reči učinkujejo nate. Jaz naprimer imam, kot sem že nekajkrat omenil, povsem svoj način vožnje in se mi dokaj obnese, drugim se moje početje zdi milo rečeno: nenavadno.
Jaz sem za uradni rezultat na tekmi: 44' 41, začel zelo hitro, kolikor so mi po začetni ravnini dopuščale moči in tudi pozneje nisem kaj dosti počival, utrip pa sem imel (govorim po občutku in iz izkušenj, ker ga točno takrat nisem meril) relativno nizek, zaradi tega ker sem praktično celo progo prevozil spredaj na velikem zobniku, torej na moč. Tisti, ki turirajo v lahkih prestavah, imajo prav gotovo precej višji utrip. Ravno zaradi tega pridem do cilja spočit, čeprav imam precej hiter tempo in dober rezultat, nekateri pa prikolesarijo v cilj z zadnjimi atomi moči. Najbolje je, da se razen Vršiča udeležiš še kake druge tekme in se stestiraš. Iz izkušenj se marsikaj naučiš. Toda to boš lahko izvedel šele za naslednje leto, letos si začel o tem razmišljati "malo več kasno". :(
nitrous 30.08.2011 12:54
Zanč je na Difu en reku, da se je najboljš na začetku na polno zagnat, ker pol itak crkneš pa grejo vsi mim. ;)
kocko 30.08.2011 12:56
nitrous je napisal:
Zanč je na Difu en reku, da se je najboljš na začetku na polno zagnat, ker pol itak crkneš pa grejo vsi mim. ;)

točn. tapru dokler si še svež se morš zagnt k svina pa to hitrost držiš dokler te ne zabije-da si nardiš prednost ker boš pol itak zmatran in morš na začetku nardit foro.
1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI