Specialized S works ali Venge

Domov > Forum > Specialized S works ali Venge

Specialized S works ali Venge

SORTIRAJ PO:
alesb 08.09.2011 18:45
Kolebam med tema dvema okvirjema S works Tarmac SL 4 ali S works Venge. Zanima me vaše mnenje. Ne vem ali je možno , da se Venge ne bi tako peljaljal v klanec kot Tarmac. Deluje mi zelo aerodinamično in robustno.

http://www.speci alized.com/an/en/bc/SBCMain.js p?scid=1101&menuItemId=153 60
Kevo 08.09.2011 18:57
venge naj bi bil najhitrejši in bolj aerodinamičen od sl4
vambomzepokazu 08.09.2011 19:01
S-worksov je veliko na cesti, z Venge boš pa nekaj cajta mrbit edini :mrgreen:
Bostl 08.09.2011 19:15
Če veliko goniš v breg definitivno Tarmac
gkatrasn 08.09.2011 19:51
To sta oba taka bicikla da z nobenim nebos zgresil :) Js bi venge..tako kot je vambomzepokazu reku jih zelo malo :)
Zajebanec 08.09.2011 20:14
Vzemi S-Works Tarmac SL4. :P
vrhi 08.09.2011 20:20
Vengo sem videl v živo na Eurobike v Nemčiji , sigurno moj prvi izbor.

jeti 08.09.2011 21:08
verjetno ima venge vsak drugi oziroma je vozil oba okvirja vsak tretji v slo in ti bo lahko veliko ljudi podalo mnenje glede okvirja ki bi bil bolj primeren za hrib.
malce pobrskaj po specifikacijah ki jih podajajo na netu in boš lahko predvidel kaj je bolje za tebe.
kolikor pa sem sam pregledal je venge mišljen za kolesarje šprinterje - hitrost, tarmac pa za kolo ki je primerno za GC, se motim?

evo še en link na youtube:
razlika med dvema okvirjema
vladoV 08.09.2011 21:19
SL4 izgleda kot neka oskubljena kura vse linije so bolj tanke , venge pa izgleda bolj masivno in bogato. Vse je stvar okusa posameznika. Vzemi tisto kar ti je bolj všeč, saj se boš sam vozil.
kenz76 08.09.2011 21:29
mi je pa že prou smešn termin: "we changed ... and ... to increase stiffness and reduce weight!" :lol:

Wenge je za Kevendiša, ker je Tarmaca preveč zvijal. za vse ostale (tud tahude rekreativce) je Tarmac verjetno dovolj trd... ;) zgleda pa res bolj hudo(bno), ipak je mclaren dizajn. :D
Hans Schnellauf 10.09.2011 20:25
kenz76 je napisal:
mi je pa že prou smešn termin: "we changed ... and ... to increase stiffness and reduce weight!" :lol:

Wenge je za Kevendiša, ker je Tarmaca preveč zvijal. za vse ostale (tud tahude rekreativce) je Tarmac verjetno dovolj trd... ;) zgleda pa res bolj hudo(bno), ipak je mclaren dizajn. :D

Zelo lepo, da znas pohvalit tudi bajk, ki ga ne vozis sam.
Redka lastnost...
KAVITATOR+ 10.01.2012 19:52
slučajno sem zasledil:

A scary number of Venges needed to be sent back as the seat pillar was out of line (left right) and off to one side (laterally)
LukecKukec 10.01.2012 20:04
Pa se da ti kolesi sploh primerjati, saj gre za čisto obrnjeno logiko?
FAUSTO 10.01.2012 20:47
alesb je napisal:
Kolebam med tema dvema okvirjema S works Tarmac SL 4 ali S works Venge. Zanima me vaše mnenje. Ne vem ali je možno , da se Venge ne bi tako peljaljal v klanec kot Tarmac. Deluje mi zelo aerodinamično in robustno.

http://www.speci alized.com/an/en/bc/SBCMain.js p?scid=1101&menuItemId=153 60

Venge a ne...Tarmacov smo že vajeni! Tvoj zna biti lep, ker je ravno prava velikost!
porto 10.01.2012 22:26
nevem nism nek profi.. sam ob tem vprasanju ce se en ali drugi okvir pelje boljse v klanec.. pelje se tko kt ga gonis..
Urednik 10.01.2012 22:36
porto je napisal:
nevem nism nek profi.. sam ob tem vprasanju ce se en ali drugi okvir pelje boljse v klanec.. pelje se tko kt ga gonis..

Če lahko primerjaš med enim in drugim vidiš oziroma občutiš razliko. Ko pa imaš eno ali drugo aoziroma tretje kolo pa je res tako, se pelje kot ga goniš.
andrej74 10.01.2012 22:49
Kovačev foter ma Micko pa tud Francko za oddat, kero naj vzamem. Micka je fejst, ma lepe nogce in fajn ritko. Joške pa ma bol tko- tko.
Franca je pa joškasta in lepo se smeje, le spod je bol tko- tko.
Jest bi tisto kje bolš....
porto 10.01.2012 23:06
Boss je napisal:
porto je napisal:

Če lahko primerjaš med enim in drugim vidiš oziroma občutiš razliko. Ko pa imaš eno ali drugo aoziroma tretje kolo pa je res tako, se pelje kot ga goniš.

ja sej logicno :) ampak a mi rekreativci sploh obcutimo te razlike? to me je bolj zanimalo..
KAVITATOR+ 10.01.2012 23:18
občutiš jo vprašanje je pa ali si hitrejši

če bi povzel Andreja - skero je bolš v postelji? s prvo ali drugo? al je ne konc vseen drek
nemelk 10.01.2012 23:41
vladoV je napisal:
SL4 izgleda kot neka oskubljena kura vse linije so bolj tanke , venge pa izgleda bolj masivno in bogato. Vse je stvar okusa posameznika. Vzemi tisto kar ti je bolj všeč, saj se boš sam vozil.

eden izmed bolj strokovnih odgovorov ... argumentov?!?
alesb 11.01.2012 06:42
Naročil sem Venge. Razliko kako se pelje v klanec pa pomoje občutijo samo kalibri ala Contador in podobni. Vizialna razlika med tema okvirjema je pa za moj okus ogromna.
andrej74 11.01.2012 07:00
alesb je napisal:
Naročil sem Venge. Razliko kako se pelje v klanec pa pomoje občutijo samo kalibri ala Contador in podobni. Vizialna razlika med tema okvirjema je pa za moj okus ogromna.

Pa tudi sliši se bolj fensi. Redko se kaj konča na "e". Vse je na neke običajne črke, samo ta je na"e".
Kaj n"e" ?
FAUSTO 11.01.2012 08:11
Dec maj boj!
(bi rekli amerikanci)
vrhi 11.01.2012 10:33
Samo ko tule pri nas - Celje -poslušam , je vengo dobit ZF. :cry:
porto 11.01.2012 12:43
s Celje si vse povedal :) :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sandifis 19.10.2012 11:48
Ze imamo koga, ki je temeljito preizkusil oba modela in lahko poda objektivno mnenje.
Venge je lep, najlepsi, Tarmac sl4 pa je vecinoma izbor tekmovalcev.
Je dejansko Venge v parksi pocasnejsi v hrib?
Hvala za mnenja.
mc 19.10.2012 12:09

Venge je res "aero" bicikl... Je pa vse skupaj malo tržne niše... Sej se vidi profije po ravnini z navadnimi bicikli in profije v klanec z "aero" bicikli. Potem bi pa mi tu izumljali toplo vodo... Res je Venge bolj za po ravnini in za višje brzine. Vprašanje pa je koliko nas je amaterskih junakov ki to razliko res rabi... Smo včasih prav smešni...
Oba si poglej v živo in tisti ki ti je lepši ga vzami. sigurno sta oba dobri kolesi. Meni tudi venge po slikah bolj potegne, a ko vidiš Tarmaca v živo ne zaostaja za veliko. Je pač drugačne zasnove.
Mislim pa da je Scott naredu pametno stvar... "Tu imate Foila pa ga gonte...al v hrib al po ravnini je izključno vaša izbira"... 

jackson 19.10.2012 12:11

V osnovi narobe razmišljaš!

Tehnološko in tudi po geometriji sta kolesi identični, le da Venge povzroča manj upora, ki pa narašča s hitrostojo. V teoriji je tak okvir hitrejši pri 50 na uro. Pa verjetno gre za 50 gramov razlike v teži.

Torej kolo izbiraš glede na sebe, na svoj način vožnje in na svoje mišice ter sposobnosti! Če prvič v sezoni šele na Franji vidiš grupo od znotraj, potem razlike, ki jo Venge ponuja, ne boš nikoli občutil. Po vsej verjetnosti tudi razlike med njima ne boš občutil!

Glede na to, da je geometrija identična, je pa tvoja hitrost vzpenjanja in hitrost po ravnini še najbolj odvisna od prestavnih razmerij, dolžine gonilke, obročev, teže plaščev ...

Pa še to - na Venge ne moreš dati nizkih obročnikov, na SL4 lahko.

Vzemi tistega, ki ti je vizualno bolj všeč! 

sandifis 19.10.2012 12:26
. to, da je Venge na ravnem hiter-hitrejsi, kot sl4 je dejstvo,
. Ne strinjam se, da sta geometriji identicni, saj se na obeh sedi popolnoma drugace
. Venge je slabsi na spustih. Spust in ovinek mu nista ravno pisana na kozo
. Dejansko je vprasanje, koliko je sl4 hitrejsi v hrib in ali je to razlog uporabe v pro touru,...
. Kar se tice izgleda ni debate, V. Je veliko lepsi
Lp
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI