Kako nas lupijo pri cenah kolesarske opreme

Domov > Forum > Kako nas lupijo pri cenah kolesarske opreme

Kako nas lupijo pri cenah kolesarske opreme

SORTIRAJ PO:
Bojler 21.09.2011 08:25
In to od proizvajalca, preko 500 posrednikov, uvoznikov in na koncu prodajalca. Trenutno imam brata na kitajskem in to pridno koristim, da mi prinese ob vsakem obisku pol potovalke robe :) Iz strani taobao.com (kitajska verzija ebaya) sem si naročil komplet: Ritchey Carbon Superlogic ravno belanco 590 širine, Ritchey fajfo in Superlogic zicštango za skromnih 38€ :) če pogledam na hitro iste komponente na CRC, pride okrog 500€, v sloveniji po izkušnjah verjetno še 200€ zraven.
Če je stvar original ali ponaredek je težko rečt. Lahko samo rečem da je zadeva vrhunsko izdelana in lahka
še link (cene so v juanih, decimalko damo za 1 mesto levo in imamo euro)

http://item.taobao.c om/item.htm?id=5606166334& >


http://search8.taobao.c om/search?q=ritchey+carbon& ;pid=mm_14507416_2297358_89359 34&unid=0&mode=63& rt=1316585670988


vzel sem še avid bb7 komplet z ročkami 50€, fsa zadeve so tudi poceni,..., če imate koga tam, ali gre tja, izkoristite naravne danosti :)

aja če je kaki interesent za tak komplet, februarja ga lahko kupi od mene za recimo ene 150€ :mrgreen:
Jastreb 21.09.2011 08:38
nič novega nam nisi povedal. to vse že znamo, ampak vsi nimamo šanse, da bi za tak dnar dobili robo s kitajske. pri nas smo pač "prisiljeni" plačati tako ceno, kot jo postavi trgovec.
ANQUETIL 21.09.2011 08:38
Campa SR grupa je 2300 €, tolk drago ni nikjer.
Jastreb 21.09.2011 08:41
kaj naj zdaj to dam v google translate? :) ali naj na pamet klikam?
Bojler 21.09.2011 08:43
google chrome si inštaliraj, ti avtomatsko prevaja stran. vse jasno da ni tako poceni, se pa najde marsikaj
Jastreb 21.09.2011 08:55
nabolj bi se ti splačalo telefone preprodajat. stane cca 700eur pri nas, tam je ziher poceni, pa še majhen je in ga daš v torbo, škatlo pa vržeš vstran.
Bojler 21.09.2011 09:05
eh se mi ne da s tem ubadat. za sebe pa kakega kolega pa se splača. recimo ipad2 za 340€ :)
lukapav 21.09.2011 09:08
Jastreb je napisal:
nabolj bi se ti splačalo telefone preprodajat. stane cca 700eur pri nas, tam je ziher poceni, pa še majhen je in ga daš v torbo, škatlo pa vržeš vstran.


V isti sapi pa se peesdite, kolko da posredniki služijo na nas :D :roll: :roll:
Jastreb 21.09.2011 09:20
lukapav je napisal:
Jastreb je napisal:
nabolj bi se ti splačalo telefone preprodajat. stane cca 700eur pri nas, tam je ziher poceni, pa še majhen je in ga daš v torbo, škatlo pa vržeš vstran.


V isti sapi pa se peesdite, kolko da posredniki služijo na nas :D :roll: :roll:


je razlika med uradnim posrednikom in kolegom-posrednikom :)
Jastreb 21.09.2011 09:20
lukapav je napisal:
Jastreb je napisal:
nabolj bi se ti splačalo telefone preprodajat. stane cca 700eur pri nas, tam je ziher poceni, pa še majhen je in ga daš v torbo, škatlo pa vržeš vstran.


V isti sapi pa se peesdite, kolko da posredniki služijo na nas :D :roll: :roll:


je razlika med uradnim posrednikom in kolegom-posrednikom :)
miha 21.09.2011 09:31
Bojler je napisal:
za skromnih 38€ :)



aja če je kaki interesent za tak komplet, februarja ga lahko kupi od mene za recimo ene 150€ :mrgreen:


No ko se pritožuješ nad trgovci in maržami pa si poglej tvojo maržo in željo po zasližku....mislim, da take nima noben posamezni trgovec.
Sej ravo to je problem danšnjega sveta, če služi nekdo drug ne te lupi in je prasec, če pa to lahko počnem sam je pa OK oz. še ponosen bom na to kako sem prodal s 500% zaslužkom.
energy 21.09.2011 09:34
Jastreb je napisal:
nič novega nam nisi povedal. to vse že znamo, ampak vsi nimamo šanse, da bi za tak dnar dobili robo s kitajske. pri nas smo pač "prisiljeni" plačati tako ceno, kot jo postavi trgovec.


matr ste pametni... a če trgovec dobi eno stvar za 200 eur, na kitajskem pa je 50 eur, potem bi jo on moral prodat za 50 eur ali kako?

cene ne postavlja trgovec, ampak trg, kjer pa veliko večjo vlogo igrajo firme same in pa uvozniki... trgovske marže so večinoma okrog 30% (od redne cene). Če daš 10-15% popusta, ostane ravno ene polovica. Pri 1000,00 eur je to 150 eur. Cela bogatija.
Predpostavljaj, da trgovec plačuje najemnino 1000,00 eur na mesec + plačo dveh uslužbencev, kar znese skupaj še minimalno 1500,00 eur na enega (3000 eur skupaj).
Dodaj še elektriko, ogrevanje, telekom in ostalo v vrednost cca. 500,00 eur.

To je na koncu 4500,00 eur, se pravi mora prodat po "oderuških" cenah za 30.000 eur v enem mesecu, če želi preživet trgovina z NULO. To je 30 koles po 1000,00 eur vsak mesec ali pa bolje rečeno, kolo in pol na dan ali vsak dan specialko za 1500,00 eur. Kar težko izvedljivo ;)

Govora o manjši trgovini in ne v centru dogajanja (npr BTC in podobno). Tam lahko za najemnino dodaš še kaka 2 jurčka na mesec, torej še enih 15 koles ;)


Ne gre za jamranje, ampak enim res ni jasno, da trgovci niso roboti, ki cel dan zastonj čakajo na stranke, nimajo svojih družin, ne jejo, ne pijejo in ne grejo na dopuste in izlete, si ne privoščijo piknikov in nedeljskih kosil tako kot vi, nimajo avta, ga ne tankajo, kaj šele da bi imeli kolo za 2000,00 eur.

V glavnem... niso trgovci tisti, ki oblikujejo cene in "odirajo", večina jih dela za plače in svoje preživetje.
Bojler 21.09.2011 09:44
miha je napisal:
Bojler je napisal:
za skromnih 38€ :)



aja če je kaki interesent za tak komplet, februarja ga lahko kupi od mene za recimo ene 150€ :mrgreen:


No ko se pritožuješ nad trgovci in maržami pa si poglej tvojo maržo in željo po zasližku....mislim, da take nima noben posamezni trgovec.
Sej ravo to je problem danšnjega sveta, če služi nekdo drug ne te lupi in je prasec, če pa to lahko počnem sam je pa OK oz. še ponosen bom na to kako sem prodal s 500% zaslužkom.


pa še vedno je poceni :) sicer pa je bilo mišljeno bolj za hec kot zares, kar bi naj tisti zeleni možiček zraven ponazarjal ;)
Shipman 21.09.2011 09:54
Dost smešna je naivnost nekaterih, ki mislijo, da za drobiž na Kitajskem dobijo originale. :lol: :lol: :lol:
lopow 21.09.2011 10:00
energy je napisal:
Jastreb je napisal:
nič novega nam nisi povedal. to vse že znamo, ampak vsi nimamo šanse, da bi za tak dnar dobili robo s kitajske. pri nas smo pač "prisiljeni" plačati tako ceno, kot jo postavi trgovec.


matr ste pametni... a če trgovec dobi eno stvar za 200 eur, na kitajskem pa je 50 eur, potem bi jo on moral prodat za 50 eur ali kako?

cene ne postavlja trgovec, ampak trg, kjer pa veliko večjo vlogo igrajo firme same in pa uvozniki... trgovske marže so večinoma okrog 30% (od redne cene). Če daš 10-15% popusta, ostane ravno ene polovica. Pri 1000,00 eur je to 150 eur. Cela bogatija.
Predpostavljaj, da trgovec plačuje najemnino 1000,00 eur na mesec + plačo dveh uslužbencev, kar znese skupaj še minimalno 1500,00 eur na enega (3000 eur skupaj).
Dodaj še elektriko, ogrevanje, telekom in ostalo v vrednost cca. 500,00 eur.

To je na koncu 4500,00 eur, se pravi mora prodat po "oderuških" cenah za 30.000 eur v enem mesecu, če želi preživet trgovina z NULO. To je 30 koles po 1000,00 eur vsak mesec ali pa bolje rečeno, kolo in pol na dan ali vsak dan specialko za 1500,00 eur. Kar težko izvedljivo ;)

Govora o manjši trgovini in ne v centru dogajanja (npr BTC in podobno). Tam lahko za najemnino dodaš še kaka 2 jurčka na mesec, torej še enih 15 koles ;)


Ne gre za jamranje, ampak enim res ni jasno, da trgovci niso roboti, ki cel dan zastonj čakajo na stranke, nimajo svojih družin, ne jejo, ne pijejo in ne grejo na dopuste in izlete, si ne privoščijo piknikov in nedeljskih kosil tako kot vi, nimajo avta, ga ne tankajo, kaj šele da bi imeli kolo za 2000,00 eur.

V glavnem... niso trgovci tisti, ki oblikujejo cene in "odirajo", večina jih dela za plače in svoje preživetje.


no ja glede 30 % bi se dalo razpravljati in naši trgovci res ne delajo zastonj, kar se vidi po cenah, ki jih držite v trgovinah.
Po mojem imajo oz. imate v Sloveniji trgovci veliko srečo to, da je Nemčija daleč in da pošnina ni zastonj. No pa poglejmo:
Števec Sigma nemčija; 19,90 € Slovenija 29,90
Plašlu conti, Nemlina 57,90 € Slovenija 83.51 € (pazi s popustom)

pa nebi našteval naprej. Pri samo dveh artiklih na hitro ste Slovenski dražju za 40 €.

Nasplošno gre v Sloveniji najbolše trgovcem, pa naj bodo to karkšnikoli, ali živilski ali neživilski. To pa zato, ker smo pač slovenci takšen smešen narod, da vse kar imamo nesemo v trgovino, pa če potrebujemo ali ne.

Pa nehajte jamrat, ker če bi vam bilo težko, bi se trgovine zapirale, ne pa odpirale. Ker očitno se splača.
M71 21.09.2011 10:16
miha je napisal:


No ko se pritožuješ nad trgovci in maržami pa si poglej tvojo maržo in željo po zasližku....mislim, da take nima noben posamezni trgovec.
.


Bravo!
Evo, točno to sem želel napisati tudi sam, pa si me prehitel. Mislim, da je zadnji čas, da nekateri odprejo trgovino pa poizkusijo kako ''na easy'' se zasluži denar. Mogoče pa je to napisal kdo, ki ne dobi plače? Koliko že? Bi lahko delal za pol manj? Se pase v državni upravi? ( pa nisem želel reči da tam ne delajo, ampak če bi delali za manj, bi nas potem država mogoče lahko malce manj molzla) Da bi zaslužil toliko kot država ( 20%) so ostale le še bolj ali manj pobožne želje.

Popolnoma se strinjam tudi z Energy-em, pozabil pa je mogoče omenit še to, da mora v svoji ''fizični'� 39; trgovini toliko in toliko denarja investirat v zalogo, da potem kupec lahko potipa, proba in gre na koncu za mogoče par % nižjo ceno kupit na splet. Včasih bi bilo bolje, da bi kot trgovec zaračunal 5€ na uro za svetovanje kot pa da sem karkoli prodal :(
Jastreb 21.09.2011 10:20
miha je napisal:
Bojler je napisal:
za skromnih 38€ :)



aja če je kaki interesent za tak komplet, februarja ga lahko kupi od mene za recimo ene 150€ :mrgreen:


No ko se pritožuješ nad trgovci in maržami pa si poglej tvojo maržo in željo po zasližku....mislim, da take nima noben posamezni trgovec.
Sej ravo to je problem danšnjega sveta, če služi nekdo drug ne te lupi in je prasec, če pa to lahko počnem sam je pa OK oz. še ponosen bom na to kako sem prodal s 500% zaslužkom.


saj če ti ni všeč za 150eur, mu lahko daš tudi 500, kot je cena pri nas v trgovini. kaj misliš, da ti bo nekdo vlačil robo čez pol sveta, pri tem pa ne bi imel od tega nobene koristi? bizgec en!

meni je vseeno, če mi proda za 500%, še zmeraj me ceneje pride pol ceneje kot če kupim pri nas v trgovini. eni ste zgleda faušni, če si človek prisluži kak eur. ker sami tega niste sposobni, tega ne bi smeli početi še drugi. ali pa se bojite konkurence in vam zato gre to vnos.

@energy, saj vemo, da trgovec ne dobi izdelka za 38eur, pa ga potem pri nas proda za 500. vemo, da je tu v verigi cel kup posrednikov, tudi prevoz čez pol sveta stane itd.

tu je bilo govora primerjavi prodajnih cen na kitajskem in prodajnih cen v slo: kupca pač nič ne briga kdo koliko zasluži. glavno nam je, da dobimo enako stvar za manjšo vsoto.
Bojler 21.09.2011 10:27
jaz sem svoje nakupe kolesarske robe v sloveniji zreduciral za 90% in ves ta denar dam angležom, kitajcom in nemcom, ker se mi hudičevo splača. Enostavno je pri nas predrago. Vsaka stvar ki jo pogledam je vsaj 20% dražja.
Tisti preostali del buđeta pa pustim v Bike Centru. To pa zato, ker dobim lep popust. Če ga nebi, bi še ta preostali del zapravil na ebayu, crc,...

če bi vsi tako zapravljali kot jaz bi slovenske štacune lahko zaprle vrata
M71 21.09.2011 10:33
lopow je napisal:

no ja glede 30 % bi se dalo razpravljati in naši trgovci res ne delajo zastonj, kar se vidi po cenah, ki jih držite v trgovinah.
Po mojem imajo oz. imate v Sloveniji trgovci veliko srečo to, da je Nemčija daleč in da pošnina ni zastonj. No pa poglejmo:
Števec Sigma nemčija; 19,90 € Slovenija 29,90
Plašlu conti, Nemlina 57,90 € Slovenija 83.51 € (pazi s popustom)


Od kje ideja, da proizvajalec oziroma dobavitelj vsem kupcem prodaja po isti ceni?
Visoka končna cena je bolj problem visoke nabavne cene, kakor pa želje po zaslužku.
Skratka kupit kjerkoli čimceneje, ko pa kaj ''crkne'' pa upajmo da nam bodo šli na roko v trgovini iz sosedščine

Tudi sam sem trgovec ( ne v kolesarski branži) kjer močno čutimo Nemško internetno konurenco. In če je njihova prodajna cena enaka moji nabavni brez DDV, potem pomeni, da sem potem ko dam cesarju kar je cesarjevega že ''nategun' 9; ker sem 20% dražji (pa sploh še nisem nič zaslužil) Na artiklih od drugega proizvajalca sem pa lahko ravnotoliko cenejši.
So v tem primeru sedaj nateguni Nemci?
Ali naj raje ne prodajam artiklov za katere vem, da so kjerkoli drugje na tej zemljici cenejši?
lopow 21.09.2011 10:42
Kot je že bilo pred mano zapisano. Kupim tam kjer je ceneje. Kot končnega kupca me ne zanimajo nabavne cene, ker me enostavno ne smejo (so baje poslovna skrivnost) :). Mene zanima končna cena. In ta je pri nas previsoka.
Še en primer, da pri nas ni velikih marž. Vrhunski tekaški copati: 159 € cena pri prvem trgovcu, 110 € cena pri zadnjem trgovcu.

Ker se je oglasilo kar nekaj trgovcev tukaj me nekaj zanima. Ali tiste stare izdelke, ki so npr. lanski oz. predlanski, prodajate z izgubo, ko ponudite popust do 60%?
MKC 21.09.2011 10:47
lopow je napisal:

Ker se je oglasilo kar nekaj trgovcev tukaj me nekaj zanima. Ali tiste stare izdelke, ki so npr. lanski oz. predlanski, prodajate z izgubo, ko ponudite popust do 60%?

Ta bi bila pa lovska ja :D :D :D
mediterano 21.09.2011 11:06
Naši trgovci majo na vso športno robo astronomske marže, to je dejstvo, plus tega da je pri večini še kvaliteta zelo vprašljiva. Tekaške copate, katere kupiš za 120 eur, izdelajo Kitajci za 10, plus prevoz do Italije. Preberite si knjigo "Gomorra" kjer avtor lepo opisuje , kako se 'uvažajo' tekaški copati iz Kitajske v Evropo. Mislim da nič drugače ni z bicikli, ostalo športno opremo, s tehnično opremo , pa tudi z drugimi stvarmi, recimo s špecerijo. Če primerjaš živila v Avstriji ali pri nas, je razlika v ceni velika, s tem da jodlarji prodajajo boljšo robo (primer: Milko za zahodni trg delajo v Nemčiji, za vzhodni, kamor spadamo tudi mi, pa na Poljskem). Enako je s pralnimi praški in vsem ostalim. Naši trgovci nam prodajajo veliko škart robe za večji denar kot na zahodu dobro robo, kjer je še standard veliko višji. Naši trgovci so lopovi, mi pa ovce, ker se jim pustimo nategovat!
Bojler 21.09.2011 11:12
če koga zanimajo nabavne cene recimo tekstila in obutve, naj gre na twf.to, pod sekcijo marketplace in si ogleda po kakih cenah se prodaja na debelo. ni sicer kolesarske robe, ampak je vsega po malem. tak za občutek dobit je ok. sicer pa mnogi tam gor sploh niso glavni distributerji, ampak že eni X v verigi, tak da pri onih malo višje je še ceneje.

vglavnem, jokanje naših trgovcev je vsaj meni tragikomedija :mrgreen: je pa tudi res da pri nas so v veliki meri tudi krivi uvozniki, ki so vse prevečkrat prepožrešni. pri takih tudi pri trgovcih ostane potem manj maneverskega prostora.
dreknapalci 21.09.2011 11:12
Točno to. Naši trgovci so lopovi. Naprimer za neko nemško znamko koles ima naš uvoznik 100 % maržo. Kolega je videl nabavni cenik iz nemčije in naše cene. Na jok nam lahko gre.
mattoo 21.09.2011 11:19
Ali je bil hervis, ko je prodajal kolesa za -50% na izgubi.... dvomim, in še so zaslužl!
PAJDO 21.09.2011 12:06
Ja zdaj,ko to berem,kar je že tudi meni znano,me zanima kako je s tem pri naših sosedih ( Avstrija,Italija). Slovenija je mala,pa ni daleč do mej.
miha- 21.09.2011 12:12
mattoo je napisal:
Ali je bil hervis, ko je prodajal kolesa za -50% na izgubi.... dvomim, in še so zaslužl!


Veš, včasih se je bolje znebiti zalog, pa čeprav si na izgubi, kakor pa da ti denar stoji.
Hervis tukaj ni nič zaslužil. Ti povem iz zansljivih informacij.

lp
ur 21.09.2011 12:19
,,,zavedati se morate tudi da nemški distributer naroči 10000 koles oz čelad oz očal itd...slovenski pa 500.....in seveda ima nemec nižjo ceno, ker je prodajna začetna cena proizvajalcev v veliki večini enaka, ko pa naročiš veliko kolličino je dodaten popust toliko večji. Slovensko tržišče je premajhno za doseganje ekonomije obsega, ki jo dosežeš pri 5000+ kosov...kje boš v sloveniji prodal 5000 hlače Asos ali koles CANONDALE na leto.....zato so spletne trgovine iz tujine ki ponujajo nižje cene.... ;)

..da ne omenjemo naše davke na zaposlene, prispevke itd...ki zvišujejo maržo, da ti na koncu meseca kaj ostane...žal je tako....
dreknapalci 21.09.2011 12:33
Blablabla. Slo trgovec ima samo par % višjo ceno od nemškega trgovca na račun količine. Samo med 3 in 5%. Zato ne govorit da niso oderuhi.
mediterano 21.09.2011 12:36
PAJDO je napisal:
Ja zdaj,ko to berem,kar je že tudi meni znano,me zanima kako je s tem pri naših sosedih ( Avstrija,Italija). Slovenija je mala,pa ni daleč do mej.
Pa saj sem napisal o tem v svojem postu, nekaj postov višje poglej.
1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI