K:poceni specijalko za na trenezer

Domov > Forum > K:poceni specijalko za na trenezer

K:poceni specijalko za na trenezer

SORTIRAJ PO:
roko1982 27.09.2011 23:28
kot sem ze omenil kupujem poceni specijalko za na trenezer...lahko tudi brez zadnjega obroča in kasete...ima mogoce kdo kaj pametnega?
Bugo14167 28.09.2011 08:31
Imam, staro železno specialko Peugeot:) ne vem če je to to kar iščeš :)
Mimogrede me zanima kaj mislite, a je priporočljivo na trenažer dajat svoje kolo, al je boljš met tkole rezervo kot jo hoče Roko?

Da ne bi slučajno kej počlo, se pokvarilo - ko vpnem kolo v trenažer mam skos občutek da gre lahko kej narobe:) .... plašč pa itak gre v franže:)
primoz69 28.09.2011 08:37
Bugo je napisal:
Imam, staro železno specialko Peugeot:) ne vem če je to to kar iščeš :)
Mimogrede me zanima kaj mislite, a je priporočljivo na trenažer dajat svoje kolo, al je boljš met tkole rezervo kot jo hoče Roko?

Da ne bi slučajno kej počlo, se pokvarilo - ko vpnem kolo v trenažer mam skos občutek da gre lahko kej narobe:) .... plašč pa itak gre v franže:)


Ne vem kaj tolk komplicirate...jast mam karbonca za 2k € in ga že dve sezoni lepo vozim na Tacx-u brez problemov...res pa je, da je treba lepo vrtet brez nekiih šprintov in 'aufzicanja'...tud guma mi zdrži celo zimo in to čist navadna...
marko.habjan 28.09.2011 08:53
roko1982 je napisal:
kot sem ze omenil kupujem poceni specijalko za na trenezer...lahko tudi brez zadnjega obroča in kasete...ima mogoce kdo kaj pametnega?


Jaz prodajam tole http://www.bolha.com/cestna -treking-kolesa/scott-speedste r-s50-oglas1276556333

Za ceno se lahk še kaj zmenva.
jaaan 28.09.2011 08:59
no to tud mene zanima kako je s temu. mam namreč karbonsk kolo in so mi vsi rekl da to ni za na trenažer da se unič in lahko poč. kok je to res? pa a to pomen da če greš trikrat na let na trenažer da lahko poč a če si usak dan pol leta na trenažerju?? res se mi pa škoda zdi nekj sto evrov dajt za eno staro specialko d bi lah gonu.
primoz69 28.09.2011 09:12
jaaan je napisal:
no to tud mene zanima kako je s temu. mam namreč karbonsk kolo in so mi vsi rekl da to ni za na trenažer da se unič in lahko poč. kok je to res? pa a to pomen da če greš trikrat na let na trenažer da lahko poč a če si usak dan pol leta na trenažerju?? res se mi pa škoda zdi nekj sto evrov dajt za eno staro specialko d bi lah gonu.


Sem že napisu zgoraj. Lani sem naredu cca 3000 km čez zimo (vadu sem uro na dan u povprečju)...mam karbonca in Tacx trenažer in ni blo nikakršnih problemov...če lepo sučeš brez nekega zvijanja in divjanja levo desno ne vidim nobenega problema...je pa res, da za nekoga z večjo kilažo zna mogoče to bit problem...to je pa itak večna dilema in diskusija 'karbonski okvir+trenažer'...jst v glavnem nimam nikakršnih negativnih izkušenj...
Bugo14167 28.09.2011 09:15
ja itak breu aufzicanja in sunkov, ampak vseeno zadnji del kolesa včasih tko zanaša in je rahlo nestabilen. In ne vem kok zategnit vpetje....

Fajn je, da si na svojem kolesu (zaradi položaja, sedeža, velikosti,...), ne bi pa rad da kje kaj poči:) Ampak sej nabrž so bicikli tko narjeni, da se to naj ne bi zgodilo kr tko....
lone_rider 28.09.2011 09:47
A so valji potem glede tega boljši ali prav tako 'mučijo' kolo?
primoz69 28.09.2011 09:59
lone_rider je napisal:
A so valji potem glede tega boljši ali prav tako 'mučijo' kolo?


Člouk bi reku, da valji še manj mučijo kolo kot cesta...ampak to je stvar kakega fizikalnega izračuna... :D...glede treninga pa pravijo da so valji zajebani...sploh, če te odpizdi z njih pr ene 30 km/h, pred seboj maš pa steno... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
IZO 28.09.2011 10:03
primoz69 je napisal:


Člouk bi reku, da valji še manj mučijo kolo kot cesta...ampak to je stvar kakega fizikalnega izračuna... :D...glede treninga pa pravijo da so valji zajebani...sploh, če te odpizdi z njih pr ene 30 km/h, pred seboj maš pa steno... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A veš kaj se zgodi, magar pri 50km/h +? Nič, preverjeno! ;)
Mitko 28.09.2011 11:29
Kurt kinetic reši zadevo, če vas skrbi aufzicanje ;)

http://www.kurtkinetic.c om/rock-roll-p-112-l-en.html
nedicom 28.09.2011 12:30
Zanimiv članek o obremenitvah na trenažerju in cesti(nemščina)
Klik
roko1982 28.09.2011 16:29
vidim ,da je tema kar zanimiva:)...tudi jest sem imel 2 leti specijalko vredno 1000 evrov in sem gonil na trenezerju.ko opnes zadnjo obeso na trenezer se ob normalnem pganjanju zelo zvija..vsaj pri mojem nacinu voznje...zdaj ko sem pa kupil kolo ,ki je vredno 4000 mi ga je pa res skoda dajat in openjat na trenezer...nekak nimam srca..Mislim ,da je veliko bolj pametno kupiti kolo za 200 evrov in naj se zvija kolikor hoce..pa ceprav se mi zdi malo trapasto,ker denarja ni na pretek:),ampak se vedno bolje kot pa da unicim okvir...
_BraneK 28.09.2011 17:12
nedicom je napisal:
Zanimiv članek o obremenitvah na trenažerju in cesti(nemščina)
Klik

>


zakljucek: Okvir kolesa je bolj obremenjen na cesti kot na trenazerju.

case dismissed
roko1982 28.09.2011 17:15
_BraneK je napisal:
nedicom je napisal:
Zanimiv članek o obremenitvah na trenažerju in cesti(nemščina)
Klik

>

zakljucek: Okvir kolesa je bolj obremenjen na cesti kot na trenazerju.
zanimivo..ne bi si mislil...

case dismissed
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI