STORŽIČ

Domov > Forum > STORŽIČ

STORŽIČ

SORTIRAJ PO:
biIly 02.10.2011 20:31
Za včerajšno soboto je bil v planu planinski pohod. Kar nekaj dni pred soboto sem razmišljal le kam bi jo mahnil.
Odločitev je padla v četertek in sicer Storžič. Na Storžiču sem bil do včeraj samo enkrat in to približno pet , šest let nazaj.
Torej malce sem se še spominjal poti , posebaj tisti drugi del od Kališča naprej mi je ostal v spominu kot kar zahteven del.
Štartal sem iz turističnega društva Bašelj ( športni park Belica ) in po malo kombinirani gozdni in markirani stezi najprej do Kališča ( 1540 m ) približno 1 uro in pol. Na Kališču je sledila krajša pauza in tu sem se srečal z dvema frendoma Darkom in Sebastjanom in skupno smo nadaljevali pot proti vrhu.
Drugi del poti od koče na Kališču proti vrhu se začne z 1,5 km dolgo ravnino potem pa vse skupaj postane kar zahtevno. Na nekaterih delih v skalah je potrebno kar malce plezalnega znanja :shock: .
V lepem ritmu z nekajsekundnimi počitki smo drugi del poti premagali v dorbi uri :grin: .
Na vrhu je bila kar lepa gužva saj je bilo obiskovalcev res veliko , kot bi jih vozili z avtobusom :mrgreen:
Zelo previden pa moraš biti tudi na sestopu saj se mi je zdel še težji kot pa vzpon ( moraš biti še bolj zbran na vsakem koraku )
Po vrnitvi z vrha Storžiča na Kališče je sledila tri urna pauza :-( , nato pa nazaj v dolino.


p.s. po nobenem kolesarskem izletu me niso tako bolele noge :oops:


Slike : https://picasaweb.google.co m/franci.osterman/Storzic11020 11
Floyd 02.10.2011 21:04
Jaz sem bil v cetrtek na Grintovcu. Se danes ne morem normalno hodit,ker imam tak musklfiber. Ocitno so to cist druge misice kot na kolesu...pa to je vse samo zaradi poti nazaj DOL!
pajzbar 02.10.2011 21:23
biIly je napisal:
Za včerajšno soboto je bil v planu planinski pohod. Kar nekaj dni pred soboto sem razmišljal le kam bi jo mahnil.
Odločitev je padla v četertek in sicer Storžič. Na Storžiču sem bil do včeraj samo enkrat in to približno pet , šest let nazaj.
Torej malce sem se še spominjal poti , posebaj tisti drugi del od Kališča naprej mi je ostal v spominu kot kar zahteven del.
Štartal sem iz turističnega društva Bašelj ( športni park Belica ) in po malo kombinirani gozdni in markirani stezi najprej do Kališča ( 1540 m ) približno 1 uro in pol. Na Kališču je sledila krajša pauza in tu sem se srečal z dvema frendoma Darkom in Sebastjanom in skupno smo nadaljevali pot proti vrhu.
Drugi del poti od koče na Kališču proti vrhu se začne z 1,5 km dolgo ravnino potem pa vse skupaj postane kar zahtevno. Na nekaterih delih v skalah je potrebno kar malce plezalnega znanja :shock: .
V lepem ritmu z nekajsekundnimi počitki smo drugi del poti premagali v dorbi uri :grin: .
Na vrhu je bila kar lepa gužva saj je bilo obiskovalcev res veliko , kot bi jih vozili z avtobusom :mrgreen:
Zelo previden pa moraš biti tudi na sestopu saj se mi je zdel še težji kot pa vzpon ( moraš biti še bolj zbran na vsakem koraku )
Po vrnitvi z vrha Storžiča na Kališče je sledila tri urna pauza :-( , nato pa nazaj v dolino.


p.s. po nobenem kolesarskem izletu me niso tako bolele noge :oops:


Slike : https://picasaweb.google.co m/franci.osterman/Storzic11020 11


Super! Ja noge na spustu so hudič, predvsem "zglobi" zakuhajo.
3h pavze.. dost ste si vzeli.
strojnik 02.10.2011 21:40
jaz sem bil tud gor, vendar šele popoldne,2h gor in 2 uri dol štartal pa sem s parkirišča :D :D :D
simeon 04.10.2011 06:43
Če je šel kdo pred kratkin gor skozi Žrelo ali Škarjev rob naj malo komentira kakšne so razmere. Hvala!
areh 04.10.2011 07:09
Super izgleda po slikah..še nisem bil, pa vidim, da bo treba poskusit...
Upam, da ne bo kdo od "pametnjakovičev" pogledal v temo, ker spet ne bo v redu, da kdo piše o svojih podvigih in dogodivščinah :roll:
LpA
Dave 04.10.2011 07:16
Tukaj so vse informacije:
Storžič - Skozi žrelo
Storžič - Čez Škarjev rob
Če si namenjen gor, je zdaj pravi (skrajni) čas za to. Seveda v takih razmerah kot so trenutno.
Lp
pajzbar 04.10.2011 08:14
simeon je napisal:
Če je šel kdo pred kratkin gor skozi Žrelo ali Škarjev rob naj malo komentira kakšne so razmere. Hvala!

danes in jutri naj bi bilo še dobro, kar se vremena tiče. Drugače pa boš vse informacije našel na hribi.net
simeon 04.10.2011 09:03
Rad bi izkoristil še ta teden, če bom dobil dopust za ogled Storžiča. Drugače pa dereze in cepin :D
Kdor ni izkoristil zadnjih nekaj dni za obisk gora mu je lahko žal. Meni ni. :mrgreen:
chenlee 04.10.2011 09:38
14 dni nazaj sva šla na storžič skozi žrelo. Pot niti ni preveč zahtevna, malce plezarije. Samovarovalni komplet ni potreben, čelada pa ne bo odveč.
Nazaj dol sva jo mahnila čez javorniški preval. Lep hrib, ponuja ogromno razgleda.
boyan64 04.10.2011 10:38
Kot ponavadi zopet dobre slike in opisi slik.
Tudi mene vleče, da bi šel enkrat tja gor, da se usedem in naužijem razgledov.
Zadetek v polno pa je, da ujameš dan, ko je ozračje "oprano" in razgledi dokler seže pogled.
mpm 04.10.2011 10:41
Jaz tečem na Storžič iz Trstenika. Štartam pri kapelici za cerkvijo. Po tej poti je do vrha 5,3 km, povprečni naklon je 30,8%. Moj najboljši čas je 1h 23' 53, pri povprečnem utripu 149. To je po moje najbolj dostopna pot, saj ni nobene plezarije.
V četrtek sem nameraval na Storžič po drugi strani, po nekoliko daljši poti, pa najbrž ne bom mogel.
Štartal bi pri domu upokojencev v Pedvoru in bi šel mimo sv. Jakoba in Javorskega vrha, čez Hudičev boršt do Kališča ter od tam na Storžič. Vračal bi se čez Kališče in naravnost proti Mačam in Predvoru.
Dave 04.10.2011 11:01
Tako je bilo stanje v nedeljo.
fuego 04.10.2011 11:02
mpm: Pozabil si napisat s kakšnimi supergami si dosegel takšen čas. Andreja bi sigurno zanimalo ali si tekel v tekaških hlačah ali v pohodniških. :lol:
Dave 04.10.2011 11:06
fuego je napisal:
mpm: Pozabil si napisat s kakšnimi supergami si dosegel takšen čas. Andreja bi sigurno zanimalo ali si tekel v tekaških hlačah ali v pohodniških. :lol:

:lol: :lol: :lol:
pajzbar 04.10.2011 11:12
@simeon: prakticiraš cepin in dereze?
@mpm: sami "norci" :D na Grintovc tut tečeš?
areh 04.10.2011 11:14
fuego je napisal:
mpm: Pozabil si napisat s kakšnimi supergami si dosegel takšen čas. Andreja bi sigurno zanimalo ali si tekel v tekaških hlačah ali v pohodniških. :lol:

Dej ne špuki na karbit, da se omenjeni res ne "naseli" še v tej temi iz gre vse v maloro spet :roll: :roll:
lpA
boyan64 04.10.2011 11:14
pajzbar je napisal:
@simeon: prakticiraš cepin in dereze?
@mpm: sami "norci" :D na Grintovc tut tečeš?


Eni so pač v formi. V hribe tečejo, na Vršič, Zonzolan...pa letijo.. :D :D
simeon 04.10.2011 13:33
pajzbar je napisal:
@simeon: prakticiraš cepin in dereze?
@mpm: sami "norci" :D na Grintovc tut tečeš?


@pajzbar Do sedaj sem jih potreboval samo enkrat. Mogoče v prihodnjosti še kdaj.
boyan64 23.10.2011 17:27
biIly je napisal:
Za včerajšno soboto je bil v planu planinski pohod. Kar nekaj dni pred soboto sem razmišljal le kam bi jo mahnil.
Odločitev je padla v četertek in sicer Storžič. Na Storžiču sem bil do včeraj samo enkrat in to približno pet , šest let nazaj.
Torej malce sem se še spominjal poti , posebaj tisti drugi del od Kališča naprej mi je ostal v spominu kot kar zahteven del.
Štartal sem iz turističnega društva Bašelj ( športni park Belica ) in po malo kombinirani gozdni in markirani stezi najprej do Kališča ( 1540 m ) približno 1 uro in pol. Na Kališču je sledila krajša pauza in tu sem se srečal z dvema frendoma Darkom in Sebastjanom in skupno smo nadaljevali pot proti vrhu.
Drugi del poti od koče na Kališču proti vrhu se začne z 1,5 km dolgo ravnino potem pa vse skupaj postane kar zahtevno. Na nekaterih delih v skalah je potrebno kar malce plezalnega znanja :shock: .
V lepem ritmu z nekajsekundnimi počitki smo drugi del poti premagali v dorbi uri :grin: .
Na vrhu je bila kar lepa gužva saj je bilo obiskovalcev res veliko , kot bi jih vozili z avtobusom :mrgreen:
Zelo previden pa moraš biti tudi na sestopu saj se mi je zdel še težji kot pa vzpon ( moraš biti še bolj zbran na vsakem koraku )
Po vrnitvi z vrha Storžiča na Kališče je sledila tri urna pauza :-( , nato pa nazaj v dolino.


p.s. po nobenem kolesarskem izletu me niso tako bolele noge :oops:


Slike : https://picasaweb.google.co m/franci.osterman/Storzic11020 11


Danes sem bil po dolgem času ( od maja letos) spet peš na Joštu.
Celo sezono sem se rekreiral izključno na kolesu in nisem "planinaril".
Na Jošta sem šel brez problema, toda ko sem šel dol sta me začeli boleti-kar pekli sta, obe stegenski mišici. Še nikoli tako??? Sem mislil, da imam kondicijo od kolesa, pa očitno res na kolesu delajo druge mišice.
Sem se že med potjo spomnil na tvojo izkušnjo in zapis.
jankokocevje 23.10.2011 18:03
boyan64 je napisal:
pajzbar je napisal:
@simeon: prakticiraš cepin in dereze?
@mpm: sami "norci" :D na Grintovc tut tečeš?


Eni so pač v formi. V hribe tečejo, na Vršič, Zonzolan...pa letijo.. :D :D

Takih poznam cel kup, trenirajo vsi al ob sedmih zjutraj, al pa ob devetih zvečer. Ko pa jih srečaš na terenu, napeglaš po vrhu, takrat majo pa vsi želodčne težave, preveč najedli in podobne fore :D
mpm 23.10.2011 19:41
pajzbar je napisal:

@mpm: sami "norci" :D na Grintovc tut tečeš?

Če hočeš priti gor v eni uri in tričetrt, ti drugega ne preostane. ;)
laufar 23.10.2011 20:54
areh je napisal:
fuego je napisal:
mpm: Pozabil si napisat s kakšnimi supergami si dosegel takšen čas. Andreja bi sigurno zanimalo ali si tekel v tekaških hlačah ali v pohodniških. :lol:

Dej ne špuki na karbit, da se omenjeni res ne "naseli" še v tej temi iz gre vse v maloro spet :roll: :roll:
lpA


:D :roll:
1
Zadnji komentarji v kategoriji "DRUGI ŠPORTI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI