Dealextreme spletna trgovina+ magicshine lučka

Domov > Forum > Dealextreme spletna trgovina+ magicshine lučka

Dealextreme spletna trgovina+ magicshine lučka

SORTIRAJ PO:
bajker99 16.10.2011 09:58
Zanima me če je že kdo naročal od tu. Naročil bi lučko Magicshine, pa me zanima če kdo ve kako je s carino. A ima kdo to lučko?

Hvala za odgovore
ROTOR 16.10.2011 10:03
tomrot 16.10.2011 11:26
prek dealextrema sem nabavil pet lučk magicshine, carino sem plačal v štirih primerih (v enem so mi sami napisali na škatlo znesek pod carino), nikoli nisem imel težav....stroškovno so me pa prišle...kot vidim na singli, full ceneje....mimogrede malo se znajdi boš še bol ceneje dobil...sm ne glej pod bike equipment.....drgač pa ignoriraj poste, ki jih dajejo trgovci (glej helikopterja), in ne piši o cenah, pole nam vse pokvarijo


:D :D :D 8) 8) 8) 8)
grisley 16.10.2011 13:18
To ni lučka , to je reflektor :D
Dobil brez carine
SODROVC 16.10.2011 18:07
Vse OK, le da je vtikač napajalnika za US narejen. Kolega je dal nekomu delat adapter. Dodaten strošek. A se da naročit tud za naše vtikače?
Poss 16.10.2011 19:13
Bajker99: Nad 22€ plačaš davek (DDV) in pa mislim, da cca 4€ njihove stroške obravnave.
Nad 150€ je pa še carina za plačat. Koliko je pa odvisno od izdelka (ne vem na pamet).

SODROVC: v takem primeru naročiš še adapter, na DealExtreme so po manj kot 1 USD
(Vpiši: Flat to Round Power Plug Convertor)
tomrot 16.10.2011 20:16
evo poss je razčleno našo davkarijo in carino....tako je pravilno
um_etnik 16.10.2011 23:08
Ali imajo v USA 220V?
Atorz 16.10.2011 23:28
Imajo, pod pogojem, da je to 110 V.
Bojler 17.10.2011 08:09
ne komplicirat okrog štroma. kupiš kot je napisal poss tisti adapter za 1 usd in je problem rešen. sodrovc tvoj kolega pa je kekec na kubik, zavil bi v prvo trgovino z tovrstno kramo in bi ga kupil za 2-3 eur :)

kolko pa je carine pa si pomoje ob takem vprašanju vsak zasluži BAN za par dni. ker to vprašanje se na čisto vsakem slovenskem forumu pojavi tak približno 4x na dan, ker kretenoidi ne znajo uporabljat funkcijo IŠČI

moja je tudi prišla brez carine skozi. Bi pa priporočal še nakup rezervne baterije, ker so le te šibka točka te lampe. ločen nakup, pride ravno malo pod 22eur, da te noben ne more buzerirat na carini. poglejte kolko pride pri nas, 2x toliko :roll:
Floyd 17.10.2011 08:11
Tudi sam gledam to magicshine lucko na dealextreme, samo se ne morem odlocit katero. Kaksna priporocila ?
Tukaj sta dve skoraj identicni (ne najdem nobene razlike razen indikatorja stanja baterije), razlika v ceni je pa skoraj faktor 2x:
1.63€
2.34€
Bojler 17.10.2011 08:19
razlika je v bateriji in diodi ki se uporablja. tadražja 808 je prava, čeprav tudi cenejša je čisto ok
spiderman 17.10.2011 08:24
pa tut v nastavitvah za svetilnost. Tadražja in tri nastavitve.Že po tem je boljša izbira dražjega modela.
simbi 17.10.2011 10:32
jaz sem dobil lucko brez carine. problem je samo da cakas na zadevo vsaj 14 dni. drugace super zadeva....
Polževka 20.10.2011 10:43
Razlika, če kupite Magicshine lučko pri Singli a ali pri Dx-u:

- dejanska razlika v kešu je 10-20 eur (odvisno od "sreče" pri carini).
- lučke v Singli imajo vse EU adapterje
- lučke v Singli imajo vse 12 mesecev garancije, pri DX -u garancije ni, kar ni zanemarljivo, če se slučajno pojavi kakšna težava
- lučke v Singli (tiste ki so na zalogi) lahko dobite še isti ali naslednji dan, pri DX-u pa so nekateri čakali tudi do 2 meseca (še posebej v mesecu novembru in decembru)

Ponaredek Magicshina je sicer cenejši, tukaj pa imate debato o njih:
http://club.dealextre me.com/forums/Forums.dx/thread id.801816
Bojler 21.10.2011 08:03
to imate slučajno kako prirejeno verzijo osnovne matematike?

lampa je na dx 80 usd, kar je 58 eur

+ddv =70
+5 eur stroškov = 75 eur do mene domov, po nesrečnem scenariju, da me carina dobi


vaša cena z poštnino okrog 115

zdaj če uporabljava isto verzijo matematike, je to po mojih izračunih 40 eur. Daj preveri še pri tvoji varjanti če dobiš isti rezultat

in za 40 eur dobim 2 bateriji posebej zraven na DX, če dodam 3 eur. Ker baterije so problematične (vsaj do lani so bile), sama lampa crkne zelo zelo redko

adapter za EU ni noben prodajni argument, ker ga dobiš praktično zastojn na dx

argument garancije se tudi skoraj izniči, če vzameš kot zgoraj omenjeno 2 bateriji zraven

edino kar je res je časovna komponenta. Če se spomniš konec oktobra da bi malo po temi kolesaril, se boš na dx pošteno načakal
Jaka_ 21.10.2011 10:19
Tudi sam sem hotel vzeti na Deal Extreme, sem se zanimal za 2 komada modela MD808. Pa so mi v Singli ponudili popust, plačal 100 € po komadu + zraven dobil še za na glavo in za na čelado. Pa potem zaradi 25 € razlike nisem preveč razmišljal (če bi se pa še pri carini kaj zalomilo, bi bila pa razlika še manjša) - da ne govorim, da sem zadevo dobil takoj na dom. Garancija pa tudi nekaj šteje. Smo pa malo zašli, je pa stvar posameznika, katera razlika v ceni je tista, ko se odločimo, da bomo malo tvegali.
Polževka 21.10.2011 10:21
Če gledava model MJ-808E je razlika v ceni cca 25 eur. Cena lučke v Singli je 99,90 eur.

V Singli poštnine pri nakupu nad 50 eur ne zaračunamo.

Tvoja matematika torej ne štima.

Moraš pa vedt, da garancija nekaj košta, čeprav k sreči jo v dobrem letu ni koristil praktično še nihče, ker lučke delajo. Zamenjali smo 2 bateriji, če te zanima točno število prodanih lučk, pa ti lahko napišem v ZS.

Kot si že sam pogruntal, časovna komponenta je zelo pomemben dejavnik, saj veš: čas=denar. :)

Pa tudi za popust se da vedno zmenit..........skratka, ni potrebno za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še pri kitajcih kupovali.
ZigaK 21.10.2011 11:09
če smo že pri malenkostih; zakaj potem prodajate kitajske lučke, sej so tudi v EU proizvajalci? Sej ni treba za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še kitajske lučke kupovali.
:)
Polževka 21.10.2011 11:12
ZigaK je napisal:
če smo že pri malenkostih; zakaj potem prodajate kitajske lučke, sej so tudi v EU proizvajalci? Sej ni treba za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še kitajske lučke kupovali.
:)


Jaz samo zagovarjam dejstva zakaj jih kupovat pri nas in ne na Kitajskem. Lučke so seveda dobre. Magicshine pri DX-u je enak kot Magichsine pri Singli.
dumr 21.10.2011 13:13
sicer pa na DX brez problema zamenjajo stvar. Edino poštnino moraš plačati.
palcica 21.10.2011 13:59
Jst mislm da je 20eu se vedno kar visoka razlika za marsikaterega slovenca. Ajde, ce bi blo 5eu razlike bi reku, da naj bo... ampak 15+ pa ze marsikdo premisli in gre pac tja k je cenej.
Bojler 21.10.2011 14:11
Polževka je napisal:
Če gledava model MJ-808E je razlika v ceni cca 25 eur. Cena lučke v Singli je 99,90 eur.

V Singli poštnine pri nakupu nad 50 eur ne zaračunamo.

Tvoja matematika torej ne štima.

Moraš pa vedt, da garancija nekaj košta, čeprav k sreči jo v dobrem letu ni koristil praktično še nihče, ker lučke delajo. Zamenjali smo 2 bateriji, če te zanima točno število prodanih lučk, pa ti lahko napišem v ZS.

Kot si že sam pogruntal, časovna komponenta je zelo pomemben dejavnik, saj veš: čas=denar. :)

Pa tudi za popust se da vedno zmenit..........skratka, ni potrebno za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še pri kitajcih kupovali.


model brez E. na dx 75, po vašem ceniku 110, če praviš da pošiljate zastojn. 35 eur razlike. absolutno preveč.
Polževka 21.10.2011 14:17
Mi pa smo kompletu dodali še dodatno opremo:

- nosilec za pritrditev lučke na čelado

- nosilec z elastičnim trakom za pritrditev lučke na glavo

- podaljšek kabla med lučko in akumulatorsko baterijo.



A bova nehala počasi? :mrgreen:
KAVITATOR+ 21.10.2011 15:15
Bojler je napisal:
Polževka je napisal:
Če gledava model MJ-808E je razlika v ceni cca 25 eur. Cena lučke v Singli je 99,90 eur.

V Singli poštnine pri nakupu nad 50 eur ne zaračunamo.

Tvoja matematika torej ne štima.

Moraš pa vedt, da garancija nekaj košta, čeprav k sreči jo v dobrem letu ni koristil praktično še nihče, ker lučke delajo. Zamenjali smo 2 bateriji, če te zanima točno število prodanih lučk, pa ti lahko napišem v ZS.

Kot si že sam pogruntal, časovna komponenta je zelo pomemben dejavnik, saj veš: čas=denar. :)

Pa tudi za popust se da vedno zmenit..........skratka, ni potrebno za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še pri kitajcih kupovali.


model brez E. na dx 75, po vašem ceniku 110, če praviš da pošiljate zastojn. 35 eur razlike. absolutno preveč.


ja po jo pa tam kup
honda2 21.10.2011 15:28
+1
honda2 21.10.2011 15:28
+1
crntulipan 21.10.2011 15:43
Bojler je napisal:
Polževka je napisal:
Če gledava model MJ-808E je razlika v ceni cca 25 eur. Cena lučke v Singli je 99,90 eur.

V Singli poštnine pri nakupu nad 50 eur ne zaračunamo.

Tvoja matematika torej ne štima.

Moraš pa vedt, da garancija nekaj košta, čeprav k sreči jo v dobrem letu ni koristil praktično še nihče, ker lučke delajo. Zamenjali smo 2 bateriji, če te zanima točno število prodanih lučk, pa ti lahko napišem v ZS.

Kot si že sam pogruntal, časovna komponenta je zelo pomemben dejavnik, saj veš: čas=denar. :)

Pa tudi za popust se da vedno zmenit..........skratka, ni potrebno za "vsako malenkost" h kitajcu zalaufat, ker dolgoročno gledano, to pelje k temu, da boste/bomo na koncu vsi lahko samo še pri kitajcih kupovali.


model brez E. na dx 75, po vašem ceniku 110, če praviš da pošiljate zastojn. 35 eur razlike. absolutno preveč.


A v Merkatorju tudi najdaš prodajalki za blagajno kok majo navite cene?
ElTorro 21.10.2011 16:08
Če bo me prepričevala, da delam napako, ko kupujem v Hoferju, bom ji vsekakor povedal, zakaj je tako.... ;)
efijy 21.10.2011 21:24
crntulipan je napisal:

A v Merkatorju tudi najdaš prodajalki za blagajno kok majo navite cene?


Men se zdi, da v tej temi nekdo drug najeda.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI