Tek na Krim

Domov > Forum > Tek na Krim

Tek na Krim

SORTIRAJ PO:
hribovc00 23.10.2011 18:46
Živjo!

Zanima me če je v zimskem času kakšen organiziran tek na Krim. Predvsem me zanima nedelja zjutraj.

Sem lansko leto kar precej gor letal.

Sem pa tud slišal, da je kar priljublen med kolesarji v zimskem času.

lp.
maratonc 23.10.2011 19:39
seveda je :D
eni tečejo ,drugi pa HODMO gor,v bistvu od razpoloženja
thitri začnejo ob 7h zjutraj pred gasilskim domom na Jezeru pod Krimom, kdaj boojo začel ne vem ,verjetno takrat ko se ne bo dal več kolesart :?
najprej so nedelje!!! pol pa tud sobota in nedelja 8)
druga ekipa pa štarta i parkirišča pod sv ANO pri preserju !tam začnejo ob 7h 30 min ,oni pa tečejo :D
no taki so podatki ki so bili lansko leto ,kako letos? pa..............
poglej temo
peš na krim
mpm 23.10.2011 19:55
maratonc je napisal:
seveda je :D
eni tečejo ,drugi pa HODMO gor,v bistvu od razpoloženja
thitri začnejo ob 7h zjutraj pred gasilskim domom na Jezeru pod Krimom, kdaj boojo začel ne vem ,verjetno takrat ko se ne bo dal več kolesart :?
najprej so nedelje!!! pol pa tud sobota in nedelja 8)
druga ekipa pa štarta i parkirišča pod sv ANO pri preserju !tam začnejo ob 7h 30 min ,oni pa tečejo :D
no taki so podatki ki so bili lansko leto ,kako letos? pa..............
poglej temo
peš na krim


Ne vem, kam se vam tako mudi, saj se takrat niti še ne zdani, pa še bolj mraz je, kot bi bilo uro ali dve pozneje. Glede na to, da je na Krim približno eno uro teka, v zimskih razmerah mogoče nekaj minut več in če se nekoliko zaustaviš na vrhu na čaju, si okoli 10h lahko že nazaj na startu. Glede na to, da močno dvomim, da ima kdo nedeljsko kosilo pred 12h, bi lahko startali ob 9h, pa bi še vedno bili dovolj zgodaj doma. Če bi bil start ob bolj normalni uri, bi se teku pridružil tudi še kdo, ki je nekoliko bolj oddaljen od Jezera. Naprimer iz Ljubljane rabiš še pol ure za pot. Jaz bi se z veseljem kdaj pridružil, ampak da bi šel od doma že pred pol sedmo, se mi zdi praktično neizvedljivo. :cry:
dostane 23.10.2011 20:33
mpm= tipičen zapečkar. Dan se vendar začne zjutraj in kaj je lepšega kot se navsezgodaj prešvicat pa čeprav pri -15. stopinjah. Mi drugače začnemo pod sv. Ano ob 8 uri ko se prestavi uri. Ti pa greš lahko tudi ob 10 uri ko grejo stare mame. :idea:
andrej74 23.10.2011 21:26
dostane je napisal:
mpm= tipičen zapečkar. Dan se vendar začne zjutraj in kaj je lepšega kot se navsezgodaj prešvicat pa čeprav pri -15. stopinjah. Mi drugače začnemo pod sv. Ano ob 8 uri ko se prestavi uri. Ti pa greš lahko tudi ob 10 uri ko grejo stare mame. :idea:


Tako gredo tisti, ki se svojih bab bojijo in morajo biti doma še predno se ta stara zjutraj dobro ne pretegne. Da po tem ne vpije po celi vasi in da ne letijo vsi skupaj, ker ne vedo, kaj jo muči. Ona bi pa samo hotela imeti "ovce na broju".
jeti 23.10.2011 21:40
po novem moj domač hrib :D , se vidmo
mpm 23.10.2011 22:10
andrej74 je napisal:
Tako gredo tisti, ki se svojih bab bojijo in morajo biti doma še predno se ta stara zjutraj dobro ne pretegne. Da po tem ne vpije po celi vasi in da ne letijo vsi skupaj, ker ne vedo, kaj jo muči. Ona bi pa samo hotela imeti "ovce na broju".


Bo že držalo, če mi je eden od rednih udeležencev tega teka, ko sem mu postavil podobno vprašanje, glede zgodnje ure, odgovoril, da mora biti zgodaj doma, ker mora pomagati ženi kuhati kosilo. :lol:
robertos666 23.10.2011 22:13
mpm je napisal:
andrej74 je napisal:
Tako gredo tisti, ki se svojih bab bojijo in morajo biti doma še predno se ta stara zjutraj dobro ne pretegne. Da po tem ne vpije po celi vasi in da ne letijo vsi skupaj, ker ne vedo, kaj jo muči. Ona bi pa samo hotela imeti "ovce na broju".


Bo že držalo, če mi je eden od rednih udeležencev tega teka, ko sem mu postavil podobno vprašanje, glede zgodnje ure, odgovoril, da mora biti zgodaj doma, ker mora pomagati ženi kuhati kosilo. :lol:


in kaj je v tem slabega? kaj pa če bi žena tudi želela na tek?
jeti 23.10.2011 22:16
ligo naredte po zgledu areha in sv.primoža, vsak lahko gre kdaj če, pa se na vrhu vpiše.
andrej74 23.10.2011 22:19
mpm je napisal:
andrej74 je napisal:
Tako gredo tisti, ki se svojih bab bojijo in morajo biti doma še predno se ta stara zjutraj dobro ne pretegne. Da po tem ne vpije po celi vasi in da ne letijo vsi skupaj, ker ne vedo, kaj jo muči. Ona bi pa samo hotela imeti "ovce na broju".


Bo že držalo, če mi je eden od rednih udeležencev tega teka, ko sem mu postavil podobno vprašanje, glede zgodnje ure, odgovoril, da mora biti zgodaj doma, ker mora pomagati ženi kuhati kosilo. :lol:


Saj ne, da bi imel karkoli proti tistim, ki imajo ob nedeljah še kakšno drugo obveznost dopoldan, toda te " u ranu zoru" so mi resnično čisto mimo. Temperatura pozimi se zaznavno dviga na pol ure in je vsako prehitevanje brezsmiselno. Organizirali bomo "drugo ligo", ki bo štartala ob 10h iz Strahomerja po najkrajši varianti na vrh. Komur se bo resnično mudilo je lahko ob 12.25 že nazaj v Ljubljani.
andrej74 23.10.2011 23:03
[quote="robertos666"
>
in kaj je v tem slabega? kaj pa če bi žena tudi želela na tek?[/quote]
Takšne so v resnici zelo redke, kar pa ne pomeni, da jih ni. Kje imajo one problem, da hočejo stresat jezo v nedeljo zjutraj na nekem hribu namesto za "šporhetom" je pa vprašanje za dotičnega partnerja ali bog ne daj tistega, ki se mu je odločila v bodoče posvečati več pozornosti kot cepcu doma.
hribovc00 24.10.2011 08:36
Meni zgodnje ure čist pašejo, ob 7. je idealka, tud 8 je še ok, pol pa glih na zajtrk pridem.

Nimam časa cel dopoldne, ker doma čakajo otroci, ki bi tudi radi šli ven.

Včasih, ko sem bil jaz majhen, so bili očetje res carji, mogoče je še zdej kdo tak. Zjutraj so šli k maš pol pa do kosila v gasilni dom ali gostilno. Pa ne da bi se ga napili, samo da niso bili doma, pri nas je za celo vas veljalo enako. Če si gasilc, je bil tak protokol.

lp
jeti 24.10.2011 08:55
Uh moja jo bo ze mahala proti vrhu, najraje v snegu. Sam od sv.ane se pa prvi del vlece ajoj. Je kje bolj direktna pot na krim.
lancearmstrong 24.10.2011 11:48
jeti je napisal:
Uh moja jo bo ze mahala proti vrhu, najraje v snegu. Sam od sv.ane se pa prvi del vlece ajoj. Je kje bolj direktna pot na krim.

prid nazaj v Celje te Celjska koča čaka:D
areh 24.10.2011 12:01
Sam res, Jeti, kdaj boš mogu it zravn na triado Grmada-Tovst-C.koča. Lance pa ti tud :lol:
Lpa
andrej74 24.10.2011 14:23
jeti je napisal:
Uh moja jo bo ze mahala proti vrhu, najraje v snegu. Sam od sv.ane se pa prvi del vlece ajoj. Je kje bolj direktna pot na krim.


Najkrajša in temu primerno strma je pot iz Strahomerja. Za solidno treniranega cca 1 ura.
mpm 24.10.2011 15:14
andrej74 je napisal:

Najkrajša in temu primerno strma je pot iz Strahomerja. Za solidno treniranega cca 1 ura.


Večina poti na Krim je okoli ene ure, če je daljša, je bolj položna in si hitrejši, če je krajša, je bolj strma in si počasnejši, čas pa več ali manj ostane podoben.
Če bi se dogovarjali za ločen trening, ki bi bil nekoliko pozneje, bi lahko bil tudi pred 10h, saj je to res že malo pozno, če hočeš imeti še kaj od dneva. Večina lig se pričenja ob 9h, lahko bi bilo pa tudi ob pol desetih. Poleg tega ne vidim razloga, zakaj bi šli po najkrajši poti, če že hodiš nekam na tak trening, je dobro, da je od njega vsaj nekaj več koristi. Meni je najljubša trasa na Krim od bencinske črpalke v Podpeči, mimo Sv. Ane od koder se spustim do parkirišča pod Sv. Ano in nadaljujem po klasični poti, čez Planinco. Idealno bi bilo, da bi bil zbor ob 9h pri bencinski črpalki, dejanski start pa bi bil ob 9h 10'. Komur bi bila ta trasa predolga in bi se rad izognil strmine proti Sv. Ani, bi lahko počakal na parkirišču pod Sv. Ano. Tisti, ki bi startali pri črpalki, bi pritekli tja ob pol 10h. Kdor bi startal na parkirišču, pa bi moral biti takrat pripravljen, da bi se priključil, ker zaradi tempa, nebi bilo mogoče čakati. Upam, da bo za približno tak dogovor (nekoliko se lahko tudi še uskladimo) še kdo drug. Kar se mene tiče, sva že dva (tudi sin). Od črpalke do doma na Krimu rabim v "letnih" razmerah (brez snega) 1h 05', pozimi bi bilo najbrž malo več, verjetno največ okoli 1h 20', kar pomeni, da bi bilo od parkirišča ravno eno uro.
andrej74 24.10.2011 15:22
Kaj pa iz Tomišlja ?
Ta je nekaj časa dovolj položna za ogrevanje. Kasneje se združi s tisto iz Strahomerja.
mpm 24.10.2011 15:31
andrej74 je napisal:
Kaj pa iz Tomišlja ?
Ta je nekaj časa dovolj položna za ogrevanje. Kasneje se združi s tisto iz Strahomerja.


Iz Tomišlja poznam le to, ki gre po cesti, vsaj na začetku, v tem primeru, bi vseeno šel raje iz Strahomerja, se mi zdi veliko lepša pot. Ta se začne pri gasilskem domu.
andrej74 24.10.2011 15:36
mpm je napisal:
andrej74 je napisal:
Kaj pa iz Tomišlja ?
Ta je nekaj časa dovolj položna za ogrevanje. Kasneje se združi s tisto iz Strahomerja.


Iz Tomišlja poznam le to, ki gre po cesti, vsaj na začetku, v tem primeru, bi vseeno šel raje iz Strahomerja, se mi zdi veliko lepša pot. Ta se začne pri gasilskem domu.

To pomeni, da je izhodišč več, ker jaz imam v Strahomerju v mislih tisto od parkirišča čez mostiček mimo cerkvice, in po tem za domačijo desno v hrib.
T-2 24.10.2011 15:55
a vi to tečete gor
andrej74 24.10.2011 16:14
T-2 je napisal:
a vi to tečete gor

Tudi tečemo ni pa nujno.
jeti 24.10.2011 17:20
Ajd en k pozna situacijo naj zastavi pot in ligo da zacnem trenirat hehe
jeti 24.10.2011 17:22
areh je napisal:
Sam res, Jeti, kdaj boš mogu it zravn na triado Grmada-Tovst-C.koča. Lance pa ti tud :lol:
Lpa


petek 4.11 ob 15, ok?
maratonc 24.10.2011 18:36
dostane je napisal:
mpm= tipičen zapečkar. Dan se vendar začne zjutraj in kaj je lepšega kot se navsezgodaj prešvicat pa čeprav pri -15. stopinjah. Mi drugače začnemo pod sv. Ano ob 8 uri ko se prestavi uri. Ti pa greš lahko tudi ob 10 uri ko grejo stare mame. :idea:

:D :D :D :D :D :D :D :D
točn tko ,kdor misl jet gor ob 7h, 7h30min,ali 8h bo pač mal prej šel od doma,jih poznam kr neki pa ne jambrajo zaradi ure :arrow:
LIGA ?? tukaj zaenkrat ni nobene lige .vse skuoaj je prijatelsko druženje ,v teku in hoji ,kokr kermu paše,ja pred leti smo se neki dajal ;) pa pisal ,itd ,brez veze ,tečeš hodiš zaradi sebe !!!,tudi rezultati teka ,hoje ni nikjer ,ker se stemi stvarmi NE ubadamo ,pa naj bo to moja zimska runda,bicikel.com runda ali prijatelji iz Peklenka ali BVG Gulč !!!

KDOR pa hoče tekmovat ,pa naj .Ustvarite si ligo IN štart pa je :idea:
andrej74 24.10.2011 18:54
Kako že gre tista iz naše preljube zgodovine: "Kdor prezgodaj vstaja, zgodaj dan za.ebe".
maratonc 24.10.2011 19:00
andrej74 je napisal:
Kako že gre tista iz naše preljube zgodovine: "Kdor prezgodaj vstaja, zgodaj dan za.ebe".

kokr kšn :D
dostane 24.10.2011 19:25
andrej74 je napisal:
Kako že gre tista iz naše preljube zgodovine: "Kdor prezgodaj vstaja, zgodaj dan za.ebe".


Ja pa ja. Sej popoldne grem pa še na kolo. Hehehe
mpm 24.10.2011 20:16
Se moram popraviti, tudi jaz nisem imel v mislih lige na ta način, da bi tekmovali in si delili medalje ipd. ampak le kot skupni trening. Vseeno pa naj bi se trudili, vsak po svojih zmožnostih, doseči čim boljši čas. Lahko pa si te čase tudi zapisujemo, lahko zgoraj, lahko pa tudi po povratku na forumu, toliko, da imamo nekoliko primerjave s samim seboj in z drugimi. Kdor ne bo želel, pa časa ne bo objavil. Jaz nikakor ne mislim teči na Krim vsak teden, saj bom šel kdaj tudi na Kališče in Krvavec. Na Krim bi šel 1 - 2x na mesec, zato se name ne ozirajte. Če se vam bo uspelo dogovoriti, za kolikor toliko spodobno uro in traso, se bom pridružil, če ne, pa lahko objavim, kdaj misliva na Krim s sinom, pa se nama lahko kdo pridruži. Tempo bo prilagojen sposobnostim mojega sina, kar pomeni, da bo precej počasneje, kot bi šel, če bi tekel sam. Šla bova v rangu srednje pripravljenosti, odvisno od trase in pogojev, nekje med 1h 20' in 1h 30'.
andrej74 24.10.2011 21:19
mpm je napisal:
Se moram popraviti, tudi jaz nisem imel v mislih lige na ta način, da bi tekmovali in si delili medalje ipd. ampak le kot skupni trening. Vseeno pa naj bi se trudili, vsak po svojih zmožnostih, doseči čim boljši čas. Lahko pa si te čase tudi zapisujemo, lahko zgoraj, lahko pa tudi po povratku na forumu, toliko, da imamo nekoliko primerjave s samim seboj in z drugimi. Kdor ne bo želel, pa časa ne bo objavil. Jaz nikakor ne mislim teči na Krim vsak teden, saj bom šel kdaj tudi na Kališče in Krvavec. Na Krim bi šel 1 - 2x na mesec, zato se name ne ozirajte. Če se vam bo uspelo dogovoriti, za kolikor toliko spodobno uro in traso, se bom pridružil, če ne, pa lahko objavim, kdaj misliva na Krim s sinom, pa se nama lahko kdo pridruži. Tempo bo prilagojen sposobnostim mojega sina, kar pomeni, da bo precej počasneje, kot bi šel, če bi tekel sam. Šla bova v rangu srednje pripravljenosti, odvisno od trase in pogojev, nekje med 1h 20' in 1h 30'.


V gostilni na vrhu obvezno postaviti tablo in na špagi privezano kredo. Vpisovanje rezultatov po maniri "Marjan Kralj", po tem pa nabijanje na forumu koliko se je kdo zlagal.
Kar se pa tvojega sinka tiče, pa lahko pred vzponom daš nekaj koruze v žepe in z njo markiraš pot, da se ti ne zgubi na poti, pa še živalce te bodo vesele. Tvoj rezultat bo merilo na tabli. Z upoštevanjem korekcijskega faktorja seveda.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI