Težave s koleni: sobno kolo ali spinner

Domov > Forum > Težave s koleni: sobno kolo ali spinner

Težave s koleni: sobno kolo ali spinner

SORTIRAJ PO:
Lotto 24.10.2011 09:31
Pozdravljeni.
Že deset let imam težave s koleni (hrustanec in vezi). Letno kolesarjene v naravi deluje na moja kolena izredno dobro. V zimskem času pa se stanje poslabša, ker ne kolesarim. Odločil sem se, da si kupim sobno kolo, ker pričakujem, da bom s tem ohranil svoja kolena v dobrem stanju skozi vse leto. Sedaj se pojavlja dilema ali kupiti klasično sobno kolo ali spinner. Trenutna želja je spinner, se mi pa zdi, da je kolenom manj prijazen kot klasično sobno kolo. Prosim za nasvete.

Hvala.
boyan64 24.10.2011 10:11
Se pridružujem tvoji temi in vprašanjem o sobnem kolesu. Tudi sam ga nimam in glede na to, da bi rad preko zime vzdrževal kolesarsko kondicijo bi ga nabavil. Odpade pa trenažer. Spinner pa se mi zdi predrag.

Zanima pa me, ali kaj pripomore pri ohranjanju kondicije in če se spomladi kaj pozna ?


Vzel pa bi tega:

http://www.enaa.com/ oddelki/sport/izd_1431_vel3451 _sobno_kolo_jet-stream_jc-2050 >
pyer 24.10.2011 11:05
lani sem si nabavil sobno kolo, malo boljše, kjer se da nastavljat tudi pozicija sedeža naprej-nazaj in sedež sem zamenjal s pravim kolesarskim, tako, da nimam težav s sedenjem, ko grem kolesarit ven.Kondicije kar nekaj ostane.Čez kolesarjenje zunaj pa ga ni, tako da izkoristim vsak topel dan zunaj.
Miroslav 24.10.2011 12:05
Jaz sem na začetku lanske zime nabavil spinning kolo in sem celo zimo na njem vadil, marca na prvi vožnji v naravi se mi je zdelo, kot da zime sploh ni bilo.
Ker vozim cestno kolo, sem vzel spinning namesto klasičnega sobnega kolesa - zaradi drže oziroma pozicije, ki je ista kot na cestaku. Kolena pa po mojem nič bolj ne trpijo, ker lahko nastavljaš sedež v obe smeri, pa tudi krmilo se da dvignit.
Imam pa Kettler Giro GT. Res je malce dražji, je pa to nakup za kar nekaj let. Pa še zanimivo je na njem, ker ima elektronsko zavoro in programe za vadbo, tako da lahko tekmuješ s samim seboj ali z drugim voznikom na istem kolesu.
http://www.sportnik si.com/fitnes-oprema/sobna-kol esa/klasicna-sobna-kolesa/sobn o-kolo-kettler-giro-gt.html
Lotto 24.10.2011 15:55
Iščem kolo do 300 €. Trenutno imam ogledana dva modela (klasika in spinning) znamke energetics:

http://www.ene rgetics.eu/products/ct-75-powe r-magnetic_p57

http://www .energetics.eu/products/hardwa re/fitness-bikes/pt-31_p59?pos =1

Prosim za komentarje oz. možne boljše alternative.
gemelli 02.11.2011 19:43
energeticsa 7.5 imam eno leto in sem bil zadovoljen z njemu!Sem ga pa kupil izrecno zaradi hujšanja.In mi je pomagov do -13 kg. Tako, da je zadeva zelo vredu!Sem ga pa gonil plus 1h skoraj vsak dan (čez zimo)!Ko sem pomladi kupil cestno kolo nisem imel problemov na relaciji 70km.Tudi kakšnih problemov nisem imel z njim glede delovanja.Tako, da jaz bi ti ga priporočal in je vreden nakupa!
gacar 02.11.2011 20:28
Lotto je napisal:
Pozdravljeni.
Že deset let imam težave s koleni (hrustanec in vezi). Letno kolesarjene v naravi deluje na moja kolena izredno dobro. V zimskem času pa se stanje poslabša, ker ne kolesarim. Odločil sem se, da si kupim sobno kolo, ker pričakujem, da bom s tem ohranil svoja kolena v dobrem stanju skozi vse leto. Sedaj se pojavlja dilema ali kupiti klasično sobno kolo ali spinner. Trenutna želja je spinner, se mi pa zdi, da je kolenom manj prijazen kot klasično sobno kolo. Prosim za nasvete.

Če imate težave s koleni predlagam sledeče:

- sobno kolo za prvih nekaj let, kajti pri spinnerju se kaj hitro lahko zgodi, da ti koleno še bolj poškoduje, ker spinner načeloma nima "prostega teka"
- hkrati predlagam da jemljete cca. 10 g na dan v dveh obrokih kolagen v prahu (predlagam MEDEX kolagen v prahu, stane cca. 15 €, dobi se ga v vsaki lekarni). Ta kolgaen vam bo pomagal pri poškodovanem hrustancu, ki se bo sčasoma popravil.

Vse tole pripovedujem iz lastnih izkušenj in prakse, tako da upam da bo pomagalo.

Lep večer.

Grega

Hvala.
superh1k 02.11.2011 22:15
Lotto,
ne boš verjel jest tut gledam tega Energetics-a PT 3.1 .

Pa bi ga že kupil, če bi imel števc gor. Tko pa razmišljam da bi ga vseen vzel pa probal gor namontirat en navaden ( beri, najcenejši ) kolesarski števec. Da vsaj lahko kontoliraš//vzdržuješ enakomerno hitrost oz. ko pospešuješ vsaj veš za kolk pospešiš.

Cheers
jutrotisto 02.11.2011 22:27
Lotto je napisal:
Iščem kolo do 300 €. Trenutno imam ogledana dva modela (klasika in spinning) znamke energetics:

http://www.ene rgetics.eu/products/ct-75-powe r-magnetic_p57

http://www .energetics.eu/products/hardwa re/fitness-bikes/pt-31_p59?pos =1

Prosim za komentarje oz. možne boljše alternative.


spinner je ves "oguljen", kljub vsemu je zanimiv kakšen podatek o treningu
sobnega pa imam, ni neuporaben, naredim preko zime približno po eno uro na 2-3 dni, kot je napisal gemmeli povsem uporaben za hujšanje in ohranjanje forme, uporaben je nastavljiv sedež, priporočam zamenjavo s bolj športnim, zavora deluje lepo, pomankljivosti so pa : širše postavljena pedala, slab merilec utripa (šele po nekaj minutah začne kazati približno točen pulz), nenastavljiva balanca po višini, in če si visok(nad 190) je prisotno škripanje sedežne opore, ker je preveč izvlečena iz ohišja ....
giovanni 02.11.2011 23:03
Spinner je po mojem mnenju mnogo boljši, tudi ta energeticsov, čeprav zgleda oguljen.Kettlerji so vso nakranclani s šaro in plastiko, ki jo nimaš za kaj uporabljati.Tudi večina profi fitness centrov ima oguljene spinnerje, pa četudi so vrednosti 2000 eur.Glede kolen pa tudi mislim, da ne bi smelo biti težav, žena ga uporablja kljub težavam s koleni, pa ni nikdar nič jamrala.
Urky 03.11.2011 09:24
Živjo,

za sobno kolo sem PROTI, ker ima PROSTI TEK ( zguba enrgije, dopusti zabušavanje)
za spinner sem za. Nastavljiv je v vseh smereh razen (levo/desno) nima prostega teka, in res delajo vse mišice. Glede kolen ni problemov vse se da naštimat. Sam sem imel probleme s koleni pa so problemi zginl (bolečine, prav tako v križu).

Seveda, da ti nebo dolgčas in da neboš ob kolesu gledal TV, ti svetujem in priporočam, da se raje udeležiš kake vodene skupinske vadbe Spinninga v uradnih centrih po SLO. (družba, spoznaš nove ljudi in enrgija celotne ekipe te ponese skozi uro, ki minie zelo hitro.

Srečno.
Maratonac 03.11.2011 13:03
<table class="bb-quote" cellspacing="1"> <tr><td class="title">Mi roslav je napisal:</td></tr> ;<tr><td class="content"> Jaz sem na začetku lanske zime nabavil spinning kolo in sem celo zimo na njem vadil, marca na prvi vožnji v naravi se mi je zdelo, kot da zime sploh ni bilo.
Ker vozim cestno kolo, sem vzel spinning namesto klasičnega sobnega kolesa - zaradi drže oziroma pozicije, ki je ista kot na cestaku. Kolena pa po mojem nič bolj ne trpijo, ker lahko nastavljaš sedež v obe smeri, pa tudi krmilo se da dvignit.
Imam pa Kettler Giro GT. Res je malce dražji, je pa to nakup za kar nekaj let. Pa še zanimivo je na njem, ker ima elektronsko zavoro in programe za vadbo, tako da lahko tekmuješ s samim seboj ali z drugim voznikom na istem kolesu.
http://www.sportnik si.com/fitnes-oprema/sobna-kol esa/klasicna-sobna-kolesa/sobn o-kolo-kettler-giro-gt.html& lt;/td></tr></tabl e>

Kdo komu brani odžagati na tem kolesu sprednjo štango in privariti oz dvigniti sic štanngo, če je prekratka in dobiš dirkalno držo in 650 € v žep
http://www.enaa.com/od delki/sport/izd_1431_vel3451_s obno_kolo_jet-stream_jc-2050
mitraljezac 03.11.2011 15:55
Lotto je napisal:
Pozdravljeni.
Že deset let imam težave s koleni (hrustanec in vezi). Letno kolesarjene v naravi deluje na moja kolena izredno dobro. V zimskem času pa se stanje poslabša, ker ne kolesarim. Odločil sem se, da si kupim sobno kolo, ker pričakujem, da bom s tem ohranil svoja kolena v dobrem stanju skozi vse leto. Sedaj se pojavlja dilema ali kupiti klasično sobno kolo ali spinner. Trenutna želja je spinner, se mi pa zdi, da je kolenom manj prijazen kot klasično sobno kolo. Prosim za nasvete.

Hvala.


Pred sedmimi meseci sem imel operacijo kolena(križne vezi in atroskopija meniskusa),pa sedaj "gonim" spinner in nimam nobenih problemov s kolenom.Tko da mislim da jih ne bi smel imet tudi ti.
lp
MelitaBabac 07.08.2016 06:56

Pozdravljeni vsi skupaj,

mene pa zanima ali so sobna kolesa primerna tudi za starejše osebe?

 

Konkretno kupujemo sobno kolo za darilo mami (70 let) ampak sem danes pomislila ali so sobna kolesa OK za starejše, predvsem s težavami (obraba) v kolkih.

Gledali smo tale model: www.bfcshop.si/sport/fitness- vadba/sobna-kolesa

 

Nekako nam je všeč ker ima nižji sestop in je nekoliko enostavnejši, da se spraviš nanj.

 

Me pa sedaj muči vprašanje z obrabo kolkov, sicer bi bilo logično, da naj to ne bi smelo biti težava ampak...?

 

Kdo ve kaj več o tem?

bécane11488 07.08.2016 08:45
@MelitaBabac:

Pozdravljeni vsi skupaj,

mene pa zanima ali so sobna kolesa primerna tudi za starejše osebe?

 

Konkretno kupujemo sobno kolo za darilo mami (70 let) ampak sem danes pomislila ali so sobna kolesa OK za starejše, predvsem s težavami (obraba) v kolkih.

Gledali smo tale model: www.bfcshop.si/sport/fitness- vadba/sobna-kolesa

 

Nekako nam je všeč ker ima nižji sestop in je nekoliko enostavnejši, da se spraviš nanj.

 

Me pa sedaj muči vprašanje z obrabo kolkov, sicer bi bilo logično, da naj to ne bi smelo biti težava ampak...?

 

Kdo ve kaj več o tem?

IMHO bi morala to vprašanje postaviti osebnemu zdravniku ali ortopedu, tukaj nihče ne ve kolikšno obrabo ima mama ...
Surts 07.08.2016 17:50

Moje mnenje je, da za ta denar naj mama obišče raje fitnes center in to s taksijem. Ali pa kakšno vadbo za starejše. Dobra družba je vedno dobra motivacija. Sam sem mlad in zagnan, vendar sobna kolesa so taka mučilnica da ne verjamem da bo mami želela kolesarit sama v sobi.

polpol 26.12.2017 17:58

Odločam se za nakup sobnega kolesa, ki bi ga uporabljal npr. enkrat tedensko. Nisem zahteven, če čez zimo bi rad sem in tja malo pokolesaril. Kaj mi priporočate? Je kolo na spodnjem linku kaj vredno ali niti ne?


www.timebreak.eu/trgovina/fit nes-oprema/sobna-kolesa/sobna- kolesa-1/one-fitness-sobno-kol o-exercise-bike?utm_source%3Dc eneje%26utm_medium%3Dproducts% 26utm_campaign%3Dceneje_produc ts%26utm_content%3Dpp_1 &source=gmail &ust=1514297350089000 &usg=AFQjCNHPSkyPtBPnGhzyW Lp5IFwdtgPc-w#

SODROVC 27.12.2017 16:36

Hmm, ne vem, zakaj ljudje kupujejo sobna kolesa. TACX trenažer se dobi že za 90€. Vanj se vpne zadnje kolo specijalke ali pa mtb kolesa, in to je TO. Sobno kolo vedno zavzema prostor, trenažer ga pa zelo malo. Kolo je pa lahko čez leto za raznvorstne kolesarske aktivnosti vedno na voljo.

IZO 28.12.2017 07:32
@SODROVC:

Hmm, ne vem, zakaj ljudje kupujejo sobna kolesa. TACX trenažer se dobi že za 90€. Vanj se vpne zadnje kolo specijalke ali pa mtb kolesa, in to je TO. Sobno kolo vedno zavzema prostor, trenažer ga pa zelo malo. Kolo je pa lahko čez leto za raznvorstne kolesarske aktivnosti vedno na voljo.

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

SODROVC 28.12.2017 10:37

Vsakega po malo. Sicer jih pa ne uničujem, ker se na njih "prebujam". Utrip tja do 130/min. Za večje napore jih uničujem na cestah, tam bolj trpijo. Sicer pa, z mojimi kilami in močjo jim ni hudega. ;)

Pinocio 28.12.2017 11:11
@IZO:
@SODROVC:

Hmm, ne vem, zakaj ljudje kupujejo sobna kolesa. TACX trenažer se dobi že za 90€. Vanj se vpne zadnje kolo specijalke ali pa mtb kolesa, in to je TO. Sobno kolo vedno zavzema prostor, trenažer ga pa zelo malo. Kolo je pa lahko čez leto za raznvorstne kolesarske aktivnosti vedno na voljo.

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

Zato pa so valji boljši od trenažerjev,pa še več haska je od njih.kul

propel 28.12.2017 12:36

Zanima me kako je z ravnotežjem na valjih.Hvala za odgovor.

Zidi 28.12.2017 14:22
@propel:

Zanima me kako je z ravnotežjem na valjih.Hvala za odgovor.

Ne sme te bit strah in se boš peljal po 15 minutah...pa na začetku poskrbi da boš imel trdno oporo za eno roko.. moje izkušnje :-)
StaraKost 28.12.2017 15:02
@IZO:
@SODROVC:

Hmm, ne vem, zakaj ljudje kupujejo sobna kolesa. TACX trenažer se dobi že za 90€. Vanj se vpne zadnje kolo specijalke ali pa mtb kolesa, in to je TO. Sobno kolo vedno zavzema prostor, trenažer ga pa zelo malo. Kolo je pa lahko čez leto za raznvorstne kolesarske aktivnosti vedno na voljo.

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

Če pedala vrtiš, namesto potiskaš, nimaš kaj uničevati smeh

TEX 28.12.2017 15:18
@propel:

Zanima me kako je z ravnotežjem na valjih.Hvala za odgovor.

Ni problema , le nekaj hitrosti , kot na kolesu. Le sestop je fajn da maš oporo.

IZO 28.12.2017 16:43
@StaraKost:
@IZO:

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

Če pedala vrtiš, namesto potiskaš, nimaš kaj uničevati smeh

Sem strojnik in poznam osnove fizike (vzvoda/ročice), ter utrujanje materiala. ČE bi čebula....vendar v praksi ni tako. To ve vsak, ki trenira. Če samo vrtiš, je vseeno, če ne. Razen, če ni recovery day.
Ko si pa dovolj utrujen, ode tehnika...

SODROVC 28.12.2017 17:03

Nekateri uporabljajo karbonska kolesa, pa po par letih nimajo z okvirjem še nobenih težav. Jaz vozim večino alu, pa mu tudi še nič ni. Prave treninge delam na cesti, ko gremo na rundo. ;)

IZO 28.12.2017 17:08

Nimam namena nikogar prepričevat. Vsak je svoje sreče kovač. Navedel sem samo dejstvo.

propel 28.12.2017 17:18

Vozim karbonca in aluninij, in sta oba kar se obrabe tiče neuničljiva,kar sicer za moje kile ni čudno ampak mislim da do 120 kil ni problemov.

StaraKost 28.12.2017 18:03
@IZO:

Nimam namena nikogar prepričevat. Vsak je svoje sreče kovač. Navedel sem samo dejstvo.

Testiranja so pokazala, da je okvir na cesti bolj obremenjen, kot na trenažerju. Predvsem zato, ker na trenažerju ne voziš tako, kot na cesti. 

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI