Termo oblačila

Domov > Forum > Termo oblačila

Termo oblačila

SORTIRAJ PO:
tris 14.10.2019 10:16

Perfetto(dolgi r.) lahko tudi jaz pohvalim....super jakna, ....pri meni deluj tam od enih 8—15C,....spodaj kombiniraš različne BL in je primeren  za širok razpon temperatur.

Ko pa smo že govorili o številkah....imam tudi Perfetto light(kratki rokav) ,ki pa je pri isti konf.številki bistveno tesnejši,...ne bi bilo nič narobe če bi npr. vzel večjo številko.

fuego 14.10.2019 14:20

Zanimivo, da je perfetto light ožja....je dosti tanjša kot perfetto? Sem z Perfetto brez rokavov vozil tudi pri 20 stopinjah samo je malce vroče v njej. Je pa fino ker kljub temu da je malce vlažna od znoja, ne prepiha.

tris 14.10.2019 18:06
@fuego

Zanimivo, da je perfetto light ožja....je dosti tanjša kot perfetto? Sem z Perfetto brez rokavov vozil tudi pri 20 stopinjah samo je malce vroče v njej. Je pa fino ker kljub temu da je malce vlažna od znoja, ne prepiha.

Glede velkosti: če položim perfeto na ravno površino(mizo) in na njega perf.light  se vidi da je p.light skoraj po celotni dolžini na obeh straneh(!!!) ožji za 1-2cm. Kroj je zelo tesno oprijet-dirkaški.

Glede tkanine: na otip je p.light tanjši.

LosBlancos 08.11.2019 11:11

Pozdravljeni, ima kdo kaksno resitev za mrzle dni okrog dimelj? Imam kratke termo hlace, vendar pri kratkih spustih cutim mraz, ker v hrib se spotim in je pol neprijetno.

fuego 08.11.2019 11:46

Potem pomeni, da si bi za gor preveč oblečen. Rezervne gate zram vzami. Jaz kombiniram vedno aktivno spodnje perilo, termo hlače z termo nogavčki, zgoraj imam Windstopper jakno od Castellia Perfetto. Na nogah pa Windstoper zokne. Danes zjutraj so bile 4 stopinje in me ni zeblo. Sem pa šel bol po ravnem. Za klance je pa fino met s sabo nekaj, da se preoblečeš.

tris 08.11.2019 12:36
@LosBlancos

Pozdravljeni, ima kdo kaksno resitev za mrzle dni okrog dimelj? Imam kratke termo hlace, vendar pri kratkih spustih cutim mraz, ker v hrib se spotim in je pol neprijetno.

....s seboj vzemi dodatne kratke hlače ali pajkice(brez podloge seveda) , ki si jih oblečeš pred spustom.

tris 08.11.2019 12:36
@LosBlancos

....s seboj vzemi dodatne kratke hlače ali pajkice(brez podloge seveda) , ki si jih oblečeš pred spustom.

LosBlancos 08.11.2019 13:55
@fuego

Potem pomeni, da si bi za gor preveč oblečen. Rezervne gate zram vzami. Jaz kombiniram vedno aktivno spodnje perilo, termo hlače z termo nogavčki, zgoraj imam Windstopper jakno od Castellia Perfetto. Na nogah pa Windstoper zokne. Danes zjutraj so bile 4 stopinje in me ni zeblo. Sem pa šel bol po ravnem. Za klance je pa fino met s sabo nekaj, da se preoblečeš.

Pa niso to sedaj klanci da te kap, maksimalno 100 visincev, vendar se po ravnem ne vozim rad, zato sem vec ali manj med hribcki. 

Take klancke man med dvourno turo 4-5 pa da se skozi ustavljam in oblacim kratke hlace preko mi ni glih v interesu. 

A kdo prakticira aktivne spodnje hlace pa gor kolesarske hlace? Ali bi ta varijanta zazulila? 

Ali pa da si kaj vstavis pred.... :)? 

fuego 08.11.2019 14:23
@LosBlancos
@fuego

Pa niso to sedaj klanci da te kap, maksimalno 100 visincev, vendar se po ravnem ne vozim rad, zato sem vec ali manj med hribcki. 

Take klancke man med dvourno turo 4-5 pa da se skozi ustavljam in oblacim kratke hlace preko mi ni glih v interesu. 

A kdo prakticira aktivne spodnje hlace pa gor kolesarske hlace? Ali bi ta varijanta zazulila? 

Ali pa da si kaj vstavis pred.... :)? 

Saj sem napisal, da uporabljam aktivno spodnje perilo. Na 100m hupserjih te pa ja ne more prezebst? Sem mislil, da gre za kak 5 - 6km spust. Tak teren, 40 - 50km 500-600vm jaz vozim skor na vsaki furi in se mi ni treba preoblačit. Windstopper hlače te ne bi smele prepihat. Že večkrat sem imel celo jakno mokro in se se spodaj preoblekel pa me ni prepihalo. Imam pa od Castellija Nanoflex hlače.

LosBlancos 08.11.2019 14:58

Seveda me prezebe, ce si okrog J.. moker pa imas samo termo hlace, ce ne drugo je obcutek sranje.

Reces da uporabljas aktivno perilo, jaz sem spraseval za gate ne majico, ce se mogoce nisva razumela? Te nanoflex hlace so pa ze windstoper ali navadne? 

SODROVC 08.11.2019 16:32

Kako pa bi to potem izgledalo na eni daljši turi? 150-200+ km? Ali pa kolesarjenje pozimi po snegu, ko je še malo bolj hladno? A to sprašuje kdo iz toplih krajev?

Velikokrat kolesarim po Vipavski dolini in ko vidim domače kolesarje v lahkih oblačilih in "žabarje", oblečene kot Eskimi, potem si samo mislim svoje. In poleti ti isti kolesarji trdijo, da poleti na Primorskem ne morejo kolesariti, ker je prevroče. Kdo je zdaj tu normalen? Kot kolesar, mislim.

tris 08.11.2019 16:50

Nanoflex hlače nimajo windstoperja.

So pa nasveti glede oblačil seveda zelo subjektivni saj ima vsak svoj sistem oblačenja, kot tudi občutje mraza(oz. Vročine).

Mene npr. V letnih čevljih ponavadi začne zebsti pri 13C....nekdo drug pa ima mejo lahko nižje(ali višje).

fuego 08.11.2019 17:46

Nanoflex hlače so flisirane...vsaj te od Castellija. Losblancos: A gate niso spodnje perilo? Sem napisal, da imam aktivno spodnje perilo. Zgoraj mrežasto majico in smučarsko majico z dolgimi rokavi + Nanoflex jakno, spodaj kolesarske spodnje hlače in nanoflex kratke hlače + nogavčke. Če je bolj hladno dam spodaj še smučarsko spodnje perilo. In seveda windstopper zokne ali pa galoše. To je to za temperaturo okol 4 - 5 stopinj. Pri manj pa ne kolesarim, ker ne vidim smisla. Raje grem peš v hrib ali pa tečem.

LosBlancos 08.11.2019 19:19

Fuego: pa te nic ne zazuli oz zdrajsa ko nosis aktivne gate gor pa hlace z vlozkom? 

Ker ce je tako, pol ni problema ker imam teh nike in odlo gat malo morje od teka in hribolazenja... 

fuego 08.11.2019 20:11
@LosBlancos

Fuego: pa te nic ne zazuli oz zdrajsa ko nosis aktivne gate gor pa hlace z vlozkom? 

Ker ce je tako, pol ni problema ker imam teh nike in odlo gat malo morje od teka in hribolazenja... 

Sem bil v Dolomitih več kot 6 ur na dan na kolesu in me ni nič drajsalo. Imam pa od Crafta.
LosBlancos 08.11.2019 20:26

@fuego

@LosBlancos

Sem bil v Dolomitih več kot 6 ur na dan na kolesu in me ni nič drajsalo. Imam pa od Crafta. 

Ok bom probal, ce se to obnese, bi lahko se letne hlace koristil v tem vremenu:) 

SODROVC 10.11.2019 18:59