Kolesarski čevlji Sidi ali Gearne

Domov > Forum > Kolesarski čevlji Sidi ali Gearne

Kolesarski čevlji Sidi ali Gearne

SORTIRAJ PO:
zagi1 06.01.2012 19:59
Kupujem kolesarske čevlje, odločam se med:
2011 Sidi Five Carbon Composite
http://www.peloto n.si/index.php?categoryID=122 >
2011 Gaerne G.COSTE Carbon
http://www.peloton.s i/index.php?productID=2455

Zanima me kakšne so številke pri teh modelih in vaša mnenja.

Hvala za odgovore.
LukecKukec 06.01.2012 20:18
Vozim ravno ta Sidi model in je ok. Nevem kako je s "konkurentom" ker sem tudi prej vozil Sidi. Gledano primerjalno sem ta model (napram prejšnjemu) vzel zato, ker mi je bolj pasal na nogo (mam nekam zanimivo oblikovano nart, pa se mi je lepo ovil okrog stopala tako da ni blo lufta). Tudi zaponko se da zamenjati. So pa številke majhne, v bistvu zelo majhne. Moja navadna številka je tam 43, te pa mam 45, tako da naj ti ne bo čudno če boš prodajalcu rekel na malce večjo številko.
Samuel 06.01.2012 22:21
Tudi jaz imam omenjene Sidijeve čevlje, kupil lani in sem z njimi zelo zadovoljen. Številko imam eno velikost večjo, kot običajno, ampak pri meni je tako pri vsej športni obutvi (tekaški čevelj, gojzarji). Z Gaerne čevlji nimam izkušenj, bodo drugi kaj več vedeli povedati, baje pa da jih kar pohvalijo. Glede na skoraj identično ceno morda upoštevaj tudi to, kateri čevelj ti je lepši na pogled in kateri ti bolje "sede" na nogo.
cunego 06.01.2012 22:40
pr sidiju lahko pohvalim tudi model genius 5 ( brez štelanja pete)

sm ga imel 5 let in sm ga zamenjal samo zaradi iztrošenosti, čene je super čevelj.. lih tako dober kot ergoti, nič slabši..
LukecKukec 06.01.2012 22:50
cunego je napisal:
pr sidiju lahko pohvalim tudi model genius 5 ( brez štelanja pete)

sm ga imel 5 let in sm ga zamenjal samo zaradi iztrošenosti, čene je super čevelj.. lih tako dober kot ergoti, nič slabši..


Tako je. Če se ne motim je razlika samo v podplatu, ki je zmes karbona in plastike (poenostavljeno).
Leclerc 07.01.2012 08:36
Sidi, res je to, kar pravijo predhodniki, številke so zelo majhne in je treba vzeti vsaj številko večjo. Tudi so zelo ozki, tako da če imaš široko in visoko nogo, ti priporočam varianto "mega", ki tudi obstaja, samo ne za vse modele. Jaz imam tale model in sem zelo zadovoljen
http://www.maxis port.si/sidi/genius_cc_mega.ht m
Pa če boš kupoval pri Čerinu, ti priporočam, da malo spremljaš akcije, ki so sicer zelo redke (mislim, da ima ravno sedaj nekaj), pa še čakat sem jih mogu takrat celo zimo, ker se mi zdi, da ima dobavo ful na redke čase. Za Sidi se ti splača pogledat tudi pri Čuku v Gorici, zna bit ugodneje. Priporočam, da ti čevelj res dobro sede na nogo, posebej glej da ne bo premajhen.
andrej74 07.01.2012 09:44
Mojco, Janjo, Marto, Katarino ali Sanjo?
Katera je prava ? S katero mi bo lepo?
Kdo bi vedel....
ddejc 08.01.2012 23:38
Jaz imam Gearne Mythos Plus Carbon pa se mi super obnesejo.
Gearne je menda malce širši od Sidi. Jaz sem jih nataknil gor in rekel to je to, ker imam širše stopalo in so bili kot uliti v širino. Še nikoli nisem tako hitro kupil nobenih čevljev kot sem te.

Gearne prodajajo v Energija Bikes v Domžalah kjer ji lahko preizkusiš. Se pa da zment tud za kak popust ;)

Probaj oboje pa boš videl kaj ti bolj odgovarja na nogi.
pohorc003 09.01.2012 07:00
Pa sem nekaj izvedel.....imam tudi probleme s širino noge tako da bom pogledal Gearne, hvala!
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI